Šumperk – Beroun 3:2 (kon.) | Kadaň – Most 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 15.03.2014, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • WSM Liga - O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Play-out 1. ligy pomalu finišuje a nás čeká souboj mezi Šumperkem a Berounem. Vzájemné zápasy hovoří lépe pro tým Berouna, který dokázal zvítězit ve třech z pěti možných utkání. V tabulce tyto týmy mezi sebou dělí čtyři body, přičemž lépe je na tom tým Radka Kučery který momentálně obklopuje druhou pozici. Medvědi se nachází na pozici páté. Ještě nedávno tyto týmy ale mezi sebou dělil pouhý bod, jenže poté Český svaz ledního hokeje rozhodl na základě neoprávněného startu Mosteckého hráče Jakuba Čmolíka o kontumaci ve prospěch Draků 5:0 ( zápas v Šumperku tehdy vyhrál Most 3:5 ). Šumperk si tak v tabulce před dnešním utkáním připsal důležité tři body.
    Nejproduktivnějším a zároveň nejlepším střelcem Berouna v play-out je Miroslav třetina, který má na svém kontě osm bodů za pět gólů a tři asistence. V Šumperku je nejproduktivnějším hráčem Tomáš Sedlák s devíti body a zároveň s Lukášem Žálčíkem jsou nejlepšími střelci Draků se čtyřmi trefami.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Starý, Holík, Tesařík, Sedlák, Novotný, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Cink, Moskal, Staněk – Popelka, Žálčík, Brunec – Chomič, Langr, Skoumal

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Špelda, Kužel, Sklenička, Kučný, Chalupa – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, Půlpán – Šteiner, Kubeš, Petruška – Hrouda, Malý, Markulinec

Rozhodčí: Čech – Černý, Toman.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:35
    Medvědi se dostali do útočného pásma ale nic v něm nevymysleli.

00:47
    Sedlákova střela z modré byla zblokovaná.

01:11
    Špatná rozehrávka domácích hráčů končí na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici Štůraly.

01:55
    Tesařík nahodil puk za bránu Šimbocha, domácí ale museli vyklidit pásmo protože rozhodčí signalizoval ofsajd.

03:00
    Kuželová tvrdá střela z mezikruží minula o pár centimetrů Štůralovu bránu.

03:06
    Na druhé straně Střílel Plášek přímo do hrudi Šimbocha.

03:35
    Třetina v souboji jeden na jednoho trefuje boční síťku Štůralovi branky.

04:02
    Sedlák posílal puk před bránu na Žálčíka, ten v dobré šanci bránu přestřelil.

04:32
    Přihrávka rukou, vhazuje se ve střením pásmu.

05:12
    Starý přišel o puk v obranném pásmu ale nakonec ho dokázal vybojovat zpět.

06:01
    Třetina posílal přihrávku před Štůralu na Babku, jeho střelu dokázal zblokovat Sedlák.

06:22
    Cink zpoza branky posílal puk před bránu na Brunce, toho v dobré pozici Šimboch vychytal.

07:01
    Nahození ze středního pásma si hostující gólman pohlídal a puk rychle rozehrál na hokejky svých spoluhráčů.

07:14
    Zakázané uvolnění domácího celku.

07:48
    Plášek našel na modré volného Tesaříka a ten následnou střelou oprášil betony Šimbocha.

08:20
    Babkovu střelu vyrazil Štůrala do ochranné sítě.

08:28
    První vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty dostává hostující Půlpán za držení hole.

08:57
    Moskal nabil puk Sedlákovi, ten z modré trefil betony Šimbocha.

09:02
    Staňkova střela z levého kruhu, končí v Šimbochově lapačce.

09:46
    Draci právě vstřelili branku!
    Holíkova střela se od zadního mantinelu odrazila přímo na hůl ONDŘEJE STARÉHO který dokázal puk poslat za záda Šimbocha. Asistence: Aleš Holík, Karel Plášek.

11:08
    Beroun se teď mohl dostat do dobré šance, jenže jejich rozehrávka nebyla úplně přesná.

11:17
    Novotný posílal puk do jízdy Žálčíkovi, hostující gólman se ale k puku dostal dřív a schoval jej pod lapačku.

11:56
    Gewiese byl faulovaný a rozhodčí posílá Kubeše na trestnou lavici za podražení.

12:22
    Šumperk roztáčí kolotoč.

12:37
    Plášek zpoza branky poslal puk na Haase, jeho následnou střelu dokázal Šimboch schovat do své výstroje.

12:50
    Babkovu tvrdou střelu vychytal Štůrala skvělým zákrokem.

12:56
    Staněk dvě minuty hákování.

12:41
    Skvělá souhra šumperských hráčů na jejímž konci stál TOMÁŠ SEDLÁK který poslal puk k pravé tyčce hostujícího gólmana. Asistence: Petr Gewiese, Patrik Moskal.

15:33
    Tesaříkova střela končí v ochranné síti.

15:55
    Kubeš poslal puk na Petroušku, ten z levého kruhu přestřelil bránu Štůraly.

16:03
    Beroun si zahraje přesilovku. Moskal dvě minuty držení protihráče.

16:03
    Kubeš vykázán z buly. Vhazování se bude opakovat.

16:23
    Žálčík se vydal v oslabení do útoku. Dokázal obejít dva bránící hráče ale s koncovkou už tak úspěšný nebyl.

16:49
    Holík vyhazuje puk přes všechny čáry.

17:19
    Střelu Kučného z modré Štůrala vyrazil betonem.

17:40
    Šumperk vyhazuje, oba týmy odjíždí střídat.

18:27
    Další střela Kučného Štůrala teď zasahoval špičkou betonem, následně Hrdel mohl dorážet puk do prázdné brány jenže stál v moc ostrém úhlu.

18:33

18:50
    Šumperk jel do přečíslení dva na jednoho. Bruncova nahrávka na Popelku nebyla ale přesná.

19:45
    Haas byl tvrdě naražen na mantinel a rozhodčí bude vylučovat. Kužel dostává dvě minuty za vražení.

19:58
    Moskal nabil puk Holíkovi na modrou, jeho střela byla zblokovaná.

20:00

Domácí se dostali do vedení v desáté minutě po gólu Starého. Ve třinácté minutě pak Šumperk dokázal navýšit vedení o dvě branky a to když po pěkné souhře stál na konci akce Sedlák.
    Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:01

20:15
    Beroun vyhazuje, Šumperk dohrává přesilovou hru.

20:40
    Chybnou rozehrávku málem dokázal využít Kubeš který jel sám na Štůralu, ten ho ale dokázal vychytat.

21:46
    Šumperk hrál v šesti a Beroun si tak zahraje přesilovou hru. Trest jde odpykat Cink.

22:00
    Gewise obral o puk Marka a vyhazuje.

22:10
    Jebavého střelu zblokoval domácí hráč.

22:59
    Špeldovu střelu z modré schoval Štůrala do výstroje.

23:22
    Další střela tentokrát v podání Babky, Štůrala vyráží betony.

23:46

24:21
    Popelka přišel o puk a Medvědi se rychle vydali do útoku.

24:55
    Kubeš si jde odpykat dvě minuty za faul loktem.

25:12
    Jebavý posílá puk daleko od své brány.

25:31
    Plášek nabil puk ALEŠI HOLÍKOVI, ten propálil vše co mu stálo v cestě a rozvlnil tak potřetí síť za zády berounského Šimbocha. Asistence: Karel Plášek.

26:34
    Zakázané uvolnění Šumperka.

26:41
    Hrdelovu střelu zblokoval Moskal.

27:32
    Žálčík si podržel delší dobu puk na své holi, poté jej poslal na volného popelku který trefil boční síť Šimbocha.

27:57
    Šumperku se naskytá další přesilová hra. Půlpán jde na dvě minuty na trestnou za podražení.

28:31
    Jebavého střela bekhendem končí na betonech Štůraly.

29:01
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu.

29:18
    Ke střele se dostal Tesařík. Šimboch schoval puk do výstroje.

29:25
    Další střela Tesaříka, tentokrát byla sražena do ochranné sítě.

29:39
    Kužel posílá puk až za bránu Štůraly.

29:58

30:28
    Špeldovu střelu ze středního pásma schoval Štůrala do lapačky a poté puk rychle rozehrál na své spoluhráče.

30:33
    Buly před Štůralou se bude opakovat.

31:22
    Plášek měl dost času na střelu, ta nakonec minula jen o pár centimetrů Šimbochovu bránu.

32:12
    Staněk si jde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici za držení protihráče.

32:35
    Chalupovu střelu vyrazil Štůrala betonem do rohu kluziště.

32:49
    Gewiese teď šetřil čas pro Šumperk za bránou Šimbocha.

34:05
    Kučný poslal puk na Šteinera, ten to ale asi moc nečekal a nakonec nedokázal trefit ani bránu Štůraly.

34:13

34:20

34:38
    Špeldova střela z modré nemířila mezi tři tyče domácího gólmana.

34:54
    Menší potyčka mezi Sedlákem a Půlpánem, rozhodčí vylučovat nebudou.

36:02
    Popelka chtěl přihrát puk na Žálčíka, jenže ten se odrazil od bránícího hráče přímo na bránu ale Šimboch si vše pohlídal a puk schoval do lapačky.

37:11
    Haasova střela mezi obránci se mezi tři tyče nevešla.

37:54
    Chalupovu střelu zastavil Sedlák svým tělem.

38:09
    Sedlák se následně vydal do útoku. Jeho střelu schoval Šimboch do lapačky.

38:33
    Hrdelova střela z modré zapadla do lapačky domácího gólmana.

38:37
    Beroun právě vstřelil branku!
    JAKUB BABKA se po buly dostal nikým nehlídaný až před bránu, následně si položil Štůralu na led a střelou pod horní tyč snižuje stav utkání na 3:1. Bez asistence.

39:44
    Hráči svádí boj o puk u mantinelu, rozhodčí nakonec hru přerušuje. Vhazuje se před Štůralou.

39:55
    Hrdel trefuje boční síť domácího gólmana.

40:00

Šumperk se ve druhé třetině dostal do tříbrankového vedení po gólu Holíka. Hosté necelou minutu a půl před druhou sirénou dokázali ale snížit a to když se po buly dokázal prosadit Babka.
    Další třetina začne přibližně v 18:48

40:01

40:10
    Beroun v útočném pásmu, ke střele je Šumperk zatím nepouští.

40:48
    Zakázané uvolnění Draků. Vhazuje se po pravici Štůraly.

40:55
    Nikým nehlídaný ALEŠ PŮLPÁN objel branku Štůraly který se nestihl přemístit, Půlpán měl tak dost času zasunout puk do brány. Asistence: Miroslav Třetina.

43:02
    Babka měl dobrou pozici ke střelbě, naposlední chvíli mu ale hůl zblokoval Plášek.

43:46
    Znovu v akci Babka, tentokrát trefuje boční síť Štůralovi brány.

45:06
    Vyloučení na obou stranách.
    Brunec – nedovolené bránění
    Chalupa – hrubost

45:41
    Kuželovu střelu schoval Štůrala pod betony.

45:51
    Jebavého střela končí ve Štůralově výstroji.

46:28
    Moskal přenechal puk na modré Staňkovi, jeho následnou střelu zlikvidoval Šimboch lapačkou.

46:44
    Štůrala teď musel být na pozoru po střele Hrdela.

47:13
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

47:39
    Popelka přihrál puk Žálčíkovi který si s ním najel na modrou čáru a poté vyslal střelu na Šimbocha.

48:17
    Novotný nahodil puk za bránu Šimbocha a domácí odjeli střídat.

49:00
    Plášek si teď obkroužil útočné pásmo a když se naskytla možnost tak vystřelil na bránu Šimbocha.

49:45
    Moskal posílal puk před bránu, tam ale nebyl nikdo z domácích hráčů na teč.

50:14
    Gewieseho nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

50:20
    Chalupova střela z modré končí ve výstroji domácího gólmana.

50:28
    Tesařík vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

51:21
    Stromko nadvakrát dorážel puk před Štůralou, domácí gólman si s tím pokaždé dokázal poradit.

51:39
    Zakázané uvolnění i na druhé straně. Vhazuje se po levici Šimbocha.

51:56
    Třetinovo nahození si Štůrala raději ponechal v lapačce, před dojíždějícím Babkou.

52:21
    Petruška jde na trestnou lavici za držení protihráče.

53:12
    Půhoného tvrdou střelu z pravého kruhu Šimboch vyrazil

53:40
    Ofsajd domácího celku.

53:51
    Sedlák se dostal do útočného pásma, poté přihrál puk volnému Tesaříkovi který měl dost času na střelu. Nakonec trefuje Šimbochovi betony.

54:14
    Chalupa vyhazuje puk přes všechny čáry.

54:12

55:03
    Žálčík obral o puk hostujícího hráče a v dobré šanci poté trefil dobře postaveného Šimboch.

55:16
    Po Hrdelově střele zazvonila tyč domácí brány.

56:12
    Skleničkova střela ze středního pásma skončila na hrudi Štůraly.

56:27
    Vysoká hůl, vhazuje se před bránou Štůraly.

56:34
    Půlpánovu střelu ještě před bránou tečoval Třetina a Štůrala tak musel být na pozoru.

57:05
    Staněk zavezl puk do útočného pásma a potom odjel střídat.

57:23
    Zakázané uvolnění Medvědů. Vhazuje se po pravici Šimbocha.

57:51
    Holík vystihl rozehrávku hostů a poté nahodil puk do útočného pásma.

58:02
    Tvrdrou střelu Babky schoval Štůrala do lapačky.

58:51
    Sedlák viděl volného Moskala na modré, jeho rozehrávku ale vystihl jeden z hostujících hráčů.

59:15
    Kubešovu střelu vyrazil Štůrala betony.

59:35
    Šimboch na střídačce hosté to zkouší v šesti.

59:46
    Zakázané uvolnění Berouna. Šimboch se vrací do své brány.

59:46
    Kučný dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

59:46
    Trenér Berouna si vyžádal oddechový čas.

60:00

Hosté ze začátku třetí třetiny dokázali snížit stav utkání na rozdíl jediné branky. Poté už ale žádný gól nepadl a Šumperk se tak může radovat ze zisku důležitých tří bodů do tabulky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

HC Berounští Medvědi – Juraj Šimboch
    Salith Šumperk – Petr Gewiese (19:34:12)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 10. Starý (Holík, Plášek), 13. Sedlák (Gewiese, Moskal), 26. Holík (Plášek) – 39. Babka, 41. Půlpán (Třetina)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Starý, Holík, Tesařík, Sedlák, Novotný, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Cink, Moskal, Staněk – Popelka, Žálčík, Brunec – Chomič, Langr, Skoumal

Rozhodčí: Čech – Černý, Toman