NY Islanders – San Jose 3:4 (kon.) | Washington – Vancouver 4:3 (kon.) | Florida – New Jersey 5:3 (kon.)
Detroit – Edmonton 2:1 (1:0 po s.n.) | Chicago – Nashville 2:3 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 2:4 (kon.)
Dallas – Calgary 3:4 (1:2 po s.n.) | Colorado – Anaheim 4:6 (kon.) | Boston – Carolina 5:1 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Carolina Hurricanes
Sobota 15.03.2014, 18:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám tu všechny příznivce hokeje, především pak NHL. Pro českého fanouška v atraktivním podvečerním čase se hraje utkání mezi Bostonem Bruins a Carolinou Hurricanes. Jde o souboj konkurentů z Východní konference, ale zatímco ve skvělé formě hrající Medvědi se již vyhoupli na čelo konferenční tabulky, Carolina se ještě snaží rozdmýchat naději na postup do vyřazovacích bojů. Poslední dva zápasy sice vyhrála, ale její ztráta je stále dosti značná.

Carolina má za sebou nepovedené období, kdy z desíti duelů vyhrála pouze dvakrát a možná tak přišla o reálnou šanci na postup do play-off. Poslední dva zápasy už sice Hurikáni vyhráli, ale ze třináctého místa tabulky Východní konference stále ztrácí na postupové příčky šest bodů. České fanoušky může těšit, že se konečně rozstřílel v sezóně dlouho mlčící Jiří Tlustý, jehož góly týmu oproti loňsku hodně chyběly. Trenér Kirk Muller nemůže počítat s obráncem Johnem-Michaelem Lilesem, naopak v případě dalšího beka Justina Faulka je návrat do sestavy možný.

Nejproduktivnější hráč: Eric Staal – 51 bodů (16+35)
    Nejlepší střelec: Jeff Skinner – 26 gólů

Medvědi chytili skvělou formu a vyhráli již sedm zápasů v řadě. Tato série je na Východě vynesla už do čela tabulky, když s 93 body předstihli dlouho vedoucí Pittsburgh. Boston spoléhá na pevnou defenzivu v čele s brankářem Tuukkou Raskem a se 145 obdrženými góly je druhým nejméně inkasujícím mužstvem v soutěži. V ofenzivě se daří především Davidovi Krejčímu, který s 56 body vede kanadské bodování svého celku. Bruins rozhodně opět patří ke žhavým kandidátům na zisk Stanley Cupu. Na klubové listině zraněných v současnosti figuruje obránce Adam McQuaid, naopak forvard Daniel Paille by se mohl po otřesu mozku vrátit do sestavy.

Nejproduktivnější hráč: David Krejčí – 56 bodů (16+40)
    Nejlepší střelec: Jarome Iginla a Brad Marchand – 21 gólů

Vzájemné zápasy
    19. 11. 13: Carolina – Boston 1:4
    23. 11. 13: Boston – Carolina 3:2 po prodl.

Československá stopa
    Zdeno Chára (BOS) – 63 zápasů, 30 bodů (16+14)
    David Krejčí (BOS) – 66 zápasů, 56 bodů (16+40)

Jiří Tlustý (CAR) – 58 zápasů, 22 bodů (12+10)
    Radek Dvořák (CAR) – 49 zápasů, 8 bodů (3+5)
    Andrej Sekera (CAR) – 64 zápasů, 41 bodů (11+30)

Boston Bruins: Johnson (Rask) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Soderberg, Kelly, Eriksson – Paille, Campbell, Lindblad. Trenér: Claude Julien

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Murphy, Sekera, Bellemore, Hainsey, Faulk, Harrison – Lindholm, E. Staal, Skinner – Sjomin, J. Staal, Tlustý – Dwyer, Nash, Gerbe – Malhorta, Loktjonov, Dvořák. Trenér: Kirk Muller

Rozhodčí: Meier, Rooney – Gibbs, Murray.

00:01

00:59
    Domácí se hned nastěhovali před Warda, který se musel mít na pozoru.

01:25
    Tvrdou střelu Cháry vyrážel Ward.

02:34
    Carolina se dosud nepodívala do útočného pásma.

03:23
    Pronikajícího Jordana Staala vytlačila domácí obrana až za branku.

03:42
    Krejčí nahrál napříč pásmem přesně na najíždějícího Hamiltona, ten Warda neprostřelil.

04:29
    Ward vyrazil také střelu Marchanda od levého mantinelu, Bruins hrají hodně aktivně.

05:09
    Vůbec první zákrok Johnsona. Zpoza branky se před něj natlačil Gerbe, ale domácí gólman své území uhájil.

05:49
    Po střele Campbella Ward přerušil hru.

06:23
    Krejčí nabil na modrou Boychukovi, Ward si připisuje další úspěšný zákrok.

06:57
    Medvědi budou hrát přesilovou hru. Na trestnou už usedá Lindholm, který podrazil Marchanda.

07:24
    Po Hamiltonově střele se snažili dorazit puk do sítě hned tři domácí hráči v čele s Bergeronem, ale radost jim zkazil Ward, který ukryl kotouč pod svou výstroj.

07:28
    Bergeron vyloučen za nedovolené bránění. Provinil se při buly vůči Jordanu Staalovi.

07:57
    Lucic ve středním pásmu vybojoval puk pro Krejčího, který z levého kruhu pálil na Warda. Celou situaci ještě dojížděl Hamilton, jenž se dostal i k dorážce. Ward je zatím výborný.

08:19
    Na kotouč si sáhl také Johnson, který pokryl střelu Faulka z osy kruhů.

08:58
    Začíná zkrácená přesilová hra Canes.

09:33
    V momentě, kdy již byli domácí kompletní, se až před Johnsona protáhl Eric Staal. Domácí brankář pokryl prostor u své bližší tyče.

09:45
    Střela Bergerona byla tvrdá, ale pouze zaduněla o ochranné plexisklo za brankou.

10:35
    Jordan Staal hledal před brankou Tlustého, ale s ním se skvěle vrátil Eriksson a puk mu odebral.

10:49

10:56
    Hosté zahráli na icing.

11:38
    Miller od modré minul hostující klec.

12:35
    Hamilton si z pozice obránce zaútočil, objel branku a nabídl puk před branku Smithovi. Tomu znemožnil zakončení Skinner, který je přitom více známý jako kanonýr, než jako obranář.

13:45
    Boston vaří Carolinu v jejím obranném pásmu.

14:10
    Střelu Pailla zastavil Ward a rovnou rozehrál na své spoluhráče.

14:42
    Ránu Sjomina, která mířila na bližší tyčku, pokryl Johnson.

14:54
    Nahození Bartkowského Ward raději přidržel ve své rukavici. Následuje reklamní přestávka.

14:58
    Po buly vypálil Bartkowsky, Ward má kotouč v lapačce.

15:28
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se ujímají vedení! Přečíslení 3 na 2 táhl MILAN LUCIC, který nahrál mezi kruhy Krejčímu. Jeho střelu hostující obrana nešťastně srazila opět jen k Lucicovi, který kotouč uklízel do úplně prázdné branky. Ward, jenž reagoval na Krejčího střelu, již ležel mimo hru. Asistence: David Krejčí.

17:03
    Na modré měl napřaženo Faulk, ale jeho dělovku srazil mimo hřiště bránící Soderberg.

17:40
    Bartkowski nabízel kotouč na druhou tyč Paillemu, ten nedokázal zamést černou pryž za Warda.

18:06
    Ward raději podržel puk po nahození od červené čáry.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Boychuk doslova rozmázl o mantinel Tlustého. Jednalo se o čistý zákrok.

19:40
    Zakázané uvolnění Bruins.

19:45
    Po buly pálil od modré Murphy, Johnson vyrazil.

19:58
    Domácí se ještě dostali do rychlého kontru, na jehož konci předkládal Marchand kotouč Bergeronovi. Pohromě pro hosty zabránil vracející se Murphy, který rybičkou vypíchl Bergeronovi puk z hole. Následně ještě střílel od modré Bartkowski, ale to už byla snadná práce pro Warda.

19:59
    Co se dá stihnout po buly za dvě sekundy! Krejčí vyhrál vhazování na Lucice, který puk pusunul na Cháru. Jeho ránu vyrazil Ward nad sebe a ze vzduchu se pokoušel dorážet Iginla. Naštěstí pro Canes puk netrefil tak, jak by bylo potřeba!

20:00

První třetina vyzněla herně i výsledkově pro Bruins. Hráči Bostonu byli od začátku aktivnějším týmem a často zaměstnávali gólmana Hurricanes Cama Warda. Ten však zatím chytá velice dobře a tak domácím povolil jediný gól, když v 16. minutě Krejčího sraženou střelu uklidil do odkryté klece Milan Lucic.

Střely na branku v 1. třetině – 16:9

Další třetina začne přibližně v 19:05.

20:01

20:51
    Do střely Skinnera vložil hůl Bartkowski.

21:08
    Teď byl kotouč vyražen ven z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:16
    Eric Staal těsně před Johnsonem pohotově tečoval kotouč. Domácí brankář však stačil zasáhnout.

21:28
    Rozhodčí Rooney se rozhodl vylučovat. Na trestnou lavici půjdou Patrice Bergeron a Eric Staal. Hrát se bude 4 na 4.

22:05
    Murphy objel domácí branku, ale neměl komu nahrát a k zakončení se také nedostal.

23:01
    Kousek za kruhy natáhl ke střele Skinner, Chad Johnson puk nadvakrát chytil do lapačky.

23:30
    Oba týmy kompletní.

23:47
    Bergeron v útočném pásmu přenechával puk Soderbergovi, ale ten situaci přejel.

24:55
    Krejčí vybojoval v rohu puk a poslal ho na modrou, kde však Hamilton pásmo neudržel.

25:03
    Zdeno Chára u mantinelu doslova zalehl Sjomina. Útočník Caroliny srážku s obrem naštěstí přežil bez vážnější úhony.

26:19
    Domácí zahráli na icing.

26:44
    Lindblad pořádně prohnal obránce Bellemora. Ten situaci ustál a odehrál kotouč do bezpečí.

27:28
    Sjomin se uvolnil na střed hřiště a zápěstím vystřelil. Johnson má kotouč v klíně. Následuje reklamní přestávka.

27:42
    Po chybě v hostující obraně se dostal na levém kruhu ke kotouči Soderberg. Golfákem branku netrefil.

29:05
    Velký tlak elitní lajny Bruins! Nejprve se natlačil před brankoviště Krejčí, o chvíli později se pokusil prosadit chytrým objetím branky Lucic. Ward v obou případech úspěšný.

29:55
    Po přiťuknutí Marchanda tvrdě pálil Smith, Ward se rychle přesunul a předvedl další dobrý zákrok.

30:12
    A opět Ward, tentokrát lapil střelu Kruga. Reklamní přestávka.

30:19
    Po buly ostře vypálil Bartkowski, kotouč byl ale sražen do rohu.

30:40
    Pokus Soderberga byl spíše propagační a Ward ho má v lapačce.

30:57
    Hurikánům byl odpískán ofsajd.

31:02
    Před branku se snažil natlačit Gerbe. V brankovišti však skončil jen on, kotouč nikoliv.

32:00
    Přihrávku mezi kruhy obdržel Jordan Staal, Johnson jeho ránu vyrazil betonem.

32:58
    Od pravého mantinelu střílel Murphy, Johnsona nepřekvapil.

33:56
    V přečíslení 3 na 2 narazil Bergeron kotouč před branku Marchandovi. Ten zblízka nedokázal skórovat.

34:07
    Vyloučení na straně Caroliny. Hainsey si přidržel Marchanda a oslabuje svůj tým.

34:25
    Dělovku Kruga vykopl Ward, hosté následně vyhodili.

34:44
    Před branku se tlačili Bergeron s Iginlou, puk drží Ward.

34:59
    Gerbe vyhodil až za branku Bostonu.

35:17
    Na Warda si nepřišel Smith a po něm ani od modré Chára.

35:27
    Hosté se osvobodili.

35:50
    Bergeronova střela branku netrefila.

36:11
    Už v době, kdy byli hosté v pěti, pálil od modré Soderberg. Ward na místě.

36:35
    A opět Ward! Kelly poslal bekhendem puk před brankoviště, kde ho zády k brance efektně tečoval Campbell. Ward má kotouč někde pod chrániči.

37:24
    Medvědi vystupňovali svůj tlak a dočkali se druhého gólu! Lucic u zadního mantinelu vybojoval kotouč, narazil si ho s Krejčím a poté nahrál před branku JAROMEMU IGINLOVI, který ho napálil k protější tyčce. Ward byl tentokrát bezmocný – 2:0. Asistence: Milan Lucic a David Krejčí.

38:27
    Sjomin a Tlustý najížděli proti jedinému obránci. Sjomin vzal vše na sebe a Johnson ho vychytal!

38:42
    Tlustý mohl zakončovat až teď, ale Johnson lapil také jeho ránu.

38:59
    Lindholm dával kotouč před brankoviště, kde byl Eric Staal. Johnson opět zasahuje.

39:25
    Přesilovou hru si zahrají Canes. Patrice Bergeron vyloučen za útočný faul na Erica Staala – konkrétně šlo o hákování.

39:52
    Rána Murphyho až na Johnsona neprošla. Miller následně vyhodil.

40:00

Také ve druhé třetině padl jediný gól a opět ho vstřelili Bruins, což znamená, že domácí vedou po čtyřiceti minutách už 2:0. Medvědi se tentokrát nadechli k většímu náporu až po polovině druhé třetiny a ve 38. minutě z něj vytěžil trefu na 2:0 Iginla, který využil výborné práce Lucice za brankou.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:13, celkem – 30:22

Další třetina začne přibližně v 19:59.

Carolina bude ve třetí třetině dohrávat ještě 95 sekund dlouhou přesilovou hru.

40:01

40:20
    Ofsajd Hurikánů.

40:31
    Nyní Medvědi vyhodili.

40:55
    Sjomin zahnal Murphyho až do středního pásma.

41:22
    Faulk našel mezi kruhy Skinnera, ten branku netrefil.

41:26

42:10
    Střela Iginly trefila Bellemora a odražený kotouč napálil Bartkowski do brankové konstrukce!

43:13
    Domácí se snaží hrát stále aktivně a nepouštět Carolinu do svého obranného pásma.

43:50
    Teď se však Medvědi pod tlak dostali a raději to řešili vyhozením na zakázané uvolnění.

43:53
    Carolina právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází snížení! Jordan Staal vyrál buly na hůl ALEXANDERA SJOMINA a jeho střela propadla Johnsonovi pod vyrážečkou a zamířila do branky. Asistence: Jordan Staal.

44:47
    Utkání najednou dostalo novou zápletku. Vše je ještě otevřené.

45:34
    Loktjonov nahazoval kotouč ještě před červenou čarou a tak je z toho icing Caroliny.

46:41
    V obranném pásmu Bostonu se srazili Hamilton se Skinnerem. Byla to pořádná rána, ale oba hráči jsou v pořádku.

46:54
    U tyče se snažil protlačit puk do sítě Eriksson, Ward však drží. Reklamní přestávka.

47:14
    Bartkowski nahrával Erikssonovi před prázdnou branku. Na poslední chvíli se stačil vrátit Tlustý a kotouč domácímu hráči vypíchl.

48:23
    Reilly Smith podrazil pronikajícího Murphyho a hosté si zahrají přesilovku.

48:52
    Eric Staal před brankou parádně našel Nashe, proti jehož střele musel Johnson bleskurychle vytrčit pravý beton.

49:34
    Domácím se konečně podařilo vyhodit a mohou si trochu vydechnout.

50:11
    Bartkowski poslal do brejku Erikssona, kterému ještě před branku najížděl spoluhráč. Přihrávku však zblokoval Murphy.

50:33
    Ouuuu. Boychuk dostal u mantinelu porádně naloženo od Dwyera a zdá se, že to odneslo jeho koleno. Domácí zadák kulhá na střídačku v doprovodu lékaře.

50:33
    Dwyer vyloučen nebude. Trenér Bostonu Julien protestuje, ale bude se pokračovat ve hře 5 na 5.

51:03
    Krejčí přihrál na vzdálenější tyč Iginlovi, který nepřehodil položený beton Warda. Velká šance.

51:13
    Od modré střílel Hamilton, Ward kotouč zachytil.

51:47
    Obrovský závar před Johnsonem, který končí valnou hromadou u brankoviště domácího brankáře.

52:28
    Nahození Tlustého jen proletělo kolem domácí branky.

52:49
    Krásná kombinace domácích a je to 3:1! Kelly získal v rohu hřiště puk a nahrál na modrou Hamiltonovi, který si všiml najetého Krejčího a poslal mu pas přesně na hůl. Český útočník už mohl sám zakončovat, ale ještě posunul kotouč na CHRISE KELLYHO a ten měl před sebou už jen odkrytou klec. Asistence: David Krejčí a Dougie Hamilton.

53:02
    Pouhých 13 sekund po Kellyho zásahu hosté inkasují další gól! Puk se od Lucice a Millera dostal až před branku na hůl JAROMEHO IGINLY a ten zblízka překonal Warda a zaznamenal svou druhou trefu večera – 4:1. Asistence: Kevan Miller a Milan Lucic.

54:26
    Po ráně Sekery zakročil dnes velmi dobrý Chad Johnson.

55:23
    Od modré střílel Murphy, Johnson přerušil hru.

56:03
    Necelé čtyři minuty před koncem vedou Bruins 4:1 a mají kotouč na svých holích.

56:51
    Gerbe jel na Johnsona úplně sám, ale trefil jen levou tyč!

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

58:51
    Ward musel zasahovat po nahození ze středního pásma, domácí se už nikam neženou.

59:01
    Poslední minuta.

59:18
    Po střele Bartkowského se snažil dostal k odraženému puku Eriksson, ale netrefil ho.

59:50
    10 sekund před koncem Bruins přidávají ještě jeden gól! Od modré vypálil TOREY KRUG a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 5:1. Asistence: Carl Soderberg a Gregory Campbell.

60:00

Ve třetí třetině to nejprve vypadalo na drama, když hned v jejím úvodu snížil na 2:1 Sjomin. Poslední desetiminutovka duelu už však patřila Bostonu. Během třinácti sekund se tak prosadili Kelly a Iginla a na konečných 5:1 zvýšil deset sekund před koncem Krug. Český útočník Bruins, David Krejčí, přispěl k vítězství svého týmu hned třemi asistencemi.

Andrej Sekera (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:00

Vzhledem k tomu, že Pittsburgh dnes prohrál 4:0 na ledě Flyers, navýšil Boston svůj náskok na čele tabulky Východní konference už na tři body. To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera! (20:53:17)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Lucic (Krejčí), 38. Iginla (Lucic, Krejčí), 53. Kelly (Krejčí, Hamilton), 54. Iginla (Miller, Lucic), 60. Krug (Soderberg, Campbell) – 44. Sjomin (J. Staal)

Rozhodčí: Meier, Rooney – Gibbs, Murray

Diváci: 17565