Montreal – Ottawa 5:4 (po pr.) | Tampa – New Jersey 3:0 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 1:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 1:2 (2:3 po s.n.) | Arizona – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Toronto 4:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 1:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 0:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Anaheim Ducks
Neděle 16.03.2014, 03:40 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování NHL. V dnešním duelu vyzve Los Angeles Kings hostující celek, a to Anaheim Ducks.
    Přeji příjemný sportovní prožitek. Úvodní vhazování je naplánováno na 03:30.

Marián Gáborík 4 zápasy (1+1)

Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Doughty, Muzzin, Regehr, Vojnov, Martínez, Mitchell – Williams, Kopitar, Gáborík – Carter, Richards, Toffoli – Pearson, Stoll, King – Nolan, Lewis, Clifford

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Sbisa, Beauchemin, Fistric, Lovejoy, Lindholm, Allen – Perry, Getzlaf, Silfverberg – Jackman, Perreault, Beleskey – Winnik, Koivu, Cogliano – Maroon, Bonino, Palmieri

Rozhodčí: Kozari, Martell – MacPherson, Murchison.

00:01

0:30
    Koivu se na začátku utkání dostal do střelecké příležitosti, ale branku z mezikruží těsně minul.

1:24
    Na druhé straně neuspěl bekhendovým pokusem Kopitar.

1:50
    První lajna Los Angeles kombinovala v útočném pásmu, Gáborík z pravého kruhu branku minul.

2:08
    Úspěšný zákrok si na své konto připisuje Jones, který přikryl nahozený kotouč.

2:20
    Los Angeles bude hrát přesilovou hru! Na trestnou lavici putuje za nedovolené bránění na 2 minuty Jackman.

2:48
    Od modré čáry střílel nepřesně Vojnov.

3:10
    Hosté se osvobozují a mohou vystřídat. Los Angeles bude muset zakládat útok od vlastní branky.

3:48
    Králům se nedaří držet v útočném pásmu. Hosté se velmi dobře a efektivně brání.

4:20

4:55
    Střela Muzzina od modré čáry se až k brance nedostala, když byla zablokovaná.

5:19
    Los Angeles zůstává nadále útočně naladěno. Z levého kruhu střílel Kopitar, který branku minul o centimetry.

5:30
    Ve velké šanci se ocitl Gáborík, který z brankoviště nedokázal přehodit ležícího Andersena.

6:32
    Do útočného pásma se tlačil i Anaheim, ale nakonec se dopustil zakázaného uvolnění.

6:42
    Williams našel z rohu na modré čáře Mitchella, který se pokusil nahodit kotouč na branku. Obrana Anaheimu však tento pokus srazila vedle branky.

7:48
    Utkání má vysoké tempo, když se hraje na obě strany. Na řadu přichází komerční přestávka.

8:39
    Králové se opět drží v útočném pásmu. Z pravého kruhu to zkoušel Kopitar, ale neuspěl.

8:52
    Velký závar před brankou Andersena nakonec vyřešil sám brankář Anaheimu, který se vrhl po puku a přikryl jej.

9:06
    Přesilovou hru si pro změnu zahraje Anaheim. Na trestnou lavici usedá na 2 minuty Stoll, jenž se dopustil nedovoleného bránění.

9:32
    Výborná šance se v oslabení vyskytla Carterovi, který ujel hostující obraně a uháněl sám na Andersena, kterého po kličce do bekhendu nepřekonal.

10:01
    Jones si připisuje zákrok, když kryje nahození ze středního pásma.

10:22
    Z pravého kruhu nahodil kotouč na branku Palmieri, který ale neuspěl.

10:42
    Kotouč se dostal do středního pásma, Kačeři musí zakládat útok.

11:02
    Z vrcholu pravého kruhu pálil nebezpečně Beauchemin, který donutil Jones k zákroku vyrážečkou. Anaheim má v přesilové hře slušný tlak.

11:06

11:15
    Clifford nahodil kotouč na Andesena, který jej podržel ve své výstroji a přerušil hru. Komerční přestávka.

12:12
    Králové zatlačili svého soupeře, který se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

13:01
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Do vedení se však dostávají hosté z Anaheimu. Perreault našel od pravého mantinelu TIMA JACKMANA, který se dostal mezi kruhy a střelou k pravé tyči dává úvodní branku utkání – 0:1. Asistence: Mathieu Perreault, Matt Beleskey.

13:42
    Los Angeles okamžitě vjelo do útočného pásma a snažilo se vyrovnat. V tom mu zabránil faul Lindholma, který je vyloučen na 2 minuty za hákování.

14:00
    V oslabení mohl zahrozit Getzlaf, který se dostal mezi kruhy k odraženému kotouč, ale nakonec zvolil přihrávku na modrou čáru a obránce Anaheimu zavinil postavení mimo hru.

14:25
    Los Angeles se nemůže usadit v útočném pásmu.

14:47
    Andersen si připisuje úspěšný zákrok. Mezi kruhy se šikovnou tečí prezentoval Gáborík, ale brankář Anaheimu byl připraven.

15:00
    Králové jsou v úvodní třetině jednoznačně lepším týmem, ale na výsledku se to neprojevuje.

15:30
    Gáborík přihrával před branku Williamsovi, ale ten se ke kotouči nedostal.

15:42

16:12
    Komerční přestávka.

16:39
    Do slibné pozice pro střelu se dostal King, ale Andersen dokázal kotouč vyrazit.

17:03
    Jones předvedl úchvatný zákrok a udržel stav takový, jako byl doposud. Tečovaná střela propadla za záda domácího brankáře, ale ten se otočil a dokázal puk dostat vedle branky. Krásný hokejový moment.

17:03
    Následně byla hra kvůli faulu Regehra přerušena a Anaheim bude hrát přesilovou hru. Obránce Los Angeles je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Do potyčky se také málem dostal Carter s Beaucheminem, mezi kterými létala ostrá slova.

17:42
    Anaheim kombinuje v útočném pásmu a snaží se navýšit své vedení. Los Angeles se zatím úspěšně brání.

18:28
    Králové dostávají kotouč do středního pásma a mohou vystřídat.

18:50
    Perry zavezl kotouč do útočného pásma, ale do zakončení se už nedostal. Los Angeles kotouč opět vyhazuje přes všechny čáry.

19:03

19:40
    Střelou přes obránce chtěl vyrovnat Doughty, ale Andersen zasáhl levým betonem.

20:00
    V závěru třetiny se u branky Anaheimu strhla menší strkanice, za kterou dostává trest na dvě minuty domácí Pearson a hostující Allen. Druhá třetina tedy začne při hře čtyři na čtyři.

20:00

První třetina přinesla všem divákům kvalitní podívanou, jelikož zápas má obrovský náboj. Ačkoliv bylo Los Angeles po celou třetinu lepším týmem, tak se do vedení dostali ve 14. minutě hokejisté Anaheimu, když jednoduchou kombinaci v útočném pásmu zakončil úspěšně Jackman. Je ale dosti pravděpodobné, že jestli tento tlak Králům vydrží, tak se vyrovnání dočkají. Druhá třetina začne přibližně v 4:38.

Střely na branku: 13 – 7.

20:01

20:40
    Z pravého kruhu se dostal do zakončení Kopitar, ale trefil jen břevno Andersonovy branky.

21:22
    Los Angeles vstoupilo i do této třetiny aktivněji. Podaří se domácím vyrovnat?

21:47
    Od modré čáry nahodil kotouč na Jonese Lindholm, brankář domácích bez problémů zasáhl.

22:00
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

22:29
    Stoll se hnal do útočného pásma za nahozeným kotoučem, ale k tomu se nakonec nedostal.

22:52
    Maroon nahodil kotouč na Jonese a ten do dokázal udržet pod svojí výstrojí. Následně se před brankou strhla menší šarvátka, ale vylučovat se nebude.

23:39
    Anaheimu se daří díky dobrému napadání držet v útočném pásmu.

23:49
    Chyba při rozehrávce Králů končí zakázaným uvolněním.

23:53
    Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry Allen, ale kotouč skončil v připravené Jonesově lapačce.

23:57
    Další vyhrané vhazování a další střela Allena, který tentokrát branku netrefil.

24:25
    U branky Jonese bojoval Jackman, který ale kotouč do branky dotlačit nedokázal.

24:58
    Z pravého kruhu nepřesně střílel Perry, když útočník Anaheimu poslal kotouč nad branku.

25:21
    Forčekující Perry narazil do branky a ta opustila své postavení. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:49
    Rychlé přečíslení Los Angeles zakončoval z pravého kruhu Stoll, ale Andersen dokázal bez problémů zasáhnout.

26:40
    Gáboríkova kombinace s Kopitarem v útočném pásmu branku nepřinesla. Ke kotouči se dostali hosté.

27:15
    Hosté se dokázali dostat do útočného pásma, ale kombinují pouze okolo mantinelů. Los Angeles velmi dobře brání.

27:29
    Králové se dopustili postavení mimo hru a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

27:57
    Perry se málem dostal mezi kruhy k odraženému kotouči. To by nebylo pro domácí dobré, protože útočník Anaheimu by měl hodně prostoru. Nakonec mu kotouč hůl přeskočil a ke kotouči se dostali domácí.

28:23
    Clifford nahodil kotouč na branku a vydal se důrazně za dorážkou. Té se ale nedostal, tak se alespoň zapojil do strkanice před Andersenem.

28:45
    Getzlaf podržel kotouč v útočném pásmu a pokusil se vystřelit z levého kruhu. Střela byla sražena vedle branky.

29:13
    Přes obránce z levého kruhu střílel Koivu, Jones jeho pokus vyrazil ramenem do ochranné sítě.

29:25
    Na druhé straně se dostal ke střele z levého kruhu Gáborík, jehož pokus Andersen vyrazil před sebe, kde se nedokázal prosadit ani dorážející Kopitar.

29:59
    Anaheim bude hrát ve čtyřech. Unikající Gáboríka musel zahákovat Lovejoy, jenž si na trestné lavici pobude 2 minuty.

29:59
    Ještě než bude hra pokračovat, tak si Andersen bude vyměňovat hůl. To se nelíbí domácím fanouškům, protože hra je kvůli tomu pozdržena.

30:09
    Anaheim začíná oslabení velmi dobře, když Allen vyhazuje kotouč k brance Jonese.

30:22
    Králům se nepodařil založit útok, když se Kopitar dostal do postavení mimo hru.

30:39
    Doughty zavezl kotouč do útočného pásma po pravé straně. Domácí se usadili a kombinují.

30:48
    Střela Vojnova od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

31:21
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    V Los Angeles je zaslouženě vyrovnáno! Z levého kruhu vystřelil Stoll, ale Andersen jeho pokus vyrazil před sebe, kde se ho ujal TYLER TOFFOLI a pohotovou dorážkou po ledě jej poslal do branky – 1:1. Asistence: Jarret Stoll, Alec Martinez.

31:25

31:49
    Fanoušci Los Angeles vytváří v aréně bouřlivou atmosféru. Je vidno, že se jedná o kalifornské derby.

31:58
    Anaheim se dopouští zakázaného uvolnění. Králové se tlačí za vstřelením branky.

32:12
    Do vedení jdou ale opět Kačeři z Anaheimu. PATRICK MAROON vybojoval kotouč v rohu kluziště a snažil se přihrát před branku, kde si kotouč do vlastní branky srazil smolně Muzzin, jenž se snažil přihrávku zablokovat – 1:2. Asistence: Kyle Palmieri, Hampus Lindholm.

32:27
    Stollova střela vyrovnání nepřinesla. Andersenn úspěšně zasahuje.

33:33
    Králové se po inkasované brance tlačí do útočného pásma a snaží se vyrovnat.

33:53
    Andersenova branka opustila své postavení a hra je přerušena.

34:11
    Nepřesná útočná akce Los Angeles končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levé ruce Jonese.

34:39
    Kopitar zavezl kotouč do útočného pásma a předložil jej Gáboríkovi, který střelou z první prověřil Andersena.

35:16
    Střelou přes obránce to zkoušel Stoll, ale brankář Anaheimu opět zasahuje.

35:19

35:30
    Z pravého kruhu vystřelil z první Pearson těsně nad břevno.

36:12
    Los Angeles začíná mít velký tlak, Anaheim se prozatím velmi dobře brání a často hrozí z protiútoků.

37:14
    King se dostal ke kotouči před brankovištěm a okamžitě vystřelil. Andersen kotouč zastavil ramenem a přikryl jej.

37:49
    Silfverberg se dostal k teči, ale Jonese změna směru střely Getzlafa nepřekvapila.

38:32
    Kopitar zavezl kotouč do útočného pásma a zahajuje kombinaci s Gáboríkem.

38:38
    U levého mantinelu se dostal ke kotouči Muzzin, který střelou zápěstím vlastní branku neodčinil.

39:05
    Útočná snaha Los Angeles končí postavením mimo hru. Domácí by rádi srovnali ještě před koncem druhé třetiny.

39:27
    Andersen předvádí velmi pohledný zákrok lapačkou. Do útočného pásma se dostal Regehr, který kousek za modrou čáru vystřelil. Na brankáře Anaheimu to však nestačilo.

39:49
    Anaheim drží kotouč v útočném pásmu. Vyrovnání se už v této třetině nedočkáme.

40:00

Druhá třetina přinesla stejně pohledný hokej, jako se hrál ve třetině první. Los Angeles dokázalo ve 32. minutě vyrovnat, když se v přesilové hře trefil Toffoli. Anaheim se ale během necelé minuty dostal zpátky do vedení, když Maroon nahodil kotouč do brankoviště a Muzzin si srazil kotouč do vlastní branky. Aktivnějším týmem je po celé utkání Los Angeles, které bude muset ve třetí třetině dohánět jednobrankovou ztrátu. Podaří se Anaheimu dokráčet k vítězství? Tohle všechno se dozvíme ve třetí třetině, která začne přibližně v 5:40.

Střely na branku: 29 – 15.

40:01

40:14
    Kotouč se dostal na střídačku Anaheimu. Hra je přerušena.

40:22
    Z levého kruhu pálil Pearson, ale kotouč poslal přímo do Andersena.

40:39
    Králové začali velmi dobře. Doughty přenechal kotouč na modré čáře Pearsonovi, který ovšem branku netrefil.

41:12
    Hosté se dokázali také dostat do útočného pásma, ale ke střele na branku se nedostali.

41:45
    Po Kopitarově přihrávce střílel Mitchell, ale Andersen tento pokus vyráží vedle branky.

42:13
    Clifford se pokoušel prosadit v souboji jeden na jednoho, ale obránce Anaheimu vyšel ze souboje jako vítěz.

43:03
    Útočná akce Los Angeles končí kvůli postavení mimo hru. Domácí začali tuto třetinu velmi dobře.

43:36
    Cogliano nahazoval kotouč před brankou Jonese, kde se ovšem ke kotouči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

44:01
    Toffoli se dostal do šance a mohl rozšířit svůj dnešní gólový účet, ale z levého kruhu branku minul.

45:16
    Williams nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej dojel Kopitar a domácí se usadili v útočném pásmu.

45:36
    Po nepřesné střele jednoho z bránicích hráčů se kotouč dostal do středního pásma. Los Angeles usiluje o vyrovnání.

46:03
    Nadvakrát se pokoušel prosadit Martínez, ale oba jeho pokusy skončily na dnes výborně chytajícím Andersenovi.

46:16

46:27
    Anaheim bude mít velkou šanci, aby navýšil své vedení. Na trestnou lavici totiž putuje za hákování na 2 minuty King.

46:38
    Od modré čáry to zkusil zápěstím Lindholm, ale jeho pokus k brance nedoletěl.

46:58
    Los Angeles zatím zvládá oslabení bez problémů. Kotouč je u branky Andersena.

47:32
    Anaheimu se vůbec nedaří udržet v útočném pásmu.

47:55
    Kotouč je opět u Andersena, který se zapojuje do rozehrávky svého celku.

48:20
    Z modré čáry vystřelil Beauchemin, ale jeho střela minula pravou tyč.

48:27

49:15
    Anaheim se ale po přesilové hře nadále drží u kotouče. Domácí se k němu nemohou dostat.

49:43
    To všechno změnil Kopitar, který kotouč vybojoval a přihrál na modrou čáru Regehrovi, jehož pokus Andersen udržel na své hrudi.

49:49
    Z levého kruhu střílel pohotově Lewis, ale Andersen jeho pokus vykopl levým betonem.

49:57
    Tentokrát střílel Lewis z velké blízkosti, ale ani tentokrát kotouč do branky nedostal.

50:07
    Neujala se ani střela Muzzina od modré čáry. Andersen dnes chytá velké utkání.

50:42
    Tak v posledních střídáních jsou domácí k nezastavení. Jejich útočná aktivita je obrovská.

51:28
    První lajna Anaheimu dokázala dopřát svému brankáři chvíli oddychu, když podržela kotouč v útočném pásmu. Jones zasahovat nemusel.

52:42
    Do slibné šance se řítil hostující Winnik, ale na toho si šikovně počkal Vojnov a tvrdým hitem ho usadil na ledovou plochu.

53:14

53:20
    Doughty se dostal na modré čáře ke kotouči, ale nepodařilo se mu zakončit.

53:37
    Ke střele z mezikruží se dostal Kopitar a celá aréna se radovala z vyrovnání, ale jeho střela skončila na břevně a poté se odrazila na brankovou čáru. Bylo to těsné, bude se volat videorozhodčímu.

53:37
    Králům dnes není přáno. Branka není hlavním rozhodčím uznána, jelikož Gáborík bránil Andersenovi ve hře a ten tak nemohl zasáhnout. To se domácím nelíbí, ale bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

54:45
    Mezi kruhy se pokoušel tečovat střelu od modré čáry Pearson, ale kotouč těsně minul.

55:02
    Hra je přerušena, když se kotouč dostal na střídačku mezi hráče Anaheimu. Los Angeles se stále žene za vyrovnáním.

55:30
    Domácí obrana špatně rozehrávala a toho se pokoušel využít Silfverberg, který střelou z mezikruží prověřil Jonese, jenž ve třetí části mnoho práce nemá.

56:17
    Domácí žene vydatná podpora fanoušků, kteří si přejí vyrovnání. Závěr utkání bude velmi zajímavý.

56:57
    Bonino našel z levé strany před brankou Silfverberga, kterému se nepovedlo nasměrovat kotouč do branky.

57:14
    Los Angeles je nucené otevřít obranu a Anaheim se dostává do slibných přečíslení. Jedno z nich nyní zakončil střelou do Andersena Silfverberg.

57:46
    Los Angeles se dopustilo postavení mimo hru. Hra je přerušena.

58:01
    Kotouč se dostal do ochranné sítě. Rozhodčí se dlouho radili, jestli kotouč vyhodil Beauchemin nebo byl kotouč tečován. Nakonec se přiklonili ke druhé variantě a vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

58:35
    Anaheim je uvězněn ve vlastním pásmu a brání své těsně vedení.

58:55
    Branka Los Angeles je prázdná! Králové to zkusí v šesti hráčích na ledové ploše.

59:00
    Jeden z hostující hráčů se pokusil trefit prázdnou branku. Zamířil však nepřesně a je odpískáno zakázané uvolnění.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Čeká nás strhující poslední minuta základní části. Podaří se Králům vyrovnat?

59:07
    Anaheim se dopouští dalšího zakázaného uvolnění.

59:16
    Z levého kruhu střílel Carter, ale pokus trefil jen boční konstrukci branky.

59:40
    Kotouč je ve středním pásmu. Anaheim je velmi blízko vítězství.

59:49
    Králové mají velký problém s tím, aby se vrátili do útočného pásma.

59:58
    Od modré čáry střílel Richards, ale jeho pokus zastavil na pravém kruhu Gáborík. Anaheim zcela jistě zvítězí.

60:00

Napínavého utkání je konec. Kačeři z Anaheimu dokázali ve třetí třetině ubránit svůj jednobrankový náskok a radují se z vítězství 2:1. Los Angeles bylo po celé utkání jednoznačně lepším a aktivnějším celkem, ale mělo smůlu, protože v brance Kačerů dnes zářil Andersen, který si připsal sedmatřicet úspěšných zákroků. Toto kalifornské derby tedy patří Anaheimu, který si do tabulky připíše dva body, zatímco Králové odchází podruhé za sebou z utkání bez bodu.

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:20

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký nedělní den. (06:27:45)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 32. Toffoli (Stoll, Martínez) – 14. Jackman (Perreault, Beleskey), 33. Maroon (Palmieri, Lindholm)

Rozhodčí: Kozari, Martell – MacPherson, Murchison

Diváci: 18 278