Slavia – Pardubice 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Žďár n/S 2:1 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Opava 4:3 (po pr.)
Písek – Ústí n/L 2:5 (kon.) | HC Litvínov – HC Kladno 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Letňany 4:2 (kon.)
Třinec – Vsetín 7:3 (kon.)
HC Olomouc
4:3 (1:2, 1:1, 1:0)
HK Opava
Neděle 16.03.2014, 12:04 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Konec zápasu. (14:12:23)

61:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Domácí se přece jenom dočkali ve své přesilovce, když Galvas nahrával z pravého kruhu před prázdnou dvojici Beier-Zabloudil a kotouč nakonec dopravil za záda Huzlíka JAN BEIER. Asistence: Matěj Zabloudil, Jakub Galvas.

61:15
    Od modré vystřelil Dajčar a jeho střelu vyrazil Huzlík vedle sebe, kde byl Hajšman, jenž však následně trefil lapačku opavského brankáře.

60:40
    Hajšman se pokusil přihrát křižným pasem, který však hosté dokázali vystihnout.

60:27
    Domácí hráči se však svými špatnými přihrávkami vyhnali ze svého útočného pásma.

60:01

Olomouci se v poslední třetině podařilo alespoň vyrovnat stav utkání, když se po přihrávce od Podlahy trefil Zabloudil, a tak zápas musí rozhodnout prodloužení či případné samostatné nájezdy.

60:00

59:58
    Střelu Beutla od modré čáry dokázal Huzlík vyrazit svým ramenem mimo bránu Opavy.

59:52
    Olomouc si však ještě v závěru třetí třetiny vybojovala další přesilovku, když je na dvě minuty za podražení vyloučen Svatopluk Bohanos (OPA).

59:35
    Mora se marně snaží v poslední minutě dostat před bránu Opavy.

58:56
    Z pravé strany útočného pásma Opavy střílel Fedor, ale jeho střela se nevlezla do olomoucké brány.

58:29
    Puk je opět z bránou Opavy, kde o něj bojuje hned několik hráčů.

57:56
    Z pravé strany zakončoval Husták, ale jeho střelu srazil jeden z opavských hráčů.

57:06
    Mora drží puk ve svém útočném pásmu, kde se několikrát nebezpečně míhnul před Huzlíkem, ale ani jeden z hráčů Olomouce nedokázal poslal puk na bránu Opavy.

56:32
    Opava drží puk za svou bránou a hosté se zatím nikam neženou.

55:37
    Další střela Štěpánka od modré, ale tento pokus hostujícího kapitána letí hodně mimo bránu Olomouce.

55:30

54:55
    Od modré vystřelil Štěpánek, ale jeho střela je sražena někde před Urbanem.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 4. Urban M. (Beier), 37. Hajšman (Skopal, Podlaha), 52. Zabloudil (Podlaha), 62. Beier (Zabloudil, Galvas) – 3. Čížek, 4. Frydrych, 34. Fedor (Frydrych, Bohanos)

HC Olomouc: Urban T. (Fajgl) – Beutl (C), Štreit, Janků, Dajčar, Piska, Mádr, Galvas, Holiš, Murla – Horký, Hajšman, Urban M., Pěcha, Skopal, Podlaha, Spatharis, Wolf, Zabloudil, Beier, Husták.
    HK Opava: Huzlík (Fichna) – Kupka, Štěpánek (C), Lelek, Janošek, Hadamczik, Beránek – Bohanos, Fedor, Pělucha, Langer, Čížek, Frydrych, Tauwinkl, Hladoník, Kvasnica, Kosina, Döhner.

Rozhodčí: Cik – Novotná, Doleček.