Montreal – Ottawa 5:4 (po pr.) | Tampa – New Jersey 3:0 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 1:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 1:2 (2:3 po s.n.) | Arizona – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Toronto 4:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 1:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 0:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:3 (kon.)
New York Rangers
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
San Jose Sharks
Neděle 16.03.2014, 21:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

S konstatováním, že San Jose Sharks díky fantastickému Antti Niemimu poráží New York Rangers fotbalovým výsledkem 0:1 se s Vámi loučí a zase někdy u kanadskoamerické NHL se těší Tomáš Lysý. (23:47:06)

Československá stopa v utkání:
    Martin Havlát (SJS): 0 střel, 0+0, čas na ledě 11:50.

1. Antti Niemi (SJS)
    41 zásahů, 100% úspěsnost.
    2. Henrik Lundqvist (NYR) 28 zásahů, 96,55% úspěšnost.

Diváci: 18.006.

New York Rangers musí mrzet jedna hodně hodně nepovedená přesilovka z první třetiny. Již při úvodní přesilové hře nehráli domácí dobře a při druhé početní převaze ztratili na obranné modré puk, a to po aktivním napadání Logana Coutura, který v následném nájezdu trefil bekhendem levý horní roh branky Lundqvista. Niemi v první třetině navíc svůj tým několikrát podržel, takže San Jose šlo do kabin s hubeným náskokem, který udrželo i ve druhé třetině. Domácí se možná mohou zlobit na sudí, když dorážka Hagelina dle televizních záznamů směřovala pod pravým betonem Niemiho za čáru, ale poté puk zmizel ze záznamů kamer a nešlo říct, zda brankovou čáru skutečně přejel. Ve třetí třetině už Niemi přiváděl střelce Rangers k zoufalství, ve velkých šancích se neprosadil Richards ani McDonagh. Díky 41 úspěšným zákrokům Niemiho se tak Žraloci radují z vítězství.

60:00

59:51
    Po bekhendové střele Richardse z pravého kruhu musel vytáhnout čtyřicátý úspěšný zákrok Antti Niemi.

59:39
    Domácí s prázdnou brankou v šesti.

59:39
    Do poslední sirény ve třetí třetině zbývá 21,2 vteřiny.

59:39
    Až nyní se přes val hráčů dostali domácí k útočné modré, kde jejich snažení za vyjetí Lundqvista z branky končí ofsajdem. Bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

59:00
    Už jen minuta chybí do konce zápasu a Rangers se nemohou dostat před Niemiho.

58:46
    Logan Couture ulej po pravé straně obraně Rangers, vystřelil a vynutil si vhazování před brankou Rangers.

58:32
    Martin Havlát z pravé strany míjí branku Lundqvista.

58:09
    Pokus o vyslání Ricka Nashe končí na holi Dana Boyla a ten nikým nehlídán drží kotouč. Až o několik vteřin později vyhazuje kus černé gumy k Lundqvistovi.

57:50
    Tentokrát to hráči San Jose s vyhozeným pukem tolik nepřehnali a opět o něj chvíli bojovali před brankou Lundqvista.

56:36
    Matt Irwin odpaluje kotouč po nahození Rangers na zakázané uvolnění.

57:23
    Nejen to, hosté ještě aktivně napadají, stejně jako nyní Martin Havlát, a komplikují tím hráčům New Yorku už tak kostrbatou rozehrávku.

56:58
    Precizní obrana San Jose na obranné modré nedovolí domácím přechod do útočného pásma, natož před Niemiho.

56:23
    Wingelsovi na pravé straně v obranném pásmu získává puk a vyhazuje jej do středního pásma.