Novosibirsk – Kazaň 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Ufa 6:2 (kon.)
3:2 (0:0, 0:2, 2:0- 0:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Neděle 16.03.2014, 11:00 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u KHL brzy napočtenou. (14:44:33)

Dnešní utkání stejně jako celá série mezi Novosibirskem a Kazaní je za námi. Po většinu normální hrací doby dnešního zápasu byl jasně lepším týmem Sibir, který dokázal ve třetí třetině dorovnat dvoubrankové manko ze druhé dvacetiminutovky. V prodloužení se hra vyrovnala. Hrdinou Novosibirsku a katem Kazaně se v čase 85:42 stal Stepan Sannikov. Sibiřský celek i díky němu postupuje po vítězství 4:2 na série nad Kazaní poprvé v historii do semifinále Východní konference play off . Kazaň naproti tomu poprvé v historii KHL končí už v prvním kole.

85:42
    Sibir právě vstřelil branku!
    Je to tady! David skolil Goliáše, obrovská euforie na straně domácího Sibiru, naproti tomu hořké zklamání na straně Kazaně. O všem rozhodl v čase 85:42 STEPAN SANNIKOV, když se nejlépe zorientoval ve skrumáží před bránou a překonal jinak vynikajícího Garipova. Oslavy ve vyprodané sibiřské aréně mohou začít. Bez asistence.

85:08
    Petrov nahrával před bránu Vincourovi. Český útočník jeho přihrávku nezasáhl.

84:45
    Opatrný úvod druhého prodloužení pokračuje. Zatím marně čekáme na nějakou větší šanci.

83:40
    Domácí fanoušci ženou své oblíbence dopředu, hráči Sibiru však zatím ještě ani jednou nevystřelili na bránu.

82:10
    Karamnov pálil přes obránce jen mimo levou tyčku Garipovovy brány.

81:10
    Podobně jako úvod první třetiny nastavení, i druhá nastavená dvacetiminutovka začíná opatrně.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Ani dvacet nastavených minut o vítězi dnešního napínavého zápasu nerozhodlo. V prodloužení se zatím hraje poměrně otevřená partie, které nechybí velké šance. Žádný z týmu je však zatím nedokázal využít a tak nás čeká druhé prodloužení. To začne zhruba v 14:28.

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:15
    Jonasi Enlundovi ani domácím fanouškům se nelíbí odpískaný ofsajd.

77:20
    Emoce tečou na druhé straně. Po přerušení hry se do sebe pustili dva hráči, po jednom na obou stranách. Nyní oba putují na trestnou lavici. Pokračovat se bude v pěti mužích na obou stranách.

77:09
    Nikolaj Bělov se vydal na útočný výlet, z vlastního obranného pásma se prokličkoval až do útočného pásma odkud přes dva obránce vypálil, Koskinen jeho ránu zblokoval.

75:19
    Šumakov měl na hokejce postup svého celku. Útočník třetí formace Sibiru dostal přihrávku před bránu, nedokázal ji však trefit a utkání tak pokračuje.

74:26
    Tokranonova dělová rána skončila na vyrážečce Koskinena.

73:48
    Plechanov pálil od modré, brankový prostor však netrefil.

72:01
    Rychlík Dmitrij Monja vjel plný elánu do útoku a vypálil, Garipov vyrazil kotouč do rohu kluziště.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 43. Kugryšev (Kopejkin), 45. Kutuzov (Kopejkin, Martynov), 86. Sannikov – 32. Medvěděv, 35. Svitov (Pesonen, Medvěděv)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Bělov, Martynov, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Plechanov- Lehterä, Monja, Enlund- Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin (C)- Sannikov, Gubin, Šumakov- Karamnov, Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Barulin)- Nikulin (C), Tokranov, Heshka, Medvěděv, Bělov, Kornějev, Jarullin- Pesonen, Obuchov, Svitov- Varnakov, Burmistrov, Stapleton- Těreščenko, Vincour, Petrov- Tkačjov, Bodrov, Lukojanov

Rozhodčí: Bulanov, Kulakov- Misyur, Raming

Diváci: 7400 (vyprodáno)