New Jersey – Minnesota 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 4:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:3 (kon.)
Ottawa – Tampa 4:5 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 1:3 (kon.)
Arizona – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Tábor
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
SC Marimex Kolín
Pátek 21.03.2014, 18:00 • Zimní stadion Tábor • Play-off 2. ligy, skupina Západ

Tábor zvládl bitvu dobře takticky, v závěrečné třetině už si vítězství 3:0 vzít nenechal a s čistým kontem za Klestilem vyhlíží nedělní zápas v Kolíně. Dnešní tip na přesný výsledek zápasu mi tak drobně nevyšel. Série se stěhuje v neděli znovu do Kolína, kde musí Tábor opět vyhrát. Loučí se Josef Janda, hezký zbytek večera. (20:16:45)

60:00

59:58
    Hosté kombinují, ale tohle bude málo.

59:12
    Tomáš Hájek vyloučen za napadení.

58:40
    Matušík poslal puk takticky z třetiny tak, aby nebyl icing.

58:00
    Dvě minuty do konce zápasu.

57:33
    Puk na kozlí střídačce. Utkání se dohrává a domácí publikum má velkou radost a neustále skanduje.

57:24

57:07
    Klestil si připisuje úspěšný zákrok a je dnes hodně blízko čistému kontu.

55:01
    Jeden z Kolínských se těžko zvedá na vlastní modré čáře.

54:40

54:34
    Morkes to zkusil po pravém křídle, jenže nic z toho.

54:06
    Heršálek prověřil od modré Sejpala.

54:01
    A síly znovu srovnány. Ježek 2 minuty za sekání.

53:49
    Hosté v plném počtu, přesilovka začíná.

53:16
    Ježek pálí nad. Kolín je ve 4 znovu na koni.

52:40
    Černý vyloučen na straně Tábora, jelikož sevřel puk.

52:30
    Choutky domácích utnul ofsajd.

52:13
    Kolín vyhazuje do bezpečí.

51:49
    Šafránek se provinil podražením a už mizí na trestnou lavici.

51:08
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

50:30
    Nahození před branku si málem do vlastní branky srazil Klíma.

49:52
    Hra ve 4 svědčí Kolínu, který svírá kohouty před brankou.

49:06
    Další hráč s číslem 23 je vyloučen. Za Kolínské si půjde posedět Josef Malý za vysokou hůl.

48:59
    Šance pro Kolín, Heršálek 2 minuty za vysokou hůl.

48:15
    Krätzer nic nenaznačil, jen zkusil střelu mezi nohy, tam ale puk neprocpal.

48:15
    Šafránek hákoval a bude trestné střílení!

Dnešní utkání sleduje 1810 diváků.

47:21

47:11
    Kolín už ve 4 a s pukem daleko od své brány.

46:37
    Spousta rychlých přihrávek, ale žádné zakončení.

46:16
    Sejpal vytasil svou lapačku a přerušil obléhání své branky.

46:05
    Přihrávaná v útočném pásmu zatím nikam nevede.

45:26
    Kozlové vyhazují až za Klestila.

45:21
    Kritická situace pro hosty! Kulhánek 2 minuty za faul loktem. Tábor má 94 sekund přesilovky 5 na 3!

44:55
    Sekání pro Martina Bartáka. Zvýší Tábor a dá gól konečně z přesilovky?

44:34
    Tábor si vytvořil zámek jako v přesilovce, Sejpal nakonec zalehl puk.

43:05
    Odražený kotouč Klestil vyráží.

42:11
    Kolomý sám před Sejpalem puk neprocedil!

41:35
    Kozlí icing.

41:06
    Sejpal měl před brankou hodně problémy, puk z něj vypadl a Matušík mohl dorazit do odkryté branky, jenže jeden z beků mu v tom na poslední chvíli zamezil. Sejpal je dnes hodně nejistý.

40:44
    První střídání příliš vzruchu nepřineslo, domácí vstoupili možná trochu laxně.

40:01

Druhá část gól nepřinesla, ale změnu oproti první třetině lze pozorovat ve hře Tábora, který hosty v podstatě k ničemu nepustil. Domácí kontrolují hru a zodpovědným výkonem si jdou pro další zápas v Kolíně. Třetí perioda začne v 19:41.

40:00

39:20
    Kolomý se dvakrát zjevil ve velké šanci, ale ani jednou netrefil ideálně puk.

37:09
    Nedovolené bránění na Nedorosta nezůstane nepotrestáno. Šafránek dostává 2 minuty.

37:03
    Výhoda pro domácí.

36:12
    Sejpal reflexivním zákrokem zachránil naději Kolínským.

35:49
    Valášek poslal po ledě prudkou ránu, Klestilův beton pohotový.

35:07
    Kohouti se řítili s nadšením na branku ve 3, na poslední chvíli se ale puk odrazil od bruslí jednoho z hostujících obránců.

34:28
    Mařík obkroužil branku, ale sám neuspěl, oba týmy už v 5.

34:05
    Hra ve 4 šance nepřinesla, oba vyloučení už se chystají zpět.

32:27
    Kadlec 2 minuty za nedovolené bránění. Hrát se bude ve 4.

32:20

31:49
    Hosté v plném počtu. Tábor znovu přesilovku nezvládl dobře.

30:55
    Puk znovu cestuje mimo nebezpečí pro Kolín.

30:30
    Zumr obral laxního Matušíka a vyhodil.

29:49
    Kadlec 2 minuty za držení.

29:39
    Krätzer s Valáškem se nepříjemně srazili a oba se nemůžou postavit na nohy.

29:26
    Delší pasáže ve středním pásmu vzruch nepřinesou.

28:33
    Mejzr vyzkoušel Klestilovu pozornost, vhazovat se bude před domácí brankou.

27:30
    Mařík pěkně zatáhnul puk do pásma, ale přihrávka mu už nevyšla.

26:54
    Hosté v plném počtu. Na závěr přesilovky si domácí vytvořili zámek, gólová střela z něj ale nevylétla.

25:45
    Hra se stěhuje před branku Klestila.

25:17
    A Tábor znovu bez puku, tentokrát vyhodil Mejzr.

25:00
    Kozlové hned po buly vyhodili.

24:54
    Postup domácích zastaven na modré čáře. A zastaven nedovoleně. Malý 2 minuty za hákování.

23:42

23:28
    Hosté už v pásmu a svým nahozením před branku Táborské trochu překvapili, k doklepnutí puku se ale z hostů nikdo nedostal.

22:53
    Kolín s pukem až u středového kruhu.

22:46
    Klestil třímá puk v lapačce a nikomu ho už nedá..

22:24
    Šifta hodně netrefil branku, Klestil jen kontroloval lapačkou.

22:00
    Přesilovka Kolína začíná.

21:42
    Matušík 2 minuty za sekání.

21:30
    Domácí už v plném počtu, ale budou zase vyloučeni.

20:50
    Při hře ve čtyřech se hraje nahoru dolů, šance ale nepřicházejí.

20:01

První část hry vyzněla jasně pro domácí borce. Vstřelili tři góly, přežili oslabení 3 na 5 a konečně v sérii s Kolínem využili naplno gólové šance. Druhá třetina začne asi v 18:53.

20:00

20:00
    Morkes 2 minuty za podražení.

19:47
    Klestil přikryl puk, domácí tak ještě s klidem do kabin nemůžou.

19:17

19:08

18:42
    Znovu domácí jeli 2 na 1. Nedorost téměř našel na levé straně Kellnera, ten se ale do puku netrefil. Stačilo by mu jen zvednout puk nad beton! Kozlové v přesilovce zapomínají na zadní vrátka.

18:29
    Kolín bojuje o puk za Klestilovou brankou.

17:23
    Tábor právě vstřelil branku!
    Matušík odpálil puk z pásma, kde se ho ve střední třetině zmocnil volný MARTIN MAŘÍK a blafákem do forhendu překonal střelou po zemi kolínského brankáře. Tábor vede gólem z oslabení už 3:0! Asistence: Jakub Matušík.

17:08
    Další šance pro Kolín, vyloučen domácí brankář Klestil za podražení.

16:58
    Klestilův jistý zákrok drží domácí v dvougólovém vedení.

16:15
    Domácí v plném počtu. Stejně jako Tábor v prvním utkání v Táboře ani Kolín přesilovku 5 na 3 nevyužil!

15:48
    Puk opět z pásma a Tábor si může oddychnout.

15:15
    Minuta do konce kolínské přesilovky a vhazování na útočné modré kohoutů.

15:06
    Tábor už ve 4. Kozlové si po zbytek času nahrávali, ke střele je ale domácí nepustili.

14:33
    Mejzr mohl snížit. Stál u tyče a odrazil se k němu puk. Než však zpracoval, skvěle se Klestil přesunul a chytil téměř jistý gól!

14:15
    Tábor jde do 3! Černý 2 minuty za krosček. Velká šance pro hosty.

13:50
    Odražený kotouč končí na domácí střídačce.

13:32
    Táborští vyhodili.

13:23
    Nahození od modré nedělá Klestilovi problémy.

13:06
    Klíma 2 minuty za nedovolené bránění.

12:40
    Malý nebezpečně střílel, ale snížení z toho není.

12:00
    Přečíslení 2 na 1 končí druhým táborským gólem! Hájek krásně přihrál RADKU SEIDLOVI, který nedal Sejpalovi šanci. Tábor vede 2:0. Asistence: Tomáš Hájek a Filip Kolomý.

11:40
    Hodně mizerná přesilovka Tábora, Sejpal vůbec nemusel zasahovat.

10:53
    Početná skupina kolínských fanoušků povzbuzuje svůj tým v nelehké situaci.

10:43
    Ofsajd Tábora.

10:36
    Havranovi na modré utekl puk, hra ve středním pásmu.

10:07
    Kolín se zatím v klidu brání a dokonce zlobí kus od Klestila.

09:40
    Hanzl 2 minuty za podražení.

09:27
    Šafránek v slušné pozici nedal. Z protiútoku domácích se Kolín provinil faulem a uvidíme první přesilovku Tábora.

08:59
    Zumr napálil jen jednoho z domácích beků.

08:00
    Po dalším icingu je hra před kolínskou brankou.

07:58
    Tábor je aktivnějším týmem, Kolínští si zatím na rozdíl od domácích žádnou velkou šanci nevypracovali.

07:36
    Prudký Maříkův centr žádného tečujícího hráče nenašel.

06:46
    Přihrávka rukou zastavuje další nápor domácích.

06:01
    Po hezké táborské kombinaci se domácí díky MARTINU MAŘÍKOVI dostávají do vedení 1:0. Na přesnou střelu k tyči byl brankář Kolína krátký. Asistence: Jakub Matušík a Jakub Krätzer.

04:52
    Nedorost najížděl zleva sám, místo střely se rozhodl pro kličkování, až skončil s pukem za brankou.

04:16
    Kolomý v nouzi vyhodil přes všechny čáry, hra se tak stěhuje zpět před branku Tábora.

04:03
    Boj o puk v rohu za brankou Tábora.

03:38
    Šafránek dojížděl vyhozený kotouč a málem se k němu dostal, k jeho smůle byl ale Klestil u puku dřív.

02:57
    Hraje se ve svižném tempu, oba týmy střídají za hry.

01:58
    Kozli se prosmýkli až před Klestila, tam jim ale domácí obrana v postupu zabránila.

01:16
    Kozli vyhazují na zakázané uvolnění.

00:57
    Matušík zatáhl puk do útočné třetiny a dostal se i k slušné přihrávce, jenže Sejpal znovu úspěšný.

00:35
    Souboj u mantinelu u táborské branky končí zašlápnutím puku.

00:07
    Kellner vyzkoušel brankáře Kolína jako první.

00:01

Hockey Club Tábor: Klestil (Panec) – Havran, Černý, Hájek A., Kanov "A", Heršálek "A", Liška, Klíma – Pechánek R., Nedorost, Krätzer, Kellner, Hájek T., Sladký, Kratochvíl, Matušík "C", Seidl, Kolomý, Mařík, Mrkvička, Pechánek T.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Pýcha, Pácal, Kulhánek, Nedbal, Holanda, Hanzl, Muláček, Barták – Zumr, Šifta, Malý "C", Mejzr, Valášek, Ježek, Šafránek, Skokan, Semirád, Marvánek, Morkes "A", Kadlec "A"..

Bude Kolín slavit už dnes?

Nebude. Odhaduji, že se opět dočkáme dobrého výkonu hráčů obou týmů i brankářů a svou kvalitu přidají i rozhodčí. Kohouti už se nazahazovali šancí dost a dnes jim to tam konečně bude padat. Tábor dnes zvítězí čtyři ku dvěma gólem do prázdné branky. Co myslíte? To se dozvíme po zápase.

KOLÍN vs. TÁBOR, 2. zápas

Sejpal držel tým také v domácím zápase, kohouti brankáře prostřídali. Panec dostal tři góly, Klestil poté už neinkasoval. Kdo bude chytat dnes? Tábor se za kozlí vousy chytil statečně a šel sice do vedení, ale Kolín otočil na 3:1 a kozlí vedení poté už jen snížil gólem na 3:2 Kellner. Závěr duelu byl hodně nervózní nejen na hřišti, ale také v publiku; a neobešel se bez trestů. Dle ohlasů pokazili zápas rozhodčí, kteří pískali nevyrovnaně. Doufejme, že dnes to bude lepší.

TÁBOR vs. KOLÍN, 1. zápas

Kozlové vyhráli první zápas v Táboře 3:2 a domácí hráči se museli dlouho drbat na hlavě. V utkání neproměnili dvě trestná střílení a v závěru duelu také dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Už v prvním utkání se projevil rozdíl mezi brankáři. Sejpal předvedl velice dobrý výkon a Klestil na sebe upozornil hlavně minelou při gólu na 3:2 pro Kolín, kdy mu puk vystřelený Pácalem ze středního pásma proskákal až do branky. Bohužel pro domácí tým to byl gól vítězný. Na táborském zimním stadionu tak zůstal nevoňavý kozlí odér.

KOZLI MAJÍ MEČBOL!

Hezký hokejový večer z Tábora! Letos může být i poslední, jelikož třetí souboj semifinále play-off mezi Táborem a Kolínem začíná při vedení Kolína 2:0 na zápasy. Uspějí Kolínští se štěstím i potřetí v řadě? Onlajnem bude provázet Josef Janda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Janda

Branky a nahrávky: 7. Mařík (Matušík, Krätzer), 12. Seidl (HájekT., Kolomý), 18. Mařík (Matušík)

HC Tábor: Klestil (Panec) – Havran, Černý, Hájek A., Kanov "A", Heršálek "A", Liška, Klíma – Pechánek R., Nedorost, Krätzer, Kellner, Hájek T., Sladký, Kratochvíl, Matušík "C", Seidl, Kolomý, Mařík, Mrkvička, Pechánek T.
    SC Marimex Kolín: Sejpal (Moravec) – Pýcha, Pácal, Kulhánek, Nedbal, Holanda, Hanzl, Muláček, Barták – Zumr, Šifta, Malý "C", Mejzr, Valášek, Ježek, Šafránek, Skokan, Semirád, Marvánek, Morkes "A", Kadlec "A".