Hr. Králové – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Třinec – Olomouc 6:3 (kon.) | Liberec – Jihlava 3:1 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:3 (po pr.)
Královští lvi Hradec Králové
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Sobota 22.03.2014, 11:30Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Ještě před 3.zápasem čtvrtfinálové série ČP play-off Tipsport ELH mezi domácím Mountfieldem a hostujícím Zlínem se na zimním stadionu v Hradci Králové odehraje také 3.utkání, avšak semifinálové ELIOD extraligy mladšího dorostu. V něm se pokusí konec sezóny odvrátit domácí Královští lvi, kteří přivítají Kometu, jež přiletí z Brna.

První dvě utkání Královští lvi Hradec Králové prohráli, nyní je čeká opět domácí mač. Pokud chtějí ještě pomýšlet na postup na mistrovství republiky, musí v něm bezpodmínečně uspět.

To Kometa Brno bude hrát ve větší pohodě, neboť na východ Čech putuje se dvěma vítězstvími na svém kontě. Stačí jí tedy navléknout poslední korálek, aby si ona zahrála na vytouženém turnaji.

Oba týmy spolu letos svedly celkem šest soubojů – 4 v základní části, další dvě v play-off. V základní části si nejprve dvě vítězství připsala Kometa – 2:1 a 5:4 po nájezdech, další dvě v pořadí vyšly lépe Hradci – výhra 5:4 po prodloužení a 4:0. Momentálně jsou pro oba celky podstatné duely ve vyřazovací části, které pokaždé ovládlo Brno rozdílem čtyř branek. Ve středu zvítězilo 7:3, následující den 6:2, přičemž pokaždé vedli nejprve Hradečtí.

Ti se v sobotu představí doma a jistě věří, že se jim na svém stadionu bude dařit. Jestli tomu tak bude, uvidíme od půl dvanácté.

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Weiss) – Pohl, Hroudný, Muška, Šalda, Fanderlik, Voňka – Martinec, D. Matouš, F. Moník, Pažourek, M. Matouš, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Maršík, Kynčl, Kellner, Hidveghy, Pavlík “C“. Trenér: Tomáš Martinec

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Petrla, Jeřábek, Trnka, Zábranský, Kučera, Zukal “C“, Furch, Mikyska – Král, Klenec, Knap, Gajarský, Škvrně, Čejka, Šmída, Havránek, Süss, Krejčí, Hasoň, Havlát. Trenér: Marek Moskal..

00:01

00:46
    Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří se hned nastěhovali před Vomáčku.

01:02
    Po prvním zákroku hradeckého brankáře došlo u jeho branky k menší strkanici.

01:42
    Domácí už se taky dostali do pásma Komety, žádný střelecký pokus z toho nebyl.

02:07
    Hradec se snaží rozjet útok, ten troskotá na dobře bránící Kometě.

02:21
    Snahu založit protiakci přerušuje Brnu ofsajd.

02:36
    Hosté se hodně tlačí do branky, po dalším zásahu hradeckého brankáře dostal Vomáčka pořádnou ledovou sprchu.

03:01
    První vážnější šance, z pravé strany zkoušel Vomáčkovu pozornost Šmída.

03:16
    Hradecký ochránce svatyně neponechává nic náhodě a všechny kotouče pohybující se kolem branky ukrývá pod lapačku.

03:43
    Hosté kombinují v útočném pásmu, k dorážce zblízka se dostal Süss, Vomáčka má opět puk pod svou rukavicí.

03:57
    Zukal vybízel k brejku Havláta, ten na prudký pas nedosáhl.

04:38
    Zatím jsme nebyli svědky žádné gólové šance, oba týmy se soustředí především na dobré bránění.

04:53
    Nepřesná rozehrávka Lvů končí icingem.

05:34
    První vyloučení v zápase, v útočném pásmu zahákoval Škvrně (KOM) protihráče a na dvě minuty oslabí svůj tým.

05:46
    Od modré pěkně pálil Hroudný, dorážet se snažili Matouš s Hidveghym. Dostál vše ustál.

06:23
    Pavlík si vybruslil mezi kruhy a vystřelil zápěstím, i s jeho pokusem si poradil brněnský gólman.

06:56
    Hosté vyhodili a nepouštějí Hradec z jeho obranného pásma.

07:24
    Až nyní se podařilo Lvům zavézt kotouč, už je ale zase ve střední třetině.

07:34

07:43
    Přesilovku si vyzkouší i Brněnští. Hradec špatně střídal, hrál v šesti, proto se nyní bude bránit ve čtyřech.

08:10
    Východočeši se hned osvobodili.

08:33
    Kometa rozestavěla přesilovkovou formaci. Bude z toho něco?

08:05
    Zatím to tak nevypadá, domácí vyhazují přes všechny čáry.

09:12
    Vzápětí je tady ofsajd hostí.

09:28
    I další snažení Moravanů přerušuje hvizd rozhodčího – ofsajd.

09:43

10:00
    V polovině první třetiny můžeme konstatovat, že nedokázal ani jeden z týmů využít přesilovou hru. Zatím jedinou vážnější šanci mají na kontě Hradečtí.

10:34
    Kometa ale teď zavřela domácí v obranném pásmu, Vomáčka musel řešit několik zapeklitých situací.

10:57
    Hra se hodně kouskuje, další přerušení mají na svědomí hosté po icingu.

11:19
    O kotouč se dlouhé vteřiny bojovalo za Dostálem, nakonec ho jeho spoluhráči vyvezli do středního pásma.

11:58
    Od levého mantinelu nahazoval puk na Vomáčku Knap, hradecký gólman kotouč vyrazil a vzápětí ukryl do lapačky.

12:43
    Další přerušení, tentokrát nahození od modré čáry v pohodě zlikvidoval Dostál.

13:00
    Jirásek se šikovně uvolnil zpoza brány, rychle se snažil zakončit, ale Dostál byl u své levé tyče včas. Pěkná akce domácího forvarda.

14:08
    Brno se dostávalo do přečíslení dvou na jednoho, do Hasoňova pasu lehl Muška a rodící se šanci přerušil.

15:03
    Hosté tlačí Hradec, Vomáčka je ale bez práce.

15:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí se, stejně jako v předchozích dvou utkáních, ujímají vedení. Pavlík zavezl kotouč do útočného pásma, zbavil se protihráče a vrátil puk za sebe na najíždějícího KRYŠTOFA HROUDNÉHO. Hradecký obránce chvilku počkal, potáhl kotouč a pak ho poslal k pravé tyči. Asistence: Radovan Pavlík.

16:28
    Hosté se snaží hned odpovědět, kotouč letící přes brankoviště Vomáčky nikdo nezasáhl.

17:28
    Hostující celek rozjíždí další útok.

17:34
    Ten však končí zakázaným uvolněním.

17:52
    Matouš nahazoval puk z rohu hřiště před bránu na Pavlíka, hradecký kapitán puk netrefil, neboť byl tísněn hostující obranou.

18:49
    Rychlý protiútok domácích zakončoval Štohanzl, Dostál zasáhl lapačkou.

18:49
    Ke konci první třetiny se ozývají diváci, kteří podporují především domácí celek.

19:10
    Po icingu Komety se vhazuje po pravici Dostála.

19:12
    Hned po buly střílel Pavlík, zasáhl jen lapačku Dostála.

19:30
    V závěru první třetiny se musí bránit hlavně domácí celek.

19:53
    Dokázal ale vyhodit puk k Dostálovi a první třetinu tak vyhrají Lvi.

20:00

V první třetině byla hra velmi kouskovaná, byla k vidění řada nepřesností. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, dominují především obě defenzívy, které útočníky do příliš šancí nepouští. Jedinou výjimkou byla akce Pavlíka s Hroudným, který skončila po střele hradeckého beka brankou.

Další třetina začne přibližně ve 12:17.

20:00
    Domácí nestihli nastoupit včas na druhou třetinu a začnou ji ve čtyřech, neboť jsou potrestáni za zdržování hry.

20:01

20:09
    Hradec hned po buly vyhazuje puk k Dostálovi.

20:36
    Brněnský obránce nezpracoval puk, ten tak dojel zase k brankáři hostů.

21:05
    Hradec se dobře brání, Kometa ještě nevystřelila.

21:12
    Po zašlápnutí kotouče u mantinelu se vhazuje před Vomáčkou.

21:19
    Teď už Kometa kombinuje, od modré tvrdě střílel Zábranský. Jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

21:54
    Další střelu Zábranského vyrazil Vomáčka levým betonem.

22:00
    Domácí oslabení přečkali, už jsou v pěti.

22:09
    Po přihrávce rukou bude buly vhozeno nalevo od Dostála.

22:27
    Rychlou akci zakončil střelou Hasoň, Vomáčka proti jeho pokusu vyjel a pokryl ho.

22:39
    Další zákrok si připisuje po střele Čejky z mezikruží.

22:59
    Hradec je zamčený v obranném pásmu, Vomáčka musel zasáhnout proti další střele Zábranského.

23:45
    Hradec se na chvilku osvobodil, už se zase musí bránit.

24:08
    Největší šance Komety v zápase. Závar před brankovištěm Vomáčka s pomocí obránců zvládl, hosté byli blízko k vyrovnání.

24:12
    Tlak hostů bude zřejmě pokračovat, protože bude hrát v početní výhodě. Za napadení vyloučen na dvě minuty Pavlík (HKR).

24:48
    Už s několikátou tvrdou střelou od modré čáry si poradil Vomáčka, téměř všechny kotouče lítají na jeho hruď.

25:28
    O puk se bojuje v rohu kluziště na straně Východočechů.

26:12
    I když měli domácí občas co dělat, oslabení přece jen ustáli.

26:30
    Hradci je také nabídnuta přesilovka po poražení Mikysky (KOM).

26:59
    Pavlík hledal u vzdálenější tyčky Hidveghyho, ten mohl zamést letící puk do prázdné brány, ale netrefil ho.

27:29
    Lvi jsou i nadále v pásmu Komety, ta se brání zuby nehty.

28:19
    Další podražení Brna, tentokrát se provinil Škvrně a Hradec bude hrát 11 vteřin 5 na 3.

28:30
    Hosté ve čtyřech, Dostál si připsal zákrok po střele od modré čáry.

28:59
    Hradci se tato přesilová hra daří, mačká Kometu v jejím pásmu.

29:19
    Až nyní se podařilo hostům vyhodit, už se na ně ale valí další útok.

30:14
    Série šancí domácích, Hradec byl blízko dvoubrankového vedení!

31:06
    Domácí přesilové hry nabudily a momentálně jsou pány na ledě Lvi.

31:29
    Hosté na druhou stranu přečkali dvě oslabení a i oni začínají vystrkovat růžky.

32:15
    Na ledě se začíná přiostřovat, hra nabírá na obrátkách.

32:35
    Jirásek od modré čáry střílel na Dostála, ten puk jen vyrazil před sebe, přičemž se k dorážce dostal Moník. Hradecký útočník puk za brankovou čáru protlačit nedokázal.

32:42
    Po tvrdém střetu zůstal ležet na ledě Havlát, odjíždí na střídačku s pomocí spoluhráčů.

32:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Hosté se poprvé zápasu prosazují po tlaku, který vytvořili před Vomáčkou. Hradecký brankář se snažil zalehnout skákající kotouč v brankovišti, při tom si ho srazil levou nohou do branky. Šťastná trefa je připsána MARKU ŠKVRNĚMU. Bez asistence.

33:53
    Na druhé straně o sobě dávají zase po chvíli vědět Hradečtí, s Jiráskovým pokusem si Dostál poradil.

34:36
    Mírně nervózní hra se se vstřelenou brankou hostů celkem uklidnila.

35:22
    Tvrdých zákroků však neubývá, spíše naopak. Šancí je momentálně k vidění poskrovnu.

36:25
    Kynčl nahazoval puk na teč Hidveghymu, která se po zásahu Dostála snažil vrátit vedení na stranu Hradce. Hostující obrana byla i nyní velmi pevná.

37:00
    Skákavý puk letící směrem na Vomáčku hradecký gólman jen vyrazil před sebe, tam ho sebrali jeho spoluhráči.

37:53
    Vomáčka pokryl i další nahození, kotouč bude vhozen do hry po jeho pravé ruce.

38:04
    Už potřetí v krátkém časovém sledu bude vhazování na stejném místě.

38:14
    Puk získala sice Kometa, hradečtí hráči ho dokázali vyhodit.

38:42
    A navíc si aktivním forčekinkem vysloužili přesilovou hru, kterou si zahrají po hákování Havránka. Přesilovka pro Lvy.

39:17
    Domácí jsou u branky Dostála, zatím však nevystřelili.

39:50
    A to můžeme konstatovat i 10 vteřin před druhou sirénou.

40:00

Po druhé třetině je srovnáno. Ještě před tím se však hrálo dosti nervózně, k vidění bylo několik faulů i čistých hitů. Domácí si vytvořili největší tlak v přesilových hrách, všechny puky letící do brány ale zastavil dobře chytající Dostál. Na druhé straně se zase musel činit Vomáčka, jeden kotouč se za jeho záda přece jen dostal, a to když si ho tam srazil sám.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:07.

40:01

40:01
    Předešlu třetinu začínali domácí v oslabení, nyní mají ještě 46 vteřin přesilovou hru.

40:42
    Hosté jsou kompletní, v přesilovce domácích zahrozil dvakrát za sebou Hroudný.

40:57
    Tentokrát budou hrát přesilovku hosté, a sice po podražení hradeckého kapitána Pavlíka.

41:29
    Domácí se snažili o rychlý protiútok, zastavil je ofsajd.

41:45
    Už se hraje ve třetině Hradce, kotouč je pořád u mantinelu.

42:19
    Zukal si sjel s pukem od modré na kruh, proti jeho střele zasáhl Vomáčky vyrážečkou.

42:57

43:19
    Pavlík dobře napadal a donutil Brněnské k odevzdání kotouče.

43:57
    Moník se snažil probít mezi trojicí obránců před Dostála, ti ho však zastavili.

44:19
    Jiráskovu akci zastavil ofsajd.

44:35
    Domácí se budou zase bránit ve čtyřech, Hroudný podržel Gajarského a jde na dvě minuty mezi trestoměřiče.

44:48
    Obrovská šance Hradce! Ve vlastním oslabení ujel brněnské obraně Pavlík, svižnou střelou trefil jen břevno Dostálovy brány.

45:55
    Domácí hrají v oslabení dobře, do další šance se dostal Šalda, jeho pokus tentokrát vyrazil Dostál ramenem.

45:55
    Lvi si vynutili faul, za nedovolené bránění vyloučen Zukal. Hraje se ve čtyřech.

46:35

47:17
    Další tutovka domácích. Moník mohl ještě přihrát, místo toho ale volil zblízka střelu, kterou Dostál se štěstím vyrazil.

47:48
    Další velká šance Východočechů, tentokrát nedokázal dopravit kotouč do branky Hidveghy.

47:55

48:58
    Tentokrát závar před Vomáčkou, který domácí přečkali.

49:40
    Jak byl k vidění ze začátku utkání opatrný a obranný hokej, nyní se jede na plné obrátky a oba týmy se snaží vstřelit rozhodující branku.

49:18
    To se nepovedlo ani Jiráskovi, který kroužil kolem branky Dostála jako sup, k zakončení se nedostal.

51:04
    Tentokrát zasahoval na druhé straně Vomáčka, oba brankáři své týmy drží nad vodou.

51:32
    Nahozený kotouč do pásma domácích hradecký brankář přikryl po lapačku.

51:53
    Hradec je nyní trošku v útlumu, více ze hry má momentálně brněnská Kometa.

52:58
    Ta také nyní rozjíždí svůj další útok.

53:26
    Hradec to však zvládl a přesunul hru na druhou stranu, po střele Štohanzla se vhazuje v pásmu Jihomoravanů.

53:47
    Zábranský pálil směrem na Vomáčku, kotouč byl ztečovaný mimo bránu.

54:23
    Je vidět, že žádný tým nechce udělat zbytečnou chybu, proto oba celky především pozorně brání.

54:51
    Kometa si zahraje přesilovou hru po hákování Hroudného.

55:11
    Od modré střílel Zukal, jeho projektil zastavil Vomáčka.

55:34
    Kotouč v ochranné síti, hra se stěhuje do středního pásma.

55:50
    Po buly se domácí osvobozují.

56:28
    Kometa po dalším vyhození zaváží kotouč.

56:51
    Ten skončil zašlápnutý za bránou Hradce, domácí jsou kompletní.

57:22
    Obrany jsou ve třetí třetině skálopevné, do vážnější šance se dlouho žádný celek nedostal, a to ani v přesilových hrách.

58:19
    Velká šance pro Hradec, bude hrát přesilovku! Za nedovolené bránění vyloučen Zukal.

58:19
    Oddechový čas pro hosty.

58:54
    Kynčlova střela ztečována mimo, poté se hosté osvobozují.

59:30
    Kotouč stále ve středním pásmu.

59:50
    Hosté znovu vyhazují.

60:00

Bezbranková třetí třetina rozhodla o tom, že skóre je po třetí části nerozhodné, bude tedy následovat desetiminutové prodloužení. Ve třetí části byli nejprve jednoznačně lepším týmem domácí, kterým se však nepodařilo dotlačit kotouč za Dostála. Kometa se postupně osmělila a srovnala hru, ale ani ona se nedokázala prosadit.

Domácí budou mít ještě 19 vteřin výhodu jednoho muže v poli.

60:01

60:19
    Hosté jsou už v plném počtu.

60:48
    Icing hostů, vhazuje se u nich.

61:05
    Hradečtí kombinovali kolem branky Dostála, obránci hostů je o kotouč připravili.

61:36
    Po vhazování v pásmu Brna se hosté ujali puku.

62:03
    Škvrně se probil před Vomáčku, po jeho střele měli domácí obránci co dělat, aby si nesrazili puk do vlastní brány.

62:44
    Zábranský podrazil Pavlíka, Hradci se opět nabízí přesilová hra.

62:44
    Oddechový čas pro domácí.

62:46
    Důležité buly vyhrála Kometa, puk u Vomáčky.

63:02
    Tlak Hradce přerušuje postavení útočícího hráče v brankovišti.

63:52
    Kometa se znovu osvobozuje, Lvi zakládají útok.

64:46
    Pavlík vyslal nezištnou střelu, ta skončila mimo.

64:45
    Dnešní utkání rozhoduje kapitán domácích RADOVAN PAVLÍK, který si nejprve položil svého soupeře, vyčkal na správný okamžik a z mezikruží poslal kotouč k tyči, čímž snížil stav série na 1:2. Bez asistence.

Hradec po srdnatém výkonu dokázal poprvé v sérii porazit hostující Kometu, a to po přesilovkové trefě z hole kapitána Pavlíka. Série tak za stavu 2:1 ve prospěch Brna bude pokračovat zítra, utkání startuje opět v 11:30.

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost, mějte příjemný zbytek sobotního dne. (13:54:28)