Přerov – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Slavia – Sparta 0:5 (kon.)
HC Slavia Praha
0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
HC Sparta Praha
Středa 26.03.2014, 14:00Mistrovství ČR - 8. třída

Derby pražských celků na tomto turnaji končí vysokou výhrou hokejistů Sparty v poměru 5:0. Slavie byla ve třetí třetině sice lepším týmem, ale Spartu podrželi oba brankáři a hokejisté v rudých dresech udrželi tučný náskok a zaslouženě zvítězili. (16:10:10)

60:00

59:25
    Poslední minuta utkání.

58:50
    Timofej Drokin zabojoval a obral obránce Sparty o kotouč. V samostatném nájezdu ale nedokázal vyzrát na parádního Jana Mičána, který lapačkou zneškodnil další tutovku ze strany Slavie.

57:35
    Sešívaní se snaží ještě z posledních sil vstřelit alespoň čestnou branku, ale bez úspěchu.

57:10
    Menší tlak Sparty, brankáře Pánek ale odolává šancím Sparty.

56:30
    Dorážka Všetečky si našla místečko v lapačce brankáře Mičána.

55:45
    Tůma je na ledě, Sparta je v pěti.

55:20
    Slavii se moc v přesilovce kromě předešlé akce nedaří.

55:07
    Mičán se dobře roztáhl na brankové čáře a v rozštěpu zneškodnil špičkou betonu dorážku jednoho ze slávistických.

53:45
    Slavie je ve čtyřech a počet hráčů na ledě se na chvíli vyrovná. Poté začne zkrácená přesilovka Slavie. Patrik Tůma (SPA) 2 minuty za držení.

52:46
    Jaroslav Brož unikl obráncům Sparty v oslabení tří proti pěti. Útočník Slavie ale v tutovce přestřelil branku.

52:03
    Sparta bude hrát přesilovku pět na tři. František Řehák (SLA) 2 minuty za podražení.

51:27
    Výhoda přesilové hry pro hráče Sparty. Vít Tomášek (SLA) 2 minuty za podražení.

51:08
    Pěkná kombinace Slavie, kterou mohl zakončit střelou z první Vladislav Houška. To by mu nesměl ale kotouč přeskočit přes čepel.

50:30
    Rozehrávku Zdedaričky nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zachytit a píská se zakázané uvolnění.

49:36
    Parádní zákrok brankáře Pánka. Gólman Slavie si poradil s ostrou dorážkou Erika Čermáka.

48:44
    Tvrdá střela Kozáka skončila v moci připraveného Pánka, který ukryl kotouč do lapačky.

48:10
    Hosté by si za aktivitu v poslední třetině branku zasloužili, ale zatím jim není přáno.

47:28
    Sešívaní jsou hodně aktivní, obrana v čele s Mičánem ale zatím tlaku Slavie odolává.

46:07
    Sparta se po delší době usadila před Pánkem, hosté ovšem nedokázali brankáře Slavie ohrozit.

45:35
    Svižný pokus Řeháka a parádní zásah brankáře Mičána. Buly v obranné třetině Sparty.

44:27
    Slavisté jsou aktivnější v poslední třetině, ale Sparta nemá kam spěchat a nejspíše si setří síly do dalších duelů.

43:38
    Kotouč po střele Řeháka poskakoval kolem pravé tyče sparťanské branky! Hosté málem vsítili první branku. Brankář Sparty teď měl velikou porci štěstí, protože kotouč se odrazil od tyčky do bezpečí.

42:35
    Pánek si dobře pohlídal prostor u pravé tyčky a vykryl bekhendovou dorážku Kropáčka.

41:37
    Sparťanští si několikrát pohráli s kotoučem, ale Pánka zatím v poslední periodě ohrozit nedokázali.

40:45
    Zakázané uvolnění hokejistů Sparty, buly po pravé ruce Mičána.

40:35
    Do branky Sparty se na poslední třetinu postavil Jan Mičán a hned si připisuje první důležitý zákrok.

40:01

40:00

39:20
    Probíhá poslední minutka druhé třetiny.

38:08
    Škorpík si úspěšně poradil i s bekhendem z hokejky Vaniše.

37:34
    V tutovce se ocitl Vladislav Houška, který si vymíchal Škorpíka, ale ve finální fázi narazil na jeho dobře postavený beton u pravé tyčky.

36:38
    Slavie nevěděla co s kotoučem a tak hokejisté sešívaných museli nahodit puk na zakázané uvolnění.

35:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta si děla z tohoto zápasu menší střeleckou exibici. Pátý úder do sítě sešívaných zasadil přesnou ranou střílející DOMINIK ARNOŠT. Asistence: Petr Tůma.

35:06
    Do samostatného úniku ze strany Slavie se dostal Robin Všetečka, kterého ale na poslední chvíli obětavým a čistým zákrokem zastavil Patrik Tůma.

33:25
    Sešívaní se v tomto oslabení dokázali ubránit a Spartu prakticky k ničemu nepustili. Řehák je na ledě, Slavia je kompletní.

31:50
    Tomášek ze Slavie aktivně napadal sparťana Procházku, který ale s kotoučem na hokejce před vlastní brankou zapůsobil jistým dojmem při rozehrávce.

31:17
    Sparta bude mít výhodu přesilové hry, František Řehák (SLA) 2 minuty hákování.

30:27
    Sparťané působí na ledě klidnějším dojmem, mají přesnější přihrávky a mají snadnější přechod ze středního do útočného pásma.

28:33
    Čech si odpykal svůj trest a Sparta je kompletní.

27:29
    Slávistům se přesilovka příliš nedaří. Sparta se dokonce dostala do zakončení, ale Kozák byl při střele tísněn a tak jeho pokus mířil vedle branky.

26:30
    Vyloučen je Štěpán Čech (SPA) 2 minuty za podražení.

25:30
    Sparta je lepším celkem a často zatápí před brankou Pánka.

24:17
    Přečíslení Sparty končí další brankou v síti brankáře Pánka. Obránci Slavie si špatně přebrali hráče a je z toho čtvrtá trefa Sparty. Hugo našel osamoceného ONDŘEJE PŠENIČKU a ten trefou mezi betony překonává brankáře Slavie. Asistence: Martin Hugo.

23:20
    Sparta aktivně nastupuje do druhé třetiny a ujímá se už tříbrankového vedení. Čajkovu střelu vyrazil Pánek pouze před VOJTĚCHA KROPÁČKA, který lehkou dorážkou pod beton zvyšuje stav zápasu na 3:0. Asistence: Petr Čajka.

22:10
    Sparta už je v plném počtu. Rudí se dokázali ubránit přesilovce sešívaných a vhazuje se v obranném pásmu Slavie.

20:30
    Pumelice z hokejky Zderadičky končí sražena Škorpíkem za brankou. Následná kombinace Slavie končí sražena v ochranné síti.

20:20
    Slavia dohrává přesilovou hru pět na čtyři.

20:01

20:00

19:58
    Radek Procházka (SPA) 2 minuty za vražení.

19:20
    Únik Arnošta předčasně končí, protože útočník Sparty nechal kotouč za sebou.

18:25
    Tohle oslabení hokejisté Slavie zvládli na jedničku, Bedrník může zpátky na led.

17:33
    Brož našel pěknou přihrávkou zpoza branky volného Vladislava Houšku. Ten trefil pouze dobře nastavenou lapačku Škorpíka.

17:18
    Kropáček si šikovnou kličkou obešel jednoho obránce Slavie, ale v zakončení mu scházelo dostatek sil, protože už byl na ledě dost dlouhé střídání.

16:49
    Pšeničkova ostrá střela z blízkosti slávistické branky orazítkovala pouze zadní mantinel.

16:25
    Matěj Bedrník (SLA) 2 minuty podražení.

15:20
    Slávisté ujížděli v přečíslení dva na jednoho a vůbec si nevedli špatně. Štiplavá střela zápěstím v podání Šimona Rosenbauma vypadla brankáři Sparty z lapačky a hosté měli štěstí, že se k dorážce nepropracoval František Řehák.

13:35
    Parádní souhra v podání hokejistů Sparty. Čajka si kličkou obehrál dva protihráče a naservíroval puk k levé tyči VOJTĚCHU KROPÁČKOVI. Druhý jmenovaný pouze nastavil hůl a hosté odskakují už na rozdíl dvou branek. Asistence: Petr Čajka.

12:38
    Protiútok sešívaných dokončil nepřesnou střelou do mantinelu Všetečka.

11:24
    Hosté využívají první početní převahu a ujímají se vedení. Pšenička našel dobrým pasem na brankovišti PETRA ČAJKU, který neměl problém překonat dobře chytajícího Pánka. Asistence: Ondřej Pšenička.

11:10
    Řehák z posledních sil zabojoval v oslabení Slavie a našetřil vteřinky při hře ve čtyřech.

10:50
    Čajka se probil až na brankoviště, odkud trestuhodně přestřelil.

10:26
    Sparta si zahraje jako první přesilovou hru. Daniel Rulc (SLA) 2 minuty za hákování.

10:10
    Pánek měl potíže se střelou Flídra. Na brankovišti sešívaných vznikla menší mela, kterou ukončila až píšťalka sudího.

9:34
    Sparta se zkouší prosadit díky rychlým protiútokům, ale zatím se jí to vůbec nedaří.

8:20
    Slibná bekhendová dorážka Řeháka prolétla těsně vedle pravé tyčky Škorpíkovy branky.

7:38
    Škorpík musel být na pozoru a přikrýt kotouč do lapačky před dotírajicím Řehákem.

7:24
    Flídrovo zakončení z mezikruží jen těsně prolétlo kolem pravé tyčky Pánkovy branky, slušná šance Sparty.

6:48
    Všetečkovu kombinaci s Brožem překazil Slavii odpískaný ofsajd.

6:19
    Kropáček se protlačil až do střelecké pozice, kde ho fantasticky lapačkou vychytal Petr Pánek.

5:37
    Aktivní Čech se snažil obrat Rulce za brankou Slavie o kotouč, ale na obránce Slavie nevyzrál a hosté zakládají protiútok.

4:54
    Průnik Ondřeje Holého končí zakončen prudkou střelou v lapačce brankáře Sparty.

4:34
    Hrálo se dobré dvě minuty v oblasti branky Sparty. Slavie přesto nedokázala výrazně ohrozit Škorpíka, který stále promrzlý čeká na svůj zákrok.

2:03
    Do dobré šance měl našlápnuto Tomášek, toho ale včas odstavil od kotouče bránící Mysliveček.

1:34
    Od úvodní minuty se ještě nepřerušovalo, ovšem Slavia se do střelecké příležitosti zatím propracovat nedokázala.

0:38
    Čajka se rychle prodral kolem levého mantinelu, ale zakončit nedokázal. To se o malinkou chvíli podařilo Procházkovi a Pánek si připisuje první zásah.

00:01

Vše je nachystáno a derby pražských S může začít.

HC Slavia Praha: Pánek (Brugioni) – Štibingr, Zderadička, Macek, Rulc, M. Houška, Holý – V. Houška, Brož, Bedrník – Všetečka, Káninský, Rosenbaum – Drokin, Řehák, Vaniš, Tomášek.

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Mysliveček, Sýkora, Túma, Vorobjev, Procházka, Kozák – Haš, Przymula, Pšenička – Čajka, Havlín, Čermák – Kropáček, Flídr, Pika – Arnošt, Mrázek, Čech..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 12. Čajka (Pšenička), 14. Kropáček (Čajka), 24. Kropáček (Čajka), 25. 8Pčenička (Hugo), 36. Arnošt (Tůma)

HC Sparta Praha: Škorpík (40. Mičán) – Mysliveček, Sýkora, Túma, Vorobjev, Procházka, Kozák – Haš, Przymula, Pšenička – Čajka, Havlín, Čermák – Kropáček, Flídr, Pika – Arnošt, Mrázek, Čech.