Přerov – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Slavia – Sparta 0:5 (kon.)
HC Slavia Praha
0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
HC Sparta Praha
Středa 26.03.2014, 14:00Mistrovství ČR - 8. třída

58:50
    Timofej Drokin zabojoval a obral obránce Sparty o kotouč. V samostatném nájezdu ale nedokázal vyzrát na parádního Jana Mičána, který lapačkou zneškodnil další tutovku ze strany Slavie.

55:07
    Mičán se dobře roztáhl na brankové čáře a v rozštěpu zneškodnil špičkou betonu dorážku jednoho ze slávistických.

53:45
    Slavie je ve čtyřech a počet hráčů na ledě se na chvíli vyrovná. Poté začne zkrácená přesilovka Slavie. Patrik Tůma (SPA) 2 minuty za držení.

52:46
    Jaroslav Brož unikl obráncům Sparty v oslabení tří proti pěti. Útočník Slavie ale v tutovce přestřelil branku.

51:27
    Výhoda přesilové hry pro hráče Sparty. Vít Tomášek (SLA) 2 minuty za podražení.

43:38
    Kotouč po střele Řeháka poskakoval kolem pravé tyče sparťanské branky! Hosté málem vsítili první branku. Brankář Sparty teď měl velikou porci štěstí, protože kotouč se odrazil od tyčky do bezpečí.

37:34
    V tutovce se ocitl Vladislav Houška, který si vymíchal Škorpíka, ale ve finální fázi narazil na jeho dobře postavený beton u pravé tyčky.

35:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta si děla z tohoto zápasu menší střeleckou exibici. Pátý úder do sítě sešívaných zasadil přesnou ranou střílející DOMINIK ARNOŠT. Asistence: Petr Tůma.

35:06
    Do samostatného úniku ze strany Slavie se dostal Robin Všetečka, kterého ale na poslední chvíli obětavým a čistým zákrokem zastavil Patrik Tůma.

31:17
    Sparta bude mít výhodu přesilové hry, František Řehák (SLA) 2 minuty hákování.

26:30
    Vyloučen je Štěpán Čech (SPA) 2 minuty za podražení.

24:17
    Přečíslení Sparty končí další brankou v síti brankáře Pánka. Obránci Slavie si špatně přebrali hráče a je z toho čtvrtá trefa Sparty. Hugo našel osamoceného ONDŘEJE PŠENIČKU a ten trefou mezi betony překonává brankáře Slavie. Asistence: Martin Hugo.

23:20
    Sparta aktivně nastupuje do druhé třetiny a ujímá se už tříbrankového vedení. Čajkovu střelu vyrazil Pánek pouze před VOJTĚCHA KROPÁČKA, který lehkou dorážkou pod beton zvyšuje stav zápasu na 3:0. Asistence: Petr Čajka.

19:58
    Radek Procházka (SPA) 2 minuty za vražení.

17:33
    Brož našel pěknou přihrávkou zpoza branky volného Vladislava Houšku. Ten trefil pouze dobře nastavenou lapačku Škorpíka.

16:25
    Matěj Bedrník (SLA) 2 minuty podražení.

13:35
    Parádní souhra v podání hokejistů Sparty. Čajka si kličkou obehrál dva protihráče a naservíroval puk k levé tyči VOJTĚCHU KROPÁČKOVI. Druhý jmenovaný pouze nastavil hůl a hosté odskakují už na rozdíl dvou branek. Asistence: Petr Čajka.

11:24
    Hosté využívají první početní převahu a ujímají se vedení. Pšenička našel dobrým pasem na brankovišti PETRA ČAJKU, který neměl problém překonat dobře chytajícího Pánka. Asistence: Ondřej Pšenička.

10:50
    Čajka se probil až na brankoviště, odkud trestuhodně přestřelil.

10:26
    Sparta si zahraje jako první přesilovou hru. Daniel Rulc (SLA) 2 minuty za hákování.

7:24
    Flídrovo zakončení z mezikruží jen těsně prolétlo kolem pravé tyčky Pánkovy branky, slušná šance Sparty.

6:19
    Kropáček se protlačil až do střelecké pozice, kde ho fantasticky lapačkou vychytal Petr Pánek.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 12. Čajka (Pšenička), 14. Kropáček (Čajka), 24. Kropáček (Čajka), 25. 8Pčenička (Hugo), 36. Arnošt (Tůma)

HC Slavia Praha: Pánek (Brugioni) – Štibingr, Zderadička, Macek, Rulc, M. Houška, Holý – V. Houška, Brož, Bedrník – Všetečka, Káninský, Rosenbaum – Drokin, Řehák, Vaniš, Tomášek.
    HC Sparta Praha: Škorpík (40. Mičán) – Mysliveček, Sýkora, Túma, Vorobjev, Procházka, Kozák – Haš, Przymula, Pšenička – Čajka, Havlín, Čermák – Kropáček, Flídr, Pika – Arnošt, Mrázek, Čech.