Trnava B – Pohronie 1:2 (kon.) | Prešov – L. Mikuláš 1:1 (kon.) | Senec – Dubnica 0:1 (kon.)
Bardejov – Šaľa 1:2 (kon.) | Michalovce – Šamorín 3:0 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
3:0 (2:0)
FC ŠTK 1914 Šamorín
sk Neděle 25.05.2014, 17:00 • MFK Zemplín Michalovce (Michalovce) • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V Michalovciach sa hrá tradične v sobotu večer, avšak vedenie súťaže sa rozhodlo preložiť zápas na nedeľu. Pre Zemplín to bude posledný zápas na domácom štadióne v lige a preto by sa chceli rozlúčiť čo najdôstojnešie. Oba tímy ešte bojujú o umiestnenie. Domáci o striebornú pozíciu a hostia zo Šamorína o udržanie sa v súťaži. Michalovčanom bude chýbať najlepší strelec Michal Hamuľák, ktorý nemôže nastúpiť kvôli piatim žltým kartám, ktoré obrdžal.

MFK Zemplín Michalovce – 3.miesto, 58 bodov
    Ako už bolo spomenuté, Michalovce odohrajú v nedeľu svoj posledný zápas pred vlastnými fanúšikmi a na vlastnom krásnom štadióne. Na diaľku budú bojovať s Prešovom o druhú priečku. Michalovce sú povestné svojou dobrou hrou na dpmácej pôde. Šamorín sa trápi a bojuje o udržanie. Michalovce budú byť aj bez svojho najlepšieho strelca, Michala Hamuľáka, jasnými favoritmi na získanie troch bodov.

FC ŠTK 1914 Šamorín – 9.miesto, 28 bodov
    Šamorín je síce na deviatom mieste, no od zostupových vôd ho delí len jeden bod! Ak však aj šamorínski futbalisti budú odchádzať z Michaloviec bez bodu, stále majú pred posledným kolom veľkú šancu zotrvať na 9. priečke. To ich ale určite neodradí a neprídu si len pobehať po trávniku. Prospech vzájomných zápasov v tejto sezóne hovorí pre Michalovce. Tie najprv vyhrali doma 3:0, no následne si v odvete nedokázali udržať dvojgólové manko a len remizovali 2:2.

-3
    Pozdravujem vás z michalovského štadióna, kde už sú nastúpené obe mužstva. V Michalovciach panuje príjemné pekné počasie. Na začiatku ešte následuje rozlúčenie s najstarším hráčom Vladimírom Janočkom, ktorý tu prišiel pred rokom v zime a tento zápas je pre neho posledný.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Michalovčania začínajú svojim dlhým nákopom do predu. Tam ale loptu strácajú.

2
    Cez pravú stranu sa dostal Kunca, nahral do šestnástky, no Bayon bol pre dobre spracovanie príliš ďaleko a musel len nahrávať dozadu.

3
    Domáci začínajú tlačiť od samého začiatku. Na pravej strane sa teraz o presadenie pokúšala trojka Kunca-Bayon-Perez, avšak neúspešne.

4
    Na malú chvíľu sa k lopte dostali hostia. Dominantný odkop Galla ich ale zahnal naspäť na svoju polovicu.

5
    Podhorina naháňal Tubonemi, avšak Michalovský stopér si poradil a loptu odohral ku Kirovi.

6
    Pekná akcia sa odohrala v 6.minúte. Podhorinovu prihrávku cez celé ihrisko prepustil Bayon na Kuncu, ktorý bol zoči-voči Pončákovi. Ten ho bezpečne odzbrojil sklzom.

7
    Prvú strelu si zapísal na svoje konto Gamkrelidze. Jeho strela smerovala päť metrov od ľavej tyče Hajdúcha.

8
    Neúspešná prihrávka Pinteho znamená koniec útočným snahám. Zachytáva Gallo.

9
    Do nebezpečného úniku sa dostal znova Gamkrelidze. Cez ľavú stranu prebehol dvoch brániacich hráčov Šamorína. Bol vo veľkom uhle a namieril len do ľavej strany siete.

10
    Hutta ani Krištan sa neprebojovali cez domácu obránu. Loptu strácajú.

11
    V prvej desaťminútovke to je zatiaľ svieži futbal. Lopta sa rýchlo strieda.

12
    Ofsajd Gamkrelidzeho zastavuje akciu Michalovčanov.

13
    Do gólovej hlavičky sa dostal po Janičovom centre z ľavej strany Kunca. Hlavičke chýbalo pár centimetrov aby sa umiestnila do pravej dolnej strany brány.

14
    Po zblokovanej strele Pereza z dvadsiatich piatich metrov prichádza prvý roh zápasu.

15
    Kunca opäť v gólovej šanci. Hajdúch bol vo vzduchu neistý a lopta mu odskočila, dostala sa oblúkom až ku Kuncovi, avšak oblúk bol príliš veľký a michalovský útočník nemá vhodné parametre na hlavičkovanie. Tentokrát chýbali len centimetre.

16
    Javorina spracoval loptu na ľavej strane, kde bol Perez a ten odkopol loptu na vhadzovanie v blízkosti rohovej zástavky.

17
    Do rýchleho protiútoku sa dostal Gamkrelidze. Márne sa snažil dostať cez troch brániacich hráčov.

18
    Strelecký pokus sme videli od Huttu. Jeho strela taktiež skončila na bočnej sieti.

19
    Michalovce nezvládli situáciu v šestnástke Hajdúcha a a ponúkli šancu na protiútok pre hosťov.

20
    Nasleduje malá prestávka. Hajdúch si musí vymeniť kopačky.

21
    Fulmek neuspel pri hlavičkovom súboji po nakopnutej lopte od Hajdúcha.

23
    Skvelý brankársky zákrok Kiru! Ku lopte sa dostal v tesnej blízkosti Hutta a z voleja vyslal tvrdú ranu priamo pod žrď, kde krásnym zákrokom odbil loptu Kira do bezpečia.

24
    Michalovce následne získali roh, ktorý ale nezúžitkovali podľa svojich predstáv a boli vytlačení na svoju polovicu.

24
    Nepríjemný faul na Kuncu. Asi bude nasledovať žltá karta.

25
    Je to naozaj tak. Prvú žltú kartu vidí hráč hostí Miloš Javorina.

26
    Michalovce sú v posledných minútach neorganizované a ľahko strácajú loptu. Len ťažko sa dostávajú do útoku. A ešte ťažšie tam dokážu zostať.

27
    Hutta fauloval Janiča. Rozhodca sa rozhodol len pre dohovorenie. Nasleduje priamy kop, ktorý rozohrá domáci kapitán.

28
    Lopta odhlavičkovaná hosťujúcimi hráčmi na roh.

29
    Ani tento rohový kop neskončil gólom. Šamorín získal loptu.

30
    Perez podržaný Fulmekom. Michalovce sa nedokážu presadiť.

31
    Perez faulovaný Javorinou na hranici šestnástky. Domáci tréner požaduje druhú žltú kartu.

32
    Michalovce dali gól!

Krásne to teraz spravil Janič. Namiesto centra smeroval prihrávku na hranicu šestnástky kde bol DOMINIK KUNCA. Ten nebol nikým bránený a s voľnosťou otvára strelou cez hrsť hráčov, ktorý znemožnili výhľad Hajdúchovi, ku ľavej tyči skóre na 1:0!

33
    Michalovce sa teraz určite ukľudnia po tomto góle. Naozaj ho potrebovali. V posledných minútach už začínali vyzerať deprimujúco.

34
    Lopta sa pohybuje teraz väčšinou v strede ihriska, z kopačiek jedného tímu na kopačky druhého. Pre tento úsek sú charakteristické pokazené prihrávky.

35
    Je tu posledná desaťminútovka prvého polčasu. V Michalovciach sa ukázalo slnko, ktoré bolo doteraz skryté za tmavými mračnami.

36
    Cez pravú stranu sa snažia presadiť domáci hráči na čele s Bayonom a Janičom. Druhý menovaný bol práve faulovaný.

37
    Bayon nespracoval prihrávku Podhorina. Možno aj preto, že bol tlačený Huttom.

38
    Domáci si uvedomujú, že sú to oni, ktorí vyhrávajú a snažia sa bezpečne dohrať prvý polčas bez inkasovania gólu.

39
    Na druhej strane Šamorín sa snaží ešte streliť gól do šatne. Teraz bude mať na to príležitosť po ruke Podhorina na hranici šestnástky.

40
    Špánik sa rozhodol múr podstreliť a aj sa mu to podarilo. Na šťastie pre Michalovce, lopta nebola príliš prudká a Kira bol na mieste pripravený chytiť loptu do svojho náručia.

41
    Bayon opäť nespracoval loptu dobre a získal ju Hutta. Lopta sa ale dlho na jeho kopačkách neohriala. Po nepresnej prihrávke nasleduje vhadzovanie pre Michalovce.

42
    Ďalší faul Huttu na Janiča. Priamy kop pre domácich.

43

V čase konca prvého polčasu si pripisuje svoj druhý gól DOMINIK KUNCA. Z ľavej strany prekonal Hajdúcha, keď mu lopta skočila popri tyči a zakotúľala sa na zadnú tyč, kde ju vykopol Marušin. Lopta ale už bola plným objemom a skóre sa zmenilo už na 2:0!

45
    Špánik vidí v závere riadne hracej doby prvého polčasu žltú kartu za faul na Janiča.

45+1
    Javorinovi center nevyšiel a loptu poslal do prázdnej šestnástky kde bol pripravený Kira. Polčas sa po tejto akcii končí.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Prvý polčas sa skončil s výsledkom 2:0. O všetky góly sa postaral Domink Kunca. Ten mal gólové šance aj na začiatku polčasu, no jeho šance prišli až v závere. Oba góly padli po rozohratí priameho kopu, ktorého exetúrom bol Janič. Hráči Šamorína musia počas druhého polčasu svoj výkon výrazne zlepšiť ak chcú pomýšľať aspoň na jeden bod.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Realizačné tímy oboch aktérov počas prestávky nepristúpili ku žiadnej zmene..

47
    Janič dostal loptu od Kuncu, a spoza šestnástky vyslal tvrdú strelu pod žrď. Treba pochváliť Hajdúcha za skvelý zákrok.

48
    De Marco uštedril päsť vo vzdušnom útoku Huttovi a nasleduje štandartka z miesta, kde Michalovce dali v prvom polčase dva góly.

49
    Gól sa nezopakoval. Loptu získal De Marco, ktorý šikovne preloboval Javorinu a vysunul Gamkrelidzeho.

50
    Ani Michalovce loptu dlho nemali a Šamorínčania rýchlo získali priamy kop z tridsiatich metrov.

51
    Kira bezpečne chytá a vysúva svojich spoluhráčov na útočnú polovicu.

52
    Potlesk domácich priaznivcov si získal Kunca. Ten si pekne nabil s Dankom a vystrelil tvrdú strelu doprostred brány na Hajdúcha.

53
    Gamkrelidze sa vracal z ofsajdu a preto loptu nemohol spracovať. Kunca išiel po lopte a Gamkrelidze telom odtlačil telom Špánika. Rozhodca Somoláni odpískal ofsajd. Aj keď sa Gamkrelidze do hry nezapojil.

54
    Šamorín ešte zjemnil svoj výkon a v druhom polčase už ich takmer nie je vidno.

56
    Opäť Kunca! Dostal sa cez viacero brániacich hráčov a ocitol sa sám pred Hajdúchom. Lopta mu ale nesadla a vystrelil vysoko nad.

58
    Janičova strela Hajdúcha neohrozila. Letela totiž vysoko nad.

59
    Pod hrozbou druhej žltej sa z ihriska stiahol Javorina, ktorý prenechal miesto pre Javorinu.

60
    Hutta vidí za faul na Bayona žltú kartu.

61
    Sympaticky sa teraz do šestnástky Danko, ktorý sa snažil nasadiť jasle stopérovi, avšak tie sa mu nepodarili. Získal aspoň roh.

62
    Michalovce sa snažia zvýšiť svoje skóre na 3:0. Hrajú pohodovo, ľahko. Nemajú už čo stratiť. Dvojgólové manko sa vyčerpaným Šamorínčanom už asi nepodarí zmeniť.

63
    Marco Perez si vyskúšal streleckú partiu, keď sa v 63.minúte márne pokúšal obstreliť Hajdúcha.

64
    Kunca sa aj naďalej snaží streliť hattrick. Teraz jasne predbehol a dostal sa sám pred Hajdúcha. Šamorínsky brankár dobre vybehol a takmer zničil akúkoľvek šancu na strelu. Kunca len do brankára.

65
    Špánik sa pri spomínanej akcii zranil a potrebuje ošetrenie.

67
    Zdĺhavé ošetrenie muselo vyústiť až v striedanie. Zraneného Špánika nahradil Čemba.

68
    Hra sa prerušila striedaním a teraz chvíľu trvá, kým sa hráči opäť dostanú do tempa.

69
    Vilkovský fauloval Kiru a hlavný rozhodca píska útočný faul.

70
    Vilkovský opäť pri lopte. Tentokrát mu lopta ušla po prihrávke Cmarka a v šestnástke tak zahadzuje šancu na strelu.

71
    Michalovce sa dostali do rýchleho brejku a Cmarko musel stiahnuť Janiča. Za to vidí v 71.minúte žltú kartu.

72
    Je tu posledná dvadsaťminútovka. Skóre sa od polčasu nezmenilo. Michalovce majú jasne navrch a snažia sa skóre ešte vylepšiť a rozlúčiť sa s divákmi dôstojne.

73
    Výkop Kiru končí na kopačkách domácich. Michalovce už dlho neboli v šestnástke súpera.

74
    Teraz sa to snažil zmeniť Bayon. Vybojoval aspoň roh.

76
    Prvé striedanie na domácej strane: Hlavne v prvej polovici aktívny Gamkrelidze prenechal miesto pre Janočka.

77
    Roh Michalovce nevyužili. Boli vytlačené na svoju polovicu.

78
    Čerstvý Janočko behá po celom trávniku, snaží sa rozlúčiť s Michalovcami gólovo.

79
    Ani v dnešnom zápase nechýba michalovský fanklub Ultras GS-52, ktorý celoročne povzbudzuje svojich hráčov ku gólom.

80
    Bayon centroval z hranice šestnástky, no márne. Vo vápne nebol žiaden z jeho spoluhráčov. Hajdúch chytá bezpečne do náručia.

81
    Bayon opäť centroval z ľavej strane a tentokrát aj našiel Pereza. Ten hlavičkou do stredu brány pozdravil Hajdúcha.

82
    Po minulom skvelom výkone si vyslúžil aj dnes miesto v zostave mladík Kira. Dnes veľa nemal práce a zachoval si čisté konto.

83
    V 83.minúte prichádza ku poslednému striedaniu hosťov. Tubonemi prenechal miesto Vaškovi.

84
    Kunca ani tentokrát nevyužil šancu na hattrick. Sám pred brankárom mal dosť času na zakončenie. Loptu ale len slabo poslal do stredu brány.

85
    Po faule Pereza na Čembu nasleduje penalta pre Šamorín a možnosť ešte zdramatizovať skóre.

85
    Úžasný mladík KIRA chytá penaltu!! Krištan namieril do ľavého dolného rohu ale to vystihol domáci brankár a penaltu zneškodnil!

86
    Toto už je definitívny koniec pre hosťujúcich hráčov. Stretnutie sa už len asi dohrá. Michalovce sa možno ešte pokúsia zvýšiť na rozdiel triedy.

88

Spomínané zvýšenie naozaj prichádza! SAMUEL BAYON si dnes po aktívnom výkone naozaj gól zaslúžil. Center z pravej strany Kunca nezachytil, našťastie tam bol Bayon, ktorý strelou pod žrď upravil skóre na 3:0.

89
    Michalovce potvrdili svoj výkon tretím gólom. Šamorín sa tak ešte bude musieť pobojovať o udržanie v súťaži.

90
    Nadstavený čas v druhom polčase je jedna minúta.

90+1
    Priamy kop Krištana skončil len v rukaviciach Kiru a a to je všetko. Viac sa už neodohraje. Hlavný rozhodca Somoláni odpískal koniec stretnutia.

Dnešné stretnutie skončilo 3:0. O prvé dva góly sa postaral Kunca a tretí pridal pred koncom zápasu Bayon. Michalovce potvrdili svoju dobrú domácu formu víťazstvom a vďaka domácemu zaváhaniu Prešova s Liptovským Mikulášom 1:1, sa dostávajú na druhé miesto tabuľky. Šamorín si domov nedonesie ani bod. Pre Michalovce to bolo posledné stretnutie pred domácimi divákmi a zakončili ho najlepšie ako mohli. Ja Vám ďakujem za Vašu pozornosť a teším sa na Vás aj v nasledujúcej sezóne, ktorá bude taktiež pokrytá priamo zo štadiónov cez Onlajny.eu. Ešte nezabudnite, že na budúci týždeň sa odohrá posledné kolo, kde sa rozhodne o tom kto obsadí druhú priečku a kto si udrží svoje miesto v tejto lige aj na ďalší rok. (18:57:48)