Olomouc – Francie U23 2:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.) | Jihlava – Znojmo 5:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 06.08.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Zápasy mládeže

S konstatováním, že Dukla Jihlava vyhrála nad Znojmem 5:1 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý- (20:17:27)

V závěrečné části jsme již gól neviděli, Dukla tak poráží Znojmo zaslouženě poměrem 5:1. Oba týmy si nyní na středu kluziště podávají pravice.

60:00

59:34
    Oddechový čas Znojma. Hosté si vyzkouší hru bez gólmana.

59:34
    Svatuška vedl po levé straně jeden z posledních útoků Znojma, přenechal kousek za útočnou lajnou puk na Landera, který si popojel blíže ke středu a vystřelil. Dominik Svoboda byl však pozorný.

59:07
    Ani ne minutu před koncem základní hrací doby je zde zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

58:34
    Hynek Tobola jako správný kapitán vyčkává za branou, až se mu rozjedou spoluhráči. Nemusí nikam spěchat, protože o osudu zápasu je již dlouho rozhodnuto.

57:42
    Tomáš Hačecký se rychlostí blesku dostal po pravé straně až do útočného pásma a v blízkosti levé tyčky Dominika Svobody vystřelil. Nemířil však přesně.

56:23
    Na ledě nyní vidíme poměrně velké množství pádů, a to jednak díky osobním soubojům, ale také bez cizího zavinění. Některé hráče příliš jejich brusle či nohy už neposlouchají.

55:02
    Milan Křípal měl na vrcholu pravého kruhu příliš času, nicméně se střelou příliš otálel a domácí ji stihli zblokovat. Dominik Svoboda tak nemusel zasahovat.

54:43
    Petr Binias (JIH) si ve vlastním obranném pásmu vyšlápl u pravého kruhu na Jiřího Landera a dostává dvě minuty za vysokou hůl. Na vyloučení: 5-8. Hru v pěti si tak oba týmy příliš neužily.

54:09
    Dukla v plném počtu, oba týmy tak jsou v pěti.

53:48
    Znojmo je usazeno před brankou Dukly, ale místo střel spíše honí kotouč po rozích.

53:16
    Dominik Svoboda ukázal dobrou práci z hokejkou, když svým nářadím odpálil puk před dotírajícím Vojtěchem Žemličkou.

53:05
    Orli Znojmo jsou v plném počtu.

52:18
    Hned po buly vyrazil do rychlého protiútoku Liridon Dupljaku a střelou z vrcholu pravého kruhu se pokusil o střelu. Vyprášil ale pravý beton Libora Svobody.

52:09
    Síly na ledě se srovnají. Ján Mahút (JIH) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Na vyloučení: 4-8.

52:00
    Jeden z hráčů Dukly doslova zboural u hrazení svého soupeře a pravice hlavního sudího je zvednutá nahoře.

51:35
    Trestné střílení však Tomáš Hačecký neproměňuje. Odhodlal se ke střele z mezikruží, ale vůbec netrefil branku. Puk prolétl vedle pravé tyčky a Dominik Svoboda vůbec nemusel zasahovat.

51:35
    Bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Znojma za držení Tomáše Hačeckého.

51:27
    Filip Nováček se uvolnil u levé tyčky gólmana Libora Svobody a vystřelil, nemířil však přesně a minul branku.

51:05
    Přesilová hra pro Duklu Jihlava. Kapitán Znojma Jan Koňařík (ZNO) dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Na vyloučení: 3-8.

50:31
    Jiří Bambula pláchl po pravé straně s pukem, zavezl jej až do útočného pásma a následně poslal z pavé strany přihrávku před branku, kde byl sice hodně důrazný Lukáš Jícha s Jánem Mahútem, ale Bača bl pozorný a celou situaci si pohlídal.

50:00
    Až nyní se hosté usazují před brankou Dominika Svobody, jenže místo střelby bojují o puk na pravé straně mantinelu.

49:36
    A Dukla i přes hru v oslabení vybojovala vhazování po levici gólmana Libora Svobody.

48:56
    Znojmo se stále nemůže dostat před branku Dominika Svobody.

48:20
    Znojemští hokejisté sice hned po buly vypálili, když od modré střílel Jakub Švanda, následně ale Orli ztratili puk a Dukla se osvobozuje.

48:12
    Lukáš Jícha (JIH) si počkal na modré na Vojtěcha Žemličku a nastavil mu ukázkový strom. Následně dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 3-7.

47:58
    Domácí mají kotouč za svojí brankou a chystají se rozehrát puk.

46:50
    Simon Beran vypálil z prostoru pravého kruhu a puk po jeho střele projel jen těsně vedle pravé tyče Znojma.

46:37
    Ofsajd Dukly Jihlava.

46:23
    Ani nyní si Dukla příliš prostoru před Liborem Svobodou neužila, Znojmo se po špatné přihrávce domácích opět osvobozuje.

45:50
    Znojmo se osovobzuje a Dukla tak bude muset začít znova od svojí branky.

45:11
    David Hubert se tlačil před brankou k zakončení, jenže skákavý puk mu přeskočil hůl a znemožnil útočníkovi domácích zakončení.

44:58
    Sedmá přesilová hra Dukly Jihlava. Jiří Lander (ZNO) dostává za hrubost dvě minuty. Na vyloučení: 2-7.

44:54
    Bude se vylučovat, Dominik Svoboda již kvapí ven ze své klece.

44:40
    Bude se vzahovat po pravici Libora Svobody.

44:11
    Jenže ten končí nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu.

43:49
    Jaroslav Sladký přetlačil při souboji o puk Jakuba Švandu, ale na pomoc kamarádovi z obrany přispěchal kapitán Jan Koňařík a rozjíždí útok Znojma.

43:13
    Liridon Dupljaku se chystal napadat rozehrávku domácích, nakonec si to ale a poslední chvíli rozmyslel a stáhl se na střídačku.

42:53
    Libor Svoboda raději schvoává puk do lapačky po tom, co se před jeho brankou nashromáždilo několiko hráčů. Bude se vzahovat po jeho pravici.

41:37
    Noví muži v masce zatím nemuseli předvést žádný těžký zákrok,úvod třetí třetiny je hodně rozháraný.

40:01
    Do třetí třetiny nastoupí na obou stranách jiní muži v masce. V domácí kleci vystřídá Davida Vacka gólman Dominik Tobola, na druhé straně nahrazuje Maxmiliána Baču Libor Svoboda.

40:01

Jestli Jihlava ještě navýší své vedení nebo Znojmo zkoriguje dosavadní hodně nepříznivý vývoj zápasu, to se dozvíme ve třetí třetině, která začne v 19:35.

Dukla potvrdila ve druhé třetině svůj dnešní dobrý výkon, Znojmo nepustila de facto k žádné vážnější šanci a sama třikrát vstřelila gól. Po dovu periodách tak Jihlava vede již rozdílem čtyř branek.

40:00

39:37
    Špatná přihrávka beků Znojma však připravuje Orli o útočné pásmo a Dukla bez potíží posílá puk až za branku Bači.

39:12
    Až nyní se hosté konečně pořádně usazují před Vackem.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Vyloučení také na druhé straně, dvě minuty dostává Jan Marcilis (JIH). Znojmo si tak podruhé v dnešním zápase zahraje přesilovku.

38:02
    Filip Nováček vystihl špatnou kombinaci hostí na a hnal se do útočného pásma, kde si mohl vybrat, komu ze spoluhráčů přihraje, ale dlouho předlouho držel puk a nakonec mu jej přesila Znojma vzala.

37:16
    Orli Znojmo hrají v plném počtu.

36:03
    Teď si však obrana Dukly vybrala slabší chvilku, čehož se jakl využít Vojtěch Žemlička, který se z pravé strany řítil sám na Vacka. Gólman domácích ale výborně pokryl prostor u své levé tyče a Žemlička neměl kudy procpat puk.

35:47
    Krátce po buly se Znojmo osvobozuje a posílá kotouč až před Vacka.

35:16
    Nyní už si ale Ján Mahút vykoledoval faul, když je na dvě minuty potrestán Jiří Svatuška (ZNO) za podražení. Na vyloučení: 1-6.

34:30
    Ján Mahút se prokličkoval až do útočného pásma a měl před sebou už pouze jednoho beka hostů, ale puk se mu zamotal mezi hokejku a brusle a celá akce tak skončila.

33:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    Lajna Sladký, Beran, Dupljaku je dneska evidentně při chuti. Před malou chvílí při přesilovce tečovaná střela Dupljaka jen o malý kousek nedoklouzala za brankovou čáru, nyní už se ale domácí radují. Puk po ose Beran – Dupljaku zametl do zpola odkryté klece Bači JAROSLAV SLADKÝ. Asistence: Liridon Dupljaku, Simon Beran.

32:18
    Dukla si znovu zahraje přesilovou hru, když je vyloučen Marc Zajíc (ZNO) za hákování. Na vyloučení: 1-5.

32:13
    Dominik Hohl se uvolnil a střelou z pravého kruhu těsně minul levou tyčku branky Maxmiliána Bači.

31:37
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně Znojma.

30:50
    Čtvrtý gól Duklu evidentně povzbudil a nyní je jí celé kluziště. Václav Půža se odhodlal na vrcholu levého kruhu ke střele, Bača byl však pozorný.

30:16
    Zakázané uvolnění jihlavského celku.

30:07
    Jihlava navyšuje své vedení již na tři góly, když se po střele z bezprostřední blízkosti prosazuje LIRIDON DUPLJAKU. Jde o jeho druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Jaroslav Sladký.

29:17
    A se střelou od modré následně nepřekvapil Baču ani Vladimír Port.

28:48
    Po nahození Toboly se naprosto nehlídán zjevil u levé tyče Bači naprosto nehlídán Aleš Dufek, který se pokoušel do dráhy puku nastavit hůl, nicméně jej lehce minul.

28:28
    Vacek si po delším čase připsal úspěšný zákrok, když bez potíží zlikvidoval střelu Žemličky zblízka. Nutno říct, že hostující útočník již neměl na zakončení dostatek času.

27:47
    Tomáš Kochánek střílel z levého kruhu, jelikož věděl, že Bača má trošku zakrytý výhled, nicméně jeho pokus si gólman hostů pohlídal a následně vleže spacifikoval kotouč po závaru před svojí klecí.

26:39
    Dukla je i ve druhé třetině o něco málo aktivnější. Gólman Bača se má rozhodně co otáčet.

25:50
    Dukla mohla vést o tři branky. Po hrubce v obraně Orlů jel sám na Baču Ján Mahút, udělal hostujícímu gólmanovi šikovnou kličku do prava a pokoušel se zvednout kotouč do levého horního rohu, jenže jej těsně minul.

24:38
    Znojmo je nyní pořádně aktivní před brankou Vacka. Nahození Milana Křípala se pokoušel před Vackem tečovat Marc Zajíc, což se mu o malý kousek nepodařilo.

23:34
    Jíchovu střelu z levého kruhu opět zastavuje levý beton Bači.

23:12
    David Vacek po nepřehledné situaci před brankou usoudil, že bude raději lepší kotouč schovat ve své výstroji. Hra je přerušena, bude se vzahovat po levici Vacka.

22:24
    Vojtěch Žemlička využil nepřesnosti Dukly při střídání a spolu s dvěma svými kumpány se jal prosadit proti dvojici červenožlutých. Nakonec však svojí střelu otřel jen o kapitána Hynka Tobolu, který ji nadzvihl do ochranné sítě.

21:11
    Jihlava se poprvé v zápase ujímá dvougólového vedení. A asi ani nyní nemá Bača příliš čisté svědomí. Po přihrávce Biniase vystřelil z prostoru mezi kruhy DANIEL DVOŘÁK a kotouč lehkou žabičkou proskočil k pravé tyči Bačovy branky až do sítě. Asistence: Petr Binias.

20:38
    Jícha se sice na levém kruhu poměrně hezky uvolnil, ale jeho střelu Bača viděl a vyrazil jí levým betonem.

20:01

20:00
    Menším dvouminutovým trestem pro hráčskou lavici je potrestáno Znojmo. Dvě minuty si jde odsedět Karel Nahodil (ZNO). Na vyloučení: 1-4.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

V první třetině byl domácí tým mírně aktivnější. Dukla se dostala do vedení ve třetí minutě, kdy se prosadil Liridon Dupljaku. I když znojmo po zaváhání gólmana Vacka zásluhou Patrika Tondla srovnalo, remízový stav nevydržel. Dvě minuty před koncem zakončil aktivitu domácích prozatimní rozdílovou trefou Jan Marcilis.

20:00

19:56
    Čtyři vteřiny před koncem první třetiny vyhazuje Znojmo puk až na zakázané uvolnění.

19:34
    Po nahození Jíchy byl před Bačou velmi aktivní Nováček s Marcilisem, ale tentokrát gólman hostů důrazu domácích hráčů odolal.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:48
    Další útočné snažení domácích brzdí ofsajd.

17:18
    Znojmo ale zahrozilo hned vzápětí, když se před branku Vacka prodral Tomáš Hačecký. Útočník Orlů pohotově vystřelil, ale tentokrát se Vacek vyznamenal.

17:01
    Nyní se již Dukla prosazuje. Hned po buly vypálil Lukáš Jícha, jeho střelu vyrazil Bača před svojí pravou tyč, kde byl připravený JAN MARCILIS. Útočná posila domácích již neměla se zakončením problém a trefila se pod horní tyčku. Asistence: Lukáš Jícha.

16:57
    Z pravého kruhu si do středu útočného pásma vybruslil Jaroslav Sladký a vystřelil. Bača má ale kotouč ve své lapačce.

15:43
    Bača rozhodně není v zákrocích příliš jistý a většinu střel vyráží jen před sebe. Od modré vystřelil Vladímír Port, gólman Znojma vyrazil puk do prostorů mezi kruhy, kde však s dorážkou neuspěl Aleš Dufek. Ten je zatím v dosavadním průběhu zápasu hodně aktivní.

15:23
    Znojmo přestálo i třetí přesilovku Dukly a hraje v plném počtu.

14:46
    Jihlava je znovu před brankou Orlů. Od modré vystřelil Filip Nováček, jenže jeho pokus ztečoval jeden z hráčů domácích do ochranné sítě a bude se tak vzahovat ve středním pásmu.

14:11
    Znojmo se osvobozuje.

13:48
    Domácí se sice drží před brankou Bači, jenže až na střelu Toboly, která šla vedle tří tyčí, nic nevyprodukovali.

13:23
    Lukáš Jícha uplatnil důraz před brankou, chtěl zakončovat stejně jako před malou chvíli Žemlička vleže, jenže byl seknut Jířím Landerem a Dukla si tak zahraje znovu přesilovou hru. Na vyloučení: 1-3.

12:29
    Po přihrávce Václava Půži využil velkého okna v obraně hostů Simon Beran, který se řítil sám na gólmana Baču, ale ve finální fázi jej nepřekonal.

12:18
    Znojmo v plném počtu.

12:04
    Nakonec se jim však rozehrávka povedla a hra se přestěhovala k brance Vacka. Před gólmanem Dukly zakončoval v krkolomné pozici vleže Vojtěch Žemlička. Jeho zakončení však nebylo důrazné a gólman domácích si celou situaci pohlídal.

11:48
    Jiří Bambula za brankou velmi aktivně napadá a Jan Koňařík s Jakubem Švandou měli co dělat, aby udrželi puk ve své moci a mohli rozehrát.

11:08
    Síly na ledě se srovnají, protože Lukáš Jícha (JIH) vyfasoval za napadení dvě minuty. Na vyloučení: 1-2.

10:49
    V pvodní půlminutě přesilovky byla Dukla aktivnější a operovala před Bačou, k pořádné střelbě se však domácí nedostali.

10:18
    Aktivita Dukly však přináší přesilovou hru. Za krosček si půjde na dvě minuty odpočinout Michal Theimer (ZNO).

10:10
    Dukla je i po vyrovnávacím gólu aktivnější, ve slibných šancích se zblízka neprosadil Filip Nováček ani o chvilku později Lukáš Jícha.

09:47
    Hned po buly se dostal ke střele Nováček, za jehož pokusem se Bača jen ohlédl. Puk končí těsně vedle pravého horního rohu branky.

09:05

08:46
    Z vrcholu levého kruhu to zkoušel Vladimír Port, který tedy vyslal podařený projektil. Puk však zhruba o půlmetru minul levý horní roh branky Bači.

08:33
    Střela Půži od modré neměla patřičnou razanci, Bača jí viděl a v pohodě zasáhl. Hra je přerušena.

08:15
    A až nyní se domácí opět dostali před Baču.

07:28
    Dukla se sice na začátku přesilovky usadila před brankou Znojma, ale poté o pásmo přišla.

07:05
    Dukla si zahraje přesilovou hru, protože za dvě minuty na vražení na hrazení půjde na trestnou lavici Karel Nahodil (ZNO).

06:55
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo z ničeho nic vyrovnává, když PATRIK TONDL získal ve středím pásmu puk, vystřelil a překvapil gólmana Vacka, jehož lapačka máchla do prázdna. Asistence: Tomáš Hačecký.

06:39
    Jícha se tentokrát neprosadil ani u druhé tyče.

06:25
    Nováček se prodral po levé straně až k Bačovi a vystřelil. Gólman Znojma vyrazil kotouč jen před sebe, kde se jej snažil pohotově dorazit Jícha, ale ani on nebyl úspěšný.

04:48
    Velká šance Dukly! Nejprve se domácí znovu snažili využít důrazu před brankou, ale Jiří Bambula již téměř ležícího Baču nepřekonal. Puk se však dostal do strany na Aleše Dufka, který měl před sebou hradbu těl. Kdyby jí propálil, byl by to jistojistě gól do prázdné klece, leč nestalo se tak.

04:26
    Po buly před Vackem vypálil od modré Marc Zajíc. Domácí gólman toho moc neviděl, přesto však stačil kotouč vyrazit.

03:59
    Zakázané uvolnění Znojma.

03:37
    Střela Vladimíra Porta od modré končí nad brankou.

02:59
    Pohledná kombinace Dukly končí gólem. Beran se ještě u pravé tyče Bači neprosadil, když gólman Orlů stihl jeho střelu vyrazit, jenže pouze před sebe. To byla voda na mlýn pro LIRIDONA DUPLJAKUA, který uplatnil důraz před brankou a doklepnul puk do sítě. Asistence: Simon Beran, Jaroslav Sladký.

02:28
    Mahút si šikovně vyměnil puk s Dufkem, najel až k levému kruhu, kde se kličkou zbavil beka a vystřelil. Bača však má kotouč ve své moci a to i po následném závaru před brankou Znojma.

01:36
    Hohl si při rozehrávce neporozumněl se spoluhráči, nakonec však kotouč získala Dukla, protože Znojmo chybovalo ve středním pásmu.

00:39
    Znojemští hokejisté kombinovali za brankou, ale nakonec kotouč ztrácí a Dukla tak může založit první útočnou akci.

00:20
    Orli se hned po úvodním buly nastěhovali před branku Vacka.

00:01

Oba týmy již vyjíždějí na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne.

HC Dukla Jihlava: D. Svoboda (Vacek) – Tobola (C), Port, Hohl, Binias, Mandát, Půža, Kochánek – Marcilis, Jícha (A), Nováček, Hubert, Dvořák, Ondráček, Bambula, Mahút, Dufek, Sladký, Beran, Dupljaku. Trenér: Karel Nekvasil.

Orli Znojmo: Bača (L. Svoboda) – Koňařík (C), Křípal, Švanda, Toman, Theimer, Nahodil, Hačecký, Tondl, Horák, Žemlička, Fruhwirt, Zajíc, Lander, Svatuška, Forman. Trenér: Leoš Zajíc

Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního přípravného zápasu, ve kterém se utká účastník české NOEN extraligy juniorů Dukly Jihlavav zajímavé konfrontaci s týmem Znojma hrající Erste Bank Young Stars League (juniorskou soutěž EBEL Ligy).

Včera se shodou okolností utkali dospělé celky. V základní hrací době skončil zápas poměrem 2:2, v následných nájezdech pak byla úspěšnější jihlavská Dukla. Jak bude vypadat zápas nejvyšších mládežnických kategorií obou celků, to se začneme dozvídat od 18:00, kdy bude vhozeno úvodní buly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Dupljaku (Beran, Sladký), 18. Marcilis (Jícha), 22. Dvořák (Binias), 31. Dupljaku (Sladký), 34. Sladký (Dupljaku, Beran) – 7. Tondl (Hačecký)

HC Dukla Jihlava: Vacek (41. D. Svoboda) – Tobola (C), Port, Hohl, Binias, Mandát, Půža, Kochánek – Marcilis, Jícha (A), Nováček, Hubert, Dvořák, Ondráček, Bambula, Mahút, Dufek, Sladký, Beran, Dupljaku. Trenér: Karel Nekvasil.
    HC LERAM Orli Znojmo: Bača (41. L. Svoboda) – Koňařík (C), Křípal, Švanda, Toman, Theimer, Nahodil, Hačecký, Tondl, Horák, Žemlička, Fruhwirt, Zajíc, Lander, Svatuška, Forman. Trenér: Leoš Zajíc

Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich