Linköping – Bolzano 5:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 3:5 (kon.) | Nottingham – Luleå 1:10 (kon.)
TPS – Pardubice 2:1 (kon.) | Kuopio – Mannheim 1:0 (kon.) | JYP – Kloten 2:0 (kon.)
Växjö – Sparta 2:5 (kon.) | Zlín – Djurgården 3:1 (kon.) | Hamburg – Rauma 0:3 (kon.)
Linköpings HC
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC Bolzano
Neděle 24.08.2014, 14:35 • Saab Arena • Hokejová Liga mistrů
    Je hezké vidět, že k nám přijeli i fanoušci z Bolzana, raduje se švédská fanynka.

Těším se s Vámi na sledování dalšího zápasu. (16:50:51)

Domácí potvrdili roli favorita a vítězí tak v tomto zápase 5:0. Po všechny tři třetiny byli jednoznačně lepším týmem a všechny 3 body si tak připisují zaslouženě. Hostí nezvládli ani druhý zápas v Hokejové Lize mistrů a zatím mají velmi hrozivé skóre 0:14 a nacházejí se tak na posledním místě ve skupině F.

60:00

59:30
    Posledních 30 vteřin. Domácí už se nikam příliš neženou.

59:08
    Dnešní utkání sledovalo 3521 diváků.

58:38
    Fanoušci domácích už jsou na nohou a tleskají svému týmu za dnešní výkon.

58:05
    Hostům se nedaří získat na delší dobu útočné pásmo.

56:59
    A další útok Linköpingu zastavuje ofsajd.

56:30
    Další střelou do Hüblových betonů se prezentoval Almtorp.

56:03
    Hosté se nevzdávají a stále aktivně napadají.

55:04
    Linköping právě vstřelil branku!
    A máme tu další využitou přesilovku, kterou tentokrát proměňuje MATTIAS SJÖGREN. Asistence: Chad Kolarik.

54:27
    Hosté se v oslabení hnali ve dvou na brankáře Rautiu, ale Gander dostal puk přiliš před sebe a skončil tak pouze na ledě po střetu s gólmanem a poté ještě brankovou konstrukcí.

54:02
    Hosté byli pod obrovským tlakem a tak si musel Paul Zanette pomoci hákováním – 2 minuty.

53:00
    Hráči Linköpingu napadají skutečně dravě a díky tomu teď získali kotouč do své moci.

52:18
    Hosté teď zkoušeli vymyslet něco za bránou soupeře, ale obrana Linköpingu tam zapracovala na jedničku.

51:53
    Další střelu od modré si dokázal Hübl zkrotit v lapačce.

50:45
    Až teď přichází chvilka klidu pro obranu Bolzana.

50:00
    Domácí důrazným forčekingem znovu získali pásmo a drží tak hosty neustále pod tlakem.

49:01
    Po prudké střele od Mathesona se dral k dorážce Nordén, ale podklouzli mu brusle a skončil tak na ledě.

48:40
    Teď se jim podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu po střele Taffeho, který je dnes skutečně při chuti.

48:18
    Ani tento pokus ale netrval dlouho.

48:02
    Až nyní se domácím daří vybojovat pásmo.

47:20
    Domácí rozehrávají od své branky, ale mají s tím značné potíže, poněvadž hosté začali napadat hodně vysunutí.

46:26

45:53
    Tak přeci jen první střela přesilovky. Bernard nahrnul kotouč do Rautiovy výstroje.

45:12
    Hráči Bolzana už se usadili v pásmu, ale zatím se neodhodlali ke střele.

44:26
    Oscar Sundh (LIN) byl v souboji až příliš důrazný a bude si muset odpykat 2 minuty za podražení.

44:15
    Tlak domácích z přesilovky ale trvá i nadále.

44:04

43:18
    Domácí pokračují v přesilové hře, ta se jim ale příliš nedaří. Nyní dokonce i ztratili pásmo.

42:39
    Philipe de Simone (BLZ) a Mattias Sjögren (LIN) dostávají 2 minuty za hrubost.

42:39
    Po zákroku Hübla následuje důrazná strkanice před jeho bránou.

42:39
    Domácí jsou usazeni v pásmu a kombinují.

42:04
    Mathew Sisca (BLZ) už potřetí v tomto zápase usedá na trestnou lavici. Tentokrát za sekání.

41:43
    To se jim nepodařilo a puk už mají na svých holích opět hráči domácí.

40:50
    Hosté se drží v útočném pásmu a snaží se přijít s něčím, co by mohlo být nebezpečné pro brankáře Rautia.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo Linköpingu přidat další dvě branky. Jsou v tomto utkání jednoznačně lepším týmem. Hosté si až na několik menších šancí nic vážnější vypracovat nedokázali. Skvělé utkání zatím sehrávají Jeff Taffe (2+1) a Jakub Vrána (1+1). Třetí třetina začne přibližně v 16:16

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Teď se snaží odpovědět hosté.

37:41
    Důraznou hrou se dostal zpět ke kotouči Mickflier, který objel bránu a poslal puk do předbrankového prostoru, kde si ho našel JEFF TAFFE, který trefil stejné místo, jako před malou chvílí. Asistence: Jacob Micflikier.

37:10
    Domácí zůstávají u kotouče a i nadále odstřelují brankáře Bolzana.

36:15
    Kolarik poslal krásnou přihrávku do jízdy JEFFOVI TAFFEMU, který dokázal puk nejprve zpracovat bruslí a poté i přesně umístit k bližší tyči. Asistence: Chad Kolarik.

35:37
    Sekáním se provinil Mathew Sisca (BLZ), který se vztekle ohnal holí po Jakubu Vránovi.

35:15
    Hosté se znovu pokusili zahrozit, ale celá akce končí pukem v moci soupeře.

34:20
    Domácí díky tvrdé hře znovu získali kotouč do své moci.

33:44
    Junland si najel až těsně k brankáři soupeře a zkoušel se trefit k jeho vzdálenější tyči, trefil ale pouze rameno brankáře.

32:58
    Junland se vytočil zpoza branky, ale s jeho pokusem neměl Hübl žádné problémy.

32:07
    Hosté teď drželi dlouho Linköping pod tlakem, nakonec se ale sami vyhnali z pásma nepřesnou přihrávkou.

31:38
    Ke střele se teď dostal Schofield a vybojoval tak vhazování v útočném pásmu svého týmu.

30:10
    Dva domácí hráči teď ujížděli úplně osamoceni na Hübla, ale přes něj se jim puk do branky procedit nepodařilo.

29:53

29:15
    A už rozjíždějí svoji přesilovkovou kombinaci.

29:09
    Teď se jim alespoň podařilo vybojovat vhazování před Rautiovou bránou.

28:28
    A stejně jako v první třetině i nyní se přesilová hra hostům nedaří.

27:51
    Nordén (LIN) si odchází odsedět 2 minuty za sekání

27:23
    Hosté se po delší době dostali před bránu Rautia, ale zakončit se jim nepodařilo.

26:17

24:52
    Bolzanu se podařilo osvobodit a mohou vystřídat.

24:17
    Hákováním se provinil Mathew Sisca (BLZ) a odsedí si tak 2 minuty.

23:36
    Brankář hostí musel zasahovat proti střele z hole obránce Rahimiho.

22:30
    Dahlström posílal puk do skrumáže před Hüblem a puk se nakonec vykutálel jen kousek od jeho pravé tyče.

21:45
    Taffe poslal téměř ideální přihrávku do mezikruží na Mathesona. Ten trefil ale pouze brankáře Hübla.

21:13
    Dva na jednoho teď ujížděli Vrána s Micflikierem. Druhý jmenovaný, ale přestřelil bránu hostí.

20:26
    Hosté vstupují i do 2. třetiny aktivně.

20:01
    bild

Domácí vstupovali do utkání jako jasně favorizovaný tým a tuto roli zatím v utkání také sehrávají. Hosté je zpočátku zaskočili svojí aktivitou, ale od 5.minuty se obraz hry změnil a od té doby mají ze hry více domácí. Hostům se daří dobře bránit střední pásmo, ale domácím zvládají proměňovat přesilové hry – díky tomu je skóre po první třetině 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 15:20.

20:00

18:54
    Krásně sehraná přesilovka. Vrána poslal puk za bránu na Taffeho , který přihrál NICHLASI HARDTOVI před Hüblovu klec a ten už puk uklidil do levého horního rohu branky.

18:33
    Přechod domácích do útoku zastavil hvizd čárového rozhodčího – těsný ofsajd.

18:11
    Anton Bernard (BLZ) si odsedí 2 minuty za hákování.

17:56
    Junland nyní posílal puk na Kolarika postaveného před bránou, ale ten ani nadvakrát nepřekonal brankáře hostí.

16:58
    Zajímavá šance. Při střele od modré měl český brankář Hübl zakrytý výhled, ale puk zastavil některý z před ním stojících hráčů.

15:36
    Hosté skvěle brání střední pásmo a hráči Linköpingu to tak mají s jeho přechodem velmi těžké.

14:59

14:36
    Další střela Junlanda končí pouze odražena do ochranné sítě nad Hüblovou brankou.

13:44
    Ještě trochu vylepšit koncovku. Domácí pálí jeden puk za druhým, ale všechny zatím naráží pouze do zadního mantinelu.

13:14
    Domácí rozjíždějí kolotoč přihrávek kolem branky Jaroslava Hübla.

12:59
    2 minuty za hákování si na trestní lavici odpyká Markus Gander (BLZ)

12:46
    Domácí teď vyvíjejí enormní tlak ve svém útočném pásmu, ale hosté srdnatě padají do střel.

11:29
    Po krátké akci Bolzana jsou u puku opět domácí.

10:05
    Nakonec se domácí sami vyhnali z pásma a rozjíždějí tak další akci zpoza své brány.

09:31
    Nyní opět útočí domácí. Uvidíme vhazování před Hüblem.

08:48

08:09
    Až nyní se daří Bolzanu vytvořit si tlak v útočném pásmu.

07:30
    Hráčům hostujícího týmu se stále nedaří usadit se v pásmu a vteřiny z přesilové hry pomalu odtikávají do ztracena.

07:06
    Přechod do útočného pásma hostím zkazil ofsajd.

06:53
    Domácí se okamžitě vysvobozují a vyhazují puk až za bránu soupeře.

06:47
    Jonas Almtorp (LIN) si odchází odsedět 2 minuty za hrubost.

06:10
    Linköping je i nadále v tlaku a snaží se zvýšit svůj náskok.

05:13
    Český talentovaný mladík JAKUB VRÁNA využívá přesilovou hru svého týmu! Poté co se dostal k puku, tak se neunáhlil, podržel míč a poslal ho krásně bekhendem za záda Hübla. Asistence: Jonas Junlund.

04:45
    Enrico Miglioanzi 2 minuty za nedovolené bránění.

03:35
    Poprvé v zápase vidíme tlak domácích, což se publiku líbí. Hübl již musel několikrát zasahovat proti střelám domácích hráčů.

02:54
    Další útočná akce hostí končí vybojovaným vhazováním před Rautiou.

01:51
    Brankář Rautio už musel jednou zasahovat proti prudké střele od modré.

01:30
    Hráči hostí nezačali vůbec špatně a napadají rozehrávku soupeře.

00:53
    Do první šance se nakonec dostali hráči Bolzana, ale k zakončení se už nedostali. Domácí se osvobozují pouze za cenu icingu.

00:10
    Domácí vyhráli první vhazování a zahajují útok.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny na ledové ploše. Utkání za několik okamžiků začne.
    Jedna z fanynek domácího týmu už se evidentně nemůže dočkat. "Měla jsem strašný sen, že jsem nestihla dnešní zápas Linköpingu. To se ale nestane!"

Linköpings HC: Rautio (Högberg) – Junland, Rahimi, Hulström, Matheson, Johansson, Dahlström, (A. Karlsson) – Little, Sjögren, Kolarik, Taffe, Micflikier, Vrána, Hardt, Almtorp, Sundh, Norden, S. Karlsson, Andersson

HC Bolzano: Hubl (Hell) – Egger, Oberdorfer, Hofer, Crowley, Lee, Miglioranzi – Bernard, Pance, Gander, Insam, de Simone, Schofield, Zanette, Zisser, Sisca, (Frank)

Rozhodčí: Boman (FIN), Claesson (SWE) – Carlman (SWE), Altberg (SWE).

První zápas Linköpings HC byl o něco dramatičtější. Jejich prvním soupeřem byl český klub HC ČSOB Pardubice a bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec zvítězil právě švédský celek a to skórem 2:1. O branky Linköpingu se postaral Sjögren a Little.

HC Bolzano Hokejovou Ligu mistrů rozhodně nezačalo dobře. Ve svém úvodním utkání byli naprosto přehráni celkem TPS Turku a na konci zápasu na kostce svítilo hrozivé skóre 0:9. Díky tomu se po jednom odehraném zápase Bolzano nachází na posledním místě skupiny F.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:35.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 6. Vrána (Junlund), 19. Hardt (Taffe, Vrána), 37. Taffe (Kolarik), 38. Taffe (Micflikier), 56. Sjögren (Kolarik)

Rozhodčí: Boman (FIN), Claesson (SWE) – Carlman (SWE), Altberg (SWE)