Liberec – Košice 3:2 (kon.) | SaiPa – Vítkovice 4:3 (3:1 po s.n.) | IFK Helsinky – Krefeld 6:1 (kon.)
Vålerenga – Vienna Capitals 1:2 (kon.) | Villach – Briançon 4:1 (kon.) | Mannheim – Kuopio 3:1 (kon.)
Zlín – Fribourg 2:3 (po pr.) | Bern – Třinec 0:4 (kon.) | Zug – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Stavanger – Tappara 2:1 (2:1 po s.n.) | Färjestad – Zürich 4:3 (po pr.) | Frölunda – Ženeva 7:3 (kon.)
Sparta – Växjö 5:4 (kon.) | Skellefteå – SønderjyskE 4:1 (kon.)
Skellefteå AIK
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
SønderjyskE Ishockey
Čtvrtek 04.09.2014, 20:05Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Hokejová Liga mistrů pokračuje dalším hracím dnem a v rámci bojů ve skupině J přivítá dnes švédský Skellefteå AIK dánský SonderjyskE Vojens.

Oba soupeři se spolu utkali v rámci této soutěže již před 11 dny, kdy na stadionu dánského týmu zvítězilo Skellefteå 4:1. Švédský tým je zatím v čele tabulky, když má po dvou odehraných kolech plný počet 6 bodů, jelikož v prvním zápase vyhrál i na půdě německého Krefeldu, a to výsledkem 2:1.

To dánské SønderjyskE Vojens drží zatím třetí příčku s pouhým jedním bodem, které se mu trochu překvapivě podařilo získat proti helsinskému IFK, kterému na domácím ledě podlehlo 4:5 až po samostaných nájezdech, přičemž již v první třetině vedlo SønderjyskE 3:0 a vyrovnávací branku na 4:4 vstřelilo HIFK až v poslední minutě zápasu. Dokáže se dnes SønderjyskE postarat o ještě větší překvapení a získá nějaké body na ledě úřadujícího švédského mistra?

Bookmakeři mají o zápase jasno a jednoznačným rozvržením kurzů favorizují domácí celek. Zda se jejich předpoklady naplní můžete sledovat od 20:05, kdy začíná náš textový online přenos z tohoto zápasu.
    Brankář SønderjyskE Kasper Krogh si užívá cestu do Švédska soukromým tryskáčem.

Skellefteå AIK: Hanses (Svensson)- Burstrom, Heed, Kabanov, Zackrisson, Pettersson- Sevc, Aho, Widing, Petterstrom, Forsell- Andersson, A Lindholm, P Lindholm, Calof, Norman- Lundberg, Edstrom, Holmstrom, Sundqvist, Karlsson

SønderjyskE Isjockey: Frazee (Korgh)- Bodker, Eskesen, Frank, Quirk, Spelling- Gotto, Galbraith, Asselin, Dau Mortensen, Dineen- Sorensen, Overmark, Lund, Lykkeskov, Nielsen- Konig Hansen, Skov, Eskildsen, Rasmussen, Hansen

Rozhodčí: Mätselä (FIN), Nord (SWE) – Sandström (SWE), Käck (SWE).

00:01

01:47
    Domácí jsou od začátku na puku, ale zatím se jim příliš nedaří usadit se v útočném pásmu.

03:23
    První velká šance domácích, kteří trefili levou tyč Frazeeho brány a hostující brankář si následně poradil i s dorážkou.

04:05
    Pontus Petterstrom (SKE) odchází na dvě minuty za sekání.

05:48
    Hostům se v přesilovce příliš nedaří a nyní se dokonce provinili icingem.

06:05
    Domácí si s oslabením dobře poradili a už hrají v plném počtu.

07:24
    Skellefteå má herní převahu, ale zatím se nedostává do vyložených šancí.

08:12
    Útok domácího týmu zastavuje ofsajd.

09:18
    Domácí Widing pálil v dobré šanci z první, ale trefil jen brankáře Frazeeho!

10:22
    SonderjyskE se na chvíli dostalo do útoku, ale nyní jsou to již opět Švédové, kdo dělá dusno před hostující brankou.

12:11
    Patrick Asselin (SON) – 2 minuty za nedovolené bránění.

13:05
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    PATRICK ZACKRISSON tečuje za Frazeeho záda puk po střele Kabanova a v přesilové hře posílá domácí tým do vedení! Asistence: Kirill Kabanov.
    Patrick ZACKRISSON - 1:0

14:58
    Úvodní branka domácí povzbudila a SonderjyskE se začíná dostávat místy pod velký tlak.

17:01
    Hosté vynakládají všechny své síly na to, aby alespoň dostali kotouč pryč ze svého pásma. Do útoku se dánský tým v tuto chvíli prakticky nedostává.

18:45
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, ale nyní tomu trochu chybí více střelby.
    Podle fanouška AIK nejlepší švédský tým vede nad dánským SønderjyskE 1:0.

19:02
    Endstrom dostal přihrávku z pravé strany do mezikruží, ale v gólové pozici selhal!

20:00

První dvacetiminutovka je za námi a domácí tým zatím vede 1:0. Nutno říct, že Skellefteå má jasnou převahu a mohlo vést i větším rozdílem. Druhá třetina začne přibližně ve 20:52.

20:01

21:08
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

22:05
    Domácí kombinují s pukem, ale do střeleckých pozic se zatím nedostávají.

22:21
    Na druhé straně to zkusil hostující Lykkeskov, ale jeho střelu z dálky Hanses v pohodě chytil.

23:34
    Hosté ve druhé třetině zatím nepouštějí svého soupeře do pásma zadarmo a jsou překvapivě aktivní.

24:07
    SønderjyskE právě vstřelilo branku!
    Domácí ztratili puk v rohu kluziště, čehož využil Nick Dineen ,který přihrál do mezikurží na PATRICKA ASSELINA, a ten se v gólové pozici nemýlil a vyrovnal stav utkání na 1:1. Asistence: Nick Dineen.
    Patrick ASSELIN - 1:1

25:16
    Krásná akce domácích vrací vedení na stranu švédského týmu! Par Lindholm našel parádní přihrávkou na protější straně JOHNA NORMANA, který pohotově zakončil za záda přesouvajícího se Frazeeho. Asistence: Par Lindholm, Martin Ševc.
    John NORMAN - 2:1

26:32
    Přesilovka pro domácí! Nick Dineen si odsedí dvě minuty za podražení.

27:11
    Hosté se osvobozují dlouhým výhozem puku.

28:20
    SonderjyskE bude hrát chvíli ve třech, protože Tyler Gotto odchází na dvě minuty za hákování!

28:32
    Dineen je zpátky na ledě a hosté jsou ve čtyrech.

29:41
    Dánové se teď dobře brání a dvakrát dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry.

30:32
    Hosté hrají v plném počtu.

31:12
    Zakázané uvolnění dánského celku.

31:47
    Domácí se usadili v útočném pásmu a Pettersson teď prověřil pozornost Frazeeho.

32:21
    Posunutá branka hostujícího týmu. Hra je přerušena.

32:22
    Axel Holmstrom (SKE) oslabuje svůj tým, když si jde odsedět dvouminutový trest za vražení.

33:00
    Domácí brankář rozehrál puk perfektní dlohou přihrávkou do protiútoku Karlssonovi, proti němuž vyjel Frazee, který byl u kotouče o malou chvíli dříve a oba hráči se poté srazili! Frazee se nyní otřesený těžce zvedá z ledu, ale zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.
    Střet Karlssona s hostujícím brankářem

33:00
    Karlsson (SKE) za tento střet dostává trest 5 minut + do konce utkání a míří do kabin!

33:00
    Hosté mají tedy více než minutu dlouhou přesilovku 5 na 3!

33:21
    Hansens drží dobrým zákrokem svůj tým!

33:58
    Za hlasitého bučení domácích fanoušků si hosté vytvořili velký tlak, ale vše vyústilo pouze v potyčku za domácí brankou.

34:22
    Domácí už jsou alespoň ve čtyrech, ale Dánové mají k dispozici ještě více než dvě minuty početní převahy.

36:02
    Domácí AIK se dvakrát osvobodilo dlouhý výhozem puku a velmi dobře se brání dánskému tlaku.

37:11
    Hosté se snaží střílet, jak jen to jde, ale jejich rány jsou většinou nepřesné, nebo je chytá pozorný Hansens. Do střel navíc skáčou obětaví obránci domácího týmu.

38:00
    Domácí se ubránili v dlouhém oslabení a jsou v plném počtu!

38:48
    Přesilovku budou mít nyní domácí, neboť na trestnou lavici usedá za sekání hostující Henrik Nielsen.

40:00

Po čtyřiceti minutách jsou stále o gól napřed domácí hráči, kteří přežili i dlouhou hru v oslabení. Ve třetí třetině se budou muset obejít bez Karlssona, který dostal trest do konce utkání.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:44.

40:01

40:48
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a Nielsen se následně vrací do hry.

41:56
    Widing (SKE) střílel zpoza pravého kruhu, ale trefil jen hostujícího brankáře, který přerušuje hru.

42:51
    Přečíslení dva na jednoho nakonec domácí nedokázali zakončit, ale k puku se pak ještě dostal Calof, který od modré prověřil pozornost Frazeeho.

43:18
    Na druhé straně teď raději přidržuje kotouč v lapačce Hanses.

43:37
    Martin Ševc (SKE) se provinil proti pravidlům a za podražení si odsedí dvě minuty na trestné.

44:22
    Domácí se již dvakrát osvobodili dlouhým výhozem kotouče.

45:15
    Nyní dokonce dokázalo AIK nějakou dobu držet kotouč v útočném pásmu, což se samozřejmě domácím fanouškům hodně líbí a hlasitě teď povzbuzují svůj tým.

45:37
    Ševc je zpátky na ledě.

46:10
    Widing (SKE) se dostával do dobré šance, když se snažil přebruslit posledního obránce, ale prováhal moment vhodný ke střele a s pukem nakonec dojel až do rohu kluziště.

47:23
    Cory Quirk z týmu SonderjyskE si odsedí dvě minuty za hákování.

48:12
    Domácí Pettersso se dvakrát v rychlém sledu nebezpečně napřáhl, ale ani jedna jeho rána nakonec nenašla svůj cíl.

48:46
    Ve velké šanci se nyní ocitl Norman (SKE), který pálil z levého kruhu a Frazee jeho ránu se štěstím vyrazil ramenem nad břevno!

49:23
    Hosté se nakonec ubránili a Quirk je zpátky na ledě.

50:07
    Lindholm si dojel pro puk a vypálil, ale rozhodčí ho usvědčili z ofsajdu a vykazují hru do středního pásma.

50:57
    Heed (SKE) vypálil dobře od modré a Frazee měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil!

51:01
    Hostující Spelling si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění. Další příležitost pro domácí.

51:45
    Skellefteå nebezpečně kombinovalo v útočném pásmu, ale následně se špatnou přihrávkou domácí sami připravili o pásmo.

52:17
    Hra už je však zpátky u hostujícího gólmana, který teď raději schoval puk pod svou lapačku.

52:20
    Na stadion si našlo cestu i pár fanoušků hostujícího týmu, jejichž oblíbenci zatím statečně vzdorují švédskému favoritovi.

52:47
    SønderjyskE se osvobozuje a v této přesilovce se dobře brání.

53:01

54:11
    Z dobré pozice teď pálil domácí Kabanov, ale přestřelil hostující bránu.

54:35
    O chvíli později už se mohou domácí radovat! Kabanov převzal kotouč na pravé straně odkud přihrál na střed JOHNU NORMANOVI, který se z mezikruží překonává hostujícího gólmana. Asistence: Kirill Kabanov.
    John NORMAN - 3:1

55:57
    Domácí mají nadále znatelnou převahu a dle obrazu hry se jen těžko dá předpokládat, že ze zápasu ještě bude drama.

56:46
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

56:57
    Útok švédského týmu tentokrát zastaven odpískaným ofsajdem.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.

58:27
    SønderjyskE se teď sice vydalo dopředu, ale dostalo se jen ke střele, kterou zblokovala domácí obrana.

58:31
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:46
    Aho se dostal ke kotouči a vyhodil ho dopředu, kde se k němu před prázdnou brankou dostal OSCAR SUNDQVIST, který doklepl puk do prázdné klece před dotírajícím obráncem. Asistence: Sebastian Aho.
    Oscar SUNDQVIST - 4:1

60:00

Zápas nakonec končí stejně jako ten předchozí a Skellefteå AIK opět vítězí 4:1. Domácí přidali v závěru třetí třetiny dvě pojišťovací branky z nichž druhá padla, když hrál hostující tým bez brankáře. Skellefteå je tedy i nadále v soutěži stoprocentní a s devíti body vede tabulku skupiny J. Hostům zatím zůstává pouhý jeden bod ze zápasu s HIFK.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. (22:21:19)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 14. Zackrisson (Kabanov), 26. Norman (Lindholm, Ševc), 55. Norman (Kabanov), 59. Sundqvist (Aho) – 25. Asselin (Dineen)

Skellefteå AIK: Hanses (Svensson)- Burstrom, Heed, Kabanov, Zackrisson, Pettersson – Ševc, Aho, Widing, Petterstrom, Forsell – Andersson, A Lindholm, P Lindholm, Calof, Norman – Lundberg, Edstrom, Holmstrom, Sundqvist, Karlsson
    SønderjyskE Ishockey: Frazee (Korgh)- Bodker, Eskesen, Frank, Quirk, Spelling- Gotto, Galbraith, Asselin, Dau Mortensen, Dineen- Sorensen, Overmark, Lund, Lykkeskov, Nielsen- Konig Hansen, Skov, Eskildsen, Rasmussen, Hansen

Rozhodčí: Mätselä (FIN), Nord (SWE) – Sandström (SWE), Käck (SWE)