Chabarovsk – Vladivostok 5:4 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 0:1 (kon.) | Barys – Ufa 5:4 (kon.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.) | Jokerit – Minsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 5:3 (kon.)
HC Slovan – Záhřeb 5:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 04.09.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Je dobojováno. Záverečný nápor Omsku ustáli hokejisté Novokuzněcku a vítězí dnes tím nejtěsnějším možným výsledkem. O jedinou branku se postaral v pětadvacáté minutě Komaristyj, který tak vystřelil první body do tabulky svému týmu. Domácí to ještě zkoušeli v šesti, ale dnes výborný Sorokin pochytal co se dalo. S konstatováním, že dnes Novokuzněck poráží Omsk 1:0, se s Vámi loučím. Hezký zbytek dne. (16:23:15)

60:00

59:49
    Rána Kuljaše míři mimo branku.

59:36
    Kotouč je venku z pásma.

59:18
    V témže čase si vyžádal domácí trenér oddechový čas.

59:18
    Šance pro domácí. Plotnikov je vyloučen za hákování.

58:59
    Domácí se pokouší o hru bez brankáře.

58:36
    Novokuzněck podnikl protiútok, který nakonec ztroskotal na nepřesné nahrávce jednoho z hráčů hostujícího celku.

58:01
    Probíhají poslední dvě mnuty třetí třetiny.

56:50
    Komaristyj vystřelil z levé strany, ale jeho pokus byl spíše z kategorie těch slabších.

56:07
    Hraje se dlouho bez přerušení. Domácím čas rychle ubíhá.

55:15
    Domácí jsou v plném počtu.

54:47
    Novkuzněck kombinuje v pásmu, ale chybí tomu střelba.

54:20
    Až nyní se dostali hosté do útočného pásma, kde roztáčí kolotoč.

53:58
    Vladimir Pervušin zkusil pozornost Sorokina z velkého úhlu. Ten raději kotouč přikryl.

53:15
    Následný protiútok zastavil podražením právě Ljamin a jde si odpočinout na dvě minuty.

53:10
    Rána od modré se nepovedla Ljaminovi.

51:48
    Hosté se dostali z pásma a chtěli jet do protiútoku. Ten ztroskotal na nepřesné nahrávce jednoho z hostujících hráčů.

50:58
    Omsk je stále aktivní, ale nedaří se jim dostat k ohrožení branky Metallurgu.

50:28
    Dnešní utkání sleduje 9770 diváků.

50:01
    Hráči Avangardu mají deset minut na to, aby s výsledkem utkání něco udělali.

49:55
    Domácí fanoušci stále marně čekají na gól domácího týmu. Střelec jediné branky Komaristyj je zpět na ledě a výhoda domácích končí.

49:11
    Gólman Novokuzněcku si poradil se střelou Širokova z pravé strany.

48:57
    Touš je za domácí klecí a Omsk tak musí zakládat útok od Barulina.

48:24
    Hráči v černých dresech jsou v pásmu, kde si vytvářejí tlak, ale k ohrožení Sorokinovy branky se nedostávají.

47:55
    Je tu další vyloučení. Komaristyj je vyloučen za držení. Omsk si zahraje přesilovou hru.

47:25
    Nikita Kamalov pálil nikým neobsazen z kruhu, ale Barulin si poradil s jeho pokusem.

46:42
    Domácí také púřežili hru v oslabení a máme tu zase hru v plném počtu hráčů na obou stranách.

46:11
    Hosté jsou v pěti a budou hrát zkrácenou přesilovou hru.

45:50
    Hraje se středním pásmu. Kotouč mají domácí.

45:07
    Blaťák vypálil od modré čáry, ale jeho pokus byl tečován ven z pásma.

44:42
    Za nedovolené bránění je vyloučen Pěrežogin a síly na ledě se vyrovnají.

44:25
    Místo kotouče skončil v brance jeden z hostujících obránců.

44:11
    Bude se opět vylučovat. Za držení je vyloučen Malinovskij. Avangard má další šanci na srovnání skóre.

43:45
    Metallurg přežil horké chvilky v oslabení a už hraje opět v pěti.

43:10
    Omsk tlačí Novokuzněck jak to jde, ale Sorokin odolává.

42:38
    Hosté nechali Sobotkovi příliš prostoru a ten pálil tahem z pravé strany. Sorokin si pohlídal mezeru mezi rukou a betonem.

42:08
    Omsk zamkl hosty v obranném pásmu, kde vyvinul tlak, který vrcholil ranou Kuljaše pouze do náruče Sorokina.

41:45
    A hned si zahraje přesilovou hru. Za podražení si jde odpočinou na dvě minuty Ilja Musin.

41:43
    Avangard hraje s plným počtem hráčů na ledě.

41:25
    Hráči v bílém jsou opět v pásmu.

41:01
    Zakázané uvolnění Metallurgu.

40:28
    Zpravé strany se dostal před Sorokina Tom Wandell, který trefuje pouze beton hostujícího gólmana.

40:01
    Tentokrát byli úspěšnější na buly hostující hráči.

40:01

Je za námi druhá třetina ve které jsme byli svědky celkem devíti vyloučených hráčů. Celkově jsme viděli již třináct vyloučení. Mnohem podstatnější jsou ovšem vstřelené branky, ve kterých jsou úspěšnější hráči Metallurgu Novokuzněck, kteří se zásluhou Komaristyje dostali do vedení 1:0 v pětadvacáté minutě. Uvidíme co nám přinese třetí třetina. Zůstaňte s námi.

40:00

39:43
    Nakonec je vyloučen za domácí Kuljaš s Kuleminem na dvě minuty za hrubost. Na opačné straně je vyloučen pouze Galimov za hrubost. Začíná tak přesilová hra Novokuzněcku.

39:43
    Kuljaš je v roztržce s Kuklevem. Rozhodčí budou vylučovat.

39:28
    Domácím byl odpískán milimetrový ofsajd.

39:03
    Po závaru v brankovišti hostí přerušuje rozhodčí hru. Vhazovat se bude po pravici Sorokina.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Sobotka střílel přes obránce z levé strany, ale Sorokin si s jeho pokusem poradil a raději ho přikryl a přerušil tak hru.

38:21
    Domácí jsou kompletní.

37:49
    I tentokrát je kotouč za modrou čarou a hosté musí znovu do pásma. Přesilová hra se jim příliš nedaří.

37:26
    Metallurg musí začínat opět ze svého obranného pásma.

36:50
    Gustafsson vybojoval kotouč a poslal ho až za Sorokina.

36:21
    Rána Malinovskije neslavila úspěch. Zároveň je vyloučen Ivanov za hru vysokou holí.

35:18
    Popov se vymotal zpoza branky a snažil se zakončit, což mu nevyšlo, díky hostujícím obráncům, kteří jeho šanci překazili.

34:47
    Pivcakin se ocitl v ofsajdu, což samozřejmě neuniklo ani rozhodčím, kteří přerušují hru.

34:13
    Ani tato přesilová hra nebyla využita a Širokov se již zapojil do hry.

33:08
    Nikita Kamalov pálil od modré čáry, ale jeho pokus neměl razanci a tak si s ním Sorokin bez problému poradil.

32:25
    Omsku se podařilo okamžitě vyhodit kotouč přes všechny čáry.

32:13
    Jenomže ihned je vyloučen Širokov za krosček. Hostům se naskýtá šance k odskočení do dvoubrankového vedení.

31:49
    Mozer je také na ledě a hraje se opět v plném počtu na obou stranách.

31:42
    Hosté jsou v plném počtu.

31:21
    Na kotouči jsou stále domácí. Sorokin musel po střele Blaťáka zasahovat svou lapačkou.

30:36
    Při hře čtyři na čtyři jsou aktivnější domácí, kteří se drží v útočném pásmu.

29:49
    Síly na ledě se vyrovnají. Jevgenij Mozer je vyloučen za sekání.

29:42
    To je nemusí mrzet, jelikož si zahrají další přesilovku. Za sekání je vyloučen Stoa. Hosté jsou pod tlakem a nestíhají domácí hráče.

29:25
    Vyloučený Komaristyj je na hrací ploše. Ani tuto výhodu se nepodařilo domácím využít.

28:29
    Sobotka vybruslil zpoza brány, kde přenechal kotouč Širokovovi, který zakončil i s pomocí teče nad banku hostů.

28:13
    Hosté ustáli nejhorší a hrají ve čtyřech.

27:44
    Širokov pálil z levé strany, ale Sorokin si pokryl mezeru své tyče.

27:25
    Domácí mají přesilovou hru 5 na 3. Střelec úvodní branky Komaristyj je vyloučen za hákování.

26:53
    Pěrežogin vypálil od modré, kde trefil Makarova do kotníku. Ten zůstal po kontaktu s pukem ležet na zemi, ale hráči Omsku hráli dál a Sorokin měl plné ruce práce, aby udržel vedení Novokuzněcku.

26:13
    Denis Kurepanov je vyloučen na dvě minuty za držení.
    KOMARISTYJ - 0:1

24:47
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Je tu první branka dnešního utkání. Po levé straně se dostal do zakončení ALEXANDR KOMARISTYJ, který vypálil na Barulina, ten jeho pokus vyrazil zpět k hostujícímu hráči, který dorazil kotouč do domácí svatyně. Asistence: Arťom Garifulin.

23:48
    Lemťugovova střela od modré vystrašila Sorokina, který nakonec nemusel zasahovat. Domácí hráč mířil mimo branku.

23:27
    Metallurg se dostal do postavní mimo hru.

22:32
    Hráči domácího mužstva se usadili v pásmu hostí, kde následně nevymysleli zhola nic.

22:05
    Barulin si poradil se střelou Tomáše Rachůnka z větší vzdálenosti.

21:54
    Domácí jsou v plném počtu. Kuljaš je na ledě.

21:27
    Až nyní se usadili v pásmu hráči Metallurgu.

21:15
    Kotouč je více za brankou hostí, než-li v obranném pásmu Omsku. Hostům se tato přesilová hra příliš nedaří.

20:18
    I tentokrát byli úspěšnější na buly domácí, kteří posílají kotouč za Sorokina.

20:01

Hráči jsou již na ledové ploše a druhá tetina co nevidět začne. Novokuzněck bude hrát ve výhodě o jednoho hráče.

Je za námi první perioda dnešního utkání KHL mezi domácím Avangard Omsk a hostujícím Metallurgem Novokuzněck. Domácí tým je počas první třetiny aktivnějším týmem. Jelikož se ani jednomu z aktérů dnešního utkání nepodařilo skórovat, tak se jde do kabin za bezbrankového stavu 1:1.

20:00

19:54
    Před koncem třetiny je ještě vyloučen za nedovolené bránění Denis Kuljaš, který fauloval Musina. Šance pro hosty.

19:26
    Domácí byli v tlaku, ale svou přesilovou hru nevyužili. Novokuzněck hraje opět v pěti.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:32
    Domácí jsou opět v pásmu, kde kombinují a roztáčí kolotoč.

18:08
    Metallurgu se podařilo vyhodit kotouč až za Barulina.

17:35
    Sorokin podržel svůj tým ,když chytil střelu od modré čáry a následnou dorážku.

17:26
    Za hákování je vyloučen hostující Kuklev. Omsk si zahraje druhou přesilovou hru.

16:55
    Pivcakin se chystal ke stele od modré, ale jeho pokus překazil jeden z dobře forčekujících hráčů hostí.

16:18
    Kalinin zavezl kotouč po pravé straně do pásma, kde se o něj v rohu přetahují oba celky.

15:26
    Malinovskij udělal kličku obránci Omsku, následně nahrával na Musina, který vypálil na Barulina. Domácí gólman vyrazil kotouč se štěstím mimo tři tyče.

14:46
    Omsk je v plném počtu.

14:20
    Dvě střely od modré, které vyslali hostující obránci byly zblokované a Barulin nemusel zasahovat.

13:29
    Metallurg je stále v útočném pásmu, ale stejně jako předtím domácí se nemohou probít ke střele.

12:46
    Hosté si zahrají také přesilovou hru. Miroslav Blaťák si jde odpočinout na dvě minuty za držení hole.

12:28
    Barulin si sáhl po delší době na puk po střele Kurepanova, který mířil pouze do gólmanovy lapačky.

12:09
    Avangard dobře napadá rozehrávku Novokuzněcku.

11:36
    Hosté se ubránili prvnímu oslabení. Hraje se opět v plném počtu hráčů na obou stranách.

10:52
    Kalinin se hnal na branku Sorokina, která nakonec končí mimo své standartní postavení.

10:26
    Domácí se drží v pásmu, kde úspěšně kombinují. Ovšem chybí jim střela na bránu.

09:36
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Vyloučen je za sekání Fairchild.

09:03
    Ivanov našel na kruhách jednoho ze svých spoluhráčů. Ten vypálil směrem na Sorokina. Ovšem rána mířila na střed brány, což nebyla pro hostujcího gólmana těžká situace.

07:54
    Od modré vypálil Blaťák, ovšem jeho pokus kryje pozorný Sorokin.

07:07
    Před brankou se ocitl Pěrežogin, který nezakončil přesně.

06:43
    Paršin jel po pravé straně do útočného pásma, ale jeden z jeho spoluhráčů byl rychlejší a ocitl se v postavení mimo hru.

05:56
    Hráči v černých dresech dostali hosty pod tlak, kteří vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

05:36
    Domácí jsou za Barulinem a rozehrávají další útok.

04:33
    Sobotka se dostal na pravé straně do dobré střelecké pozice. Jeho pokus mířil na levou tyč Sorokinovy branky. Hostující gólman pokus českého rodáka vyrazil betonem.

03:36
    Kalinin vybojoval kotouč v rohu kluziště a před brankou našel jednoho ze svých spoluhráčů, který vypálil na branku. Ovšem Sorokin si věděl rady s pokusem domácích.

02:37
    Denis Kurepanov chtěl vyvrátit má slova, když vyjel zpoza branky a zakončil. Barulin byl ovšem pozorný.

02:18
    Omsk je od začátku utkání mnohem aktivnější a hosté se k puku zatím nedostávají.

01:24
    Sorokin musel poprvé zasahovat po šanci Širokova z pravé strany.

01:02
    Sobotka nahodil do pásma, kde se domácí stále drží.

00:18
    Domácí vyhráli úvodní buly a jsou stále na kotouči.

00:01

Kosourov s Kalininem potřásli rukou s arbitry dnešního utkání.

Po minutě ticha následuje ruská hymna, po které bude moci zápas začít.

Obě mužstva jsou již na ledě. Domácí Omsk bude hrát v černých dresech, mezitím co Novokuzněck oblékl dresy bílé.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Ljamin, Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Kulik, Glučov, Pivcakin – Sobotka, Lemťugov, Pervušin, Kurjanov, Širokov, Popov, Paršin, Pěrežogin, Kalinin, Mozer, Wandell, Ivanov, Semjonov

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Karejev) – Makarov, Zotov, Gavrilyčev, Skutar, Kuklev, Kamalov, Fairchild, – Romanov, Kurepanov, Rachůnek, Galimov, Malcev, Garifullin, Musin, Malinovskij, Komaristy, Kosourov, Plotnikov, Stoa

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Kučava, Novikov.

Československá stopa v utkání

Vladimír Sobotka (Omsk)
    Miroslav Blaťák (Omsk)
    Tomáš Rachůnek (Novokuzněck)

Obě mužstva se umístila v loňské sezóně na místech, které jsou mimo místa play off mezinárodní KHL. Před letošním ročníkem se podařilo Omsku získat zvučnou posilu – Vladimíra Sobotku, který opustil kanadsko – americkou NHL a zakotvil právě v Omsku.