Frölunda – Villach 5:2 (kon.) | Eisbären – Djurgården 4:3 (2:0 po s.n.) | Luleå – Nottingham 9:1 (kon.)
Rauma – Hamburg 5:0 (kon.) | Kloten – JYP 2:3 (po pr.) | Pardubice – TPS 2:3 (1:2 po s.n.)
Kölner Haie – Kärpät 3:2 (kon.) | Salzburg – HV71 3:1 (kon.) | Bolzano – Linköping 1:2 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
HV71
Neděle 07.09.2014, 17:45 • Eisarena Salzburg • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Ve skupině I to máme po třech odehraných zápasech pěkně vyrovnané. Hned 3 týmy mají totiž 6 bodů. Jsou to dnešní soupeři Jönköping a Salzburg a ještě Jyvaskala. Poslední Kloten zatím nemá žádný bod.

Red Bull Salzburg je na tom ve skupině I zatím nejlépe a nachází se tak v jejím čele. Hráči rakouského celku zaváhali pouze v prvním zápase, když prohráli s Jyvaskalou 2:3. Dále už Champions Hockey League zvládli na výbornou a porazili tak právě dnešního soupeře 5:3 a poté mužstvu Jyvaskaly vrátili prohru a zvítězili tak 4:0.

HV71 Jönköping zaváhal na turnaji zatím pouze jednou, a to právě proti svému dnešnímu soupeři. Jinak dokázali hráči švédského celku porazit dvakrát Kloten 3:2 a 5:0. Právě v posledním zápase si vedl výborně zkušený švédský útočník Marcus Nilson , který zaznamenal hattrick.
    HV 71 ráno absolvovalo rozbruslení.

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Brückler) – Heinrich, Trattnig, Milam, Fahey, Kutlák, Pallestrang, Mühlstein – Walter, Sterling, Hughes, Raffl, Latusa, Komarek, Meckler, Duncan, Welser, Rauchenwald, Cijan, Brucker, Beach

HV71: Wesslau (Ersberg) – Berglund, Eidstedt, Petrasek, Karlsson M., Campoli, Johansson, Williamsson – Ridderwall, Christensen, Brithen, Nilson, Karlsson P., Jamtin, Holzapfel, Tedenby, Torngren, Sandberg, Andersson, Melin, Strandberg

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Nikolic (AUT) – Johnstone (AUT), Smeibidlo (SUI).

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:31
    Sledujeme tvrdý souboj za Wesslauovou brankou.

00:57
    Domácí se usazují v útočném pásmu.

01:37
    První střelu na branku si připsali domácí. Střela ovšem byla z veliké vzdálenosti a nemohla tak Gracnara ohrozit.

02:06
    Po další střele hostujícího týmu uvidíme vhazování před Gracnarovou brankou.

02:38
    První zajímavá kombinace Salzburgu. Jedna přihrávka tam ale už byla navíc a u puku jsou tak opět hosté.

03:28
    Jämtinova formace se chvíli udržela v pásmu, ale nic nebezpečného tam nevymyslela.

04:04
    Holzapfel pouze zavezl puk do pásma získal tak vhazování před Gracnarovou bránou.

04:42
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Důraznou hrou vybojovali domácí kotouč za brankou soupeře a na přihrávku už v mezikruží číhal THOMAS RAFFL, který už trefil přesně. Asistence: Manuel Latusa.

06:05
    2 minuty za nedovolené bránění si odpyká Troy Milam (SLZ).

06:22
    Hosté rozjíždějí kolotoč přihrávek kolem branky domácího mužstva.

06:51
    Raffl mohl málem v oslabení ujíždět sám na Wesslaua, ale na poslední chvíli mu kotouč utekl.

07:37
    Salzburzská lavička dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

08:05
    Domácí ve čtyřech.

09:00
    Domácí hodně důrazně napadají a málem z toho byl další únik na brankáře. Kotouč ale znovu na poslední chvíli utekl.

09:36

09:54
    Pallestrang (SLZ) si půjde odpykat dvouminutový trest. Provinil se hákováním.

10:24
    Špatný přechod do útočného pásma Jönköpingu a je tak pískán úmyslný ofsajd.

10:40
    Sandberg nabízel Christensenovi, ale Gracnar tuto střílenou přihrávku sebral.

11:06
    Domácí se v oslabení dostali do pásma a dokonce se jim i podařilo vystřelit na Wesslaua.

11:21
    Milam (SLZ) dostává dvouminutový trest za krosček. Domácí znovu ve třech.

11:49
    Christensen vzal teď střelu na sebe, ale ta proletěla jen těsně kolem pravého horního růžku Gracnarovy branky.

11:54

12:05
    Hosté se stále drží v pásmu.

12:22
    Až nyní vyhazují domácí přes celé kluziště.

13:03
    Holzapfel (H71) dostane dvouminutový trest za hru vysokou holí.

13:21

13:55
    Domácí musí rozjet svoji přesilovkovou kombinaci až od vlastní brány.

14:18
    Oba týmy se zatím zvládají výborně bránit v oslabení.

15:03

15:24
    Cijan (SLZ) si odpyká dvouminutový trest za hru vysokou holí.

15:30
    Hosté měli velikou šanci před Gracnarem, ale Ridderwallovi byla odpískána přihrávka rukou.

16:02
    Hosté se ještě natahovali po dorážce po Karlssonově střele, ale nikdo puk nestihl usměrnit do sítě.

16:45
    Gracnar už svírá Melinovu střelu v lapačce.

17:22

17:34
    Ale hosté znovu míří do útoku.

18:10
    Nilson byl úplně volný před bránou a dokonce tam i dostal přihrávku, kterou ale nakonec nedokázal proměnit ve vyrovnávací branku.

18:53
    Johansson (H71) dostává 2 minuty za držení.

18:55
    Puk rychle opouští pásmo Jönköpingu.

19:34
    Před bránu si sjížděl Duncan, ale nedostal přihrávku přesně.

20:00

Domácí začali hned od úvodních minut hodně aktivně napadat a to jim také přineslo vedení. Po zbytek utkání hráli ale hodně neukázněně a darovali tak soupeři několik přesilových šancí. Hosté si v přesilovkách nevedli špatně, ale domácí výborně bránili, a tak z toho nakonec žádná gólová šance nevzešla. Druhá třetina začne přibližně v 18:38.

20:01

20:52

21:03
    Hosté se snaží vymanit zpod tlaku a zaútočit.

21:28
    Po Brithenově střele se bude vhazovat po pravé ruce Gracnara.

21:49
    Latusa byl na modré až příliš nedočkavý a jeho týmu je tak pískán ofsajd.

22:25
    Hodně tvrdý hit za svojí brankou předvedl Sterling.

24:40
    Domácím se daří držet hráče Jönköpingu v obranném pásmu.

25:00
    Nyní už se hosté uvolnili a snaží se přijít i s vlastním útokem.

25:34
    Domácí díky důrazné hře znovu drží puk. Soupeř je znovu pod tlakem.

25:45
    Komarek zůstává ležet za brankou Wesslaua a nevypadá to vůbec dobře.

25:45
    Nakonec s pomocí spoluhráčů opustil led po svých.

26:02
    Další pokus o rozjetí útoku hostí zastavuje hvizd čárového rozhodčího – ofsajd.

26:27
    Hosté se dopustili nepřesnosti ve středním pásmu a málem z toho byla šance pro domácí. Ti zatím drží pásmo.

27:23
    Hráči bojují o puk u zadního mantinelu za Wesslauovou svatyní.

28:05
    Další šance domácího týmu byla, podle názoru fanoušků, zastavena nedovoleně.

28:30
    2 minuty za podražení si na trestné lavici odsedí Latusa (SLZ).

28:32
    Po Christensenově vyhraném buly se dostal k puku Melin. Jeho střela ale byla odražena do ochranné sítě.

28:32
    A rozhodčí opravují lepící páskou vrátka střídačky hostujícího celku.
    Menší úprava mantinelu.

28:58
    HV71 právě vstřelili branku!
    MATTHIAS KARLSSON dostal příhrávku na modrou čáru a odtamtud prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Bjorn Melin a Ted Brithen.
    M.KARLSSON - 1:1

32:00
    V útoku jsou nyní domácí, kteří chtějí zpět svoje vedení.

32:39
    Zajímavě se rozvíjející kombinaci hostí vystihl Raffl.

33:45
    Domácí nahodili skákavý puk na Wesslaua a ten s ním měl v první chvíli potíže. Proto ho raději přikryl a bude se tak vhazovat po jeho levé ruce.

33:58
    Duncan (SLZ) se provinil sekáním a dostává tak dvouminutový trest.

34:30
    Raffl se v oslabení hnal na Wesslaua. Ten si ale s jeho střelou poradil bez větších problémů.

35:38
    I nyní se domácí osvobozují. Toto není příliš povedená přesilovka.

35:58

36:05
    Před Gracnarem byl obrovský závar a ke střele se dostal P.Karlsson. Gólman si ale s jeho pokusem poradil profesionálně.

36:40
    Hosté jsou přesilovkou hodně nabuzení. Odkrytá klec nyní zírala před Melinem. Brankář Gracnar se ale výborně vrátil.

37:04
    Welser (SLZ) dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.

37:47
    Je vidět, že hosté chtějí přidat další zásah, ale domácí výborně brání svoji modrou.

38:50
    Campoli nabízel na teč před bránu. Jeho pokus se ale neujal.

39:04

39:13
    Po velkém závaru před Gracnarem to teď za bránou hodně jiskří. Čároví rozhodčí museli od sebe oddělovat Sterlinga s Jämtinem.
    Roztržka za brankou Gracnara.

39:13
    Jämtin i Milam dostávají dvouminutové tresty za hrubost.

40:00

Domácí i ve druhé třetině pokračovali v důrazné hře, i když tentokrát už se nenechávali vylučovat tolik, jako v prvním dějství. Přesto se ale hostům podařilo jednu přesilovou hru proměnit, konkrétně M.Karlssonovi. Ke konci druhé třetiny to začínalo mezi týmy pěkně jiskřit a viděli jsme tak v závěru několik šarvátek. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:28
    Oba týmy hrají ve čtyřech. Hosté zakládali první útok až od svojí branky, ale nakonec byli zastaveni ofsajdem.

40:44
    Nyní zastavuje ofsajd pro změnu akci domácích.

41:10
    Dobrá šance pro hosty. Campoli ujížděl sám, ale nakonec se mu nepodařilo zasunout kotouč za Gracnarův beton.

41:15
    Oba týmy hrají v plném počtu.

42:14
    Pokus o vysunutí Sandberga nevyšel. Kotouč mu proletěl několik centimetrů před čepelí hole.

42:56
    Hosté domácí Red Bully zatím ve třetí třetině téměř k ničemu nepustili.

43:28
    Christensen prověřil Gracnarovu pozornost prudkou střelou z dálky.

43:54
    Brithen se prosmýkl mezi dvěma obránci a pokoušel se trefit ke vzdálenější tyči. To se mu ale nepovedlo.

44:54
    Domácí se rychle hnali do protiútoku, ale Wesslau byl proti bekhendovému pokusu dobře připravený.

45:40
    Christensenova formace už zase motá hlavy obránců Salzburgu.

46:16
    Johansson (H71) si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

46:46
    Veliká skrumáž se utvořila před Wesslauem a hráči tam šermovali hokejkami hodně vysoko. Rozhodčí ale zůstává v klidu.

47:00
    Hosté vyhazují puk přes celé hřiště.

47:56
    Nádherná přesilovková kombinace! BRIAN FAHEY dostal přihrávku přes celou šíři pásma a poté už puk uklidil bezpečně za Wesslauova záda. Asistence: John Hughes.
    FAHEY - 2:1

49:16
    U puku jsou hosté, kteří se řítí do útočného pásma.

49:34
    Holzapfel si u mantinelu vyšlápl na Hughese, ale ten se do žádných šarvátek pouštět nechtěl.

50:25
    Christensen rozjíždí další akci svého týmu.

50:42
    Ale hostům se vůbec nedaří usadit v pásmu.

51:16
    A po signalizovaném vyloučení přichází další strkanice. M.Karlsson (H71) dostává dvouminutový trest za hákování.

51:38
    A další nádherně sehraná přesilovka domácích ! Hughes naznačil objetí branky a když se Wesslau začal přesouvat, vrátil puk na připraveného BRETTA STERLINGA, který už puk uklidil nemilosrdně do sítě. Asistence: John Hughes.
    STERLING - 3:1

52:02
    Domácí jsou na koni a drží soupeře pod tlakem.

52:33
    Úplně zbytečný faul od M.Karlssona (H71), který si odsedí 2 minuty za sekání. Hosté už tento zápas příliš nezvládají.

52:48
    Hosté drží puk v dostatečné vzdálenosti od své branky. Ale nyní by potřebovali spíše útočit než se bránit.

54:03
    Od modré se napřáhl Kutlák, ale Wesslau si s jeho prudkým pokusem poradil.

54:33

54:49
    Domácí ale drží hosty stále pod tlakem.

55:11
    A další vyloučení pro hosty. Eidstedt (H71) dostává menší dvouminuový trest za krosček.

55:52
    Raffl se vytáčel před branku, ale jeho střela nebyla dostatečně prudká.

56:02
    Riddderwall (H71) posílá svůj tým do tří. Odsedí si 2+10 za naražení na hrazení. Spolu s ním je vyloučen Berglund (H71) na 2 minuty za krosček.

57:12
    Hosté jsou ve čtyřech.

58:01

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty 3.třetiny.

58:34
    Nilson málem sklepl puk za Gracnarova záda. Nakonec ale puk ze vzduchu nezasáhl.

59:02
    M.Karlsson (H71) dostává hodně přísné 2 minuty za hákování.

59:02
    Hosté si berou oddechový čas.

59:12
    Hosté ve čtyřech.

59:57
    Ještě si sjel do výborné pozice Kutlák, ale Wesslau si s jeho pokusem se štěstím poradil.

60:00

A máme dobojováno! Po dvou velmi vyrovnaných třetinách přišla třetí, od hostů velmi neukázněná, třetina a v té se rozhodlo. Po dvou krásných přesilovkových kombinacích se domácí dostali do dvoubrankového vedení a místo aby se hosté sebrali a poprali se o výsledek, začali zbytečně faulovat a zápas v podstatě dohráli v oslabení. Domácí tak berou všechny 3 body a hosté budou muset začít hrát do příště více ukázněně. (20:15:59)

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 5. Raffl (Latusa), 48. Fahey (Hughes), 52. Sterling (Hughes) – 29. M.Karlsson (Melin, Brithen)

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Nikolic (AUT) – Johnstone (AUT), Smeibidlo (SUI)