Mountfield HK – Písek 5:1 (kon.) | Vsetín – Prostějov 10:5 (kon.) | SHK Hodonín – Warriors Brno 5:4 (kon.)
Litoměřice – Kobra 6:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
10:5 (1:2, 2:0, 7:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Pátek 19.09.2014, 13:00 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů

Máme za sebou divokou třetí třetinu utkání. Ve třetí třetině se s brankami roztrhl pytel na obou stranách. Ovšem domácí Vsetín přeci jen pokračoval v aktivním výkonu ze druhé třetiny a byl velice efektivní ve svých příležitostech. Prostějov dlouho držel krok a naději, ale po brance na 8:5 už se Jestřábi na nic nezmohli, navíc v závěru hráli nedisciplinovaně, což je domácí potrestali v plné míře. Vsetín tak bere plný bodový zisk i ve třetím utkání letošní sezony. Za malou chvíli započne ve Vsetíně utkání Rako extraligy staršího dorostu, domácí tým přivítá Kometu Brno a utkání startuje v 16:30. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný pátek. (15:33:43)

60:00

59:59
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A Valaši se dočkají i desítky! V posledních vteřinách doskákal kotouč za brankovou čáru z hole FILIPA STANISLAVA. Asistence: Jakub Vaněk.

59:41
    Ještě jedna branka do prostějovské sítě. Kotouč dostal na hůl MICHAL ŠTĚDRÝ a po několika asistencích, které dnes rozdal se i on zapíše do listinu střelců. Asistence: Pavel Bumbál.

59:11
    Prostějov se osvobozuje.

58:44
    Hosté jsou v závěru utkání nedisciplinovaní. Dvě minuty pro Maška za hrubost.

58:22
    Další vyloučení, tentokrát na straně Prostějova, dvě minuty za vysokou hůl pro Dočkala.

58:04
    Stojar nyní vyrazil kotouč na hůl Maška, ten se pokoušel černou gumu dostat do branky, ale Stojar své zaváhání ihned napravil a znemožnil tak korigování ve skóre.

57:59
    Oddechový čas pro domácí.

56:57
    Filip Stanislav dnes opravdu hýří aktivitou, v oslabení dosprintoval vyhozený kotouč a ještě otestoval pozornost Strašáka.

56:51
    Vsetín se osvobozuje.

56:28
    Stojar nyní pokryl kotouč před dotírajícím Maškem.

55:59
    Početní výhod pro Prostějov, vyloučen Kuchařík, dvě minuty za hru vysokou holí.

55:11
    Přestřelka pokračuje. Osmou branku Vsetína přidává JOSEF MIKULA, nastřelený kotouč se odrazil na hůl vsetínské útočníka a ten nedal Strašákovy vůbec žádnou šanci. Asistence: Michal Štědrý.

55:04
    Vsetínskou kombinaci v útočném pásmu přerušil až brankář Strašák, bude se vhazovat po jeho pravici.

54:27
    Prostějov při přechodu do útočného pásma chyboval a píská se ofsajd.

54:09
    Hosté kompletní, Vsetín se však i nadále zdržuje v útočném pásmu.

53:15
    Prostějov ve čtyrech.

52:46
    Domácí kompletní, startuje jejich dvojnásobná početní výhoda.

52:09
    Vsetín bude hrát v početní výhodě, aktivní počínání Filipa Stanislava zastavil až Křesala faulem kolenem.

51:45
    Hra pokračuje, oba celky jsou stále ve čtyrech.

51:37
    Tomáš Červínek je za potlesku tribun přenesen do útrob vsetínského stadionu. Doufejme, že to nebude nic vážného a vsetínský obránce bude v pořádku.

51:37
    Vypadá to opravdu zle, domácí hráč ledovou plochu opustí na nosítkách. Vzhledem skrumáži, která se kolem vsetínského borce vytvořila vám stále nemohu říci o koho se jedná.

51:37
    Se vsetínským hráčem to nevypadá vůbec dobře, stále zůstává otřesen na ledě, asistuje zde zdravotní služba a také realizační tým domácího kádru.

51:37
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov se dočkal snížení, ale trošku zbabělým způsobem, neboť v rohu obranného pásma Vsetína zůstal otřesen domácí obránce. To však hostující TOMÁŠ LANGR neregistroval a propálil Stojara. Asistence: Šimon Hejduk.

51:15
    Ještě vám dlužím také fakt, že hosté po sedmé inkasované brance střídali brankáře. Místo Gottwalda zaujal Jakub Strašák.

51:15
    Na ledě se přiostřuje, Zuzaník fasuje dvě minuty + osobní trest deset minut. Stejně je na tom také prostějovský Liška.

50:46
    Sotva skončil trest vsetínského Grygara, jdou domácí znovu na trestnou lavici, tentokrát je vyloučen Španko.

50:12
    Nádherná akce zelenožlutých! Michal Štědrý nalezl zcela osamoceného LUKÁŠE KUCHAŘÍKA, jeho první pokus Gottwald vyrazil, ale napodruhé už byl prostějovský brankář bezmocný. Asistence: Michal Štědrý.

49:23
    Tentokrát byl však u mantinelu ošklivě atakován Michal Štědrý, rozhodčí celou situaci viděli a prostějovský Konečný fasuje 2+2 minuty.

48:47
    Vsetín však ihned vyhazuje.

48:38
    Příležitost pro Prostějov, dvě minuty za sekání fasuje Grygar.

48:00
    Jestřábi opět našli chuť ke hře, vsetínskou obranu nyní pozlobil agilní Kuncek.

46:57
    Ovšem tentokrát se Vsetínští nahrnuli až moc hluboko do útočného pásma a toho využil ROBIN MEDEK, když se chopil kotouče a po pravém křídle překonal Stojara. Asistence: Daniel Konečný, Jindřich Krček.

46:37
    Prostějov je po dvou slepených brankách značně paralyzován.

45:50
    Domácí se přibližují k vítězství. Šestou branku Vsetína přidal PAVEL BUMBÁL, když se propletl skrz prostějovské obránce a vymetl levý růžek Gottwalodovy branky. Asistence: Michal Štědrý.

44:47
    Dvoubrankové vedení si domácí berou zpět. Kotouč na bránu nahodil Vaněk a za Gottwaldova záda jej sklepl JAKUB BOUDA. Asistence: Jakub Vaněk, Tomáš Surý.

43:38
    Obrovská chyba vsetínského obránce Vašíčka, tu mohl ztrestat zcela osamocený Langr, podařilo se mu vymíchat vsetínského brankáře, ale kotouč se pouze sklouzl po brankové čáře!

42:42
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty dostává Krampol za hákování.

42:06
    Kontakt Prostějova je na světě. V předbrankovém prostoru se nadvakrát prosadil ŠIMON MAŠEK. Asistence: Tomáš Langr.

41:06
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! U mantinelu obstaral skvělou práci Kuchařík, ten posunul na Zuzaníka, jenž si všiml zcela osamoceného JOSEFA MIKULY. Asistence: Josef Zuzaník, Lukáš Kuchařík.

40:27
    Zakázané uvolnění Vsetína.

40:01

Ve druhé třetině jsme se dočkali obratu ve skóre. Vsetín do ní vstoupil velmi aktivně a dalo se říci, že vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. To skutečně přišlo, když jej obstaral Filip Stanislav. Obrat v utkání nastal přesně v jeho polovině, to se radoval Mikula. Vsetín měl i další šance, především Tomáš Surý měl několik slibných příležitostí. Valaši navíc dostali možnost trestného střílení, ale Konopka v něm neuspěl, i tak jsou domácí zatím blíže k vítězství, ale hosté z Hané mají ještě celých dvacet minut, aby výsledek strhli na svou stranu. Třetí třetina, která slibuje drama odstartuje na Lapači ve 14:38.

40:00

39:50
    Tak to byl vzrušující závěr prostřední třetiny, nejprve spálil další tutovku Surý, když mu Stanislav poslal kotouč přímo před Gottwalda, z následného protiútoku se na Stojara hnal osamocen Medek, ale ani on neslavil.

39:21
    Filip Stanislav nyní vyvezl kotouč z vlastní třetiny až do útočného pásma, kde mu najížděl Surý, Stanislav o svém spoluhráči moc dobře věděl, ale přihrávka na Surého byla až moc prudká.

38:44
    Vsetín znovu přebírá kontrolu nad utkáním, Grygar nyní vyzýval k zakončení Štědrého, jeho střela těsně minula branku, poté se ještě k příležitosti dostal Zuzaník, ale ani on zářez neslavil.

37:39
    Zakázané uvolnění Prostějova.

37:16

36:54
    Pumelice prostějovského Hejduka minula Stojarovu bránu.

35:52
    Kotouč se odrazil ke Kunckovi, jenž z úhlu mířil na Stojara, vsetínský brankář kotouč vyrazil před sebe, kde byli připraveni jej odklidit vsetínští obránci.

35:16
    Prostějov se poprvé v prostřední části může usadit v útočném pásmu. Příležitost mu k tomu dal Vašiček, jenž fasuje dvě minuty.

34:59
    Konopka zkoušel střelu nad vyrážečku, ale nepodařilo se mu puk dostatečně zvednout, skóre se tak nemění a Prostějov je stále na dosah vyrovnání.

34:59
    Bylo nařízeno trestné střílení. Vsetínský Konopka byl nedovoleně zastaven v samostatném úniku a vše si zopakuje ještě jednou bez asistence hostujících obránců.

34:08
    Bouda nyní přihrál do další obrovské šance Surému, vsetínský útočník má dnes ovšem smůlu i v další tutové šanci narazil na přemisťujícího se Gottwalda.

33:36
    Vsetínští mladíci se i nadále starají o diktát tempa hry.

33:01
    Grygar v mezikruží zakončoval, ale jeho střela tahem skončila na plexiskle.

32:16
    Jurík se nyní dostal před vsetínského brankáře, kde se snažil ještě vylepšit situaci pro své spoluhráče, ti však jeho nabídku odmítli a kotouč směřuje do rohu kluziště.

31:29

31:25
    Na juniorské přesilovce Vsetína je krásně vidět, jak velkou výhodu má mužstvo při rozšířeném útočném pásmu, zelenožlutí se ovšem krom několika střeleckých pokusů do vážnější příležitosti nedostávají.

30:53
    Nyní jsou však Vsacané vykázaní z útočného pásma, neboť domácí hráč tečoval kotouč mimo hřiště.

30:16
    Jakub Vaněk tygřím skokem udržel Vsetín v útočném pásmu, ten doslova mele Jestřáby.

29:29
    Krušné chvíle pro Prostějov, Vsetín je totiž na koni a nyní si zahraje v početní výhodě. Vyloučen je Krček.

29:17
    Valaši otáčejí skóre. Štědrý nyní zavezl kotouč do útočného pásma, kde přihrávkou pod sebe našel JOSEFA MIKULU, ten nejprve trefil tyč, ale k odraženému kotouči se dostal jako první a napodruhé se už nemýlil. Asistence: Michal Štědrý, Josef Zuzaník.

28:25
    Stojar nyní raději schoval kotouč po nahození Medka, bude se vhazovat po jeho pravici.

27:48
    Štědrý nyní posílal kotouč na osamoceného Grygara, ten ho však nezpracoval podle svých představ a slibná šance se nekoná.

26:35
    Obrovská chyba prostějovských obránců, které okamžitě využil FILIP STANISLAV a překvapenému Gottwaldovi nedal šanci. Bez asistence.

26:17
    Elitní formace Jestřábů je momentálně schopna konkurovat zelenožlutým, jenže počínání Langra končí ofsajdem.

25:25
    Prostějov nyní posouvá hru alespoň do středního pásma.

24:25
    Hra teď vypadá, jako kdyby hrál Vsetín v početní výhodě.

23:46
    Vsetín tlačí na vyrovnání, Kuchařík vypálil a před bránou otravoval Grygar, jenže dobře se zorientoval Gottwald a zabráni Vsetínu ve skórování.

23:01
    Až elitní prostějovská formace odvrací nápor Valachů.

22:08
    Vsetínští svírají svého soupeře v útočném pásmu, střelecky to chtěl dokázat Michal Štědrý, nejprve však bránu minul a z následně otočky jeho pokus lapil připravený Gottwald.

21:44
    Nyní se však Vsetínští dostali do ofsajdu.

21:35
    Prostějov se nyní nemůže vymanit z obranného pásma.

20:47
    Kuchařík obdržel přihrávku a dostal se do útočného pásma, kde se postavil v tváří v tvář Gottwaldovi, trefil však pouze prostějovského brankáře.

20:01

Úvodní dějství vyhrál host z Prostějova. Jestřábi šli do vedení jako první zásluhou Tomáše Langra, když se jako štírek protáhl vsetínskou obranou a překonal Stojara poprvé. Vsetín následný nápor Jestřábů ustál a otočil herní tempo na svou stranu, vyrovnání se domácí pak dočkali v početní výhodě, když se prosadil Grygar. Hosté si však svůj náskok vzali zpět, vsetínská obrana tentokrát nepokryla Šimona Hejduka a ten vstřelil druhou branku Jestřábů. Druhá třetina začne ve Vsetíně přibližně v 13:49.

20:00

19:10
    Tak tohle byla lahůdka v podání ŠIMONA HEJDUKA, ten využil chybné rozehrávky domácího týmu a už při hře pět na pět překonal kličkou mezi nohy brankáře Stojara. Bez asistence.

18:20
    Prostějov je v početní výhodě nebezpečný, ale vlastní vinnou se nyní dostává zpět do středního pásma.

17:47
    Střelecká pozice pro Křesalu, ten vypálil z voleje, ale rozvlnil pouze boční síť vsetínské branky.

17:30
    Hosté se nyní nahnali před Stojara, kde kotouč několikrát dorážel Langr a po něm také Mašek, dokonce se rozsvítilo i červené světlo, ale rozhodčí těsně před tím hru přerušil a vhazuje se po pravici Stojara.

17:09
    A početní výhodu si vyzkouší také hosté z Prostějova. Dvě minuty fasuje Filip Stanislav za nedovolené bránění.

16:16
    A přeci jen se Vsetín raduje. Využíti přesilové hry obstaral ONDŘEJ GRYGAR, jenž obdržel přihrávku zpoza brány od Zuzaníka, vsetínský útočník byl otravován prostějovským obráncem, ale nadvakrát trefil škvírku mezi Gottwaldem a brankovou konstrukcí. Asistence: Josef Zuzaník.

15:44
    Kuchařík nyní skvěle našel najíždějícího se Vašíčka, domácímu obránci však na poslední chvíli sjel kotouč z hole.

15:12
    Langr i v oslabení pozlobil vsetínskou defenzivu, k šanci se sice nedostal, ale posbíral cenné vteřinky pro svůj tým.

14:52
    Konopka vypálil z levého kruhu, trefil však připravenou lapačku brankáře Gottwalda.

14:22
    Nyní už se však vylučovat bude, potrestán je prostějovský Mašek, dvě minuty podražení.

14:15
    Liška si nyní počínal na Boudu a velmi tvrdě jej sundal z ledu, k nevoli hrstce diváků však rozhodčí nevylučuje.

13:04
    Zmatky ve vsetínské obraně, Jurík obral u mantinelu domácího obránce a prudkou přihrávkou směřoval kotouč na bránu, kde se snažil kotouč procpat za Stojara Konečný, tento závar však pokryl domácí brankář a skóre se nemění.

12:07
    Mikula naservíroval kotouč do tutové příležitosti Surému, vsetínský útočník si dal kotouč na bekhend, ale i ve své druhé obrovské příležitosti nepřekonal Gottwalda, ten nakonec zasahovat ani nemusel, neboť puk letěl nad brankovu konstrukci.

11:25
    Již kompletní hosté se vydali do útoku a Langr měl další příležitost překonat vsetínského brankáře, ale druhý zářez na hůl aktivního Jestřába se zatím nekoná.

11:14

10:49
    Dlouhá kombinace vsetínských Bouda směroval finální přihrávku na Surého, ten však kotouč promáchl.

10:04
    Kuchařík se dlouze odhodlával ke střele z mezikruží, nakonec však vypálil a způsobil pořádný rozruch v brankovišti, rozhodčí následně ztratili dohled z kotouče a přerušují hru, načež se ukázalo, že kotouč vůbec nebyl v modrém půlkruhu.

09:35
    Jestřábí však vyhazují a Vsetín musí začít znovu od vlastní branky.

09:14
    Máme zde první vyloučení, počínání Španka nedovoleně zastavil hostující Willert a posedí si na trestné lavici za podražení.

08:37
    Bumbál nyní poslal svůj tým do středního pásma, když směroval nepřesnou přihrávku na Svozílka.

08:00
    Flip Stanislav objel Gottwaldovu bránu, ale zakončení mu nesedlo a mířilo mimo.

07:24
    Langr znovu v individuální akci, tentokrát jeho pokus Stojar vyrazil.

06:54
    Vsetín nyní zvedl svůj výkon a usadil se na delší dobu v útočném pásmu, kde hledá cestu k vyrovnávající brance.

04:09
    Jestřábi dělají v útočném pásmu pořádný rozruch, především Kuncek mohl zakončovat do odkryté brány, ale Stojar svůj tým drží.

03:35
    Nahození Willerta ukrývá Stojar ve své moci a vhazovat se bude po jeho levici.

03:10
    Vsetín zatím marně hledá způsob, jak se usadit v útočném pásmu soupeře, Prostějov skvěle brání modrou čáru.

02:16
    A máme tady úvodní branku zápasu. Hosté poslal do vedení TOMÁŠ LANGR, ve středním pásmu se po bully chopil kotouče a skrz vsetínskou obranu se dostal až před Stojara, kde kotouč přesně umístil. Asistence: Robin Medek, Šimon Mašek.

02:04
    Postavení mimo hru Prostějov.

01:39
    Utkání je zatím plné nepřesností, ani jednomu z týmu se nedaří přechod do útočného pásma, veškeré pokusy končí na modré čáře.

01:08
    Jestřábí zakládají útok zpoza brány, přechod se jim ovšem nevydařil a kotouče se ujímají domácí.

00:20
    Úvodní buly vyhrál domácí Kuchařík, ale kotouč je na holích Prostějovských, kteří se ihned vrhli do útoku.

00:01

Domácí hráči už se také připojují k ostatní aktérům dnešního utkání, za malou chvíli začínáme.

Jestřábi jsou již na ledě a vyčkávají příchodu svého soupeře.

VHK Vsetín: Stojar (Bubela) – Španko, Surý, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Štědrý, Stanislav, Vaněk.

LHK Jestřábi Prostějov: Gottwald (Strašák) – Krček, Křesala, Hejduk, Liška, Krampol, Langr, Mašek, Kuncek, Dočkal, Medek, Willert, Jurík, Konečný..

Hezké odpoledne ze Vsetína. Dnes Vám nabídneme již 3. kolo Ligy juniorů, ve kterém se zaměříme na duel domácího VHK Vsetín proti celku LHK Jestřábi Prostějov. Celek z Hané má za sebou utkání na půdě hodonínských Drtičů, kde bral dva body za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech. Do samostatných nájezdů dospělo i druhé utkání Jestřábů, na domácí půdě však tentokrát brali pouze bod, když podlehli Orlům z Uničova v poměru 4:5. To Vsetínští mají za sebou skvělý vstup do soutěže. Nejprve doma deklasovali Frýdek-Místek a střeleckou formu se přenesli i do zápasu v Karviné, kde zvítězili 6:2. Dnes zde tedy máme souboj celků, které dokázali v úvodu soutěže bodovat v obou duelech, jak to dopadne dnes? Sledujte náš online přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 17. Grygar (Zuzaník), 27. Stanislav, 30. Mikula (Štědrý, Zuzaník), 42. Mikula (Zuzaník, Kuchařík), 45. Bouda (Vaněk, Surý), 46. Bumbál (Štědrý), 51. Kuchařík (Štědrý), 56. Mikula (Štědrý), 60. Štědrý (Bumbál), 60. Stanislav (Vaněk) – 3. Langr (Medek, Mašek), 20. Hejduk, 43. Mašek (Langr), 47. Medek (Konečný, Krček), 52. Langr (Hejduk)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bubela) – Španko, Surý, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Štědrý, Stanislav, Vaněk.