Jokerit – Riga 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Soči 4:1 (kon.) | HC Slovan – Minsk 3:2 (2:0 po s.n.)
Záhřeb – Petrohrad 1:5 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Dinamo Riga
Pondělí 29.09.2014, 17:30 • Hartwall Areena, Helsinki • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu další sérii utkání, do které spadá souboj celků Jokerit Helsinky a Dinamo Riga. Úvodní buly je v Hartwall Areně, tedy domovském stánku nováčka soutěže, naplánován na 16:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Pohled do statistik

Favoritem utkání bude Jokerit, který zahájil sezonu velmi dobře. Momentálně se nachází na třetí příčce Západní konferenci, přičemž nasbíralo 24 bodů. V posledním duelu zdolalo na domácí půdě Atlant Mytišči v poměru 4:2.

Riga má na svém kontě 15 bodů, což jí přisuzuje patnáctou pozici Západní konference. V předchozím kole zvítězil taktéž 4:2, a to nad Admiralem Vladivostok.

Československá stopa

Petr Koukal (JOK)

Jakub Sedláček (RIG)
    Milan Jurčina (RIG)
    Marcel Hossa (RIG)
    Útočné lajny Jokeritu by měly vypadat takto. V sestavě nechybí ani Petr Koukal.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Lajunen, Gunderson, Todd, Jaakola, Väänänen, Korpikari – Aaltonen, Kapanen, Hagman – Harju, Mäki, Omark – Moses, Koukal, Huhtala – Rita, McLean, Pöysti

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Cibulskis, K. Redlihs, Genoway, Pujacs, Porejs, Sotnieks, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Sčastlivyj, Cipulis, Hossa – Indrašis, Meija, Bičevskis – Skvorcovs, Bukarts, Upitis

Rozhodčí: Dějev, Kulakov – Birin, Šeljanin.

00:01

00:44
    Dinamo se sice dokázalo dostat do útočného pásma, tam ale vůbec nic nevymyslelo. První pětka šla střídat, to samé udělal i Jokerit.

01:31
    Ani další pokus o útok hostům nevyšel, za brankou nyní drží puk Jaakola a čeká na střídání svého týmu.

02:08
    Riga právě vstřelila branku!
    Tohle není vůbec dobrý start pro domácí. Třetí pětka při svém prvním pobytu na ledě střílí gól. MIKS INDRAŠIS byl u tyčky úplně sám, a ačkoli se snažil ještě přihrávat na volného spoluhráče, srazil si gólman Helenius puk do své sítě. Asistence: Gints Meija, Maris Bičevskis.
    INDRAŠIS - 0:1

02:58
    Poysti (JOK) se dopustil podražení, takže hosté budou po úvodním gólu mít k dispozici ještě početní výhodu.

03:15
    Hosté ztratili přesilovku záhy. M. Redlihs (RIG) se dopustil sekání a také on odešel na trestnou lavici.

04:10
    Hezká akce ze strany Dinama. Indrašis dostal přihrávku do pravého kruhu, kde byl úplně sám. Z blízkosti sice trefil jen Heleniuse, ale bude se zároveň vylučovat.
    další šance Indrašise

04:15
    Vaananen (JOK) je druhým potrestaným hráčem domácích, dopustil se sekání.

05:15

05:59
    Darzinš se dostal ke střele z levé strany, měl celkem slušnou příležitost, jenže do střely se mu dokázal vložit jeden z obránců domácích. Přitom Lotyš měl před sebou poloprázdnou branku.

06:15

06:32
    Bičkevis (RIG) je dalším vyloučeným hráčem, jeho trest zní podražení.

07:21
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí využili přesilovku a už její arénou zní znělka z filmu Rocky. Střelu Aaltonena dokázal Masalskis vyrazit pouze před NIKLASE HAGMANA, který se dorážkou bez problémů prosadil. Asistence: Juhamatti Aaltonen.
    HAGMAN - 1:1

09:08
    To je docela ostrý start do této třetiny. Měli jsme možnost vidět hned několik vyloučení, ale co je ještě důležitější, také dvě branky.

10:05
    Jokerit se sice držel v útočném pásmu, ale většinu času strávil u mantinelů. Masalskis tak nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.

11:06
    Hra je nyní asi tři minuty nepřerušená. Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Dobrou možnost měl například Videll, ale nad lapačku Heleniuse nezamířil.

12:24
    Dost krkolomně si nyní počínali domácí. Obrana Dinama zatím hraje hodně do těla, takže je těžké se propracovat k nějaké té střele.

13:20
    Hra je nyní založená především na defenzívě. Oba týmy se sice ženou do útoku, ale bez jakékoli výraznější střely na bránu.

14:20
    Masalskis za uplynulou minutu řešil pouze jednu střelu od modré čáry, na kterou navíc velmi dobře viděl.

15:24
    Opět je u puku Jokerit, ale zase se mu nepodařilo přejít přes modrou čáru do pásma. Dinamo zatím skvěle brání.

15:56
    Do konce třetiny nám zbývají nějaké čtyři minuty. Hra už plyne zhruba nějakých sedm minut bez přerušení.

16:48
    Pujacs se vyhodit puk nepodařilo, nicméně o pár vteřin později Dinamo útok soupeře přežilo. A hostující obránce stepuje nyní za brankou a čeká na střídání.

17:53
    Tohle byla dobrá akce Rigy! Bukarts hledal z pravé strany najíždějícího si Skvorcovse, ten ale o kousek touš minul. Helenius byl měl jinak velké problémy.

18:58
    Stále se hra nepřerušila, zbývá poslední minuta. Zatím jsme měli možnost vidět pouze jednu komerční přestávku.

19:40
    Genoway hodně nebezpečně nahazoval puk na branku, Helenius vše viděl až na poslední chvíli. Naštěstí mu střela proletěla těsně vedle pravého betonu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Nebyla to nijak oslnivá třetina, přesto jsme mohli vidět hned dvě branky. Hosté se nejprve ujali vedení zásluhou Indrašise, domácí následně srovnali z přesilovky díky Hagmanovi. Jak Jokerit, tak Dinamo zatím pracují skvěle vzadu, takže je dosti možné, že v tomhle utkání bude rozhodovat sebemenší chybička.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:48
    M. Redlihs neměl nikoho v útočném pásmu, až později se mu ukázal Darzinš, ale ten byl hodně daleko. Zatím se hraje hodně u mantinelů.

21:16
    Helenius a jeho první zákrok proti střele od modré čáry. Viděl ale na ní velmi dobře, takže mohl v pohodě zasáhnout.

22:23
    Tak tohle byla výborná možnost pro Rigu! Helenius měl pořádnou práci. Teď jsou domácí zatlačeni ve svém pásmu. Hossa přitom nedokázal trefit prázdnou bránu, těsně před ním z blízkosti neuspěl Indrašis.
    Hossa minul bránu

23:16
    Teď se Jokerit snažil něco podniknout v útočném pásmu, ale hostům se podařilo vyhodit.

23:48
    Moses se sice odpoutal od mantinelu, pak ale puk do tandemu nepřenechal, ale pouze ho odevzdal soupeři.

24:25
    Po levé strany se řítil jeden z hostujících hráčů, měl celkem slušnou pozici, avšak střela mu byla zablokována.

24:48
    Až nyní je hra přerušená. Následovat bude komerční přestávka.

25:21
    Omark sice kličkoval velmi hezky v levému kruhu, jenže pak se do situace tak zamotal, že ani nevystřelil. Puk má pod kontrolou Masalskis.

25:34
    Kapanen (JOK) je prvním vyloučeným této třetiny. Menší trest obdržel za hákování.

26:16
    Darzinš vybojoval puk za brankou, ale vlastně pro nic. Hosté pak pokazili rozehrávku, takže se Jokerit osvobodil.

27:15
    Do konce přesilovky nezbývá hostům mnoho. Zatím toho během ní moc nepředvedli.

27:34
    Pujacs z levé strany našel v mezikruží volného Cipulise, ten ostře vypálil, ale pouze do připraveného Heleniuse.

27:34

28:32
    Ani druhá třetina příliš nezměnila svou podobu. Oba týmy velmi dobře brání, ačkoli se zároveň směrem dopředu evidentně chtějí prosadit.

29:50
    Tak nyní Jokerit přežil klinickou smrt! Helenius schytal snad čtyři, pět střel během deseti vteřin. Dokonce ztratil svou vyrážečku, přesto byl pořád v rozkleku a snažil se zabránit gólu. Velká pochvala pro domácího gólmana.
    Helenius chytal chvilku bez vyrážečky

30:24
    Koukal nyní vystřelil ze střední vzdálenosti, tahle rána ale nemohla Masalskise překvapit. Vhazovat se bude přes brankou Dinama.

31:52
    Hosté opět navrací vedení na svou stranu a nutno dodat, že zaslouženě. Opět udeřila třetí pětka Dinama, tentokráte GINTS MEIJA, jehož první ránu Helenius vyrazil, ovšem pouze zpět k hostujícímu útočníkovi, který objel bránu a zavěsil. Asistence: Miks Indrašis, Maris Bičevskis.
    MEIJA - 1:2

32:57
    Helenius svůj tým držel dlouho, ale te%d už odolat nemohl. Jokerit musí výrazně zabrat směrem dopředu.

33:43
    Masalksis je zatím mužem na svém místě, jednoduché střely chytá velmi jistě a působí sebevědomě.

34:37
    Zase se Jokeritu nepodařilo založit dobrý útok. Akce skončila pouze ve středním pásmu v blízkosti modré čáry.

35:55
    Další velká možnost lotyšského Dinama! Opět musel zasahovat Helenius během velké závaru. Nejnebezpečněji na něj vypálil Bukarts. Na druhé straně naopak z brejku zaútočil Aaltonen, ale trefil jen Masalskise.
    závar před brankou Jokeritu

36:57
    Cipulis už v akci pokračovat nemusel, neboť rozhodčí perušili hru. Hra se přesunuje do středního pásma.

37:35
    Jokerit z ničeho nic podruhé v utkání srovnává stav. OSKARI KORPIKARI dostal z pravé strany přihrávku od Todda do úplně volného prostoru, finský bek zvolil střelu zápěstím a udělal dobře. Na jeho svižnou ránu nedokázal Masalskis zareagovat. Asistence: Daine Todd.
    KORPIKARI - 2:2

38:59
    Že by nám druhá třetina třetina skončila stejně jako ta první? Je to dosti možné, do konce zbývá zhruba jedna minuta.

39:45
    Ještě jedna dobrá možnost pro Dinamo! Hosté velice dobře dotírají na Heleniuse. Teď Bukarts bušil do puku, co to šlo, ale skulinku nakonec nenašel.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Viděli jsme skoro na chlup stejnou třetinu. Dinamo se znovu ujalo vedení zásluhou třetí pětky, akorát se na střeleckou listinu zapsal Meija, na druhé straně naopak záhy vyrovnal obránce Korpikari. O vítězi rozhodně až třetí dějství, případně prodloužení či samostatné nájezdy.
    v Hartwall Areeně je i početná skupinka hostujícího fanklubu

Další třetina začne přibližně v 19:06.

40:01

40:55
    Skvorcovs dostal přihrávku přes celé kluziště, jenže v útočném pásmu byl dost osamocený, takže si poradit nedokázal.

41:51
    Dinamo zase vytlačilo Jokerit k mantinelům, odkud domácí v žádném případě nemohli zahrozit.

42:16
    Jokerit se vystavil icingu, hra se tak stěhuje zpátky před Heleniuse.

43:09
    Dinamo zase lépe pracovalo v útočném pásmu než jeho soupeře. A Helenius řešil střelu od modré čáry. Poté si na něj vyšlápl také Darzinš, ale střílel z těžkého úhlu.

43:59
    Videll dostal přihrávku z levé strany do mezikruží, odkud tahem vypálil. Střela byla asi zablokována do ochranné sítě.

44:11
    Skvorcovs byl dalším hráčem, který se tlačil k zakončení, ale ani on neuspěl. Hosté jsou na ledě stále lepším týmem.

44:58
    Další gólovka pro Dinamo! Meija se mohl podruhé zapsat do střelecké listiny, objel branku, na poslední chvíli mu ale střelu zablokoval jeden z domácích hráčů. Bylo to přitom na brankové čáře!

45:59
    Sotnieks čeká za brankou, aby počkal na své spoluhráče, než vystřídají. Jokerit se zatím do blízkosti brankáře Masalskise nedostal.

46:19
    Po reklamní přestávce je tu další přerušení hry. Hra se stěhuje do středního pásma.

47:12
    Lehký pozdrav od M. Redlihse domácí brankář v pohodě zlikvidoval. Vhazovat se bude v útočném pásmu Dinama.

47:56
    Domácí se zase nedokázali dostat do útočného pásma. Kapanen totiž vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

48:55
    Jokerit se mohl dostat do brejku poté, co mu soupeř puk nabídl. Zase to ale bylo ze strany finského celku dost krkolomné. V poslední minutě upoutal snad jen Omark, který nešetrně vrazil do Masalskise.

49:49
    Bukarts přihrávkou vybídl Cibulskise, jenže ten z levého kruhu vypálil hodně, hodně špatně. Helenius zasahovat vůbec nemusel.

50:57
    Videll pálil bekhendem z pravého kruhu, jenže střela byla dosti slabá. Helenius měl navíc velmi dobrý výhled.

51:15
    Hagman na druhé straně nepředvedl nic, co by stálo za zmínku. Hra se stěhuje do středního pásma.

51:58
    Hossa hezky zasekl puk u pravého mantinelu, pak ho přihrál do jízdy Sčastlivému, ten však trefil pouze výstroj Heleniuse.
    Sčastlivyj šanci nevyužil

53:10
    K. Redlihs přihrál na modrou Cibulskisovi, jehož ránu Helenius vyrazil. Poté se K. Redlihs sám dostal ke střele, jenže trestuhodně minul.

53:38
    Tyčka zazvonila u Heleniuse! Domácí gólman nyní drží svůj tým nad vodou. První střelu z mezikruží ještě vyrazil, při dorážce od M. Redlihse už zasáhnout nedokázal, ale měl naopak velké štěstí.
    hosté trefili tyčku

54:12
    Dinamo vyvíjí na soupeře neuvěřitelný tlak. Ten se jen zuby nehty brání. Teď měl další skvělou pozici Videll, ale zase narazil jen na Heleniuse.
    další zákrok Heleniuse

54:45
    Hagman je asi nejaktivnějším hráčem Jokeritu. Teď hezky vybruslil z rohu kluziště až před brankoviště, kde pálil bekhendem, Masalskis měl ale svou hůl připravenou.

55:35
    Indrašis se mohl stát hostujícím hrdinou! Dostal parádní přihrávku přes dvě čáry, řítil se sám na Heleniuse, ale z levé strany mířil jen nad branku.
    Indrašisův neúspěšný únik

56:50
    Darzinš bojoval jako lev, ačkoli je nevelké postavy, na chvilku puk získal, pak ho ale ztratil.

57:26
    Závěr utkání je nesmírně zajímavý. Teď naopak mohl rozhodnout Jokerit! Koukal se dostal k odraženému puku, Masalskis ležel na zemi, jenže český forvard zamířil jen nad.
    Koukal netrefil

58:39
    Do konce základní hrací doby nezbývá mnoho. Třetí třetina ale zatím působí jako nejzajímavější pasáž tohoto lotyšsko-finského duelu.

59:12
    Jokerit sice v závěrečných sekundách zmáčkl soupeře v útočném pásmu, ale Masalskise neohrozil.

59:34
    Tak to je hodně krutá rána pro hostující celek, který byl po celý zápas lepším týmem. Jenže hokej se hraje na góly. A ten rozhodující zaznamenal TOPI JAAKOLA, který dostal excelentní přihrávku od Mosese a poté k tyči přesně zakončil. Asistence: Steve Moses, Ossi Vaananen.
    JAAKOLA - 3:2

59:34
    Oddechový čas pro hosty.

59:45
    Dinamo je ve svém obranném pásmu. Potřebovalo by spíše vyrazit dopředu.

60:00

Dnes si Jokerit vítězství moc nezasloužil, na druhou stranu soupeři uštědřil lekci z produktivity a získal na své konto tři body. Hráči musí především děkovat brankáři Heleniusovi, který několikrát svůj tým podržel. I díky němu může finský celek slavit velmi cenný úspěch. Dinamo naopak bude odjíždět k dalšímu utkání velmi smutné.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (19:45:42)

Československá stopa v utkání:
    Petr Koukal (JOK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:02
    Jakub Sedláček (RIG) 0 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
    Marcel Hossa (RIG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:27
    Domácí trenér Erkka Westerlund se omlouvá Dinamu: "Promiňte nám, dnes prohrál lepší tým."

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 8. Hagman (Aaltonen), 38. Korpikari (Todd), 60. Jaakola (Moses, Vaananen) – 3. Indrašis (Meija, Bičevskis), 32. Meija (Indrašis, Bičevskis)

Rozhodčí: Dějev, Kulakov – Birin, Šeljanin