Chomutov – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Jihlava – Kladno 3:1 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 4:3 (kon.)
Most – Prostějov 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Motor ČB 1:3 (kon.) | Šumperk – Třebíč 0:1 (kon.)
Ústí n/L – Havířov 5:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Rytíři Kladno
Pondělí 29.09.2014, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

S konstatováním, že Dukla Jihlava zísává do tabulky tři body, když doma poráží Kladno poměrem 3:1, se s Vámi loučí a ve středu napočtenou při zápasu Jihlava – Kadaň se opět těší Tomáš Lysý. (20:25:26)

Jihlava ovládla zápas díky výborné první třetině, ve které se dostala do třígólového vedení po trefách Marka Prokše, Tomáše Čachotského a Filipa Semana. Ve druhé třetině bylo k vidění dost šancí, nicméně skóre se neměnilo. Deset minut před koncem sice snížil v dvojnásobné početní převaze hostující Tomáš Pitule, na výhře Jihlavy to však již nemohlo nic změnit.
    Nejlepší hráči zápasu: Lukáš Sáblík – Martin Kehar.

60:00

59:29
    Kania nepřesnou přihrávku z první na Růžičku poslal puk ven z pásma.

59:20
    Dělovka Růžičky od modré jde vedle pravé tyče Sáblíka.

59:13
    Branka Kladna je prázdná.

59:11
    Střídačka Kladna si logicky bere time-out a pravděpodobně to zkusí v šesti proti čtyřem. Vyloučen je Filip Seman (JIH) za hrubost.

Na vyloučení: 5-6.

59:03
    Pravice sudího je zdvižená, Kladno bude hrát v závěru zápasu přesilovou hru.

58:09
    David Březina byl opět před Cháberou velmi aktivní, nicméně i nyní si gólman Kladna celou situaci pohlídal. Ve stejné době se nese Horáckým zimním stadionem pokřik "Skřítkové tesaři", což ohlašuje jediné – tři body pro Duklu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    David Březina se z bezprostřední blízkosti neprosadil, když se k němu před Cháberou dostal odražený puk.

57:34
    Útočnou aktivitu Dukly zazkončuje nahozením od modré Miha Štebih, které má Chábera v lapačce.

56:20
    Redlich posílal od modré pas na Melku, který byl na pravém kruhu připraven ke střele. Jihlavští hráči ale záměr Redlicha přečetli a hned ve dvojici vystartovali po jeho přihrávce.

56:05
    Až nyní se Kladno dostalo ven z obranného pásma a je znovu před Sáblíkem.

55:38
    David Březina uplatnil svojí sílu, získal v útočném pásmu puk a téměř celé jej obkroužil. Vzápětí však svým nahozením nenašel spoluhráče.

55:05
    Zakázané uvolnění Kladna.

54:47
    Jihlava je v plném počtu, během své šesté přesilové hry si příliš šancí nevypracovala.

54:37
    Ale domácím se znovu nepovedla rána od modré, či tentokrát spíše nahození Patrika Urbance.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 8. Prokš (Čáp, Melenovský), 15. Čachotský (Urbanec, Zeman), 19. Seman (Mikeš, Důras) – 50. Pitule (Melka, Tenkrát)

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Kacetl) – Zadražil, Dobrovolný (A), Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Čáp – Čachotský (C), Zeman, Malec – Mikeš, Seman, Důras (A) – Prokš, Melenovský, Březina – Štěpánek, Kuřítko, Jarůšek. Trenér: Petr Vlk.
    Rytíři Kladno: Chábera (Švihálek) – Růžička, Kania, Kehar, Kužel, Chalupa, Kolařík – Eberle (A), Dragoun, Rudovský – Tenkrát (C), Melka, Hořava (A) – Redlich, Pitule, Dalecký – Lukáč, Strnad, Havlíček. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Michal Škrobák – Jan Čížek, Petr Křivohlavý