Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 3:7 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Ufa 1:2 (kon.) | Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 4:5 (3:4 po s.n.)
Jokerit – Záhřeb 2:3 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 7:2 (kon.) | Riga – Minsk 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 06.10.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Pěkný pondělní podvečer při sledování online přenosu z utkání KHL mezi Dinamem Riga a Dinamem Minsk. V lotyšsko-běloruském souboji uvidíme dvě mužstva, které dělí v tabulce Západní konference pouhé tři body.

Dinamo Riga

Celek z lotyšské metropole zatím jen marně vzpomíná na minulou úspěšnou sezonu. Dinamo z úvodních třinácti zápasů vyhrálo jen čtyři. Ve třech případech rozhodlo o prohře Rigy až prodloužení, nebo samostatné nájezdy. Aktuálně lotyšské mužstvo tahá šňůru třech prohraných zápasů v řadě.

Dinamo Minsk

Běloruský celek, který chce co nejrychleji zapomenout na loňskou sezonu, kdy svěřenci trenéra Lubomíra Pokoviče obsadili poslední pozici Západní konference, vstoupil do sezony poměrně úspěšně. I díky příchodu množství zámořských hráčů především z Medveščaku Záhřeb mimořádně stoupla produktivita týmu.
    Z úvodních dvanácti zápasů odjížděli hráči Dinama hned v šesti případech jako vítězové. Dvakrát prohráli hráči Minsku až na samostatné nájezdy. Se ziskem 18 bodů patří Dinamu osmá příčka Západní konference.

Ivan Švarný (MIN)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Sotnieks, Pujacs, Genoway, Cibulskis, Porejs, Grinbergs – Darzinš, Videll, Hossa – Cipulis, Indrašis, Bukarc- Meija, Bicevskis, Redllihs – Upitis, Škvorcovs, Ščastlivij, Jelisejevs

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Lisovec, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Filičkin – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Linglet, Vesce – Meleško, Kitarov, Kulakov – Drozd, Razvadovskij, Pavlovič, Gavrus

Rozhodčí: Buturlin, Gofman – Birin, Šeljanin.

Obě mužstva jsou seřazena na modrých čárách. Arénou v Rize zní běloruská hymna, po ní zazní i hymna Lotyšska a utkání bude moci začít.

00:01

00:13
    První rozehrávka hostujícím hokejistům příliš nevyšla, dopustili se zakázaného uvolnění.

00:28
    Linus Videll dnes jako první prověřil schopnosti Larse Haugena, norský brankář ve službách Minsku vyrazil jeho střelu betonem do rohu kluziště.

00:52
    Na střelu Darzinše od modré čáry vytáhl Haugen lapačku.

00:52
    A první vyloučení utkání, rozhodčí poslal za katr Lukáše Krajíčka.

01:49
    Dlouhou kombinaci domácího týmu ukončil svou střelou z první od modré čáry Pujacs, jeho pokus zamířil hodně mimo bránu.

02:06
    Přesilovka je u konce, Miks Indrašiš se dopustil útočného faulu a nyní si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.

02:45
    Hostující hokejisté mají kotouč a nikam nepospíchají, čekají až se vrátí Krajíček a začne jim přesilová hra.

02:52
    Nyní se tak děje, hosté mají k dispozici více než minutovou početní převahu.

03:47
    Bailen vypálil od modré čáry, po sérii tečí však kotouč zamířil mimo Sedláčka.

04:06
    Domácí hrají v plném počtu, krátké oslabení přečkali bez ztráty kytičky.

04:30
    Linglet si potáhl kotouč po pravé čáře a nakonec vypálil z bekhendu, Sedláček si svou levou tyč pohlídal.

07:20
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, jelikož však obě obrany fungují na jedničku, zatím nevidíme větší šanci.

08:30
    Oba týmy zatím hrají velmi opatrně, po delší době musel zasahovat Sedláček proti střele od modré čáry.

09:20
    Po šikovné kombinaci se do přečíslení dva na jednoho dostali domácí hokejisté, Mikelis Redlihs však měl kotouč na bekhendovou stranu a nedokázal jej včas vhodně přihrát nebo zakončit, nakonec o něj přišel.

10:38
    Linglet nahrával před bránu, svého parťáka Ellisona však nedokázal najít.

10:45
    Možná největší starosti udělal Jakubovi Sedláčkovi v první třetině jeho spoluhráč, po sraženém pokusu Vesceho se kotouč dostal obloučkem na Sotniekse, který místo toho, aby kotouč poslal pryč od brány, ohrozil vlastního brankáře, který však včas zareagoval a svého spoluhráče zachránil od trapasu.

11:49
    Meleškův pokus Sedláček vyrazil jen před sebe, dotírající Kitarov dorážel jen těsně mimo bránu.

12:26
    Redlihs pálil z levého kruhu přes obránce, Haugenovi to chvíli trvalo, ale nakonec dokázal pokus lotyšského reprezentanta zkrotit.

13:19
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Po minele domácího obránce Pujacsce, který doslova nabil Vescemu, se hosté poprvé v dnešním zápase prosazují, po daném kiksu Vesce přihrál do jízdy Ellisonovi, který našel na levé tyči nikým nehlídaného CHARLESE LINGLETA, jenž z bezprostřední blízkosti propálil českého brankáře mezi betony. Asistence: Matt Ellison, Ryan Vesce.
    Charles LINGLET - 0:1

13:19
    Matt Ellison si svou radost z první branky neužil zrovna povoleným způsobem, najel do Sedláčka, a vyprovokoval menší potyčku. Nyní si odpyká trest za nedovolené bránění.

15:19
    Domácí se sice snažili kombinovat, nic kloudného však za celý svůj poměrně dlouhý pobyt v útočném pásmu nevymysleli, a tak končí přesilovou hru s nepříliš dobrým pocitem.

17:16
    Artut Gavrus si najel na vrchol levého kruhu a vypálil, kotouč skončil na ochranné síti.

17:44
    Genoway se snažil pálit od modré čáry, jeho aktivitu překazil bránící hráč Minsku, který jeho střelu srazil.

18:30
    Nyní jsou však mírně aktivnější hosté, Razvadovskij obdržel kotouč vypálil, Sedláček zasáhl pravým betonem.

19:45
    Genowayovu střelu od modré čáry poslal mimo vlastní bránu Haugen.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvod dnešního zápasu byl z obou stran opatrný. Na větší šanci jsme museli čekat více než polovinu první třetiny. O dosavadním stavu utkání 1:0 pro Minsk rozhodla hrubka domácího obránce Pujacse, který ve 14. minutě vybídl do šance druhou útočnou trojici Minsku. Zámořská formace svou šanci beze zbytku využila, když Sedláčka překonal Linglet. Domácí hokejisté, stejně jako věrní a hlasití fanoušci Rigy, na svou první velkou šanci teprve čekají. Zda se dočkají ve druhé třetině, sledujte zhruba od 19:17 na onlajnech.

20:01

20:13
    Střela od modré čáry v podání Vesceho zaplachtila mimo bránu.

20:58
    Hosté byli na úvod třetí třetiny aktivnější, od modré čáry vypálil Nick Bailen, Sedláček si s jeho pokusem poradil.

21:30
    Skorovcovs se teď řítil společně se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, nedokázal však přihrát, a celou šanci tak zhatil.

21:45
    Cibulskis vypálil od modré čáry, jeho dělovka skončila po teči na ochranné sítě, Haugen ale netušil, kam puk mířil.

22:15
    Hossa ihned po přejezdu modré čáry vypálil, Haugen proti jeho razantnímu pokusu vytáhl bezproblémový zákrok.

23:29
    Darzinš vypálil od levého mantinelu bekhendem, Haugen jeho vysoký pokus poslal vyrážečkou na ochrannou síť.

24:00
    Po delší době se v útočném pásmu ocitli hosté, povedlo se to druhé formace, která však Sedláčka během svého pobytu nedokázala ohrozit.

25:00
    Jinak jsou však na úvod druhé třetiny aktivnější domácí a platí to i poté, co se před malou chvílí dopustili zakázaného uvolnění.

25:42
    Bailen se dopustil velké hrubky, i když měl spoustu času, přihrál kotouč na najíždějícího Redlihse, který však nedokázal využít nabízené šance a trefil jen Haugena.

25:52
    No tak tohle střídání si Bailen za rámeček nedá, poté, co se dopustil hrubky navíc oslabil své mužstvo, rozhodčí jej vyloučil na dvě minuty za držení hokejky.

26:56
    Domácí se zuby nehty drží v útočném pásmu, zatím se však nedokázali příliš rozmístit do přesilovkového vzorce.

27:20
    A hosté nyní vyvážejí kotouč pohodlně za hranice červené čáry.

27:54
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí nakonec přesilovou hru využívají. Obrovskou radost v Riga aréně zařídil MIKELIS REDLIHS, který od Meiji obdržel přihrávku a nadvakrát dokázal překonat zmateného Haugena. Asistence: Gints Meija, Maris Bicevskis.
    Mikelis REDLIHS - 1:1

29:36
    Bukarts nyní mohl navýšit vedení, když stál před bránou. Nahazovaný kotouč však usměrnil mimo bránu.

30:40
    Domácí jsou při chuti, nyní z dobré pozice pálil Pujacs, Haugen však své mužstvo dokázal podržet.

31:21
    V postavení mimo hru se ocitl Sotnieks, vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:45
    Hosté se však zčistajasna dostali do zajímavé šance, Szczechuru Sedláček ještě vychytal, jenomže betonem vyrazil kotouč jen na volného Cheecha, který bekhendem přestřelil domácí bránu.

31:45
    Následně navíc Cibulskis přidržel až příliš dlouho v rukavici, za což ho rozhodčí posílá na trestnou lavici, hosté si zahrají přesilovou hru.

33:09
    Domácí se dokážou bránit přesilové hře jen stěží, sehrané speciální formace Minsku nadělali pořádnou paseku, Bailen vypálil od modré Szczechura stál před bránou připravený na dorážku a kotouč poslal těsně mimo bránu, následnou Bailenovu střelu už Sedláček zachytil a nedovolil dorážku.

33:42
    Bailen, který za celou přesilovou hru neslezl z ledu, nyní místo střely od modré čáry volil lehké nahození, Linglet jeho pokus ztečoval mimo bránu.

33:45
    Domácí hrají v plném počtu, Cibulskis skáče na led.

35:01
    Nyní si přesilovou hru zahrají domácí hokejisté, dvě minuty za hákování obdržel Alexander Kitarov. Domácí se před přerušením hry dokázali dostat do zajímavé šance, opět, jako už několikrát v zápase, jim však chyběla větší přesnost při zakončení.

35:05
    Pavlovič poslal na úvod oslabení kotouč přes všechny čáry.

35:34
    Genowayovu střelu tečoval těsně před Haugenem Bicevskis, kotouč zamířil mimo.

35:47
    Podruhé to Bicevskis zkusil z levého kruhu bekhendem, Haugen zasáhl.

36:36
    Od vlastní brány poslal kotouč daleko do bezpečí Kulakov.

37:01
    Kitarov se vrací na led.

37:14
    Na konci přesilové hry bylo hostům hodně úzko, po sérii zvláštních odrazů se kotouč odrazil na Vidella, který pálil z dobré pozice, Haugen však zakročil.

38:04
    Sedláčkovi se nelíbil velký chaos na ledě, a tak po lehkém nahození ze středního pásma ukryl kotouč v lapačce a přihlásil se znamením na rozhodčího jasně o přerušení hry.

38:13
    Linglet vyslal od levého mantinelu nepříjemnou střelu, Sedláček měl zakrytý výhled, zakročil ramenem a následně vyražený kotouč pokryl.

38:27
    Bukarts vjel do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:00
    Konec druhé třetiny bude z pohledu domácího mužstva ještě zajímavý, Alexander Kitarov uchopil kotouč v rukavici na příliš dlouhou dobu, za což usedá na trestnou lavici.

39:07
    Střelu od modré čáry Haugen kryje.

39:31
    Redlihs našel před bránou volného Meiju, ten však Haugena nedokázal překonat.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V prostřední části se obraz hry oproti první třetině dramaticky změnil. Mnohem aktivnější byli domácí hokejisté Rigy. Ti si vypracovali několik vyložených šancí. I díky výborně chytajícímu Haugenovi se však ujala jediná, v 28. minutě využil přesilovou hru Redlihs. Pochvalu si zaslouží i brankář Rigy Jakub Sedláček. Ten sice neměl tolik práce jako jeho norský soupeř, ale když už si hosté dokázali vytvořit šanci, zpravidla byla nebezpečná.
    Zda uvidíme ve třetím dějství rozuzlení dnešního zápasu, sledujte od zhruba 20:08 na onlajnech.

Domácí hokejisty čeká na úvod třetí třetiny ještě minutu trvající přesilová hra.

40:01

40:30
    Redlihs s Meijou se nedokázali dohodnout před bránou Haugena a přišli o zajímavě vypadající šanci.

41:00
    Kitarov se vrací na ledovou plochu, skončila přesilová hra Rigy.

41:31
    Předaleká střela jednoho z hráčů Rigy zpoza červené čáry byla lahůdkou pro Sedláčka.

42:15
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Úvod třetí třetiny je velmi opatrný.

42:41
    To mohl změnit Meleško, který si na dobrých třicet vteřin vzal hlavní slovo a puk, dokázal se s ním sice dostat před bránu, přes množství hokejek se mu však nepovedlo ohrozit Sedláčka.

43:15
    Nogačjov pálil od levého mantinelu, Sedláček kryje.

44:22
    Pohledná kombinace hostí, Linglet si vyměnil kotouč s Ellisonem. Druhý jmenovaný poslal před bránu Lingletovi střílenou přihrávku na teč, Sedláček však dokázal zasáhnout.

44:50
    Hra začíná nabírat na obrátkách, na druhé straně se do zajímavé pozice propracoval Darzinš, z levého kruhu však pálil jen do Haugena.
    Šance Darzinše

45:39
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

45:58
    Největší starosti dnes dělá domácí obrana druhá formace. Ta se postarala o dosud jedinou trefu svého, teď se Linglet snažil zpoza brány překvapit Sedláčka, český brankář se však nenechal zaskočit a celou situaci si pohlídal.

46:15
    Szczechura uvolnil Cheeca, který tváří v tvář Sedláčkovi zamířil kotouč těsně mimo bránu.
    Jonathan Cheechoo měl na hokejce vedení Minsku, leč přestřelil

46:27
    Hosté si vytvořili tlak, na což reaguje domácí trenér oddechovým časem.

46:51
    A opět druhá formace Minsku, po sérii přihrávek zakončoval Ellison, Sedláček se však stačil přemístit.

48:00
    Redlihs se nepohodl se spoluhráči a dopustil se zakázaného uvolnění.

48:11
    Po střele Jonathana Cheecha pálil ze vzduchu Bailen, Sedláček opět připraven.

49:40
    Domácí fanoušci mohutně povzbuzují své mužstvo, nyní jim však zatrnulo poté, co Ellison přihrával před bránu Lingletovi, který však nedokázal zasáhnout kotouč.

50:33
    Tlak hostujícího mužstva pokračuje i po přesilové hře! Přes šířku kluziště Cheechoo šikovně našel Kaljužného. Sedláček se však výtečně přemístil a stále drží akcie svého ho mužstva vysoko.

51:10
    Nyní je na ledě první formace Minsku a opět zatápí svému soupeři. Skoro to vypadá jako by slovenský trenér běloruského celku Pokovič na led posílal jen první dvě formace.

52:15
    Domácí hokejisté jsou pod tlakem a z toho pochopitelně rezultují fauly. Nyní se nedovoleného bránění dopustil Cipulis.

52:42
    Přesilová hra byla očividně to, co chybělo dominujícím hostům k tomu, aby vstřelili rozdílovou branku. Kaljužnyj nahrál na osu hřiště najíždějícímu ARTURU GAVRUSOVI, který překonal výborně chytajícího Sedláčka. Asistence: Alexej Kaljužnyj.
    Artur GAVRUS - 1:2

53:26

53:35
    Bailen zachytil kotouč na modré čáry a lehce vypálil, Sedláček zasáhl pravým betonem.

54:05
    Hosté po vstřelení rozdílové branky do útoku nespěchají, nyní se spíše zaměřují na bránění středního pásma.

55:23
    Nyní ale nechali domácí až příliš velké okénko v obraně, Kulakov se hnal do brejku, sjel si na osu útočného pásma a vypálil, Sedláček opět podržel své mužstvo.

56:40
    Domácím se vůbec nedaří dostat se alespoň na dostřel hostující brány.

57:05
    Do útočného pásma se jen za cenu ofsajdu dostal Cibulskis.

57:54
    Po delší době musel zasahovat Haugen, střela Pujacse však neznamenala větší nebezpečí.

58:00
    Poslední dvě minuty normální hrací doby, hokejisté Rigy se nastěhovali do útočného pásma.

58:12
    Sedláček prchá na střídačku, Riga pokračuje v šesti.

58:45
    Prudká rána Cibulskise od modré čáry přes hradbu těl, halou to jen zadunělo, pokus lotyšského útočníka skončil mimo bránu.

59:32
    A je rozhodnuto. O tříbodové výhře běloruského celku rozhodl trefou do prázdné brány PAUL SZCZECHURA, kterému kotouč naservíroval Jonathan Cheecho. Notný kus práce udělal Alexej Kaljužnyj, který obral Rigu o pásmo. Asistence. Jonathan Cheecho, Ilja Šinkevič.
    Paul SZCZECHURA - 1:3

60:00

Hosté si ve třetí třetině doslova podmanili led. Svého soupeře přestříleli jednoznačně 16:4. Hráčům běloruského celku se i přes velký tlak nedařilo překonat skvěle chytajícího Sedláčka. V 53. minutě ukončil čekání Minsku na rozdílovou branku Artur Gavrus. Výhru svěřenců trenéra Pokoviče pečetil trefou do prázdné brány Szczechura. Běloruské Dinamo bylo dvě třetiny lepším týmem a po zásluze si z Rigy odváží tři body.
    Nejlepší hráči zápasu: Mikelis Redlihs (RIG) - Alexej Kaljužnyj (MIN)

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera. (20:46:22)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Redlihs (Meija, Bicevskis) – 14. Linglet (Ellison, Vesce), 53. Gavrus (Kaljužnyj), 60. Szczechura (Cheechoo, Šinkevič)

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – Sotnieks, Pujacs, Genoway, Cibulskis, Porejs, Grinbergs – Darzinš, Videll, Hossa – Cipulis, Indrašis, Bukarc- Meija, Bicevskis, Redllihs – Upitis, Škvorcovs, Ščastlivij, Jelisejevs

Rozhodčí: Buturlin, Gofman – Birin, Šeljanin