Willem II – Arnhem 1:4 (kon.) | Eindhoven – Alkmaar 3:0 (kon.) | Feyenoord – Heracles 2:1 (kon.)
Breda – Den Haag 1:1 (kon.) | Twente – Ajax 1:1 (kon.)
FC Twente
1:1 (1:0)
Ajax Amsterdam
Sobota 18.10.2014, 20:45 • De Grolsch Veste, Enschede • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Přeji vám krásný sobotní večer a vítám vás u sledování on-line přenosu z utkání 8. kola nizozemské nejvyšší soutěže. V zápase, který pro vás budu komentovat, se střetne domácí FC Twente s Ajaxem Amsterdam.

FC Twente

Domácí tým ještě v letošním ligovém ročníku ani jednou neprohrál, přesto je v tabulce až na pátém místě. Twente totiž ke třem vítězstvím přidalo pět remíz, a tak má na kontě 14 bodů a skóre 15:9. Nejlepším střelcem týmu v lize je Luc Castaignos, který se trefil do černého už pětkrát. V posledním kole hrálo Twente na hřišti Alkmaaru a odvezlo si odtamtud bod za remízu 2:2.

Ajax je po osmi ligových kolech v tabulce na druhé příčce, na kontě má pět výher, jednu remízu a dvě prohry. S 16 body (skóre 16:10) zaostává o dva bodíky za prvním PSV. V Lize mistrů zatím klub nasbíral dva body. Nejprve doma remizoval 1:1 s pařížským PSG, stejný výsledek si o dva týdny později dovezl i z Nikósie.V lize se střelecky nejvíc daří dvojici Lasse Schøne (DEN), Kolbeinn Sigthórsson (ISL). Oba už vstřelili tři góly.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Twente: Marsman – Martina, Bengtsson, Schilder, Bjelland – Ebecilio, Ziyech, Mokotjo – Corona, Castaignos, Mijači
    Náhradníci: Stevens – Engelaar, Mokhtar, Børven, Koppers, Breukers, Kusk

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander, Viergever – Klaassen, Serero, Andersen – Schöne, Sigthórsson, Kishna
    Náhradníci: Boer – Menig, Riedewald, Milik, El Ghazi, Denswil, Zimling.
    Tak tady se dnes bude hrát.

-3
    Fotbalisté obou celků nastupují na hrací plochu, utkání za okamžik začne.

1

1
    Hráči Twente rozehráli a okamžitě se snaží proniknout na polovinu soupeře.

2
    Domácí rozehráli rychlou akci po levé straně, která vyústila v autové vhazování v blízkosti pokutového území.

3
    První rohový kop zápasu bude zahrávat FC Twente.

3
    Hosté se ubránili a sami se nyní hrnou vpřed.

4
    Veltman fauloval ve středu hrací plochy Castaignose, Twente bude rozehrávat.

5
    Nyní byl pro změnu na zem povalen Mijači, domácí celek zůstane u míče. Ajax se zatím do hry moc nedostává.

7
    Brankář Ajaxu Cillessen heldal dlouhým výkopem někoho ze spoluhráčů, míč ale získali domácí.

7
    Mijačiho centr z levé strany byl zblokován na další rohový kop pro Twente.

8
    Domácí si ale žádnou zajímavou příležitost nevytvořili.

10
    Do útoku se konečně dostali také hráči Ajaxu a Sigthórsson se probojoval k odraženému balonu na hranici vápna, obrana soupeře ale jeho ránu zblokovala.

11
    Klub z Amsterdamu nyní trochu převzal iniciativu a dostal domácí hráče pod tlak.

12
    Hosté dobře napadají rozehrávku soupeře, kterému to dělá docela velké problémy.

13
    Fotbalisté Twente se stále snaží nějak kloudně rozehrát, zatím si ale jen přihrávají na vlastní polovině.

14
    Hostující hráči si nyní při rozehrávce počínali dost lehkomyslně, Castaignos ale nepřesnou přihrávkou útočnou akci Twente pokazil.

16
    Oba týmy bojují o balon v blízkosti středového kruhu.

17
    Twente právě vstřelilo branku!
    Domácí tým se prosazuje a vede nad Ajaxem 1:0. JÉSUS MANUEL CORONA se prohnal vpřed po pravém křídle, obesltil ve vápně obránce a střelou k pravé tyči nedal gólmanovi Cillessenovi šanci.
    CORONA - 1:0

20
    Hráči Ajaxu drží míč a snaží se dostat k brance soupeře, Twente ale nyní dobře brání.

21
    Držení míče

64 % : 36 %

23
    Hosté se snaží dostat domácí tým pod tlak, chtělo by to ale přesnější a rychlejší kombinaci nebo nějakou překvapivou akci.

24
    Castaignos ztratil balon na levé straně hřiště, Ajax může pokračovat ve snaze o vyrovnání.

25
    Domácí duo Ebecilio – Corona kombinuje ve středu hrací plochy a snaží se rozehrát útočnou akci svého týmu.

26
    Mijači upadl v pokutovém území po kontaktu s obránce, sudí dal ale jasně najevo, že se penalta pískat nebude.

29
    Nyní Mijači pro změnu vypálil z levé strany, Cillessen však jeho nepříliš tvrdou ani umístěnou střelu chytil.

30
    Po půlhodině hry je na tom lépe Twente, které vede nad Ajaxem 1:0 díky brance Corony.
    Na stadionu De Grolsch Veste panuje parádní atmosféra.

31
    Po nějaké době se do útoku dostali také hosté, dnes se jim ale zatím v ofenzivě nedaří. Hráčům Twente nedělá velké problémy své protivníky ubránit.

32
    Rohový kop pro FC Twente.

33
    Hráčům Ajaxu se ale podařilo dostat míč do bezpečí.

34
    Corona spoléhal na individuální schopnosti, což se mu ale nevyplatilo a Twente přišlo o balon.

36
    Klaassen poslal do pokutového území Twente z pravé strany dobrý centr, ke kterému se ale nikdo z jeho spoluhráčů neprobil.

37
    Brankář Marsman si teď trochu neporozuměl s vlastními obránci, Ajax získal autové vhazování poblíž vápna soupeře.

38
    Sigthórsson si zpracoval na hranici šestnáctky centrovanou přihrávku a z voleje vyslal na branku Twente přízemní střelu, kterou ale brankář vyrazil mimo.

40
    Pomalu se blíží konec první půle. Domácí jsou s balonem na útočné polovině, nikam však nespěchají.

41
    Ziyech se pokusil vypálit z hranice pokutového území, obrana Ajaxu ale jeho pokus zblokovala. Aut pro Twente.

42
    A právě Hakim Ziyech se nyní svíjí na zemi, poté co ho ostře poslal k zemi Serero.

43
    Ziyech už je v pořádku a může se pokračovat ve hře.

45
    Hra je dost často přerušovaná a moc neplyne. K vidění je jeden faul za druhým.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první půli, ve které mělo domácí Twente navrch a zaslouženě vede 1:0, poté co se v 17. minutě prosadil Corona. Ajax se snaží, zatím mu toho ale moc nevychází, a tak defenziva domácího týmu neměla až tolik práce. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu FC Twente: Odešel střelec zatím jediného gólu Jesus Manuel Corona, nahradil ho Youness Mokhtar.

47
    Mokhtarův centr z pravého křídla proletěl pokutovým územím Ajaxu bez toho, aby někdo zasáhl do dráhy letu míče.

48
    Mijači se snažil zleva poslat do vápna přízemní přihrávku, obrana Ajaxu ale byla proti.

49
    Schöne ztratil balon u brankové čáry poblíž branky Twente, nebude z toho ani rohový kop.

50
    Cillessen si sjednal v šestnáctce respekt a sebral vysoký centr do rukavic. Hráči Ajaxu se snaží založit útočnou akci.

52
    Hosté budou rozehrávat volný přímý kop z necelých 34 metrů.

53
    Dánský ofenzivní hráč Lasse Schöne se opřel do balonu a jeho tvrdá rána, jejíž směr ještě změnila faleš, zatřásla břevnem! Krásný fotbalový moment, domácí měli velké štěstí.

55
    Twente nehraje v takové pohodě jako v první půli, Ajax má mnohem víc prostoru pro kombinaci.

56
    Obránce Ajaxu Amsterdam Joël Veltman dostal žlutou kartu za tvrdý faul na protihráče.

57
    Vzápětí si žluté napomenutí vysloužil za faul rukama i Luc Castaignos (TWE).

59
    Andersen si dokázal poradit s několika protihráči, nedokázal ale poté přesně přihrát, a tak se k míči dostali domácí hráči.

60
    Schöne centroval do pokutového území Twente z pravého křídla, jeho zblokovanou přihrávku ale lapil do rukavic gólman Marsman.

61
    Rohový kop pro Ajax Amsterdam.

62
    Střídání v týmu FC Twente: Pro dnešek dohrál japonský fotbalista Ryo Mijači, místo něj na hrací plochu vyběhl Dán Kasper Kusk.

64
    Hostující tým se po levém křídle daleko nedostal, Kishna si v souboji s obráncem pomohl faulem.

67
    Ajax drží balon a kombinuje na útočné polovině, pozornou obranu Twente ale není snadné překonat.

68
    Domácí Mokotjo měl na hranici pokutového území dobrou pozici pro střelu, jeho pokus z první byl ale velmi nepřesný.

71
    Ajax právě vstřelil branku!
    Reprezentant Islandu KOLBEINN SIGTHÓRSSON nejprve z ostrého úhlu trefil tyč, po krátké chvíli ale dostal šanci na reparát a po dobré přihrávce se hnal sám na gólmana. Přestože ho obtěžoval obránce Bengtsson, dokázal Sigthórsson dostat míč za brankovou čáru.
    SIGTHÓRSSON - 1:1

72
    Střídáni v týmu Ajax Amsterdam: Odešel právě úspěšný střelec Kolbeinn Sigthórsson, kterého na hrací ploše nahradil Polák Arkadiusz Milik.

72
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: Dohrál Ricardo Kishna, místo něj si zahraje Anwar El Ghazi.

79
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se zdají být vývojem utkání mírně otřeseni.

80
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: Hrací plochu opustil Thulani Caleeb Serero, místo něj nastoupil Niki Dige Zimling.

82
    Hráči Twente nyní výborně napadají rozehrávku Ajaxu. Hosté před vlastní brankou hodně zmatkují.

83
    Nyní domácí kombinují s míčem v blízkosti půlící čáry. Ajax se do útoku moc nežene.

84
    Milik číhal na hraně pokutového území Twente na přihrávku, jejíž směr ale změnili obránci domácího týmu, a tak si pro balon došel brankář Marsman.

85
    Domácí budou rozehrávat standardní situaci z levé strany.

86
    Nic ale nevymysleli, fotbalisté Ajaxu Amsterdam se ubránili a sami se snaží zaútočit.

87
    Rychlý protiútok domácího mužstva zakončil střelou z pravé strany Castaignos. Vůbec to nebyla marná rána, pravou tyč branky Ajaxu minula jen o kousek.

88
    Střídání v týmu FC Twente: Z hrací plochy odešel Kamohelo Mokotjo, kterého nahradil Orlando Engelaar.

90
    El Ghazi poslal z pravé strany před branku Twente dobrý centr, ke kterému se ale nikdo z hráčů Ajaxu nedostal.

90+1
    Nastavují se tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2
    El Ghazi nepřesnou rozehrávkou zastavil útočnou akci hostujícího celku. Dopředu mohou zamířit domácí.

90+2
    Na útočné polovině ale zůstal Ajax a Schöne se po dobrém centru dostal k hlavičce, kterou ale Marsman chytil do rukavic.

90+3

A je konec. Ve druhém poločase byli lepší hosté, kteří si vytvořili více šancí a neustále se snažili tlačit dopředu. Dvakrát zachránila Twente branková konstrukce, v 71. minutě už se ale Sigthórsson dokázal prosadit a stanovit výsledku konečnou podobu. Dá se říci, že jsme sledovali utkání dvou poločasů – v tom prvním byli lepší domácí fotbalisté, ve druhé půli dominoval na hřišti Ajax. Remíza 1:1 je tedy spravedlivá.

Děkuji za sledování on-line přenosu a přeji dobrou noc. (22:39:30)