SK Karviná – Technika Brno 4:5 (po pr.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 4:3 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 3:4 (kon.)
Poruba 2011 – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Sokolov – Kolín 2:3 (1:2 po s.n.) | Jindř. Hradec – Klatovy 2:0 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 6:2 (kon.) | Trutnov – Řisuty 3:2 (kon.) | Kobra – Tábor 3:2 (po pr.)
Nymburk – Klášterec nO 2:5 (kon.) | Vrchlabí – Žďár n/S 3:7 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 2:3 (po pr.)
Nový Jičín – Vsetín 6:4 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Klatovy
Úterý 28.10.2014, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Netradičně v úterý je na pořadu již 9. kolo druholigové skupiny Západ. Na led osmého Vajgaru přijedou poslední Klatovy.

Západočeši mají na svém kontě zatím pouhé dva body. V druhém kole uhráli bodík na horkém táborském ledě a v kole pátém prohráli na domácím ledě po nájezdech s Pelhřimovem. Ostatní duely Klatovům body nepřinesly. V posledních čtyřech zápasech měli Klatovští k bodům daleko. Vysoko prohráli doma s Kolínem a Sokolovem a i cesty do Moravských Budějovic a Děčína přinesly Klatovům vysoké porážky. Jednou ale vítězství přijít musí, takže Vajgar by neměl úterní souboj podcenit.

Jindřichohradecký Vajgar v minulém kole získal první body z kluzišť soupeřů, když importoval hned dva body z Děčína. Body z venku je třeba potvrdit před domácím publikem a Vajgar si nemůže dnes klást malé cíle.

Úterní utkání Vajgaru s Klatovami bude v pořadí již dvaadvacáté. Vajgar má aktivní bilanci jako co se skóre týče (95:91), tak i co do počtu vítězství. Jihočeši zvítězili osmkrát, Klatovy mají o jeden hradecký skalp méně. V šesti případech se body mezi oba soupeře dělily. Mezi nejpamátnější zápasy těchto soupeřů patří jistě finále druholigového play-off z ročníku 2003/2004. Vajgar doma zvítězil jasně 8:1, odveta na západě Čech vyšla domácím v poměru 5:3 a o postupujícím musel rozhodnout třetí zápas. V dramatickém a nervy drásajícím utkání rozhodl o vítězství 5:4 Jaroslav Kocar a více než 3.000 diváků mohlo začít slavit postup do baráže. Loni to však bylo o něčem zcela jiném. U Vajgaru Klatovy vyhrály 6:3 a na domácím ledě 7:2.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Gába, Kubeš T. – Jindra, Procházka, Kotaška, Zich, Kořínek, Tržil, Jasečko, Kohút – Mazanec, Lazorišák, Milotinský, Šperger, Voříšek, Trummer, Brabec, Dvořák, Tomšík, Michal, Košťál, Švihálek.

SHC Klatovy: Gulimov, Pacl – Zeman, Houfek, Žáček, Kubík, Mrázek, Bastl, Pouska, Novotný, Pacanda, Kubeš V., Vondryska, Noga, Vizinger, Pondělík, Pech, Samoilov, Tulačka, Polata.

Rozhodčí: Jechoutek D. – Štětina J., Štětina D..

Po ledě již krouží trojlístek sudích a již se připojují i oba týmy. Do branky hostů se staví Michail Gulimov, do hradecké pak David Gába.

00:01

00:41
    Lazorišák marně hledal Mazanec, na druhé straně Gába přerušil hru.

01:15
    Šperger s Trummerem v brejku dvou na jednoho, klatovská obrana zafungovala na jedničku a hradecké zakončení se nekonalo.

02:14
    Klatovy vyhazují na icing.

02:35
    Rána hostujícího Mrázka sražena vysoko nad.

03:18
    Vysunutí Josefa Mazance domácím nevyšlo a po zakázaném uvolnění se hra vrací před Davida Gábu.

03:42
    Brabec před Gulimovem nezpracoval skákavý puk.

05:20
    Vajgar si zahraje přesilovou hru, Petr Mrázek dvě minuty za podražení.

06:16
    Pacanda při vlastním oslabení se dostal k odraženému puku a málem se dostal do tutové šance. Gába mu puk vypíchl na poslední chvíli.

07:24
    Hosté v plném počtu. Závěr přesilovky nebyl ze strany domácích špatný, ale mnoho střel domácí nepředvedli.

08:05
    Ofsajd Vajgaru.

08:19
    Martin Pouska provětral Gábovu lapačku.

09:22
    Stanislav Jasečko putuje za katr, dvě minuty za držení protihráče.

09:31
    Luboš Voříšek dostrkal puk do středního pásma.

10:16
    Kubík v dobré šanci minul.

10:28
    Síly na ledě se srovnají, Jakub Houfek dvě minuty za hákování.

10:57
    Lazorišák nad.

11:22

12:28
    Hosté jsou kompletní, Vajgaru zkrácená přesilovka vůbec nevyšla.

12:56
    Polata protáhl Davida Gábu pohotovou střelou.

14:14
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Kořínkovu střelu hostující obrana vyrazila do ochranné sítě.

15:08
    Zich od modré do lapačky Jindřicha Pacla v brance Klatov.

16:01
    Klatovy si zahrají v početní výhodě, dvě minuty za podražení pro Petra Zicha.

17:10
    Vajgar zodpovědně brání.

17:39
    Faul kolenem v podání Josefa Jindry. Malinko sporný verdikt sudích.

18:07
    Vajgar ve čtyřech.

18:46
    Zich vyváží a hatí hostům jejich manévry.

19:39

20:00

Branku jsme v první dvacetiminutovce neviděli, ale rozhodně bylo na co koukat. Domácí jsou při hře pět na pět lepší, Klatovy, zase ukázaly několik povedených akcí v přesilových hrách. Druhá třetina startuje cca v 18:41.

20:01

20:15
    Vladislav Kubeš se dral do zakončení, Jasečko ho však nepustil.

20:59
    Trummer střílel hned po buly, z protiútoku se osmělil Matěj Polata.

21:14
    Zich zavezl podél levého mantinelu puk do třetiny, předal ho mezi kruhy Trummerovi, ale toho vychytal Pacl.

21:26
    Procházkova dělovka z vrcholku kruhu, Pacl nadvakrát puk lapil, nikdo z domácích neměl šanci dorazit puk do branky.

22:42
    Košťál s Mazancem nedostali puk do branky, šance obrovská.

24:11
    Gába musel zasahovat u své levé tyče. Domácí obrana nebyla schopna puk vyhodit při tlaku hostů z Klatov.

24:34
    Voříškova teč Dvořákovy střely končí mimo, na druhé straně hosty neposlechl při protiútoku puk.

24:40
    Sražená klatovská střela končí v ochranné síti, vhazuje se po pravici hradeckého brankáře.

25:28
    Ota Lazorišák se natlačil před Pacla, ale faulem mu zhatil snažení Jiří Novotný, dvě minuty za vysokou hůl.

25:58
    Vajgar právě vstřelil branku!
    ZDENĚK ŠPERGER mazácky otevírá skóre zápasu. Nabruslil si s pukem na holi, obkroužil branku a u protilehlé tyčky našel skulinku. Asistence Ivo Kotaška.

26:44
    Josef Mazanec na ledě po zásahu holí v obličeji. Dvě minuty pro Jiřího Novotného, dvě minuty za vysokou hůl.

27:38
    Hradecké přesilovkové snažení zatím ovoce nenese.

28:46
    Hosté jsou kompletní, Vajgar se dostal do tlaku až v závěru přesilovky, ale střely Milotinského s Lazorišákem Pacla nepřekonaly.

31:16
    Vajgar má převahu, ale zakončení jaksi chybí.

31:40
    Lazorišák se natahoval po dorážce Procházkovy střely a byl faulován. Jakub Houfek dvě minuty za podražení.

33:20
    Puk z hole Špergera již padal do branky, ale hůl jednoho z hostujících hráčů ho se štěstím vytěsnil.

34:33
    Hosté se brání hradeckému tlaku, po icingu se vše vrací před Pacla. Klatovy jsou již kompletní.

35:06
    Pouska střílel, lapačka domácího brankáře byla na svém místě.

35:45
    Milotinský nadvakrát před Paclem, ale skákavý puk ho neposlechl ani v jednom případě.

37:17
    Jan Trummer dvě minuty za vražení na hrazení.

37:33
    Vajgar v brejku, Milotinský trefil Jindřicha Pacla.

38:31
    Mazanec vyvezl puk, předal do jízdy Jindrovi, ale jeho bekendový blafák v brance neskončil.

39:20

40:00

Vajgar vede po 40 minutách hry nad týmem z Klatov 1:0. Ve 26. minutě otevřel účet zápasu v přesilové hře Zdeněk Šperger. Hosté zodpovědně odolávají hradeckému tlaku. Třetí třetina začne cca v 19:28.

40:01

40:29
    Vajgar v šanci, Procházkova rána sražena mimo hrací plochu.

42:05
    Kubík nepřekvapil nahozením zpoza branky hradeckého brankáře.

42:39
    Martin Pouska střílel, Gába připraven.

44:53
    Hosté z Klatov nyní udávají tempo hry.

45:39
    Josef Mazanec pálil z mezikruží, Pacl byl dobře postaven.

46:59
    Kořínek nahodil puk na branku hostů, Voříšek se snažil tečovat, ale puk skončil na Paclových betonech.

47:34
    Klatovský ofsajd.

48:47
    Miroslav Žáček zalehl puk, dvě minuty za zdržování hry.

50:26
    Josef Jindra si sjel z modré, zkušeně si došel pro faul, Matyáš Kubík dvě minuty za podražení. Vajgar bude hrát 21 vteřin pět na tři.

50:31
    Zdeněk Šperger dvě minuty za nedovolené bránění.

50:52
    Ivo Kotaška švihem do Paclovy masky. Hostující brankář je malinko otřesen. Klatovy jsou ve čtyřech.

51:47
    Faul na Josefa Mazance zůstane bez trestu.

52:33
    Oba týmy jsou kompletní, ale pět na pět se pokračovat nebude. Luboš Voříšek dvě minuty za faul loktem.

52:54
    Kotaška pálil při vlastním oslabení, Pacl vytěsnil betonem.

54:06
    Vajgar při vlastním oslabení před Paclem, který zkrotil Kořínkovu nabídku na teč.

54:32

57:11
    Petr Vizinger dvě minuty za faul na Mazance, hákování.

57:39
    Lazorišák těsně vedle.

57:46
    Josef Mazanec na trestné lavici, dvě minuty za podražení.

59:19
    Branka Klatov prázdná a jsou kompletní.

59:19
    Klatovy si berou oddechový čas. Do konce trestu Josefa Mazance zbývá 27 vteřin.

59:36
    Klatovská branka prázdná, puk končí mimo hrací plochu mezi střídačkami.

59:59
    LUBOŠ VOŘÍŠEK trefil prázdnou branku hostů a Vajgar tak body nedá. Asistence Ivo Kotaška.

60:00

Bitva končí lépe pro domácí Vajgar, který doslova udolal hosty z Klatovy. Drama do poslední minuty.

Nejlepším hráčem hostů je Vojtěch Tulaška, na domácí straně pak David Gába.

Vajgar si připisuje tři body do tabulku, David Gába vychytal první nulu letošní sezóny. S tímto se s vámi loučím a hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:05:37)