Kladno – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.) | Slavia – Hvězda Praha 8:1 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 1:0 (kon.)
HC Plzeň – PZ Kladno 10:2 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Třinec 1:9 (kon.)
Pardubice – Kolín 5:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Rytíři Kladno
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Sparta Praha
Úterý 28.10.2014, 12:00 • ČEZ stadion Kladno - 2. plocha • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Velmi pikantní zápas nám nabídne 13. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu. Dnes se na 2. ploše kladenského ČEZ stadionu odehraje středočeské derby mezi domácím Kladnem a hostující Spartou.

Domácí Kladno figuruje v tabulce na 6. místě se 17 body. Rytířům se v poslední době příliš nedaří, o čemž svědčí i bilance z posledních 4 zápasů, ve kterých Kladno získalo jen 2 body.

Matyáš Filip 11 bodů (6+5)

Naopak Sparta přijíždí na do nedalekého Kladna obhajovat první příčku v tabulce. Pražský tým dosud nasbíral 30 bodů ve 12 zápasech. Sparta nastřílela nejvíce gólů ze všech týmů ligy, o což se postarali především útočníci Safin a Šišolák, kterým náleží první a druhé místo v kanadském bodování celé soutěže.

Vojtěch Kropáček 18 bodů (6+12)

Rytíři Kladno: Zázvorka (Kodad) – Haspeklo, Matula, Veber, Slabý, Dlouhý, Filip, Kryll – Rejzek, Soukup, Svoboda,Kalaj, M.Bláha, Nagy, O.Bláha, Kouba, Hrabík

HC Sparta Praha: Wolf (Kašpar) – Vorobjev, Imlauf, Simotics, Vízner, Hanuš, Horský, Mysliveček, Procházka – Švarc, Pika, Šišolák, Kropáček, Wojnar, Safin, Vokurka, Arnošt, Mrázek, Čech

Rozhodčí: Dundr – Holý, Muller.

Oba týmy už jsou na ledové ploše a rozcvičují se. Zápas začne s malým zpožděním.

Vše je připraveno k zahájení zápasu.

00:01

Úvodní buly vyhrávají domácí.

00:35
    Hostující kapitán Safin se prodíral pásmem, ale byl tvrdě zastaven domácími beky.

01:12
    Simoticz se dostal ke střele, ta byla velmi nepřesná.

01:34
    Sparta právě vstřelila branku!
    Na úvodní gól zápasu jsme nečekali dlouho. Nenápadná střela jednoho ze sparťanských útočníků propadla až za Zázvorku, kde puk doklepl do prázdné brány JEVGENIJ PIKA. Asistence: Michael Švarc, Jakub Wojnar.

03:06
    Hrabík unikl po pravém křídle, jeho střela ovšem mířila vysoko nad bránu hostí.

04:18
    Sparta se usadila v pásmu domácích, kde kombinuje.

05:20
    Kladnu se nedaří rozehrávka, velkou zásluhu na tom má i výborné napadání hostů.

05:29
    Domácí teď zastavili nápor Sparty jen vyhozením přes všechny čáry.

06:15
    Dlouhý teď prověřil Wolfa nahozením od modré. Sparťanský gólman si z jeho pokusem i s následnou dorážkou Soukupa poradil.

08:31
    Domácí Bláha měl teď hodně času na střeli, jeho střela z nápřahu mířila jen těsně vedle levé tyče sparťanské brány.

08:48
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Teď Kladno výborně využilo přečíslení 2 na 1. Hrabík skvěle přihrál na MATĚJE SOUKUPA, který s přehledem trefil prázdnou branku. Asistence: Kryštof Hrabík, Adam Kalaj.

10:27
    Domácí tento gól velmi povzbudil.

11:18
    Mysliveček zkoušel střelu od modré, jeho tvrdý projektil míří do rohu kluziště.

12:04
    Sledujeme velmi bojovný hokej, který nám zatím moc šancí nepřinesl.

14:24
    Zblokovanou střelu Horského ukryl v lapačce Zázvorka.

15:16
    Bláha čekal na brankovišti, kam se také dostal odražený puk. Kladenský útočník sám tváří v tvář Wolfa nepřekonal.

16:25
    Kladno teď tlačí svého soupeře! Kryll zkusil od modré napálit černou gumu, tento pokus lapil do svých chráničů Wolf.

16:50
    I hosté si vytvořili svou šanci, ale ze závaru před domácí bránou vyšel jako vítěz Zázvorka.

17:06
    Sparta jde znovu do vedení. Mezí kruhy si sjel MATOUŠ HORSKÝ a přesnou střelou prostřelil domácího brankaře. Asistence: Ondrej Šišolák, Vojtěch Kropáček.

18:57
    Kryll měl opět dost času na modré, tak zkusil vystřelit mezi betony hostujícího gólmana, ten jeho střelu bezpečně chytá.

19:58
    Jeden z hostujících útočníků byl netrpělivý a vjel do pásma Kladna dříve než puk. Píská se ofsajd.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:52.

Sparta šla v první třetině brzo do vedení, ale Kladno dokázalo srovnat a mohlo jít i do vedení. Své akce domácí nevyužili a tak zaúřadovali hosté. Matouš Horský se postaral o zatím rozdílový gól zápasu.

20:01

20:03
    První vhazování 2.třetiny vyhrávají domácí.

20:39
    Šišolák se teď elegentně prokličkoval domácí obranou a přihrával na zcela volného Safina, kterého vychytal domácí brankář Zázvorka.

21:42
    Domácí Nagy bojoval mezi hostujícími obránci, kteří ho nakonec obrali o puk.

22:22
    Kryll (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

22:43
    Dvě dělovky vypálil hostující Horský, obě dvě jen zaduněly na o hrazení za domácí bránou.

23:19
    Sparta si teď nepočínala dobře. Píská se ofsajd.

24:20
    Dlouhá kombinace hostujícího mužstva vedla jen k nepřesné střele Hanuše.

24:22

25:59
    Pika teď přenechal puk Hanušovi, který o několik decimetrů minul svatyni domácích

27:43
    Opět velmi aktivní domácí obránce Kryll se dostal ke střele, kterou s velkými obtížemi vytěsnil Wolf.

28:49
    Bláha objel hostující klec a zkoušel do ní zasunout puk. Černá guma jen volně proklouzala brankovištěm ven ze třetiny.

29:45
    Safin (SPA) vyloučen na 2 minuty za napadení.

30:02
    Šišolák projel kolem pravého mantinelu do třetiny domácích a prověřil bekhendovým pokusem Zázvorku

30:49
    Nebezpečná střela Vebera teď byla tečována mimo bránu hostů.

31:45

32:15
    Hostující Radek Procházka zkoušel objet branku domácích, ale narazil na skvěle chytajícího Zázvorku. Následný tlak domácí ustáli.

34:41
    Švarc přebruslil domácího obránce, ale už byl moc blízko k Zázvorkovi, který jeho pokus bezpečně kryje.

36:10
    Mrázek (SPA) vyloučen na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě
    .

36:32
    Nahození Haspekla zachytil jeden z hostujících obránců a následně puk vyhodil do bezpečí.

37:02
    Rytíři vytvořili závar v brankovišti hostů. Následně vylétla puk z klubka hráčů a rozvlnil síťku za zády Wolfa. Autorem branky je VÁCLAV VEBER. Bez asistence.

37:19
    Vojtěch Svoboda (KLA) vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.
    Michael Švarc (SPA) vyloučen za 2 minuty za napadení.

38:34
    Dělovka hostujícího obránce Horského zazvonila na tyč domácí brány!

38:54
    Sparta se prosazuje těsně před koncem druhé třetiny. OSTAP SAFIN si sjel před Zázvorku a skvělým bekhendovým blafákem překonal kladenského brankáře. Asistence: Ondrej Šišolák.

39:08
    Hrabík (KLA) vyloučen na 2 minuty za napadení.

40:00

Další třetina začne přibližně v13:36 .

Druhá třetina nám nabídla větší zábavu, než ta předchozí. Tlak Kladna střídal jeden brejk Sparty za druhým. Do třetí třetiny půjdou s jednogólovým vedením hosté.

40:01

40:12
    Puku se po vhazování zmocnili hosté a ženou se kupředu.

40:39
    Haspeklo (KLA) vyloučen za 2 minuty za nedovolené bránění.

41:08
    Hrabík se vrací z trestné lavice. Sparta pokračuje v přesilovce 5 na 4.

41:45
    Wojnar prověřil z velkého úhlu Zázvorku, následná střela Hanuše se také mezi tři tyče nevešla.

42:39

43:35
    Veber se ocitl na pravém kruhu zcela sám a nastřelil pravou tyč brány, kterou hájí Adam Wolf!

45:11
    Domácí prahnou po vítězství a snaží se dát všechny síly do útoku.

45:40
    Hanuš (SPA) je vyloučen na 2 minuty za napadení.

45:40
    Hanuš (SPA) a Švarc (SPA) dostávají 10 minutový osobní trest za nesportovní chování.

46:20
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.

47:40

49:10
    Vidíme tvrdou hru z obou stran, která nepřináší mnoho šancí.

50:50
    Po pravém křídle ujel Wojnar, ale s jeho střelou si domácí gólman poradil.

51:28
    Veber nejprve střílel do tyče sparťanské brány, puk se následně odrazil do brankoviště, kde stál nikým nehlídaný ADAM KALAJ, který bezpečně puk dorazil do prázdné brány. Asistence: Václav Veber.

53:58
    Wojnar teď nebezpečně zakončoval, ale Zázvorka byl pozorný.

55:35
    Zázvorka zachytil nahození jednoho z hostujících hráčů

56:03
    Píka zakončoval z bezprostřední blízkosti domácí brány, jeho střela míří těsně mimo.

56:37
    Šišolák (SPA) je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.

57:25
    Kladno kombinuje, ale zatím se ke střele odhodlal jen Soukup, jehož střelu po ledu vyrazil Wolf.

58:37

59:36
    Teď zůstal ležet na ledě domácí Matyáš Filip. Hra je přerušena.

60:00

Ve třetí třetině se domácím podařilo srovnat zásluhou Kalaje. Stav je tedy nerozhodný 3:3 a bude následovat prodloužení.

60:01

60:25
    Na začátku prodloužení je aktivnější Sparta, která kombinuje v pásmu domácích.

60:48
    Domácí útočník Kalaj si teď vytvořil skvělou příležitost. Z bezprostřední blízkosti ovšem ani na třikrát na Wolfa nevyzrál.

61:47
    Veber zkoušel své štěstí, ale jeho střela od modré se k bráně hostů nedostala.

62:10
    Kladno je v prodloužení velice aktivní. Vypadá to, že nájezdy by byly pro Spartu vysvobozením.

63:01
    Hostující obránce Procházka jen nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.

64:31
    Procházka se dostal z pukem až před domácího gólmana, ale jeden z domácích beků mu nedovolil zakončit.

64:55
    Kryštof Hrabík se dostal v brankovišti ke třem střelám, ale všechny je zlikvidoval dnes skvěle chytající Wolf.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Hrabík se snažil střelou mezi betony překonat hostujícího brankáře. To se mu nepovedlo a Wolf chytá.

1. série
    0:0
    Safin zkusil střelu zápěstím, neuspěl.

2. série
    1:0
    Kalaj přesně vymetl šibenici hostující brány !

2. série
    1:0
    Šišolák zkoušel bekhendový blafák, ale Zázvorkova lapačka byla rychlejší.