Kladno – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.) | Slavia – Hvězda Praha 8:1 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 1:0 (kon.)
HC Plzeň – PZ Kladno 10:2 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Třinec 1:9 (kon.)
Pardubice – Kolín 5:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HCM Warriors Brno
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
AZ Havířov
Úterý 28.10.2014, 14:00 • Hokejová hala Úvoz • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Krásný sváteční den. Zdravím všechny fanoušky naší nejmladší extraligové kategorie. ELIOD ELMD dnes má na programu 13. kolo, v rámci kterého uvidíme v Brně souboj Warrioru s Havířovem. Máme před sebou tabulkově velmi důležitý zápas. Soupeři mají stejný počet bodů a jen díky lepšímu skóre jsou Brňané o příčku výš, tedy na šestém místě. Poslední vzájemný zápas vyhrál na svém ledě Havířov a Warrior bude jistě chtít soupeři porážku oplatit. Začínáme ve 14.00...

HCM Warrior Brno: Holík (Borský) – Daněk, Miloš, Jurnečka, Pípa, Kuchař, Rafaj – Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Růžička, Chalupa, Dufek (C), Malý

AZ Havířov: Velička (Šembera) – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Piskoř, Adámek – Veselý, Pawliczek, Smička, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný

Rozhodčí: Humpolíček – Otáhal, Mikšík.

00:01

00:16
    Domácí sice vyhráli buly, ale nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

00:43
    Rafaj pálil od modré, Velička puk jen vyrazil před sebe, ale naštěstí pro něj si ho nevšiml Blaško, který by jinak dorážel do úplně odkryté branky.

01:15
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    TOMÁŠ RAFAJ to zkusil znovu a tentokrát byl Velička na jeho ránu krátký a Brno otevírá skóre zápasu.
    Asistence: Ondřej Kunst, Libor Macháň

02:41
    Blaško (WAB) 2 min. – podražení

02:52
    Teď Holík nadvakrát výborně zasáhl proti střele Sturze a následné dorážce z těsné blízkosti.

03:50
    Pokus Jonáše Peterky podržel Holík v rukavici.

04:03
    Puk letí až za Veličku.

04:41

05:07
    Daniel Piš se řítil sám na Holíka, ale domácí ho stihli dobruslit a on tak neměl dostatečný klid na přesné zakončení a s tím nepřesným si Holík poradil.

06:23
    Domácí teď zamkli hosty v jejich obranné třetině, ale Velička všechny pokusy úspěšně zlikvidoval.

07:20
    Dufek zasáhl puk vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:55
    Blaškovo nahození poslal Velička betonem do rohu.

09:32
    Piskoř (HAV) 2 min. – podražení

11:21
    Jurnečkova střela se od betonu Veličky odrazila do brankoviště odkud od paty Blaškovy brusle putovala směrem do branky a jen o několik málo centimetrů ji minula.

11:32

13:22
    Patrik Veselý se ocitl úplně sám před Holíkem, ale ten ho vychytal.

14:28
    Brňané si teď vytvořili velký tlak, ale neproměnili žádnou ze šancí.

16:23
    Domácí drží puk na hokejkách a Havířovu ho půjčují jen sporadicky.

19:14
    Nepřesná hra teď "zdobí" průběh posledních minut.

19:58
    Po Malého nahrávce zkoušel štěstí Dufek, ale těsně minul tři tyče Havířova.

20:00

20:01

21:02
    Růžička dorážel z prostoru mezi kruhy, ale Velička pozorný.

23:39
    Kunst poslal krásnou přihrávku na Macháně, který číhal před branku, ale ten nestihl přesně zakončit.

24:20
    Dufkův pokus z pravého kruhu Velička neudržel ve výstroji a jen ho vyrazil.

25:33
    Špatná rozehrávka domácích a zakázané uvolnění.

25:43
    Teď se puk nebezpečně odrazil po buly Holíkovi do brankoviště, ale gólman Brna by pozorný a stihl ho zkrotit.

26:18
    Macháň dotíral na Veličku, ale ten puk udržel pod lapačkou.

29:19
    Stzurc (HAV) 2 min. – podražení

30:30
    Havířov sice zatím tráví oslabení v obranné třetině, ale do žádné šance Brno ještě nepustil.

31:19

31:28
    Hosté hráli v 6 a budou tak pokračovat v nevýhodě jednoho muže v poli. Trest odpyká Patrik Veselý.

32:14
    Jurnečkova střela proletěla těsně vedle levé tyčky Veličky,

33:15
    Domácím utekl puk do ofsajdu.

33:28

33:46
    Srníčkova dělovka málem vysklila plexi za Holíkovou bránou.

34:40
    Pípa (WAB) 2 min. -faul kolenem

36:40

37:10
    Ani v přesilových hrách si týmy netvoří žádné šance, puk stále létá z hokejky na hokejku, ale brankáři jsou bez práce.

38:14
    Blaško se dostal až před Veličku ale nepřekonal ho ani tvrdou střelou ani následnou dorážkou.

39:24
    Macháňovu střelu Velička vytěsnil hřbetem lapačky mimo tři tyče.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15.25.

40:01

43:03
    Nepřesná hra pokračuje i ve třetí třetině. Teď píská rozhodčí zakázané uvolnění.

43:41
    Macháň (WAB) 2 min. – podražení

44:22
    Holík kryje tvrdý pokud od modré čáry.

45:41

46:13
    Holík raději podržel puk, který na na letěl až z druhé strany hřiště.

51:16
    Brno se snaží o dosažení druhé branky, ale Havířov dobře napadá a nepouští je do velké šance.

52:00
    Bambulův plachťáček teď Holíka malinko potrápil.

53:51
    Havířovské zastavuje ofsajd.

55:51
    Jan Bambula v obrovské šanci, ale Holík teď podržel svůj tým!

58:08
    Havířov teď tlačí na vyrovnání, ale Brno zatím odolává.

58:13
    Oddechový čas pro domácí.

58:36
    Havířov se řítil do přečíslení, ale Holík puk drží ve výstroji.

59:11
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění a budou tak muset čelit dalšímu tlaku.

59:20
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov zkusil štěstí se šesti bruslaři v poli a vyšlo to. Šestý hráč, DOMINIK PAWLICZEK, si nehlídám počíhal u pravé Holíkovy tyčky a poslal puk do prázdné branky.
    Asistence: Jonáš Peterek, Patrik Srníček

59:34
    Domácí získávají velkou výhodu. Na trestnou lavici odchází střelec Dominik Pawliczek a Brno má před sebou přesilovku, která se popřípadě přenese i do prodloužení. Pawliczek navíc dostává i osobní desetiminutový trest.

60:00

60:01

60:21
    Jurnečkova dělovka sice prošla za Veličku, ale k jeho štěstí prolétla brankovištěm mimo branku.

61:34

62:40
    A výhodu přesilovky v prodloužení dostávají i hosté. Dufek musel zatáhnout za záchrannou brzdu a dostává 2 minuty za podražení.

62:42
    Blaško vyhazuje.

63:08
    Holík puk vyrazil do rohu a odtud letí opět až k Veličkovi.

63:30
    A znovu puk u Veličky.

64:14
    BAmbula tečoval těsně před Holíkem, ale ten puk udržel.

64:42
    Holík podržel puk v lapačce a domácí jsou už v plném počtu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani 65 minut nám nestačilo k určení vítěze a budou tak následovat samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Začínat budou domácí a pojede Ondřej Dufek.

Pokus o blafák neúspěšný.

Za HAvířov Peterek.

A trefuje mezírku mezi betony Holíka.

Za Brno Kunst.

A ani jeho blafák se nesetkal s úspěchem.

Havířov a Petr Hýsek.

Holík si vyjel hodně dopředu a chytá.

Ján blaško musí dát.

A dává. Opět blafák a tentokrát zakončený přesně pod horní tyč. Stav je 1:1.

Jel Srníček a holík kryje.

Prohazují se nám strany a jede Jonáš Peterek.

A trefuje nad lapačku Holíka.

Za Brno opět Ján Blaško.

A nedává.

V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Havířov.

JONÁŠ PETEREK proměnil oba dva samostatné nájezdy a zajišťuje pro svůj tým bonusový druhý bod.

Po dramatickém, nicméně ne divácky pěkném utkání, se s vámi loučím z brněnské haly na Úvoze a přeji příjemný zbytek svátečního dne. (16:17:08)

Magdalena Malá

Branky a nahrávky: 2. Rafaj (Kunst, Macháň) – 60. Pawliczek (Peterek, Srníček), rozh. náj. Peterek

HCM Warriors Brno: Holík (Borský) – Daněk, Miloš, Jurnečka, Pípa, Kuchař, Rafaj – Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Růžička, Chalupa, Dufek (C), Malý

Rozhodčí: Humpolíček – Otáhal, Mikšík