Philadelphia – Tampa 1:3 (kon.) | Toronto – Anaheim 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 0:1 (1:2 po s.n.)
Florida – Washington 2:1 (6:5 po s.n.) | Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:2 (kon.)
Nashville – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 5:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:3 (kon.)
Calgary – NY Rangers 2:5 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:1 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Detroit Red Wings
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 17.12.2014, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Pro tuto chvíli je to ode mne vše a já se s Vámi touto cestou rozloučím a přeji Vám dobrou noc nebo dobrý den. (04:25:17)

Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:34

Zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté z Columbusu. Ti využili dvě trestná střílení, oproti tomu domácí Detroit pouze jediné. Hosté tak pokračují ve vítězné sérii, která čítá již sedm utkání v řadě a společně s Anaheimem drží v této souvislosti nejdelší šňůru. Ten má také na kontě sedm vítězných utkání v řadě.

Boone JENNER - 0:1sn

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je BOONE JENNER.

3. série
    1:2
    Naopak Zetteberg nenašel mezírku mezi betony Bobrovského. Ten tak získává pro svůj tým bod navíc.

3. série
    1:2
    Jenner si taky počkal na pohyb Howarda a střelou k tyči posílá Columbus do vedení.

2. série
    1:1
    Naopak Nyquist volil střelu nad lapačku a vůbec netrefil branku.

2. série
    1:1
    Stejně tak na druhé straně Johansen, který si na to i přibrzdil, aby překonal domácího gólmana.

1. série
    1:0
    Dacjuk naopak provedl svůj bekhendový blafák dokonale.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Atkinson a nedokončil forhendový blafák pod beton Howarda.

Samostatné nájezdy začínají.

Vysvobození pro všechny přichází. O vítězi bude muset rozhodnout penaltový rozstřel, který začne za pár okamžiků.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:14
    Navrátilec do sestavy Detroitu DeKeyser nepřelstil svou střelou zápěstím Bobrovského.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

63:14
    Connaution nenašel mezírku mezi betony Howarda.

62:30
    Columbus se zcela nečekaně pokouší rozhodnout, ale jeho střely končí sražené v rohu.

60:55
    Mohlo být rozhodnuto, ale Wisnniewski z metru netrefil prázdnou branku a jeho následné gesto v podstatě ukázalo výsledek dnešního zápasu.

60:01

Ani celá základní hrací doba nestačila Detroitu s Columbusem ke vstřelení branky. Půjde se tak do prodloužení a vzhledem k průběhu zápasu je dosti pravděpodobné, že o vítězi rozhodnou až samostatné nájezdy, které budou pro oba celky spíše vysvobozením a jeden z týmu tak nakonec utrpí vítězství.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:57
    Foligno se opět tlačil před domácí branku. Obrana Detroitu ho zpacifikovala však přímo na ní.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

56:10
    Helm to zkoušel sám, ale nakonec musel odevzdat po boji puk hostující obraně.

55:14
    Zakázané uvolnění na straně Columbusu.

54:38
    Hra je teď hodně rozkouskována častými přerušeními. Vše nasvědčuje tomu, že se rozhodne až v nastavení.

52:50
    Foligno se dostal za domácí obranu, ale svůj forhendový blafák nedokončil, protože na poslední chvíli upadl a navíc Howard stihl dát včas svůj beton k levé tyči.

52:19
    Columbus se již pouze brání a vyhazuje kotouče přes všechny čáry.

50:53
    Blue Jackets vyčkávají s pukem za vlastní brankou.

50:00
    Oba celky mají na rozhodnutí utkání v základní hrací době posledních deset minut.

48:59
    Tropp byl blízko k prvnímu gólu zápasu. Našel však pouze lapačku domácího brankáře.

48:22
    Columbus v další, e Jenner z mezikruží nedokázala propašovat puk mezi betony Howarda.

47:27
    O individuální akci se pokoušel Calvert, ale na kruhu upadl a ztratil kotouč.

46:25
    Na druhé straně se totéž nepodařilo Morinovi.

45:39
    Otevřít gólový účet se nepovedlo ani Ouelletovi proti Bobrovskému.

44:50
    Rudá Křídla se navíc dopouštějí Icingu.

44:05
    Columbus má opět potíže dostat se s pukem ven z pásma. Detroit toho však zatím nedokáže využít.

42:41
    Shealan si najel před Bobrovského, ale z metru jej nedokázal překonat, protože trefil pouze před sebou bránícího obránce.

42:05
    Columbus se dopustil dalšího technického přestupku, tentokrát zakázaného uvolnění.

41:32
    Bobrovskij raději uschoval kotouč před dotírajícími Red Wings.

41:11
    Hosté se již drali do útočného pásma, ale zastavilo je postavení mimo hru.

40:01

Dnes to na gólové hody zatím nevypadá. I po 2. třetině je stav utkání bezbrankový a vzhledem k obrazu hry by vůbec nebylo překvapením, kdyby takovýto stav svítil na kostce v Joe Louis Areně i po 60 minutách. 3. třetina začne ve 3:19.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:24
    Domácí půjdou opět do čtyř. Za hákování již usedá na trestnou lavici Ericsson (DET).

36:40
    Hra se uklidnila a hraje se převážně za brankami obou týmů.

34:50
    Hraje se v pěti na obou stranách.

34:42
    Bobrovskij zastavil i tvrdou střelu Helma.

34:12
    Blue Jackets se osvobozují.

33:54
    Detroit to parádně vykombinoval, ale Nyquist dostal poslední přihrávku na bekhend a tak nechal vyniknout lapačkou Bobrovského.

32:50
    Přesilovku si vyzkouší také Detroit. Johansen (CBJ) dostává 2 minuty nepodmíněně za hákování.

32:36
    Quincey je zpět ve hře.

31:45
    Hosté musí začínat opět ze své obranné třetiny.

31:00
    Rudá Křídla vyhazují puk ale až za hostující klec.

30:36
    Columbus si vyzkouší opět přesilovou hru. Quincey (DET) vyloučen na 2 minuty za podražení.

30:25
    Zakázané uvolnění na straně Detroitu.

30:00
    Polovina zápasu za námi a stále jsme neviděli gól. Snad se jej dočkáme v zbylých 30 minutách tohoto střetnutí.

28:56
    Brankář Detroitu připraven i prosti střele Chaputa od mantinelu.

28:22
    Foligno byl dvakrát blízko k otevření skóre, ale ani dva pokusy mu nestačily k překonání Howarda.

27:15
    Kronwall se pokoušel něco vymyslet, ale bekhendem z ostrého úhlu Bobrovského nepřekvapil.

26:11
    že by se hra ale nějak výrazně změnila oproti úvodnímu dějství se říci nedá.

24:51
    Na druhé straně připravená kombinace Columbusu. Skončila ale sraženým pukem v ochranné síti.

23:35
    Abdelkader se objevil sám před Bobrovským, ale na poslední chvíli ho k ledu poslala obrana Columbusu.

23:09
    Chumel před Howardem. Puk však v jeho brance neskončil.

22:03
    Brankář hostů v jednom zápřahu. Postupně musel zlikvidovat pokus Dacjuka a dvě střely Sheahana.

20:41
    Jak Howrad, tak Bobrovskij si připisují první zákrok ve druhé části.

20:01

V Úvodním dějství jsme tedy branku neviděli a po pravdě není se ani čemu divit. Hokej to moc pohledný nebyl. Detroitu sice patřil úvod a Columbusu závěr části, ale ani jeden si nevytvořil v jejím průběhu takový tlak, kterým by uzamkl soupeře a vynutil si tak větší gólovou příležitost. Oba gólmani zatím neměli moc práce a proto je skóre po 20 minutách 0:0. 2 třetina začne ve 2:28.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:17
    Na druhé straně musel Bobrovskij likvidovat bekhendový pokus Quinceyho.

17:02
    Blue Jackets v posledních minutách vyrovnávají hru a Dubinsky střelou zápěstím vyslal další puk na Howarda.

16:21
    Zakázané uvolnění Columbusu.

15:04
    Domácí gólman zlikvidoval i střelu Gibbonse od mantinelu.

14:47
    Foligno si najel z druhé vlny do prostoru kruhu a zápěstím vyslal puk na Howarda. Ten byl ale připraven.

14:00
    Detroit zakládá další útočnou akci za vlastní brankou.

13:03
    Do zakončení se pokouší dostat také Columbus, ten ale hraje s pukem pouze za brankou.

11:56
    Vzápětí hned Smith z bezprostřední blízkosti nepřekonal Bobrovského.

11:44
    Celkem v klidu se vrací Cleary na led.

11:22
    Modrokabátníkům se početní výhoda vůbec nedaří a puk je opět za jejich brankou.

10:29
    Columbus však bude muset začít od vlastní branky.

09:44
    Máme zde první vyloučení zápasu. Cleary (DET) vykázán na trestnou lavici za podražení.

09:04
    Na druhé straně si po delší době osahal kotouč Howard po pokusu Dubinského.

08:17
    Ke střele se dostal až nyní Kronwall, ale střelou po zemi Bobrovského moc nevyděsil.

07:28
    Tlak Křídel je přerušen díky postavení mimo hru.

06:17
    Ovšem domácí hráči hrají s kotoučem převážně u mantinelu a k ohrožení brankáře Jackets mají hodně daleko.

05:27
    Hraje už ale opět Detroit a hostující obrana a Bobrovskij musí být v pozoru.

04:29
    Až nyní se povedlo Morinovi střelou zápěstím od mantinelu vyzkoušet Howarda

04:00
    Columbus se zatím nemůže dostat do hry a s pukem se zatím nedostal téměř do útočného pásma.

02:00
    Na brankáře Columbusu v úvodu utkání nevyzrál ani Zetteberg.

01:22
    jako první musel zasahovat Bobrovskij, který zneškodnil střelu Dacjuka

00:38
    Oba celky už si vyzkoušely rozehrávku. Na obou stranách však zatím byla nepřesná.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Ouellet, Smith – Abdelkader, Zetteberg, Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Jurčo, Sheahan, Cleary – Andersson, Glendening, Miller. Trenér: Mike Babcock.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) . Savard, Johnson, Prout, Ťjutin. Wisinewski, Goloubef – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Gibbons, Foligno, Morin – Boll, Chaput, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: McCauley, Sutherland – Brisebois, Alphonso.

Československá stopa

Za Columbus možná nastoupí útočník Marko Daňo, jestliže bude povolán z farmy. V dresu Detroitu k zápasu zcela jistě nastoupí útočníci ze Slovenska Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Pravděpodobný je i start českého obránce Jakuba Kindla, naopak další český zástupce brankáře Petr Mrázek začne utkání pouze na střídačce.

Vzájemné zápasy

Jak již bylo řečeno, tak poslední vzájemný duel vyhrál Detroit na půdě svého dnešního soupeře a to celkem jednoznačně 5:0. Před tím ale však vyhrával střetnutí Columbus, který vyhrál sedm duelů z devíti. Viz. následující statistika:

Columbus-Detroit 19.11.2014 0:5(0:1,0:1,0:3)
    Columbus-Detroit 26.03.2014 4:2(2:1,0:1,2:0)
    Columbus-Detroit 11.03.2014 4:1(1:1,0:0,3:0)
    Detroit-Columbus 16.10.2013 2:1(1:0,1:1,0:0)
    Detroit-Columbus 10.03.2013 2:3 P(0:0,1:2,1:0)
    Columbus-Detroit 09.03.2013 3:0(1:0,2:0,0:0)
    Detroit-Columbus 22.02.2013 2:3(2:1,0:0,0:2)
    Columbus-Detroit 03.02.2013 4:2(1:1,2:0,1:1)
    Columbus-Detroit 22.01.2013 3:4 P(0:0,1:2,2:1)
    Columbus-Detroit 29.03.2012 4:2(2:1,2:0,0:1)

Detroit Red WIngs

Rudá Křídla jsou na tom lépe a po rozpačitém úvodu se dostala do klidných vod. Momentálně jim přísluší 4. pozice s celkově nasbíranými 41 body a celkem dobře pozitivním poměrem branek 91:79. Detroit však trápí právě zápasy s relativně papírově slabšími soupeři. Dvě domácí prohry s Floridou, utrápené vítězství proti Rangers či New Jersey nebo dokonce prohra v Buffalu při největší krizi Šavlí, mluví jasně. Dnes navíc hrají s Columbusem, jenž vyjma posledního vzájemného zápasu umí zahrát na Detroit. Navíc je otázkou, zda se do sestavy vrátí Justin Abdelkader a Danny Dekeyser, kteří se vracejí po zranění v horní části těla.

Modrokabátnici začaly sezonu skvěle a z prvních šesti zápasů vyhrály čtyři. Jenomže pak přišlo zranění až deseti hráčů základní sestavy najednou a tým s Ohia se postupně začal propadat tabulkou až na smotné dno. V posledních zápasech se ale dere tabulkou zpět do vyšších uklidňujících pater. I přes sérii šesti výher v řadě to však zatím nestačí na lepší než 15. místo na Východě s 26 body a výrazně negativním skórem 71:95. Horší už je pouze v konferenci beznadějně poslední Carolina. Dnes však čeká hosty jejich oblíbený soupeř z posledních utkání Detroit. Další dobrou zprávou je, že se po měsíčním zranění vrací do obranných řad ruský obránce Fjodor Ťjutin.

Příjemný začátek středečního dne. Do Vánoc a Štědrého dne sice zbývá už sice poouze jediný týden, ale to nic nebrání tomu, abychom se společně od těchto předvánočních šílenství odpočinuli a odreagovali se například u NHL a jejího zápasu dnešního programu Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets. Jedná se tedy o souboj celků z Východní konference, kteří ještě donedávna byly spolu v Západní a hrály spolu ještě ve stejné divizi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.