Philadelphia – Tampa 1:3 (kon.) | Toronto – Anaheim 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 0:1 (1:2 po s.n.)
Florida – Washington 2:1 (6:5 po s.n.) | Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:2 (kon.)
Nashville – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 5:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:3 (kon.)
Calgary – NY Rangers 2:5 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:1 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Detroit Red Wings
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 17.12.2014, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Příjemný začátek středečního dne. Do Vánoc a Štědrého dne sice zbývá už sice poouze jediný týden, ale to nic nebrání tomu, abychom se společně od těchto předvánočních šílenství odpočinuli a odreagovali se například u NHL a jejího zápasu dnešního programu Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets. Jedná se tedy o souboj celků z Východní konference, kteří ještě donedávna byly spolu v Západní a hrály spolu ještě ve stejné divizi.

Modrokabátnici začaly sezonu skvěle a z prvních šesti zápasů vyhrály čtyři. Jenomže pak přišlo zranění až deseti hráčů základní sestavy najednou a tým s Ohia se postupně začal propadat tabulkou až na smotné dno. V posledních zápasech se ale dere tabulkou zpět do vyšších uklidňujících pater. I přes sérii šesti výher v řadě to však zatím nestačí na lepší než 15. místo na Východě s 26 body a výrazně negativním skórem 71:95. Horší už je pouze v konferenci beznadějně poslední Carolina. Dnes však čeká hosty jejich oblíbený soupeř z posledních utkání Detroit. Další dobrou zprávou je, že se po měsíčním zranění vrací do obranných řad ruský obránce Fjodor Ťjutin.

Detroit Red WIngs

Rudá Křídla jsou na tom lépe a po rozpačitém úvodu se dostala do klidných vod. Momentálně jim přísluší 4. pozice s celkově nasbíranými 41 body a celkem dobře pozitivním poměrem branek 91:79. Detroit však trápí právě zápasy s relativně papírově slabšími soupeři. Dvě domácí prohry s Floridou, utrápené vítězství proti Rangers či New Jersey nebo dokonce prohra v Buffalu při největší krizi Šavlí, mluví jasně. Dnes navíc hrají s Columbusem, jenž vyjma posledního vzájemného zápasu umí zahrát na Detroit. Navíc je otázkou, zda se do sestavy vrátí Justin Abdelkader a Danny Dekeyser, kteří se vracejí po zranění v horní části těla.

Vzájemné zápasy

Jak již bylo řečeno, tak poslední vzájemný duel vyhrál Detroit na půdě svého dnešního soupeře a to celkem jednoznačně 5:0. Před tím ale však vyhrával střetnutí Columbus, který vyhrál sedm duelů z devíti. Viz. následující statistika:

Columbus-Detroit 19.11.2014 0:5(0:1,0:1,0:3)
    Columbus-Detroit 26.03.2014 4:2(2:1,0:1,2:0)
    Columbus-Detroit 11.03.2014 4:1(1:1,0:0,3:0)
    Detroit-Columbus 16.10.2013 2:1(1:0,1:1,0:0)
    Detroit-Columbus 10.03.2013 2:3 P(0:0,1:2,1:0)
    Columbus-Detroit 09.03.2013 3:0(1:0,2:0,0:0)
    Detroit-Columbus 22.02.2013 2:3(2:1,0:0,0:2)
    Columbus-Detroit 03.02.2013 4:2(1:1,2:0,1:1)
    Columbus-Detroit 22.01.2013 3:4 P(0:0,1:2,2:1)
    Columbus-Detroit 29.03.2012 4:2(2:1,2:0,0:1)

Československá stopa

Za Columbus možná nastoupí útočník Marko Daňo, jestliže bude povolán z farmy. V dresu Detroitu k zápasu zcela jistě nastoupí útočníci ze Slovenska Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Pravděpodobný je i start českého obránce Jakuba Kindla, naopak další český zástupce brankáře Petr Mrázek začne utkání pouze na střídačce.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Ouellet, Smith – Abdelkader, Zetteberg, Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Jurčo, Sheahan, Cleary – Andersson, Glendening, Miller. Trenér: Mike Babcock.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) . Savard, Johnson, Prout, Ťjutin. Wisinewski, Goloubef – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Gibbons, Foligno, Morin – Boll, Chaput, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: McCauley, Sutherland – Brisebois, Alphonso.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:38
    Oba celky už si vyzkoušely rozehrávku. Na obou stranách však zatím byla nepřesná.

01:22
    jako první musel zasahovat Bobrovskij, který zneškodnil střelu Dacjuka

02:00
    Na brankáře Columbusu v úvodu utkání nevyzrál ani Zetteberg.

04:00
    Columbus se zatím nemůže dostat do hry a s pukem se zatím nedostal téměř do útočného pásma.

04:29
    Až nyní se povedlo Morinovi střelou zápěstím od mantinelu vyzkoušet Howarda

05:27
    Hraje už ale opět Detroit a hostující obrana a Bobrovskij musí být v pozoru.

06:17
    Ovšem domácí hráči hrají s kotoučem převážně u mantinelu a k ohrožení brankáře Jackets mají hodně daleko.

07:28
    Tlak Křídel je přerušen díky postavení mimo hru.

08:17
    Ke střele se dostal až nyní Kronwall, ale střelou po zemi Bobrovského moc nevyděsil.

09:04
    Na druhé straně si po delší době osahal kotouč Howard po pokusu Dubinského.

09:44
    Máme zde první vyloučení zápasu. Cleary (DET) vykázán na trestnou lavici za podražení.

10:29
    Columbus však bude muset začít od vlastní branky.

11:22
    Modrokabátníkům se početní výhoda vůbec nedaří a puk je opět za jejich brankou.

11:44
    Celkem v klidu se vrací Cleary na led.

11:56
    Vzápětí hned Smith z bezprostřední blízkosti nepřekonal Bobrovského.

13:03
    Do zakončení se pokouší dostat také Columbus, ten ale hraje s pukem pouze za brankou.

14:00
    Detroit zakládá další útočnou akci za vlastní brankou.

14:47
    Foligno si najel z druhé vlny do prostoru kruhu a zápěstím vyslal puk na Howarda. Ten byl ale připraven.

15:04
    Domácí gólman zlikvidoval i střelu Gibbonse od mantinelu.

16:21
    Zakázané uvolnění Columbusu.

17:02
    Blue Jackets v posledních minutách vyrovnávají hru a Dubinsky střelou zápěstím vyslal další puk na Howarda.

18:17
    Na druhé straně musel Bobrovskij likvidovat bekhendový pokus Quinceyho.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V Úvodním dějství jsme tedy branku neviděli a po pravdě není se ani čemu divit. Hokej to moc pohledný nebyl. Detroitu sice patřil úvod a Columbusu závěr části, ale ani jeden si nevytvořil v jejím průběhu takový tlak, kterým by uzamkl soupeře a vynutil si tak větší gólovou příležitost. Oba gólmani zatím neměli moc práce a proto je skóre po 20 minutách 0:0. 2 třetina začne ve 2:28.

20:01

20:41
    Jak Howrad, tak Bobrovskij si připisují první zákrok ve druhé části.

22:03
    Brankář hostů v jednom zápřahu. Postupně musel zlikvidovat pokus Dacjuka a dvě střely Sheahana.

23:09
    Chumel před Howardem. Puk však v jeho brance neskončil.

23:35
    Abdelkader se objevil sám před Bobrovským, ale na poslední chvíli ho k ledu poslala obrana Columbusu.

24:51
    Na druhé straně připravená kombinace Columbusu. Skončila ale sraženým pukem v ochranné síti.

26:11
    že by se hra ale nějak výrazně změnila oproti úvodnímu dějství se říci nedá.

27:15
    Kronwall se pokoušel něco vymyslet, ale bekhendem z ostrého úhlu Bobrovského nepřekvapil.

28:22
    Foligno byl dvakrát blízko k otevření skóre, ale ani dva pokusy mu nestačily k překonání Howarda.

28:56
    Brankář Detroitu připraven i prosti střele Chaputa od mantinelu.

30:00
    Polovina zápasu za námi a stále jsme neviděli gól. Snad se jej dočkáme v zbylých 30 minutách tohoto střetnutí.

30:25
    Zakázané uvolnění na straně Detroitu.

30:36
    Columbus si vyzkouší opět přesilovou hru. Quincey (DET) vyloučen na 2 minuty za podražení.

31:00
    Rudá Křídla vyhazují puk ale až za hostující klec.

31:45
    Hosté musí začínat opět ze své obranné třetiny.

32:36
    Quincey je zpět ve hře.

32:50
    Přesilovku si vyzkouší také Detroit. Johansen (CBJ) dostává 2 minuty nepodmíněně za hákování.

33:54
    Detroit to parádně vykombinoval, ale Nyquist dostal poslední přihrávku na bekhend a tak nechal vyniknout lapačkou Bobrovského.

34:12
    Blue Jackets se osvobozují.

34:42
    Bobrovskij zastavil i tvrdou střelu Helma.

34:50
    Hraje se v pěti na obou stranách.

36:40
    Hra se uklidnila a hraje se převážně za brankami obou týmů.

38:24
    Domácí půjdou opět do čtyř. Za hákování již usedá na trestnou lavici Ericsson (DET).

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Dnes to na gólové hody zatím nevypadá. I po 2. třetině je stav utkání bezbrankový a vzhledem k obrazu hry by vůbec nebylo překvapením, kdyby takovýto stav svítil na kostce v Joe Louis Areně i po 60 minutách. 3. třetina začne ve 3:19.

40:01

41:11
    Hosté se již drali do útočného pásma, ale zastavilo je postavení mimo hru.

41:32
    Bobrovskij raději uschoval kotouč před dotírajícími Red Wings.

42:05
    Columbus se dopustil dalšího technického přestupku, tentokrát zakázaného uvolnění.

42:41
    Shealan si najel před Bobrovského, ale z metru jej nedokázal překonat, protože trefil pouze před sebou bránícího obránce.

44:05
    Columbus má opět potíže dostat se s pukem ven z pásma. Detroit toho však zatím nedokáže využít.

44:50
    Rudá Křídla se navíc dopouštějí Icingu.

45:39
    Otevřít gólový účet se nepovedlo ani Ouelletovi proti Bobrovskému.

46:25
    Na druhé straně se totéž nepodařilo Morinovi.

47:27
    O individuální akci se pokoušel Calvert, ale na kruhu upadl a ztratil kotouč.

48:22
    Columbus v další, e Jenner z mezikruží nedokázala propašovat puk mezi betony Howarda.

48:59
    Tropp byl blízko k prvnímu gólu zápasu. Našel však pouze lapačku domácího brankáře.

50:00
    Oba celky mají na rozhodnutí utkání v základní hrací době posledních deset minut.

50:53
    Blue Jackets vyčkávají s pukem za vlastní brankou.

52:19
    Columbus se již pouze brání a vyhazuje kotouče přes všechny čáry.

52:50
    Foligno se dostal za domácí obranu, ale svůj forhendový blafák nedokončil, protože na poslední chvíli upadl a navíc Howard stihl dát včas svůj beton k levé tyči.

54:38
    Hra je teď hodně rozkouskována častými přerušeními. Vše nasvědčuje tomu, že se rozhodne až v nastavení.

55:14
    Zakázané uvolnění na straně Columbusu.

56:10
    Helm to zkoušel sám, ale nakonec musel odevzdat po boji puk hostující obraně.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:57
    Foligno se opět tlačil před domácí branku. Obrana Detroitu ho zpacifikovala však přímo na ní.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ani celá základní hrací doba nestačila Detroitu s Columbusem ke vstřelení branky. Půjde se tak do prodloužení a vzhledem k průběhu zápasu je dosti pravděpodobné, že o vítězi rozhodnou až samostatné nájezdy, které budou pro oba celky spíše vysvobozením a jeden z týmu tak nakonec utrpí vítězství.

60:01

60:55
    Mohlo být rozhodnuto, ale Wisnniewski z metru netrefil prázdnou branku a jeho následné gesto v podstatě ukázalo výsledek dnešního zápasu.

62:30
    Columbus se zcela nečekaně pokouší rozhodnout, ale jeho střely končí sražené v rohu.

63:14
    Connaution nenašel mezírku mezi betony Howarda.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

64:14
    Navrátilec do sestavy Detroitu DeKeyser nepřelstil svou střelou zápěstím Bobrovského.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Vysvobození pro všechny přichází. O vítězi bude muset rozhodnout penaltový rozstřel, který začne za pár okamžiků.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Atkinson a nedokončil forhendový blafák pod beton Howarda.

1. série
    1:0
    Dacjuk naopak provedl svůj bekhendový blafák dokonale.

2. série
    1:1
    Stejně tak na druhé straně Johansen, který si na to i přibrzdil, aby překonal domácího gólmana.

2. série
    1:1
    Naopak Nyquist volil střelu nad lapačku a vůbec netrefil branku.

3. série
    1:2
    Jenner si taky počkal na pohyb Howarda a střelou k tyči posílá Columbus do vedení.

3. série
    1:2
    Naopak Zetteberg nenašel mezírku mezi betony Bobrovského. Ten tak získává pro svůj tým bod navíc.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je BOONE JENNER.
    Boone JENNER - 0:1sn

Zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté z Columbusu. Ti využili dvě trestná střílení, oproti tomu domácí Detroit pouze jediné. Hosté tak pokračují ve vítězné sérii, která čítá již sedm utkání v řadě a společně s Anaheimem drží v této souvislosti nejdelší šňůru. Ten má také na kontě sedm vítězných utkání v řadě.