Mladá Boleslav – Slavia 7:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 1:6 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Sparta – Liberec 4:3 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
HC Olomouc
Úterý 06.01.2015, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

57:15
    Zajímavá situace pro hosty, kteří mají zřejmě poslední možnost k dramatizaci zápasu. Filip Pavlík byl vyloučen za sekání a Hanáky čeká dvouminutová přesilová hra.

53:14
    Martin Cibák nedovoleně dohrál soupeře a putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

49:10
    Hosté si zahrají další přesilovou hru, dvě minuty za nedovolené bránění Marosze dostal Jiří Šlégr.

41:11
    Michal Trávníček podrazil na modré čáře Majeského a usedá za katr. Olomouc si zahraje přesilovou hru.

25:59
    A pozor, domácí budou hrát přesilovou hru pět na tři. Hanzl to zkusil individuálně, prosmýkl se mezi dvěma obránci, Martinu Vyrůbalíkovi nezbývalo nic moc jiného, než faulovat a podrazit hrdinu okamžiku, za což obdržel dvě minuty.

24:52
    To vzápětí neplatilo, Petružálek uvolnil Hanzla, který vjel před Trvaje, v poslední chvíli jej však nedovoleně přibrzdil Robin Staněk, který už míří za katr.

19:24
    Jiří Šlégr dostal od rozhodčího dvouminutový trest za sekání a hosté budou mít na závěr třetiny první přesilovou hru.

09:23
    Nyní se ovšem budou hosté znovu bránit. Ivan Majeský totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Litvínov může jít do trháku.

06:51
    První přesilovou hru v zápase si zahrají domácí, vyloučen byl olomoucký Jiří Řípa za hákování.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Lukeš, Kubát), 8. Ručinský (Jánský, Lukeš), 29. Šrámek (Jurčík, Písařík), 35. Kubát (Pavlík, Jánský) – 36. Buc (Diviš), 38. Marosz (Rác)

HC VERVA Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Šlégr, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Štindl – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Písařík
    HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Staněk, Vyrůbalík, Majeský, Jaroměřský, Škůrek, Ondrušek, Bartoň – Rác, Marosz, Cibák – Rachůnek, Patera, Řípa – Zuzin, Herman, Matai – Diviš, Knotek, Buc – Vodný

Rozhodčí: Šír, Hradil – Barvíř, Blümel