Omsk – Dynamo Moskva 3:7 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 3:1 (kon.)
Atlant – Záhřeb 2:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Dinamo Minsk
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
Čtvrtek 08.01.2015, 17:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Dnešní utkání je u konce! Dinamo Minsk v něm poráží Slovan Bratislava 3:2 po samostatných nájezdech!

Velmi vyrovnané utkání dospělo až do samostatných nájezdů. Rozhodující branku zaznamenal Andrej Stěpanov a přisoudil tak bonusový druhý bod Minsku!

Michal Vondrka (SBA) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:03

To je z mé strany vše a u dalšího přenosu se těším brzy nashledanou! (19:37:51)

Andrej STĚPANOV - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Rozhodující branku v samostatných nájezdech zaznamenal ANDREJ STĚPANOV!

3. série
    2:1
    Ladislav Nagy neuspěl a Minsk vítězí!

2. série
    2:1
    Stěpanov krásným blafákem vykoupal Backlunda!

2. série
    1:1
    Tomáš Netík měl dlouhý rozjezd, ale střelou mezi betony neuspěl.

1. série
    1:1
    Také Vesce se prosazuje!

1. série
    0:1
    Jako první jel Žiga Jeglič a střelou do růžku posíla Slovan do vedení!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo a uvidíme samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Byl to právě Seresen, kdo pálil z pravé strany. Haugen přerušuje hru.

64:38
    Nagy podklouzl ve středním pásmu, ale puk naštěstí pro hosty sebral Sersen.

63:59
    Haugenovu pozornost vyzkoušel z levé stran Milan Bartovič.

63:43
    Ellison s Lingletem vykombinovali pozici pro Bailena, jehož střela zamířila jen do náručí Backlunda.

63:11
    V útočném pásmu dobře zapracoval Nagy, který poslal pas mezi kruhy, kam si najel Luža. Jeho rána ale mířila mimo.

62:54
    Další ránu vyslal Surový, ta ale byla zablokována jedním z bránících hráčů.

62:32
    Slovan rychle projel střední pásmo a z levé strany se dostal k tvrdé střele Hudáček. Haugen ale jeho ránu lapil.

61:44
    Přesná nebyla ani Sersenova rána z levé strany.

61:20
    Kaljužnyj teď elegantně obešel jednoho z hráčů Slovanu. Přhrál Cheechoovi, ten ale nemířil přesně.

60:48
    Střela Nagyho z levé strany propadla za Haugena a odrazila se od tyče mimo!

60:36
    Slovan zakládá postupný útok ze svého pásma.

60:18
    Střela Barkera byla zablokována do ochranné sítě.

60:01

Třetí třetina nabídla mohutný nápor Slovanu, který v posledních minutách prakticky nepouštěl Dinamo k puku. Tlak se vyplatil v 57. minutě, kdy se prosadil Žiga Jeglič a vyrovnal na 2:2. Tento stav vydržel až do konce, ikdyž v závěru spálil obrovskou šanci Ellison. Bude tedy následovat prodloužení a případné samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    V obrovské šanci se na druhé straně objevil Ellison po přihrávce Cheechooa. Mohl zakončovat do prázdné branky, puk mu ale sjel!

59:01
    Bailen drží puk za brankou Haugena a čeká na dostřídání spoluhráčů.

58:35
    Jedovátá rána Szczechury z pravé strany mířila nad branku Slovanu.

58:11
    Puk v pásmu Dinama, Krajíček rozehrává.

57:22
    Na druhé straně se teď objevil v šanci Cheechoo, ale Backlund svůj tým podržel.
    Žiga JEGLIČ - 2:2

56:47
    Slovan právě vstřelil branku!
    Slovan přecejenom vyrovnává! Netík zavezl kotouč do třetiny a poslal přihrávku na ŽIGU JEGLIČE, který nadvakrát překonává Haugena! Asistence: Tomáš Netík.

55:55
    Před brankou se teď objevil naprosto nehlídaný Nagy, který pálil pod břevno. Haugen ale reflexivně puk vyrazil! Výborný zákrok norského gólmana.

55:48
    Teď po přihrávce Vondrky pálil dobře k tyči Hudáček. Haugen si ale tento prostor pohlídal a puk chytil.

55:24
    Slovan teď sice kombinuje v útočném pásmu, ale k žádnému střeleckému pokusu se zatím nedostal.

54:40
    Střelu Netíka od modré Haugen chytil efektivně lapačkou.

53:59
    Starosta ztratil na modré puk a vpřed se hnal Kaljužnyj. Měl ale problémy se zpracováním a Kozák jej o puk obral.

53:47
    Rozehrávka Dinama přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

53:22
    Luža vyslal od modré další ránu, tu už Haugen chytil do své lapačky.

53:09
    Střela Lužy od modré nebyla přesná, puk se ale od mantinelu odrazil přímo na hůl Vondrky, který vypálil. Haugen se ale stihl přesunout.

52:39
    Po špatné rozehrávce Dinama se před Haugenem objevil Vondrka. Jeho střelu Haugen vytěsnil mimo tři tyče!

51:47
    Teď z pravé steany vypálil Netík. Haugen jeho ránu pouze vyrazil. Český útočník si svou střelu i dorazil, ale Haugen lapil i dorážku.

51:18
    Stěpanov teď udržel puk proti Nagymu a poslal přihrávku na modrou, odkuď vypálil Bailen. Backlund jeho ránu vyrazil.

50:37
    Na druhé straně pálil Štajnoch, jeho rána byla sražená do ochranné sítě.

50:03
    Po krásné přihrávce Szczechury střílel z mezikruží Cheechoo. Backlund ale předvedl další vynikající zákrok!

49:51
    Krajíček sice nahodil puk do pásma, ale žádný z jeho spoluhráčů jej získat nedokázal.

49:19
    Střela Staorsty od modré byla zablokována.

48:43
    Linglet se zmohl pouze na nahození do pásma a upaluje střídat.

48:18
    Jegličova přihrávka na Tičara přesná nebyla a domácí obracejí hru.

47:50
    Puk si vzal Ellison, ale jeho rozehrávka úspěšná nebyla, neboť je odpískáno zakázané uvolnění.

47:43
    Lisovec teď drží puk za brankou domácích a čeká na dostřídání spoluhráčů.

47:16
    Drozd teď pouze nahodil puk do pásma Slovanu a Minsk přichází o kotouč.

46:01
    Střela Surového mířila nad, ale Haugen raději puk lapil a přerušil hru.

45:34
    Dobrou přihrávku od Lisovece dostal Lignlet, který se hnal z levé strany na Backlunda, ovšem se zakočením váhal, nakonec objel branku a snažil se zakončit. V tom mu ale zabránila hokejka Sersena!

44:54
    Dinamo tuto přesilovku přečkalo a Nogačjov je zpět na ledě!

44:34
    Před branku si najel po přihrávce Nagyho Surový, Haugen proti jeho střele zasáhl.

44:01
    Domácí vyhodili puk do středního pásma, vystřídat ale stihli pouze dva hráči.

43:31
    Od modré pálil opět Barker, Haugen je vyrazil a dorážku Nagyho zablokoval jeden z bránících hráčů.

43:18
    Obranou Minsku teď prokličkoval Hudáček, už se dostával do zakončení, ale výborný obranný zákrok předvedl Bailen!

42:59
    Proti střele Barkera od modré předvedl efektivní zákrok lapačkou Haugen!

42:53
    Nogačjov vyhodil puk do hlediště a jde si sednout na dvě minuty za zdržování hry!

42:47
    Z pravé strany střílel Nagy, byl ale ve velkém úhlu a Haugen si s jeho ranou poradil.

42:24
    Od modré vypálil Krajíček. Backlund měl zakrytý výhled, i tak dokáízal puk vyrazit.

42:01
    Goroško drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

41:38
    Střelu Vondrky Haugen pouze vyrazil do strany.

41:14
    Linglet teď našle před brankou úplně volného Ellisona, ten ale mezi tři tyče nedokázal zakončit.

40:44
    Na druhé strany střílel Cheechoo, ale střela mu nesedla.

40:13
    Szczechura nahodil puk do pásma Slovanu, pro ten si dojel Backlund a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

40:01

Druhá třetina je za námi. Od samého začátku byli lepší hosté, kteří se už po dvou minutách dokázali gólově prosadit. Na 1:1 dával Ladislav Nagy! Dinamo poté bylo jak opařené, vůbec se jím nedařila kombinace a Slovan útočil. Jeglič trefil břevno branky Haugena. Po polovině třetiny se ale hra vyrovnala. Ke konci třetiny už se dostávali do šancí i domácí. Backlund výborně zasáhl proti střelám Ellisona a Vesceho a držel akcie Slovanu. 11 sekund před koncem se ale prosadil Ryan Vesce a poslal Dinamo do vedení!

Statistiky druhé třetiny

Střely na branku – 14 – 11
    Zablokované střely – 4 – 4
    Vhazování – 16/22 – 6/22
    Hity – 4 – 3
    Trestné minuty – 2 – 4

Poslední třetina začne přibližně v 18:40.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Ryan VESCE - 2:1

39:49
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!

Minsk přesilovku využívá! Jedenáct sekund před koncem třetiny se prosazuje po krásné přihrávce Ellisona RYAN VESCE! Asistence: Nick Bailen, Matt Ellison.

39:43
    Kaljužnyj našel na levé straně Cheechooa, který vypálil z voleje. Backlund se ale stihl přesunout.

39:14
    Slovan opět vyhazuje, jmenovitě Barker.

38:58
    Střela Bailena zablokována Surovým, který dokázal vyhodit puk.

38:47
    Přesilovka pro Minsk! Na trestnou lavici míří podruhé v tomto zápase Ladislav Nagy!

37:59
    K další ráně se dostal Meleško, Backlund byl ale připraven.

36:59
    Dvě obrovské příležitosti Dinama! Nejdříve Goroško našel skvěle najetého Ellisona, kterého ale vychytal Backlund. Hra pokračovala a právě Ellison našel před brankou Vesceho, který ale také ztroskotal na Backlundovi!

36:45
    Další střelu od modré vyslal Bailen, opět mimo.

36:28
    Střela Nogačjova mířila mimo.

35:41
    Murley výborně načasoval přihrávku zpoza branky na Vondrku, který ale v dobré pozici trefil pouze hruď Haugena!

35:04
    Před branku posílal puk Razvadovskij, Stěpanov jej ale tečovat nedokázal.

34:26
    Odpískán ofsajd hráčů Dinama. Ellison ještě cosi prohodil na adresu čárového při odchodu na střídačku.

34:12
    Ve hře teď vidíme hodně nepřesností a puk létá ze strany na stranu.

33:12
    Ostrou střelu Bartoviče vyrazil Haugen nad branku.

32:48
    Kaljužného rozehrávka přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

32:33
    Další střelu vyslal Kudrna, ale i jeho ránu byla sražena do ochranné sítě.

31:34
    Minsk se zničehonic dostal do velké šance. Linglet poslal výbornou přihrávku na Matěruchina, proti kterému ale výborně zasáhl Backlund!

31:13
    Dinamo teď konečně chvíli kombinovalo v útočném pásmu, Kaljužnyj ale svou přihrávku nenačasoval dobře a Minsk o pásmo přišel.

Střela Murleyho byla sražená do ochranné sítě.

30:30
    První formace Slovanu teď sevřela Dinamo v jeho pásmu. K volnému puku se za brankou dostal Nagy, obkroužil branku a zakončoval bekhendem. Haugen ale chytil puk svou lapačkou.

29:36
    Kudrna přistrčil na modrou Starostovi, jehož tvrdá rana prolétla těsně mimo pravé tyče.

29:16
    Dinamo vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazování po levici Haugena.

28:51
    Dinamo v plném počtu.

28:51
    Murley nahazoval puk před branku, puk se od brusle Jegliče doklouzal až k Haugenovi.

28:19
    Jeglič našel diagonální přihrávkou Tičara, ten ale také minul branku domácích.

27:46
    Dinamo vyhrálo vhazování a vyhazuje puk až k Backlundovi.

27:16
    Slovan dlouho kombinoval v pásmu Dinama. Z pravé strany střílel Nagy, ale o kousek cíl minul.

26:51
    Přesilovku si zahraje i Slovan. Na trestnou lavici míří Lisovec za hákování.

26:35
    Dinamo se dlouho v útočném pásmu neudrželo, Slovan vyhodil puk do středního pásma.

26:03
    Velmi povedená rána Jegliče orazítkovala tyč Haugenovi branky!

25:29
    Slovan v plném počtu.

25:09
    Z mezikruží pálil po přihrávce Kaljužného Bailen. Backlund puk vyrazil.

24:58
    Dinamo zastavuje odpískaný ofsajd.

24:29
    Vesce dostal na brankoviště přihrávku od Ellisona. Americký útočník ale rychlou přihrávku nedokázal ideálně zpracovat!

23:52
    Obrovská příležitost Dinama! Kaljužnyj poslal lehounkou žabičku na Szczechuru, který puk tečoval, Backlund pouze vyrazil. K dorážce se dostal opět Szczechura. Švédský gólman ale fantasticky zasáhl na brankové čáře!

23:38
    Od modré pálil Bailen. Backlundovi clonil Cheechoo, gólman Slovanu ale situaci zvládl.

23:29
    Přesilovka pro Dinamo. Za podražení jde na trestnou Kudrna.

23:13
    Dinamo se konečně dostal do útočného pásma. Střílel Matěruchin. Backlund jeho rána vyrazil mimo.

22:49
    Domácí se zatím ve druhé třetině vůbec nemohou dostat do hry.

22:09
    Slovan teď měl velký tlak. Střela Barkera mířila mimo a puk se od mantinelu odrazil do lapačky Haugena.
    Ladislav NAGY - 1:1

21:24
    Hned po návratu Krajíčka z trestné lavice hosté vyrovnávají! Nagy dostal skvělou přihrávku od Sersena a z mezikruží krásně zavěsil! Asistence: Cam Barker, Matt Murley.

21:09
    Slovan už je usazen v útočném pásmo.

20:39
    Nagy se přes dobře postavenou obranu Dinama dopředu nedostal. Raději vrátil puk Sersenovi.

20:11
    Úvodní buly vyhrál opět Slovan, ten rozehrává ze svého pásma.

20:01

V první třetině jsme viděli velice vyrovnanou hru. Už v páté minutě ale domácí využili přesilovku. Střelou z mezikruží se prosadil Charles Linglet. Slovan poté zahrozil v oslabení, jenže Netík svůj samostatný únik neproměnil. Na konci třetiny hrál přesilovku i Slovan, kterou zatím nevyužil. Na začátku druhé třetiny bude přesilovka hostů pokračovat.

19:19
    Přesilovka pro Slovan! Na trestnou lavici míří Lukáš Krajíček za hákování.

19:07
    Hned po buly se dostal do úniku Linglet, který měl proti sobě Sersena. I tak ale zakončil, Backlund ale jeho střelu bekhendem vyrazil.

18:58
    Do šance se teď prodral Michal Vondrka. Pálil ale z velkého úhlu a Haugen si místo u své tyče pohlídal.

18:31
    Teď se do šance dostával Nagy, domácí obrana ho ale výborně uhlídala.

17:58
    Ölvecký posílal zpoza branky rychlou přihrávku na Kudrnu. Ten puk ale nedokázal zpracovat.

17:35
    Kozák s Lužou rozehrávají akci Slovanu.

16:58
    Tičar posouval puk na Jegliče v útočném pásmu. Ten ale měl puk na dlouhou ruku.

16:14
    Ellison se snažil vysunout Lignleta, na toho byla ale přihrávka příliš rychlá.

15:54
    Drozd přistrčil puk Matěruchinovi, který vypálil. Backlund ale jeho střelu lapil.

15:15
    Kaljužnyj teď přenechal puk Cheechoovi a ten pálil z voleje. Do jeho střely ale vložil hůl Starosta.

14:54
    Bailen chtěl vysunout vpřed Kaljužného, k tomu se ale přihrávka nedostala.

14:42
    Rozehrávka Dinama teď nevyšla a je odpískáno zakázané uvolnění.

14:26
    Šťastný vypálil z pravé strany, Haugen nepředvedl příliš jistý zákrok, ale nakonec puk přikryl lapačkou. Na brankovšti došlo k potyčce mezi Šťastným a Goroškem. Rozhodčí ale tyto dva hráče rychle rozdělil.

13:59
    Střela Stěpanova sražená mimo.

13:40
    Linglet prošel elegantně přes modrou čáru. Stopku mu ale u mantinelu vystavil Štajnoch.

13:16
    Střela Lužy byla sražená Lingletem mimo.

12:40
    Kozák nahodil puk za branku Haugena, tam byl nejrychleji Vondrka. Rychle ale o puk přišel.

11:59
    Střelu Starosty od modré vyrazil Haugen levým betonem.

11:41
    Surový se protáhl po pravé straně. Jeho bekhendové zakončení ale nebylo přesné.

11:06
    Na ledě první formace domácích. Kaljužnyj u puku ve vlastním pásmu.

10:27
    Šinkevič si krásně obhodil dvojici hráčů Slovanu, poté měl problémy se zpracováním a do zakončení se nedostal.

09:56
    Dinamo kombinuje ve svém pásmu a připravuje se na postupný útok.

09:02
    Nagy to hned po návratu zkoušel z pravé strany. Jeho rána ale prolétla těsně nad.

08:49
    Nagy zpět na hřišti a Slovan je v plném počtu!

08:36
    Střelu Bailena tečoval těsně před brankou Slovanu Krajíček. Backlund ale puk dokázal vyrazit.

08:19
    Postup Dinama zastavil odpískaný ofsajd.

08:11
    Do úniku se po přihrávceš Tičara se dostal Tomáš Netík. Haugen ale jeho úmysl přečetl a bekhendový blafák chytil!

07:39
    Vesce teď v krátké době dvakrát vypálil. Jeho první rána mířila nad a tu druhou zablokoval hosující kapitán Bartovič.

07:25
    Dinamo už je ale zpět v pásmu a kombinuje.

07:02
    Ellison špatně zpracoval přihrávku Vesceho a Slovan vyhazuje.

06:49
    Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Ladislav Nagy!

06:01
    Na druhé straně se dostal před Haugena Šťastný. Jeho bekhendovou ránu ale domácí brankář vyrazil!
    Charles LINGLET - 1:0

05:38
    Dinamo přesilovku využívá! Z pravé strany si krásně vybruslil do středu CHARLES LINGLET a prostřelil Backlunda! Asistence: Ryan Vesce.

05:01
    Přihrávka Szczechury na Bailena přesná nebyla a Minsk přichází o pásmo.

04:43
    Dinamo kombinuje v útočném pásmu, k žádné střele se zatím nedostalo.

04:10
    První vyloučení utkání. Tomáš Netík vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen na dvě minuty!

04:04
    K odraženému puku mezi kruhy se dostal Vesce, Backlund ale proti jeho blafáku výborně zasáhl betonem!

03:41
    Rána Hudáčka z levé strany byla zablokována.

03:10
    Netík neudržel puk v pásmu a Slovan se musí pro puk vracet až k Backlundovi.

02:57
    Kaljužnyj posílal zpoza branky přihrávku na Szczechuru před branku, ten byl ale obsazen. Od brusle Sersena se puk odrazil k Backlundovi.

02:28
    Ölvecký přistrčil puk do jízdy Š´tastnému, který pálil z levé strany. Haugen byl ale připraven.

02:07
    Za brankou spadl po souboji s Starostou Kitarov, rozhodčí ale vylučovat nebude.

01:48
    Puk vyletěl do hlediště, následuje vhazování ve středním pásmu.

01:28
    Slovan teď drží puk za svou brankou a Barker čeká na dostřídání spoluhráčů.

01:05
    Na levé straně se objevil volný Vesce, který vystřelil zápěstí, jeho ránu Backlund vyrazil mimo.

00:12
    Úvodní vhazování sice vyhráli hosté. Slovan měl ale problémy s rozehrávkou a k bekhendové střele se dostal Goroško. Backlund si připisuje první zákrok.

00:01

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na ledě. Nyní zazní hymny Slovenska a Běloruska.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Nogačjov, Bailen, Lisovec, Šinkevič – Kaljužnyj (C), Szczechura, Cheechoo (A) – Linglet, Ellison, Vesce – Drozd, Meleško (A), Matěruchin – Stěpanov, Kitarov, Razvadovskij

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Luža, Sersen (A), Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák – Bartovič (C), Surový, Nagy (A) – Netík, Tičar, Jeglič – Hudáček, Murley, Vondrka – Kudrna, Šťastný, Ölvecký – White.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezké čtvrteční odpoledne! Hokejová KHL má dnes na programu pět zápasů. My se společně zaměříme na souboj HC Dinama Minsk proti Slovanu Bratislava. Úvodní buly je naplánováno na 17:00 a u textového onlajnu se na vás těší Jan Havlovic.

Běloruský zástupce v KHL zažívá výbornou sezonu. Momentálně se nachází na páté pozici Západní konference se ziskem 74 bodů. Pokud výběr Ľubomíra Pokoviče nepoleví, Dinamo by ve vyřazovacích bojích chybět nemělo. V posledním utkání se Minsk vrátil na vítěznou vlnu, když porazil Atlant Mytišči 4:2. Za Dinamo v letošní sezoně pravidelně nastupuje Lukáš Krajíček (1+10) a Ivan Švarný, ten zatím zasáhl pouze do osmi utkání. Minsk se hlavně opírá o kanadské hráče, hráči jako Ellison, Cheechoo, nebo Linglet odvádí v Dinamo výbornou práci a táhnou klub za úspěchem! V brankovišti se střídají gólmani Danny Taylor a Lars Haugen.

Nejproduktivnější hráči

Matt Ellison – 41 zápasů, 42 bodů (17+25)
    Jonathan Cheechoo – 37 zápasů, 38 bodů (18+20)
    Charles Linglet – 35 zápasů, 36 bodů (13+23)

Jediný zástupce Slovenska v KHL zatím neprožívá ideální sezonu. Momentálně Slovanu patří až 13. příčka Západní konference. Na postupovou osmou pozici ztrácí osm bodů a pokud by Slovan rád proklouzl do vyřazovacích bojů, musel by hodně zabojovat. Forma Slovanu také není nějak oslnivá. Na kontě má čtyři porážky v řadě a zvláště poslední v Záhřebu byla velmi bolestivá. Slovan vedl ještě ve 30. minutě 4:0. Záhřebu se ale povedl nevídaný obrat na 5:4. I v dnešním utkání bude Slovan outsiderem. V této sezoně nastupují za Slovan také Tomáš Netík (21 bodů), Václav Nedorost (18 bodů) a Michal Vondrka (17 bodů). Zajímavostí je, že na soupice Slovanu figuruje i hvězda uplynulého juniorského mistrovtsví světa Denis Godla a uvidíme, zda-li se v nějaké zápase objeví v brance Slovanu.

Ladislav Nagy – 34 zápasů, 28 bodů (15+13)
    Rok Tičar – 42 zápasů, 22 bodů (7+15)
    Tomáš Netík – 41 zápasů, 21 bodů (10+11)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 6. Linglet (Vesce), 40. Vesce (Ellison, Bailen), rozh. náj. Stěpanov – 22. Nagy (Barker, Murley), 57. Jeglič (Netík)