Olomouc – Zlín 4:6 (kon.) | Jihlava – Letňany 3:2 (2:1 po s.n.) | PZ Kladno – K. Vary 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Sparta 8:1 (kon.) | Havířov – Přerov 2:1 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 1:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Letci Letňany
Čtvrtek 08.01.2015, 15:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu

S konstatováním, že Dukla Jihlava porazila Letňany 3:2 po samostatných nájezdech a podvanácté za sebou neprohrála se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:39:43)

Zápas je za námi. Jihlava měla v šedesáti minutách více šancí, ale prosadila se dvakrát, stejně jako soupeř. Letňany naopak mohli rozhodnout o výhře v prodloužení, ale přesilovku pět na tři nevyužili. Vítěze tak určila sedmá série samostatných nájezdů, kdy se prosadil Josef Vrátný.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava. JOSEF VRÁTNÝ je autorem rozhodujícího nájezdu, když si natáhl puk na bekhend, počkal si na správný čas a zamířil nad lapačku gólmana.

6. série
    2:1
    Josef Vrátný si natáhl puk na bekhend, počkal si na správný čas a zamířil nad lapačku gólmana. Je rozhodnuto.

6. série
    1:1
    Rousek dnes jednou úspěšný a dvakrát ne, nyní se neprosadil blafákem do bekhendu, nezvedl puk nad levý beton Škarka.

5. série
    1:1
    Jindra Mokrého nerozhýbal a poté již neměl prostor k zakončení.

5. série
    1:1
    Danov vykoupal Škarka a stačilo mu zasunout puk do branky, ale trestuhodně vůbec netrefil kotouč.

4. série
    1:1
    Milan Strnad se po blafáku neprosadil.

4. série
    1:1
    Lukáš Rousek napoprvé svůj nájezd proměnil, tentokrát však Škarek zamezil puku a nepustil jej mezi betony do branky.

3. série
    1:1
    Kučera tentokrát mezeru mezi betony Škarka nenašel.

3. série
    1:1
    Oliver Havelka našel připravenou vyrážečku Mokrého.

2. série
    1:1
    Lukáš Rousek našel mezírku mezi betony Škarka.

2. série
    1:0
    Do nájezdu Tomáše Valy sáhl hokejkou Mokrý a znemožnil mu zakončení.

1. série
    1:0
    Fabiánek gólmana Dukly nerozhýbal a Škarek poté zneškodnil jeho nájezd pravým betonem.

1. série
    1:0
    Milan Strnad se trefil přesně do levého horního rohu branky.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení i přes dvě vyloučení Jihlavy rozhodnutí nepřineslo, o extra bodu navíc rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Jihlava se osvobozuje.

64:20
    Po výborné přihrávce Danova z pravé strany si našel puk před brankou kapitán Fabiánek, který však ve velé šanci mířil jen těsně vedle levé tyče Škarka.

63:47
    Střelu Gebella vyrazil Škarek, následná dorážka jednoho z hráčů hostí putovala nad branku. Jihlava se poté osvobozuje.

63:45
    Domácí jsou ve čtyřech.

63:20
    Kapitánu Lukáši Marešovi se nelíbí rozhodnutí sudího, že Jakub Škarek (JIH) podrazil jednoho z hráčů soupeře. Jede se sudího zeptat, proč tomu tak bylo, nicméně na trestnou lavici již míří Matěj Vála (JIH) aby odpykal trest za svého spoluhráče. Letňany budou hrát přesilovku pět na tři.

62:59
    Hosté sice svírají Duklu v pásmu, ale ke střele se za více jak půlminuty přihrávek nedostali.

62:33
    Po kontaktu jednoho z letňanských hráčů spadla Škarkovi maska. Hra je přerušena, vylučovat se však nebude.

62:18
    Škarek v nepřehledné situaci před svojí brankou svírá puk ve výstroji.

61:45
    Přesilová hra pro Letňany. Milan Strnad (JIH) si půjde odsedět dvě minuty za faul kolenem.

61:12
    Obrovská šance Dukly. K puku se mezi kruhy dostal zcela volný Matěj Vála, který zavřel oči a vypálil ránu jako z děla. Puk však orazítkoval pouze masku Mokrého.

60:43
    V situaci dva na jednoho posílal Kučera pas před branku na Rouska, jenž však přebral kotouč bezprostředně před Škarkem a již neměl prostor k zakončení.

60:34
    Nahození Trávníka se zastavilo někde před brankou Mokrého, který nakonec ve skrumáži sáhl po puku a přerušuje hru.

60:26
    Zakázané uvolnění Letňan.

60:01

Šedesát vteřin základní hrací doby nerozhodlo, uvidíme, zda rozuzlení zápasu podá prodloužení.

60:00

59:55
    Dukla se snažila přelít tři body na svojí stranu a znovu okupovala prostor před Mokrým. Její akce končí přihrávkou rukou.

59:34
    Po závaru před brankou Mokrého a jihlavské útočné snaze si i Letňany vyžádaly time-out.

59:01
    V šanci byl opět Jiří Slabý, jenž si vybruslil k pravé tyči branky Mokrého. Ten si prostor mezi tyčkou a betonem pohlídal.

58:15
    Letňany jsou nyní aktivnější, nicméně střely hostí od modré zatím nedělají Škarkovi problémy.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části hry.

57:23
    Na druhé straně se už už sápal k volnému puku u pravé Škarkovy tyče Petr Kocík, při zakončení mu však kotouč přeskočil hokejku.

57:02
    Povedenou ránu Jiřího Slabého z první z otočky likviduje výborným zákrokem Mokrý.

56:50
    Puk se v obranném pásmu Letňan ocitl mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po pravici Mokrého.

55:56
    Oddechový čas pro domácí borce.

55:56
    Zakázané uvolnění Dukly.

55:41
    Škarek výborně likviduje šanci Bouřila, který se zjevil sám před jihlavským gólmanem. Letňany mohli rozhodnout.

55:03
    Jihlavští hokejisté oslabení přestály bez úhony a jsou v plném počtu.

54:42
    Což o to, Kučera sice dostal puk do útočného pásma, ale jeho ostrý pas na modrou nezachytil nikdo z jeho spoluhráčů.

53:51
    Nahození Gebella bezpečně likviduje pravým betonem Škarek, Dukla se krátce poté osvobozuje.

53:39
    Bude se vzahovat po levici Škarka.

53:19
    Strnad téměř dvakrát obkroužil branku soupeře a až poté mu hráči Letňan vzali puk.

53:08
    Hned po buly se Jihlava osvobozuje.

53:03
    Šance pro Letňany. Matěj Vála (JIH) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

53:03
    Vrátný se Strnadem bez potíží zavezli puk do útočného pásma, jenže rychle o něj zase přišli.

51:35
    Jiří Slabý hrál na obranné modré příliš riskantně a měl štěstí, že si Dominik Danov lépe nezpracoval kotouč, jinak by mohl jet forvard Letňan sám na branku.

50:59
    Po akci první jihlavské lajny se bude vhazovat před Mokrým.

50:18
    Kučera si všiml před Škarkovou klecí najíždějícího Rouska, poslal na něj přihrávku, ale gólman Dukly se zaskočit nenechal a vytěsnil jeho lehkou střelu mimo.

48:58
    Po velké chybě v obraně v obraně Letňan se na Mokrého řítil Filip. Gólman hostí jeho střelu vyrazil a vyjel si doprava. Za brankou se puku znovu zmocnil Filip a jeho úmysl obkroužit klec a poté zasunout kotouč k levé tyči téměř vyšel, jenže to by v závěrečné části akce nesměl podklouznout a upadnout.

48:30
    Dukla si nepohlídala přechod přes modrou a je znovu pískán ofsajd.

48:02
    Letňany hrají v plném počtu.

47:54
    Po nepřehledné situaci před brakou se neprosadil zblízka David Stark.

47:06
    Pas Mareše na Havelku po modré vystihl Danov a hosté se znovu osvobozují.

46:52
    Jihlava má puk znovu ve své moci a okupuje branku Letňan.

46:10
    Adam nabídl parádním pasem zpoza branky puk mezi kruhy Strnadovi, který však nestřílel, ale ještě hledal u pravé tyče Vrátného, což už bylo na škodu a Mokrý si celou akci bezpečně pohlídal.

46:02
    Lukáš Rousek (LET) dostává dvě minuty za faul kolenem. Po delším čase tak uvidíme přesilovou hru, což se vůbec nelíbí trenéru hostí panu Tomáši Blažkovi.

45:51
    Petr Slabý se přoháčkoval až před branku a z pravé strany přihrával puk letmo na spoluhráče. Ani Vala ani Havelka jej však nezasáhli.

44:52
    Letňany se poněkud kostrbatou kombinací osvobozují, nicméně na vyhození puku z obranného pásma to stačí.

44:30
    Ofsajd se píská také na druhé straně.

44:01
    Ofsajd Dukly na útočné modré.

43:29
    Vala směřoval puk před branku, kam už si najížděl Jiří Slabý. před útočníkem Dukly na poslední chvíli tečoval puk do rohu kluziště jeden z hostujících obránců.

42:35
    Stark vypálil od modré, jeho pokus však Mokrý viděl a bezpečně puk schoval do lapačky.

42:18
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

42:15
    Havelka si počkal na modré na Lytvynova a vystavil mu pořádný strom.

41:52
    Dukla bojuje o puk v pásmu soupeře a nakonec se k němu také dostala. Mezi kruhy se ke kotouči dostal Milan Strnad, sjel si blíže k brance, ale skulinku mezi betony gólmana nenašel.

41:04
    Škarek schovává nahození Gebella do výstroje a bude se vhazovat po jeho pravici.

40:15
    Mareš našel pasem zpoza branky mezi kruhy najíždějícího Jiřího Slabého, který na puk těsně nedosáhl. Od modré potom mířil na branku Richard Habermann. Ač byla před gólmanem Mokrým pořádná vřava, vytěsnil puk mimo.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli vyrovnání Dukly, když se o vyrovnávající branku postaral Adam. Hosté poněkud odpadli fyzicky a už nejsou tak kvalitní jako v první části. Třetí třetina začne v 16:30.

40:00

39:25
    Hosté se ještě snaží o rychlý protiútok, ale ve druhé třetině jsou opravdu bez pohybu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Škarek raději podržel kotouč před dotírajícím útočníkem.

37:20
    Icing hostů.

37:13
    Letňany se snaží bránit co to jde, ale ihned když získají kotouč, tak ho vzápětí ztratí.

36:25
    Dukla i nadále obléhá hostující svatyni.

34:56
    Šance domácích! Po přihrávce Najmana zakončoval do odkryté branky Strnad, ten však nedokázal přehodit už ležícího brankáře!

34:31
    U kotouče jsou Letňany.

33:46
    Kotouč na střídačce. Vhazování před Škarkem.

32:57
    Dukla zakládá další útočnou akci a je nastěhována před hostujícím gólmanem.

31:16
    Dukla právě vstřelila branku!
    A máme znovu vyrovnáno! Strnad vymyslel krásnou přihrávku na osamoceného LUKÁŠE JINDRU, který se z mezikruží prosazuje k pravé tyči Mokrého branky. Asistence: Milan Strnad a Oliver Havelka.

30:52
    Pro diváka se hraje pohledný hokej, když se hraje nahoru dolu.

28:45
    Šance na hostující straně! Letňany jeli v přečíslení 2 na 1 na branku soupeře, když a konci akce byl Sklenář, který volil střelu. Škarek výtečně zasahuje!

27:51
    Zákrok domácího gólmana a následuje vhazování po jeho pravici.

26:30
    Dukla se stále tlačí do zakončení a snaží se udělat něco z nepříznivým stavem.

24:13
    A další šance Dukly! Adam jel zcela sám na Mokrého, jihlavský útočník pouze přestřeluje hostující branku.

23:19
    Výborný zákrok hostujícího brankáře! Domácí vyslali střelu do protipohybu Mokrého a ten nakonec betonem vyráží mimo branku!

22:23
    Letňany právě vstřelily branku!
    Domácí propadli v obraně a hosté byli najednou sami před Škarkem. Střelou z dorážky se prosazuje PETR KOCÍK. Asistence: Ivan Lytvynov.

21:22
    Letňany v plném počtu.

20:51
    Vypadá to spíše, jako by měli přesilovou hru hosté. Dukle se nedaří dostat před Mokrého.

20:01
    Dukla začíná třetinu v početní výhodě.

20:01

Je za námi první třetina, ve kterém oba týmy vstřelili po jedné brance. Lehce aktivnějším týmem je Dukla,která nedokázala využít své šance. Druhá třetina začne přibližně v 15:45.

20:00

19:52
    Dukla zakládá svoji poslední útočnou akci.

19:22
    Další možnost pro domácí celek. Na trestnou lavici se jede posadit Kocík za vysokou hůl.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

17:20
    Až teď se hosté osvobozují v podobě zakázaného uvolnění. Vhazování před Mokrým.

16:48
    Dukla je nyní aktivnějším týmem a doslova zamkla svého soupeře v jeho třetině.

15:00
    Dukla nastěhována v pásmu Letňan a chystá si prostor pro střelu.

13:25
    A hosté mohli jít do vedení! Individuální akci zakončuje jeden z Letňanských hráčů jen těsně nad branku domácího brankáře!

12:33
    Hra se nyní stěhuje z jednoho pásma do druhého.

9:38
    A máme tu vyrovnáno! LUKÁŠ ROUSEK se prosazuje střelou z mezikruží. Rozhodčí nejprve gól neuznal, protože kotouč vyletěl z branky a nezaznamenal to, ale na radu čárového branku uznává a nutno podotknout, že gól to opravdu byl. Asistence: Lukáš Kučera a Dominik Sklenář.

8:10
    Vala výborně napadal bránícího hráče, až se mu podařilo zmocnit se puku, ale střelu na bránu vytěsňuje Mokrý do rohu kluziště!

7:56
    Ofsajd hostů.

7:28
    Kotouč mimo kluziště. Vhazování ve středním pásmu.

7:01
    Další zakázané uvolnění Dukly.

6:40
    Jihlava bojuje o kotouč v útočném pásmu podél mantinelu a snaží se vymyslet, jak by navýšila svůj náskok.

5:27
    Icing domácího celku.

4:30
    Dukla je i nadále aktivní a tlačí se do třetiny soupeře.

3:28
    A domácí se dostávají do vedení v tomto zápase! Střelou do odkryté brány se prosazuje TOMÁŠ VALA. Asistence: Jiří Slabý a Adam Hrbatý.

2:58

2:40
    Dukle se nedaří dostat do pásma Letňan.

2:00
    Střelu Mareše od modré blokuje hostující obrana.

1:15
    Nepřesná přihrávka zahání Duklu až do svého pásma.

0:58
    Je tu první přesilová hra pro Duklu! Na trestnou lavici se jede posadit Sklenář za držení hole.

0:22
    Po nahození od domácích si připisuje první zákrok brankář Mokrý.

0:01
    Buly pro Jihlavskou Duklu.

00:01

HC Dukla Jihlava: Škarek (Chaloupek) – Stark, Slabý P. , Haberman, Vála, Trávník, Mareš, Zadina – Havelka, Slabý J. , Vala, Strnad, Jindra, Najman, Hrbatý, Adam, Vrátný, Filip.

HC Letci Letňany: Mokrý (Vlas) – Straka, Lytvynov, Antoš, Gebell, Prebsl, Bouřil – Danov, Fabiánek, Kott, Kučera, Rousek, Sklenář, Jelínek, Nedorost, Kocík, Štěbeták.

Rozhodčí: Polák – Kuřítko, Šťastná..

Se sestavami se přihlásíme zhruba 20 minut před začátkem duelu.

Dnešní zápas bude lehce specifický pro trenéra jihlavského mladšího dorostu Štěpána Moravce, který před svým příchodem do Dukly Jihlava působil právě v Letňanech.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního dalšího zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém Dukla Jihlava přivítá na Horáckém zimním stadionu Letce z Letňan. Jedná se o velice prestižní souboj, který by v konečném účtování mohl hrát velkou roli.

Jihlava totiž prožívá velmi podařenou část sezony, když v posledních jedenácti zápasech vždy bodovala a prohrála pouze jednou, a to až na samostatné nájezdy. Skóre Jihlavy v těchto jedenácti zápasech je 44:23 a 29 získaných bodů z 33 možných. Tato parádní šňůra vyšvihla Duklu na čelo šestičlenné nadstavbové skupiny D, ve které získá vstupenku do play-off pouze první tým. Letňany ztrácí, stejně jako České Budějovice, na Duklu čtyři body, mají však právě zápas s Jihočechy k dobru (bude se hrát 15.1.2015). Letci zažívají poslední dobou hodně vrtkavé výkony. Poslední dva listopadové duely prohráli se skóre 4:11, v prosinci pak třikrát vyhráli a padli pouze jednou – doma s Jihlavou na samostatné nájezdy. Vstup do Nového roku se Pražanům nepovedl, jelikož prohráli 0:3 na ledě Kolína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Lysý

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 4. Vala (Slabý, Hrbatý), 32. Jindra (Strnad, Havelka), rozh. náj. Vrátný – 10. Rousek (Kučera, Sklenář), 23. Kocík (Lytvynov)