Benfica – Guimarães 3:0 (kon.) | Coimbra – FC Ferreira 2:2 (kon.) | Porto – Belenenses 3:0 (kon.)
FC Porto
3:0 (1:0)
CF OS Belenenses
Sobota 10.01.2015, 21:15 • Estádio do Dragão, Porto • Portugalská Primeira Liga

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (23:12:30)

Dnešní utkání sledovalo 40 000 diváků.

Je dobojováno. Porto potvrdilo roli favorita a zaslouženě vyhrálo. Na začátku druhého poločasu navyšoval skóre na 2:0 Torres a v posledních vteřinkách upravil na konečných 3:0 Evandro. Domácí ale měli spoustu šancí a hosté tak mohou být rádi za toto skóre, nicméně mohou velmi litovat neproměněné šance v třetí minutě nastavení v druhém poločase, takovéto šance se musí proměňovat. Body tak zůstávají v Portu.

90+3
    EVANDRO - 3:0

90+3
    Porto právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Nedáš dostaneš. Po obří šanci hostů se dostal k odraženému míči EVANDRO a dalekonosnou ránou zvýšil na rozdíl tří branek.
    Obří šance hostů

90+3
    Veliká smůla! Camará netrefil prázdnou klec, fantasticky zasáhl jeden z domácích obránců'

90+2
    Za nepěkný zákrok si Camará odnáší žluté napomenutí.

90+1
    Byly nastaveny ještě tři minutky.

90
    Camará to v závěru ještě zkoušel, kontaktní gól ale nevstřelil.

90
    Tella ve velké šanci zastavil ofsajd.

89
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Tiago Silva, přichází Pelé.

88
    Po rohovém kopu se k míči dostal Tello, ale ani ten nedokázal navýšit skóre.

87
    Utkání se již spíše dohrává, Porto kombinuje na vlastní půlce a nikam nespěchá, pár diváků se již dokonce zvedá ze sedaček a odchází domů.

85
    Brandão zabránil průniku domácích a Belenenses jde dopředu.

84
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Caeiro, přichází Fábio Nunes.

83
    Quintero jej nekopl nejlépe a míč letí do útrob arény.

83
    Domácí si kopnou přímák z 30-ti metrů.

82
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Casemiro, přichází López.

81
    Porto hledá skulinky v obraně Belenensesu (a že jich je), k navýšení skóre.

80
    Martínezův pokus těsně minul klec hostujícího celku. Hra se opět dostala do středu hřiště.

79
    Tello hledal centrem ve vápnu Quintera, k němu se ale míč dostat nestihl.

77
    Quintero ihned po příchodu ztratil míč. Naštěstí pro něj ho ale Porto ihned získalo zpět a začalo kombinovat na soupeřově půlce.

75
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Quaresma, přichází Quintero.

74
    Danilo mířil centimetry vedle tyče Ventury. Velká škoda pro domácí.

72
    Hra se stále odehrává u půlící čáry a nikdo si nevytváří větší šance.

70
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Evandro.
    Pokus Tella

69
    Střelu Tella vyrazil Ventura nahoru na klec!

69
    Porto si nyní vesele kombinuje na vlastní půli.

67
    Quaresma se dostal do dobré střelecké pozice, ale míč letěl velmi vysoko nad.

66
    Indiho nepřesná rozehrávka končí na nohou protihráče.

64
    A bude se žlutit. Casemiro si za svůj skluz odnáší žlutou kartu a jeho jméno je zapsáno do notýsku Manuela Moty.

64
    Tello se nedokázal dostat až před Venturu a Nélson jej později obral o míč.

62
    Tello hledal svým pasem Martíneze, míč se ke Kolumbijci ale nedostal a Belenenses tak bude vykopávat.

60
    Pelého přímý kop vychytal Fabiano s přehledem.

60
    Nyní má míč Belenenses, kteří se snaží vstřelit kontaktní gól. Nebo aspoň se dostat do vápna Porta, ani jedno se jim nedaří.

58
    Příchozí Sturgeon vzápětí ztratil míč a od té doby jej Belenenses na svých kopačkách neviděl.

56
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Dantas, přichází Sturgeon.

55
    Óliver Torres si odnáší žlutou kartu za faul na Thicota.

54
    Dějištěm hry se stal půlící kruh, kde nyní Porto kombinuje a přemýšlí, co dál.

52
    Belenenses si drží míč a snaží se utkání ještě zvrátit na svou stranu, nicméně obrana Porta je výborná.

50
    Domácí jsou nažhaveni a snaží se vsítit další branky. Nyní kombinují u vápna Belenenses.

49
    Ventura perfektně zasáhl proti střele Casemira.
    Óliver TORRES - 2:0

47
    ÓLIVER TORRES si před šestnáctkou hostů sebral míč a přesnou ranou k levé tyči propálil Venturu po druhé a dostal tak domácí fandy znovu do varu.

47
    Porto začalo poločas kombinacemi na vlastní půlce.

46

Je za námi první půle, po které vedou domácí naprosto zaslouženě. Spíše mohou být hosté rádi, že to je jen o jeden gól. Ten vstřelil v desáté minutě Martínez. Uvidíme, co nám přinese další poločas.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Herrera trefil pouze boční síť.

45
    Nyní se do kombinací zapojil i gólman. Oba týmy již očekávají hvizd na konec poločasu.

44
    Dějištěm hry je opět spíš půlící čára, kde si domácí přihrávají míč poctivě z nohy na nohu.

42
    Camará nestihl doběhnout míč a Fabiano bude vykopávat.

40
    Tempo se opět zklidnilo a hra se odehrává u půlící čáry.
    Šance Porta

39
    Po centru Quaresmy se dostal do nádherné šance Jackson Martínez, ale střelou skluzem nedokázal dopravit míč do sítě.

37
    Herrera nádhernou patičkou minul branku!

36
    Tempo hry se výrazně zpomalilo, ovšem u míče jsou stále domácí.

33
    Martínez mohl navýšit na 2:0! Nicméně byl v opravdu velkém ofsajdu.

32
    Danilův pokus proletěl nad klecí Ventury, ten uvede míč zpět do hry výkopem.

31
    Z tribun Estádio do Dragãoa se ozývá hromadný potlesk, Porto báječně kombinuje a kontroluje dění na trávníku.

30
    A opět Martins Indi, tentokrát ovšem dalekonosnou přihrávkou rozehrává útok svého týmu.

29
    Martins Indi vystřelil opravdu solidně mimo klec. Ventura bude vykopávat.

28
    Belenenses strávilo poslední minutu u vápna Porta, ke střele se ale nedostalo.

26
    Tellův pokus z bezprostřední blízkosti div neskončil v kleci.

25
    Domácí fandové si zazpívali místní hymnu Porta. Hráči zatím kontrolují hru.

23
    Rohový kop se vznesl až na Danila, ten míč ale do sítě nedopravil. Domácí si stále drží souvislý tlak na klec hostů.

22
    Dantasův pokus s přehledem vykryl Fabiano, který si poprvé sáhl na míč v dnešním utkání.

21
    Nélson vhazoval aut na půli Porta, nicméně hodil přímo do Danila a hosté si tak kopnou roh.

20
    Tellovi chyběly centimetry, aby dopravil míč do sítě.

19
    Po delší době jsme viděli Belenenses s míčem na půlce Porta, to ale hostů moc dlouho nevydrželo a u míče jsou opět domácí.

17
    Quaresma do nyní zkusil, jeho pokus ale proskákal těsně vedle branky Ventury.

16
    Porto si vesele kombinuje u pásma Belenenses a nikam se nežene.

14
    Fotbal má stále pomalejší tempo, nyní se ovšem po zákroku Casemira ocitl na zemi Tiago Caeiro, vše ale v mezích pravidel.

13
    Nyní je u míče Porto a v klidu vymýšlí přechod dopředu. Utkání doprovází skvělá atmosféra z útrob místního stadiónu.

12
    Hosty gól zaskočil, nyní bezmocně kombinují na vlastní půlce.
    Jackson MARTÍNEZ - 1:0

10
    A domácí jdou po několika šancích do vedení! Herrera vyslal přesný centr na JACKSONA MARTÍNEZE, který jej usměrnil do klece a posílá tak favorizované Porto do vedení.

9
    Pokus z nohy Tella kryje Fabiano. Pro Španěla hostujícího z Barcelony to byla první střela v utkání.
    Šance Casemira

8
    Pokus z nohy Casemira proletěl těsně nad klecí hostů!

7
    Belenenses se nyní snaží uklidnit hru na vlastní půli, konkrétně je u míče Nélson.

6
    Za tvrdý faul nohou do hlavy vidí Herrera první žlutou kartu v tomto utkání.

6
    Ángel dlouho kombinoval a nakonec vrátil pouze míč spoluhráčům.

5
    Porto stále kombinuje a Belenenses k ničemu nepouští.

4
    Střelu Tello vykryl Ventura.

2
    Rohový kop vyrazil Caeiro mimo vápno.

2
    U míče je stále Porto, ale kombinuje na vlastní půlce.

1
    Zápas začal, Porto se ihned hrne dopředu.

1

FC Porto: Fabiano – José Ángel, Danilo, Maicon, Martins Indi, Quaresma – Herrera, Casemiro – Torres, Martínez, Tello
    Náhradníci: Fernandéz – Pereira, Campaña, Adrián, Marcano, Quintero, Evandro

CF OS Belenenses: Ventura – Thicot, Brandão, Nélson, Palmeira – Bruno China, Miguel Rosa – Pelé, Dantas, Camará – Caeiro
    Náhradníci: Jones – Afonso, Nunes, Ferreira, Silva, Sturgeon, Teixeira

Rozhodčí: Manuel Mota – Paulo Vieira, José Gomes, Artur Soares Dias.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Porto
    Domácí sbírají jeden bod za druhým a v celkové tabulce jsou druzí za Benficou, na kterou ztrácejí 6 bodů. Na třetí Vitórii mají ovšem náskok pouhých třech bodů a tak si dnes náskok budou chtít jistě zvýšit. Poslední 3 zápasy domácí vyhráli, naposledy prohráli právě nad Benficou čtrnáctého prosince, Benfica vyhrála v Portu poměrem 0:2. Porto se může spolehnout na výborného snipera Jacksona Martíneze, který nastřílel již neuvěřitelných 17 gólů. Uvidíme tedy, zda-li nějaké přidá i dnes.

CF OS Belenenses:
    Hosté na tom sice nejsou jako Porto, ovšem sedmá příčka není úplně nejhorší. Při pohledu na vyrovnanost tabulky stačí hostům výhra a posunou se dopředu, při případné prohře by ovšem mohli spadnout o pozici dolů. O motivaci pro dnešní duel tak mají postaráno. Porto je sice papírový favorit, ale dokud se neodpíská poslední minuta, nic není rozhodnuto. Belenenses se spoléhá na Brazilce Deyversona, který nastřílel 7 branek, což je letošní maximum v tomto portugalském klubu.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Portugalská Primeira Liga si pro nás dnes připravila další duel mezi věhlasným FC Porto a CL OS Belenenses. Utkáním vás provede Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.