Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Záhřeb 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 6:0 (kon.) | Soči – Atlant 6:4 (kon.)
Viťaz – HC Slovan 2:1 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Medveščak Záhřeb
Pondělí 12.01.2015, 17:00 • Arena 2000 • KHL
    Hokejisté Lokomotivu se radují z vítězství nad Medveščakem.

Máme za sebou zajímavé a dramatické utkání, které končí vítězstvím Lokomotivu 4:3. Hosté se ujali v 5. minutě vedení zásluhou Martinoviće, ale Jaroslavl ještě do konce první třetiny skóre zásahy Jakovleva, Platta a Kapustina otočila až na 3:1. Hráči Medveščaku se však nevzdali, v úvodu druhé části Thomasem snížili a ve 44. minutě dokonce zásluhou Marka Flooda srovnali stav. Poté ovšem nevyužili dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a za to je šest minut před koncem potrestal Geoff Platt, který po přihrávce Novotného zaznamenal vítěznou trefu.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:16, celkem – 36:33 (19:18:56)

60:00

59:47
    Averin hostům vypíchl kotouč a byl podražem Carlem! Hostující bek už sedí na trestné lavici a vhazovat se bude před brankou Medveščaku. Je zřejmě hotovo!

59:41
    Hostující kouč Shedden si vzal time-out.

59:40
    Pelletier se dostal až před Sanforda, ale poslal puk pouze do klečícího brankáře Jaroslavle!

58:02
    Ještě dvě minuty. Sanford po nahození Hedberga přerušil hru.

57:22

56:00
    Jegor Averin se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale hostující branku minul!

55:21
    Ilja Gorochov vyloučen za podražení a je tu přeslová hra pro hosty.

54:59
    Hosté mají ještě pět minut na to, aby se pokusili alespoň srovnat stav.
    Geoff PLATT - 4:3

54:00
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí jdou šest minut před koncem do vedení 4:3! Jiří Novotný nahrál po přejetí do útočného pásma GEOFFOVI PLATTOVI a ten z levého kruhu překonal Heetera střelou k bližší tyči. Druhý gól Platta v zápase. Asistence: Jiří Novotný.

53:40
    Björkstrand vyzkoušel pozornost Sanforda, domácí brankář má puk v klíně.

52:52
    Flood hledal střílenou přihrávkou spoluhráče, který číhal u vzdálenější tyče. Jeden z domácích obránců puk zastavil.

52:03
    Medveščak v plném počtu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Jakovlev (Holøs, Platt), 15. Platt (Vasiljev, Ljubuškin), 18. Kapustin (Kartajev), 54. Platt (Novotný) – 5. Martinović (Segal, McLean), 23. Thomas (Pascal Pelletier, St. Pierre), 44. Flood (Segal, McLean)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Holøs, Kronwall, Pašnin, Gorochov, Vasiljev, Ljubuškin – Plotnikov, Averin, Apalkov – Kontiola, Thörnberg, Lokťonov – Platt, Novotný, Koňkov – Galimov, Kapustin, Kartajev.
    Medveščak Záhřeb: Heeter (Owuya) – Martinović, Carle, Flood, Popović, Hutchinson, Kinrade – Leino, Pelletier, St. Pierre – Segal, Wright, McLean – Thomas, Björkstrand, Hedberg – Glumac, Perkovič, Kostović.

Rozhodčí: Dejev, Naumov – Aljošin, Nestěrov