Edmonton – Florida 2:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 5:4 (3:2 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Minnesota Wild
Pondělí 12.01.2015, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Ode mě to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou! (04:39:49)

Střely: 35:37 (13:14, 14:12, 8:11)

Je dobojováno, Chicago se raduje z vítězství 4:1 nad trápící se Minnesotou!

Do vedení se dostalo už v páté minutě, kdy se prosadil slovenský útočník Marián Hossa. Na 2:0 při výborném začátku domácích zvyšoval v osmé minutě Bryan Bickell. Třetí branku přidal ve 32. minutě Brad Richards. Zajímavostí je, že tito tři hráči dali všichni svou devátou branku v sezoně. Hosté poté mohli snížit, když se jim nabídla možnost trestného střílení. To ale Zucker neproměnil, což si dlouho a mocně vyčítal. Hůř mu bylo ve 39. minutě, kdy přečíslení 3 na 1 proměnil obránce Johnny Oduya. Další branka padla až v 56. minutě a postaral se o ní Matt Cooke. Jednalo se ovšem pouze o kosmetickou úpravu skóre.

Blackhawks tak získali dva body za vítězství 4:1.

60:00

59:41
    Zápas už se pochopitelně pouze dohrává.

59:04

58:59
    Pět sekund před koncem přesilovky se dostala Minnesota do ofsajdu.

58:45
    Tu zakončil Jared Spurgeon ranou mimo.

58:20
    Saad spolu s Hossou dostali puk do útočného pásma a následně i do lapačky Bäckströma, ten ale rozehrál a založil další akci Wild.

57:50
    A nyní Seabrook, Blackhawks nyní velmi dobře brání.

57:35
    O další výhoz se postaral Krüger.

57:20
    Po vhazování vyhodil Hjalmarsson přes všechny čáry.

57:17
    Nabito dostal Jason Pominville, jeho svižnou střelu z první ale lapil Corey Crawford!

57:04
    David Rundblad (CHI) vyhodil kotouč přes mantinel a je tak vyloučen za zdržování hry. Minnesotě tak svitla ještě malá naděje na zvrat.

56:41
    Sharp obral o puk Cookea a vyrazil do protiútoku, následně ale neměl dobře seřízená mířidla a kotouč tak skončil mimo.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Toews, Saad), 8. Bickell (Kane, Richards), 32. Richards (Kane, Bickell), 39. Oduya (Toews, Hossa) – 56. Cooke (Brodziak, Brodin)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Rundblad, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp, Shaw, Teräväinen – Carcillo, Krüger, Smith
    Minnesota Wild: Bäckström (Curry) – Suter, Spurgeon, Brodin, Folin, Blum, Prosser – Zucker, Koivu, Pominville – Parise, Haula, Vanek – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Carter, Brodziak, Cooke

Rozhodčí: Pollock, Martell – Lazarowich, Knorr

Diváci: 21809