Omsk – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 3:5 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Toljatti – Vladivostok 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.)

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Prázdnou branku trefuje ANDREJ ANTONOV a rozhoduje o dnešní výhře svého týmu. Bez asistence

59:28
    Vítečný Jakub Kovář teď zachránil svůj tým od vyrovnání! Hartikainen dostal krásně nabito na levou stranu, odkud vypálil ihned zprvní, ale Kovář se senzačně stihl přemístit a zachránil tak svůj tým !

59:00
    Sochatskij i nadále zůstává na střídačce!

59:00
    Oddechový čas domácích.

58:45
    Sochatskij odjíždí ze své branky! Domácí to zkusí bez brankáře!

A Jekatěrinburg velmi chytře drží kotouč na svých hokejkách a snaží se co nejvíce zdržet čas.

57:40
    Ufa si komplikuje svojí možnost o vyrovnání. Domácí hráli v šesti a půjdou do čtyř!

57:00
    Domácím zbývají už jen tři minuty, aby se jim podařilo vyrovnant.

56:03
    Ve velké šanci hostující Gusev, který zcela sám obkroužil Sochatskiho branku dostal se až do zakončení, ale nestačil kotouč dostatečně zvednout a trefil Sochatskeho jen do jeho betonu.

55:12
    Jekatěrinburg, ale svojí důsledností v obraně nepouští domácí do nebezpečných šancí.

53:57
    Domácí se ihned po obdržené brance vrhli do útoku a snaží se o vyrovnání.
    Anton LAZAREV - 3:4

52:36
    A Jekatěrinburg přesilovou hru využívá a jde do vedení 3:4! SAMI LEPISTO dostal nabito od Alexandra Simakova a prostřeluje bezmocného Sochatskiho! Asistence: Alexandr Simakov

52:14
    Denis Khlystov, kapitán domácího týmu si půjde odsedět dvou minutový trest za vysokou hůl! Velká šance pro hosty!
    Jakub Kovář vychytal Ankudinova

51:56
    A Jakub Kovář podržel svůj tým ve velmi důležité chvíli! Antonov se pokusil prostřelil Jakuba Kováře mezi betony, ale český brankář vystihl jeho úmysl a na led se položil dostatečně včas a střelu Ankudinova vykryl!

51:56
    Ankudinov byl faulován při samostatném úniku a pojede trestné střílení!

49:36
    Ufa se pomaličku zvedá a přebírá otěže utkání.

47:17
    Antonov ujížděl spolu s Lazaravem na osamoceného obránce domácích, Antonov předložil přihrávku Lazarevovi, kterému z jeho hokejky vyšťouchl kotouč na poslední chvíli Sochatskij!

46:20
    V současné hře panuje hodně nepřesností, o kotouč se spíše bojuje ve středním pásmu, nikterak pohledný hokej nyní nesledujeme.

45:06
    Český brankář bude v pořádku a bude pokračovat v dnešní zápase.

45:06
    Ankudinov najel do Jakuba Kováře a ten se těžko zvedá z ledu.

44:55
    Třetí třetina je hodně opatrná od obou celků, i když mají hosté mírně navrh, tak sem ji nedaří dostat se do nějaké vyloženější šance.

44:11
    Philstrom uháněl sám na Kováře, už se připravoval k zakončení, ale skvělým ´tygřím´ skokem mu vypíchl v tu nejmíň vhodnou chvíli kotouč Antonov a zhatil zakončení domácímu forvardovi.

44:00
    V úvodu utkání i nadále aktivnější hosté.

43:15
    Střela Hartikainena trefil Kováře do masky a hra je na chvíli přerušena.

42:58
    A ihned vzápětí odpískán ten samý prohřešek, tomu samému týmu.

42:47
    Zakázané uvolnění odpískáno Jekatěrinburgu.

42:02
    Sochatskij si připisuje úvodní zákrok ve třetí periodě, když kryje střelu Brulého.

41:35
    Hosté vstoupili do začátku třetí třetiny aktivněji než domácí.

40:29
    Nahození od modré čáry od Metljuka zblokovala domácí obrana.

40:01

Je za námi druhá třetina, která skončila opět nerozhodně. Těšme se společně na třetí třetinu, která začne přibližně v 16:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:33
    Vše nasvědčuje tomu, že po druhé třetiny bude nerozhodné skóre, ani jeden z týmů se do útoku nikterak nehrne.

37:00
    Domácím se daří držet hosty daleko od své branky.

36:44
    Tak z tohoto domácí trenér určitě radost mít nebude. Další nedůsledný zákrok domácího Glukova a Ufa jde do čtyř!

36:42

35:22
    Hostům se daří vyvézt kotouč ze své třetiny.

35:00
    Domácí uzavřeli hosty před jejich brankou a kombinují.

34:42
    Tak a je tu další vyloučení! Dnes oba týmu v rukavičkách rozhodně nehrají! Na trestnou lavici usedá hostující Klimenko.
    Tobias VIKLUND - 3:3

33:42
    A je opět vyrovnáno! Simakov vystřelil tvrdou ránu na Sochatskiho, který vyrazil pouze na hokejku TOBIASE VIKLUNDA, který měl před sebou zcela odkrytou branku a nebyl problém vyrovnat skóre dnešního zápasu! Asitence: Alexej Simakov

32:46
    Domácí jsou ve čtyřech.

32:19
    Obrovská šance a v ní Lazarev! Anton Lazarev dostal přihrávku k levé tyči Sochatskiho branky, už pomalu zvedal ruce a chtěl se radovat, ale skvělý domácí gólman teď neskutečně zachránil svůj tým!

32:04
    Brankář Sochatskij dostává dvouminutový trest za vysokou hůl a hosté budou mít více než půl minutovou přesilövou hru 3 na 5!

31:02
    Brulé našel křižnou přihrávkou Klimenka, který měl dobrou pozici, vystřelil okamžitě z první, ale Sochatskij předvedl perfektní zákrok a zhatil hostům vyrovnání!

30:46
    Za hákování si jde odsedět dvou minutový trest Pankov. Další přesilová hra pro Jekatěrinburg!

30:03
    Rybakov vyslal na Sochatskiho přízemní střelu, ten ukrývá kotouč do své lapačky!

29:19
    Jefimov vystřelil na Sochatskiho, který kryje svým pravým ramenem!

28:43
    Domácí jednoznačně lepším celkem ve druhé třetině. Převážně celou dobu jsou na kotouči a snaží se navýšit své vedení.

28:01
    Khlystov byl blízko hattricku! Ujížděl sám z úhlu na Jakuba Kováře, který se, ale jeho blafákem nenechal oklamat a svůj tým podržel!

27:11
    Ankudinov míchal s kotoučem za brankou Jekatěrinburgu, svou individuální akci, ale přepískl a o kotouč přišel.

26:57

26:17
    Hra je přerušena. Vhazovat se bude před Jakubem Kovářem.

25:59
    Anton Lazarev vystřelil od modré, jeh střela byla zblokována domácí obranou.

25:16
    Michnov se téměř sám prodral až před Sochatskiho, naštěstí pro domácí tohoto hráče, dokázal eliminovat Višněvskij.

24:57
    Teemu Hartikainen, dává šanci Jekatěrinburgu vyrovnat, dostává totiž dvě minuty za podražení!
    Denis KHLYSTOV - 3:2

22:39
    Ufa právě vstřelila branku!
    A domácí jdou do vedení 3:2! Jakub Kovář ještě střelu od modré od Bodrova sice vyrazil, na následnou dorážku DENISE KHLYSTOVA, ale už nestačil a tento hráč si připisuje již druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Denis Bodrov, Artur Kulda

21:39
    Domácímu celku se nedaří projít přes střední pásmo, tím pádem se jim nedaří utvořit přesilovkové postavení.

21:00
    Hosté jsou ve čtyřech.

20:52
    Andrej Antonov dostává 2 minuty a domácí budou mít krátkou přesilovou hru 5 na 3!

20:19
    Hosté napadají rozehrávku Ufy, tím pádem šetří cenné sekundy.

20:01
    Ufa bude pokračovat v přesilové hře z první třetiny.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám nabídla velmi pěkný hokej a převážně dost branek! Uvidíme, zda se něčeho podobného dočkáme i v následující periodě. Druhá třetina začne přibližně v 15:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Těsně před sirénou se ocitl v obrovské šanci Tolpeko, který dostal nabídku před prázdnou branku, ale skvělým zákrokem teď Jakub Kovář zachránil svůj tým.

19:38
    Stále domácí kombinují, ale střelba nepřichází.

19:08
    Ufa zaujala přesilovkové postavení a snaží se něco vymyslet.

19:00
    A Jakub Kovář se provinil proti pravidlům a dostává 2 minuty. Dvouminutová přesilová hra pro domácí 5 na 4!

17:26
    Brulé se snažil obhodit Bodrova, ten jeho úmysl, ale vystihl a zhatil hostujícímu hráči jeho šanci.

16:52
    Píská se zakázané uvolnění, vhazování před Jakubem Kovářem.

16:15
    Domácí tým nyní drží kotouč na svých hokejkách a snaží se něco na svého soupeře vymyslet.
    Anton SLEPŠEV - 2:2

15:41
    A Ufa vyrovnává naprosto bluskurychle! Hartikainen obkroužil branku, přihrál mezi kruhy ANTONOVI SLEPŠEVOVI, který prostřelil Jakuba Kováře a vyrovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Ikka Hartikainen
    Tobias VIKLUND - 1:2

14:47
    A hosté využívají přesilovou hru a bleskurychle otáčí skóre! TOBIAS VIKLUND si po předešlé asistenci připisuje i vstřelenou branku, po pěkné přesilovkové kombinaci Jekatěrinburgu. Asistece: Alexandr Rybakov, Alexej Simakov

14:10
    Denis Bodrov si jde odpočinout na trestnou lavici, přesilovka pro hosty.

12:55
    Vhazování před Jakubem Kovářem.
    Sergej JEMELIN - 1:1

12:05
    Jekatěrinburg vyrovnává! Garejev s Jemelinem ujeli domácí obraně, postupovali dva na jednoho, prvně jmenovaný předložil milimitrovou přihrávkou kotouč před prázdnou branku SERGEJI JEMELINOVI, který využil své šance a srovnává stav utkání na 1:1! Asitence: Artom Garejev, Tobias Viklund

10:48
    Antonov dostal kotouč od na modrou čáru, kde si udělat prostor pro střelu, která byla sice přesná, ale Sochatskij si sní poradil bez sebemenších problémů.

09:39
    Brulého střelu bez problému kryje Sochatskij.

09:15
    Hosté jsou v prozatím absolutně bezzubí.

08:44
    Philstrom vystřelil na Kováře, ten vyráží svým betonem!

08:06
    Na ledě jsou teď třetí formace obou týmů a hosté mají co dělat, aby i podruhé neinkasovali!

07:33
    Kotouč se dostal až do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    Denis KHLYSTOV - 1:0

07:02
    A domácí tým početní výhodu přece jen využívá! Po buly se dostal kotouč až na hokejku DENISE KHLYSTOVA, který prostřelil Jakuba Kováře a posílá Ufu do jednobrankového vedení! Asitence: Denis Tolpeko

05:59
    Domácí pořád nedokážou v přesilové hře nic vymyslet a Jekatěrinburg se brání bez větších problémů.

04:19
    První střeu v přesilové hře má na svědomí Glukov, Kovář bez problému kryje.

03:44
    Hosté se bez problému brání a nyní v poklidu vyhazují kotouč.

03:05
    Domácí sice tlačí svého soupeře, ale v přesilové hře chybí střelba na bránu.

02:43
    A bude tu první přesilová hra zápasu. Výhodu pěti hráčů na ledě bude mít domácí celek, jelikož na trestnou lavici usedá hostující hráč Zhuravljov, který dostáva za svůj zákrok 5 + do konce utkání.

01:30
    Slepšev teď motal hlavy hostujících obráncům za jejich brankou, následně vybídl ke střele Makarova, který mířil vedle.

00:58
    Úvod utkání patří jednoznačně domácímu celku, který zamkl svého soupeře v jejich obraném pásmu.

00:15
    První střelu v zápase má na svědomí domácí tým, do modré střílel Tolpeko, Kovář měl ovšem čistý výhled a střelu bez sebemenších problémů pokryl.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí tým si prozatím bezpečně hlídá postupové místo zaručující play-off. Ufa se nachází na 5 místě Východní konference. Na svém kontě má domácí celek celkově 69 bodů, tyhle body získal ve 45 odehraných zápasech a to se statistikou 22 výher a 23 porážek. Na domácím ledě odehrála Ufa celkově 22 utkání, v nichž dvanáctkrát zvítězila a desetkrát prohrála. Tato bilance je řadí v tabulce domácích týmů na průběžné 5 místo.

Hosté z Jekatěrinburgu nemají tak dobré vyhlídky na play-off jako domácí. Jekatěrinburg si zatím o pouhé skóre drží osmou příčku ve Východní konferenci, i když má Vladivostok a Jugra stejný bodový zisk. Právě osmá příčka je poslední místo, které postup do play-off zaručuje. Hosté celkově odehráli 44 zápasů, ve kterých si připsali 17 výher a 27 porážek. Na venkovních kluzištích jsou na tom hráči Jekatěrinburgu velmi špatně. Z dosavadních 20 odehraných zápasů, dokázali hosté venku vyhrát pouze čtyřikrát, hosté tedy mají na svém kontě 14 bodů a v tabulce venkovních týmů jim patří až poslední příčka ve Východní konferenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Marek Pavlica

Branky a nahrávky: 8. Khlystov (Tolpeko), 16. Slepšev (Hartikainen), 23. Khlystov (Bodrov, Kulda) – 13. Jemelin (Garejev, Viklund), 15. Viklund (Rybakov, Simakov), 34. Viklund (Simakov), 53. Lazarev (Simakov), 60. Antonov

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Višněvskij, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Vasilevskij – Khlystov, Tolpeko, Glukov – Philstrom, Sjomin, Skačkov – Makarov, Slepšev, Hartikainen – Golovanov, Pankov, Ankudinov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Viklund, Lepistö, Metljuk, Antonov, Gusev, Loginov, Trajmkin, Zhuravljov – Brulé, Klimenko, Nesterov – Lazarev, Rybakov, Simakov – Levandovskij, Michnov, Mitjakin – Garejev, Jemelin, Jefimov