Boston – Tampa 4:3 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 7:2 (kon.) | Carolina – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:1 (kon.) | Winnipeg – Florida 8:2 (kon.) | Dallas – Ottawa 5:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona Coyotes
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
San Jose Sharks
Středa 14.01.2015, 03:05 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu další zápasy a my se společně zaměříme na utkání Arizona Coyotes proti San Jose Sharks. Začátek zápasu je naplánován na 03:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Adam Soukup.

Hosté na tom nejsou špatně, ale ani ne dobře. Po čtyřiceti šesti odehraných zápasech se drží v celkové tabulce na šestnácté pozici se čtyřiceti devíti body a celkovým skórem 116:118. Co se týče posledního zápasu, tak ten se Žralokům nevydařil, neboť na domácím ledě podlehli nad New Yorkem Rangers 1:3.

Patrick Marleau (SJS) 43 zápasů (7+21)

Domácí jsou na tom mnohem hůře. Po čtyřiceti jedna odehraných zápasech se drží v celkové tabulce na dvacátém sedmém místě s třiceti šesti body a celkovým skórem 97:136. Co se týče posledního zápasu, tak ten Arizona nezvládla, když na domácím ledě padla 1:5.

11.01.2015 Arizona – Ottawa » 1:5
    09.01.2015 Arizona – Winnipeg » 4:1
    07.01.2015 Arizona – St. Louis » 0:6
    04.01.2015 Arizona – Columbus » 6:3
    01.01.2015 Dallas – Arizona » 6:0

Antoine Vermette (ARI) 41 zápasů (10+17)
    Keith Yandle (ARI) 41 zápasů (4+22)
    Mikkel Boedker (ARI) 41 zápasů (12+14)
    Shane Doan (ARI) 41 zápasů (9+13)
    Martin Hanzal (ARI) 31 zápasů (7+15)

23.11.2014 San Jose – Arizona » 3:4 (pp)
    04.10.2014 Arizona – San Jose » 1:3
    27.09.2014 San Jose – Arizona » 1:2 (pp)
    13.04.2014 Arizona – San Jose » 2:3
    28.12.2013 Arizona – San Jose » 3:4 (pp)

Československá stopa

Zbyněk Michálek (ARI) 39 zápasů (1+6)
    Martin Erat (ARI) 41 zápasů (6+12)
    Tomáš Hertl (SJS) 43 zápasů (7+8)

Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Stone, Summers, Murphy – Erat, Vermette, Doan – Lessio, Gagner, Boedker – Rieder, Chipchura, Korpikoski – McMillan, Vitale, Moss

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Burns, Dillon, Braun, Hannan, Tennyson – Marleau, Thornton, Nieto – Karlsson, Couture, Pavelski – Goodrow, Sheppard, Wingels – McGinn, Hertl, Kennedy

Rozhodčí: Joannette, Jackson – Sharrers, Cameron.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítám všechny hokejové příznivce. Jak již bývá u NHL zvykem, utkání začne o několik minut déle.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, po zaznění národní hymny můžeme začít.

Tak, vše už je připraveno, pojďme na 1. třetinu.

00:01

00:26
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se hned hnali do útočného pásma, ale příliš dlouho se tam neohřáli, neboť Doan vyhodil puk na zakázané uvolnění.

00:35
    První zákrok utkání si připisuje Niemi. Michálek se rozjel z vlastního obraného pásma a ihned po přejetí modré čáry vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.

01:14
    San Jose se pokouší o rozjetí útočné akce zpoza vlastní branky, u puku Thornton.

02:17
    Hertl zkoušel nahrávat na volného McGinna, ale druhý zmiňovaný útočník nedokázal puk přesně trefit a nasměroval ho pouze do zadního plexiskla.

04:12
    Lauri Korpikoski způsobil po nahození v brankovišti velké problémy, nakonec i následně před brankou dorážel, ale hostující brankář zatím svoji svatyni chrání na výbornou. Na ledě jsou čtvrté formace.

05:24
    Brent Burns se drží kotouče, ale jeho nepřesná rozehrávka skončila na hokejkách domácích hokejistů, kteří následně zakládají rychlý protiútok.

05:53
    Arizona po delší době dostala puk pod kontrolu, ale má velké problémy s přechody přes modrou čáru. Žraloci zatím hrají skvěle do defenzívy.

06:39
    Oliver Ekman-Larsson se na modré napřáhl a tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Niemiho, ten byla ale připravený a jeho pokus ukryl do své lapačky.

06:39
    Následuje komerční přestávka.

08:06
    Dubnyk nyní docela zariskoval, když po nahození vyjel rozehrát v celku hodně daleko od brány. Toho chtěl využít Tommy Wingels, který měl ideální rychlost, aby byl u puku dříve, ale domácí brankář chytře po puku skočil.

08:36
    Domácí jsou nyní více aktivní než v úvodních minutách, ale nyní hru otočil na druhou stranu Hertl, který zavezl puk za branku domácích, ale jeho následný pokus končil jen na hokejkách Arizony.

09:30
    Nyní to byl Chris Summers, který byl v čele celé akce domácích hokejistů, ale jeden z jeho spoluhráčů byl na modré čáře příliš rychlý, a tak musí rozhodčí hru přerušit, z důvodu postavení mimo hru.

09:39
    Wingels (SJS) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme první početní výhodu Arizony.

10:17
    Domácí se po vyhraném vhazování ihned usadili v útočném pásmu, kde následně kombinují. Na konci této přesilovkové kombinace stál Lessio, ale ten trefil jen Niemiho betony, které roztáhl po celém brankovišti.

11:05
    Domácí jsou v přesilové hře hodně aktivní a logicky chtějí docílit branky, ale v tom jim nyní zabránil Burns, který vyhodil puk přes všechny čáry.

11:39

13:25
    Dnes je hodně vidět Hertl, ale k žádnému nebezpečnému zakončení se zatím nedostal. Nyní tečoval kotouč do ochranné sítě.

13:25
    Následuje další komerční přestávka.

13:58
    Domácím se nyní daří skvěle kombinovat v útočném pásmu. Žraloci se vůbec nemohou dostat k puku.

14:19
    Arizona právě vstřelila branku!
    A nakonec se z velkého tlaku dočkáváme i úvodní branky. MIKKEL BOEDKER dostal nabito na hranici pravého kruhu a bez sebemenšího zaváhání se napřáhl a svou tvrdou střelou nedal Niemimu žádnou šanci. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Kyle Chipchura.
    Mikkel BOEDKER - 1:0

15:19
    San Jose se snaží ihned odpovědět, a proto se usazuje v útočném pásmu. Tommy Wingels, ale po nepřesné rozehrávce ztrácí kotouč a musí rychle zpět, neboť Arizona zakládá hodně rychlý protiútok.

16:30
    Opět u puku český forvard, Tomáš Hertl, který zavezl puk do útočného pásma, ale po několika vteřinách ho v souboji u mantinelu ztrácí.

17:16
    Pavelski si od červené čáry nahodil kotouč do útočného pásma a následně ho zkoušel dobruslit, což se mu nepodařilo. Kotouč za brankou zachytil Dubnyk.

18:20
    Žraloci v posledních chvílích hodně aktivní.

19:00
    A nakonec z velkého tlaku hosté těží přesilovou hru. Na dvě minuty odchází Doan (ARI), který se provinil sekáním. Uvidíme zda se první výhoda hostům podaří.

19:29
    Patrick Marleau to zkoušel z vrcholu kruhu, ale branku o několik metrů minul.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi úvodní třetina, která nám nabídla jednu jedinou branku, a to na straně domácích. Na branku jsme čekali do 15. minuty, kdy se tvrdou střelou z vrcholu kruhu prosadil Boedker. Dá se říci, že se jedná o vyrovnaný hokej, šancí je na obou stranách stejně, ale Arizonu dnes drží skvělý Dubnyk, který chytá velice sebejistě.

Další třetina začne přibližně v 4:01.

20:01

20:30
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A ihned z kraje třetiny máme vyrovnáno. JOE PAVELSKI vyzkoušel štěstí z levého kruhu, což se mu následně vyplatilo. Asistence: Joe Thornton a Logan Couture.
    Joe PAVELSKI - 1:1

21:11
    Hosté jsou ve druhé třetině hodně aktivní.

21:33
    Žraloci zažívají skvělý vstup do druhé dvacetiminutovky. TOMÁŠ HERTL krásně tečoval střelu od modré, kterou vyslal Burns. Asistence: Brent Burns a Marc-Eduard Vlasic.
    Tomáš HERTL - 1:2

22:39
    Matt Nieto byl rozjetý z levé strany a pohotovou střelou z hranice kruhu se pokusil mířit pod horní tyčky, ale domácí brankář veš přečetl a jeho pokus vychytal.

23:07
    Shane Doan dostal ideální kolmici před branku, odkud vyslal krásnou střelu, ale ta jen škrtala horní tyčku.

23:26
    Sheppard (SJS) dostává dvě minuty za podražení. Podaří se využít Arizoně druhá přesilovka?

24:11
    Domácí se ihned usadili v útočném pásmu, ale ne na příliš dlouho, neboť Burns dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry až k Dubnykovi.

24:35
    Gagner (ARI) dostává dvě minuty za hákování. Hra se nám tedy vyrovná »hrát se bude čtyři na čtyři.

25:09
    U puku San Jose, které se řítí do útočného pásma, ale pouze jen na otočku, poté totiž zakládá útok zase Arizona. Hra se točí nahoru a dolů.

25:26

26:10
    Žralokům zbývá něco málo přes dvacet vteřin přesilové hry, ale zatím se nemohou usadit v útočném pásmu.

26:35

27:12
    Tye McGinn převzal kotouč od jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho následné zakončení mu zblokoval Murphy, který následně vyhodil puk do středního pásma.

27:54
    Ve středním pásmu chtěli o puk zabojovat Goodrow a Moss, ale kotouč se odrazil od jedné z hokejek na střídačku, hra se tedy přerušuje.

27:54

29:05
    Mikkel Boedker dostal nepřesnou přihrávku přes celé hřiště, ale nakonec ji zvládl zpracovat a poslat dále na své spoluhráče, ale toto útočné snažení Arizony pokazil pouhým dotykem Nieto.

29:55
    Domácí nyní pomalu, ale jistě přebírají iniciativu. Na ledě se hodně ocitá čtvrtá formace, která dostává dostatečný prostor předvést co v ní je.

30:30
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde chvilku kombinovali, ale následně pul vyhodil Doan.

31:00
    Pěkně sehraná kombinace končí nakonec vyrovnávací brankou. SHANE DOAN dostal kolmici do hodně ostrého úhlu, ale jelikož byl Niemi u druhé tyčky, měl to střelce jednodušší a bekhendem zakončil. Asistence: Antoine Vermette a Martin Erat.
    Shane DOAN - 2:2

31:57
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, hra se hodně uklidnila.

32:28
    Tommy Wingels mohl pálit ze skvělé pozice, ale kotouč mu sjel z hole, a tak u puku domácí.

32:51
    Arizona se nastěhovala do útočného pásma, kde následně kombinuje podél mantinelu.

33:08
    Sam Gagner měl před sebou zcela odkrytou branku, ale jeho střelu vyrazil Niemi betonem. Skvělý zákrok hostujícího brankáře!

33:51
    Arizona se nedohodla v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levici Niemiho. Domácí si nejspíše vezmou time-out.

33:51
    Oddechový čas pro domácí.

34:21
    Další zakázané uvolnění, ale tentokrát na straně Žraloků, kteří vyhodili puk přes všechny čáry.

34:52
    Domácí rozjíždějí útočnou akci zpoza vlastní branky.

35:19
    Joe Thornton zachytil rozehrávku domácích a následně ihned pálil z levého kruhu, ale minul.

36:21
    Máme tady další komerční přestávku.

36:49
    David Moss se dostal k nenápadnému zakončení, které nakonec musel Niemi zlikvidovat a následně puk i raději podržel.

37:29
    Arizona se pokouší o přechod do útočného pásma, ale zatím neúspěšně.

38:44
    V závěru třetiny lepším týmem Arizona, která se drží stále na puku. Nyní to byl Gagner, který pálil.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Nakonec tedy branka neplatí, neboť byla brána posunuta dříve než puk přešel brankovou čáru.

39:36
    Doan (ARI) dostává dvě minuty za zdržování hry. Šance pro San Jose, dostat se znovu do vedení.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 5:01.

Je za námi i druhá dvacetiminutovka, která byla o dost aktivnější než ta první. Celkem nám nabídla tři branky, a to jednu na straně domácích a dvě straně hostů. Žraloci vstoupili do druhé třetiny famózně, když se ihned ve 21.minutě ujal puku Pavelski a vyrovnal skóre na 1:1. O minutu později to byl český mladík, Tomáš Hertl, který se postaral o otočení zápasu. Poslední trefu v této třetině měl na svědomí ve 31. třetině Doan, který stav dnešního zápasu opět vyrovnal.

40:01

40:20
    Hosté mají ještě ve třetí čáti možnost přesilové hry, neboť z druhé třetiny pyká ještě za zdržování Doan.

41:35

42:52
    Domácí aktivně napadají v útočném pásmu, ale je jim to nic platné, neboť u kotouče jsou stále Žraloci.

43:20
    Shane Doan vybojoval kotouč a na nic nečekal a z levého kruhu prověřil Niemiho, ten byl připraven.

43:51
    Korpikoski nastřelil boční tyčku Niemiho branky.

44:40
    James Sheppard se prokličkoval až do útočného pásma, ale tam už neměl komu ze svých spoluhráčů nahrát.

45:15
    A opět to jsou hosté, kteří se dostávají do vedení, dnes již podruhé. BRENDEN DILLON dostal přihrávku na modrou, odkud jen nahodil puku na Dubnyka, ten ovšem s touto střelou nepočítal, a tak mu kotouč propadl mezi betony. Asistence: Brenden Dillon a Justin Braun.
    Brenden DILLON - 2:3

46:28
    Je za námi komerční přestávka. Patrick Marleau mohl uniknout zcela osamocen, ale na poslední chvíli se stačil jeden z domácích obránců vrátit a puk mu čistě odebrat.

47:04
    Irwin (SJS) dostává dvě minuty za hákování. Šance pro domácí, mohou vyrovnat.

47:39
    Antoine Vermette se nakonec odhodlal ke střele, ale tu Niemi ukrývá do své lapačky.

48:20
    Hostům se daří vyhodit puk ze svého obraného pásma. Sam Gagner následně kotouč zavezl zpátky do útočného pásma a nyní Arizona kombinuje.

49:04

49:17
    Lucas Lessio se pokoušel tečovat kotouč před brankou, což se mu nakonec i povedlo, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Niemi nyní svůj tým hodně drží.

49:40
    Zajímavé přečíslení z toho mohlo být, ale nakonec celou akci přerušil čárový rozhodčí, která zastavil Žraloky na modré, kvůli postavení mimo hru.

50:33
    Hertl pěkně forčekuje v útočném pásmu, ale i přesto dokázali domácí rozehrát.

51:31
    Domácí se dostávají do závěrečného tlaku, a tak se tempo hokeje zvyšuje.

52:16
    Thornton jen ze středního pásma nahodil puk na Dubnyka. Tohle bude hostům stačit.

52:50
    James Sheppard se i nakonec dostal ke střele od modré, ale Dubnyka nepřekvapil, ten chytá.

52:50

53:11
    Antoine Vermette vyslal nebezpečnou střelu z pravého kruhu, ale jeho pokus byl zblokován.

53:59
    Žraloci vyhazují kotouč do útočného pásma a nijak se za ním neženou.

54:43
    Arizona se dostala do útočného pásma, ale ne na dlouho. Pavelski v rohu kluziště puk vybojoval a vyhodil do středního pásma, kde se ho ujal Hertl.

55:09
    Domácí se pokoušejí o založení akce, ale vůbec se jim to nedaří, další ofsajd.

56:02
    Mikkel Boedker nabízel pěknou přihrávku Lessiovi, ale ten puk před odkrytou brankou jen promáchl.

56:54
    Nyní se hraje ve středním pásmu.

57:18
    Tohle bude Žralokům stačit. Zakázané uvolnění.

57:37
    Melker Karlsson napálil kotouč od červené čáry na Dubnyka, ten zasahovat nemusel.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    Arizona se nemůže dostat z vlastního obraného pásma. Hosté skvěle napadají.

58:51
    O kotouč bojuje klubko hráčů Niemiho brankou.

59:01
    Probíhá poslední minuty třetí třetiny.

59:09
    Arizona to zkouší v šesti! Dubnyk na střídačce. Podaří se jim vyrovnat?

59:31
    Pokus trefit prázdnou branku Žralokům nevyšel, zakázané uvolnění.

59:37
    Domácí ještě kombinují na modré čáře, ale teď jednomu z obránců utíká puk do středu hřiště.

60:00

Třetí třetina nám nabídla jedinou branku, a to tu nejdůležitější. Ve 46. minutě rozhodl svoji trefou o vítězi zápasu Dillon. Chvílemi jsme pozorovali velice vyrovnané, pohledné a emoční utkání.

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 1 střela, č. na ledě 11:44

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (05:44:39)

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 15. Boedker (Ekman-Larsson, Chipchura), 31. Doan (Vermette, Erat) – 21. Pavelski (Thornton, Couture), 22. Hertl (Burns, Vlasic), 46. Dillon (Dillon, Braun)

Rozhodčí: Joannette, Jackson – Sharrers, Cameron