Getafe – Real Madrid 0:3 (kon.) | Atlético – Granada 2:0 (kon.) | La Coruňa – Barcelona 0:4 (kon.)
Elche – Levante 1:0 (kon.) | Sevilla – Malaga 2:0 (kon.)
Elche CF
1:0 (1:0)
Levante UD
Neděle 18.01.2015, 21:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Španělská LaLiga

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:55:46)

Statistiky

Držení míče: 58 % : 42 %
    Střely celkem: 17:10
    Střely na branku: 6:2
    Rohy: 3:5
    Fauly: 18:11
    Elche zásluhou gólu Jonathase a skvělých zákroků brankáře Przemysława Tytońa, který zlikvidoval ve druhém poločase penaltu, vítězí podruhé v řadě. Tentokrát doma 1:0 nad Levante.

A dočkali se. Utkání je u konce a body zůstávají v Elche. Druhý poločas mohl přinést vyrovnání, neboť Levante přidalo na tempu a v 71. minutě měl Rubén García k dispozici pokutový kop. Jenže stejně jako v první půli Fajr nechal vyniknout brankáře, Tytoń jeho střelu vyrazil. V závěru to bylo dosti křečovité a tak Elche hubený náskok udrželo a raduje se z důležitých tří bodů.

90+3

90+3
    Tytoń poslal dopředu dlouhý výkop, domácí už čekají na závěrečný hvizd.

90+2
    Roh pro hosty, jenže bez využití, Elche odvrátilo na aut.

90+1
    Na druhé straně se do kontru dostal Jonathas. zleva si udělal úkrok na střed, jenže jeho následná střela skončila nad brankou.

90+1
    Po dlouhém autu a hlavičkovém přizvednutí skončil míč v náručí gólmana Tytońe

90
    Rozhodčí přidá tři minuty.

89
    Ještě jedna žlutá karta a to za zbytečný faul v podání domácího Adriána Gonzáleze.

88
    Elche šlo do brejku čtyři na tři, jenže vše skončilo nepříliš přesnou přihrávkou na Jonathase.

87
    Hostům se velice rychle krátí čas na případné vyrovnání, proto posílají dopředu dlouhé nákopy.
    Przemysław Tytoń si připsal v závěru zápasu další důležitý zákrok.

86
    Tytoń drží domácím vedení, musel totiž likvidovat velice nepříjemnou střelu zpoza vápna, která navíc šla přes obránce.

84
    Na parádičky možná není ten nejlepší čas a i domácí publikum ocenilo nepovedenou patičku pískotem.

82
    A aby toho nebylo málo, poslední změnu udělalo i Elche. Do hry vstoupil Coro, místo mu uvolnil Víctor Rodríguez.
    Jonathas měl prsty v 11 z posledních 13 gólů Elche, když jich sedm sám vstřelil a na další čtyři přihrál.

80
    A o pár vteřin později naposledy vystřídalo Levante. Simãa Juniora nahradil Andreas Ivanschitz.

Aleš Pur

Branky: 12. Jonathas (Ñíguez)

Karty:   23. Roco (ELC), 71. Dam. Suárez (ELC), 89. Adrián González (ELC) – 20. Vyntra (LVN), 51. Camarasa (LVN), 63. Simão (LVN)   6. D. Navarro (LVN)

Neproměněná penalta: 21. Fajr (ELC), brankář Mariño zneškodnil – 72. Rubén García (LVN), brankář Tytoń zneškodnil

Elche CF: Tytoń – Dam. Suárez, Roco, Pelegrín (C), Cisma – Rodríguez (82. Coro), Pašalić (79. Gálvez Cerillo), Adrián González, Ñíguez (66. Giménez Candela) – Fajr – Jonathas.
    Náhradníci: M. Herrera – C. Herrera, Coro, Giménez Candela, Albacar, Fragapane, Gálvez Cerillo.

Levante UD: Mariño – López, D. Navarro (C), Vyntra, García Juanfran – Camarasa, Simão (80. Ivanschitz) – Morales, El Zhar (76. Martins), Rubén García (76. Xumetra) – V. Casadesús.
    Náhradníci: J. Fernández – Toňo, Martins, El Adoua, Xumetra, Ivanschitz, Sissoko.

Rozhodčí: Carlos Velasco – Roberto Alonso, Marcos Álvarez