Chabarovsk – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Ufa 0:0 (12:30) | Novosibirsk – Čeljabinsk 0:0 (12:30) | Omsk – Barys 0:0 (12:30)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Toljatti – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 0:0 (15:00) | Kazaň – Minsk 2:1 (kon.)
Petrohrad – Záhřeb 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 3:2 (kon.) | Jokerit – Atlant 2:0 (kon.)
Soči – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)

Čerepovec právě vstřelil branku!
    Stačilo jen devatenáct vteřin a už se Severstal radoval z vítězného zásahu. Autorem branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ, který dostal přihrávku z pravé strany od Černova do mezikruží, odkud překvapil Kostina, jehož prostřelil střelou po zemi mezi betony. Domácí gólman asi opět mohl zachytat lépe, stačilo vlastně přiložit jen hokejku na led, jenže tenhle úkon bohužel pro celý Omsk neudělal. Asistence: Pavel Černov.

57:20
    Kovyršin (ČER) se dopustil nedovoleného bránění a oslabil svůj tým v závěru tohoto zápasu.

57:12
    Kovyršin zachytil rozehrávku soupeře a řítil se sám na brankáře Kostina! Jenže z blízkosti ho nepřekonal a nakonec do soupeřova gólmana vrazil. Uvidíme, jak si s celou situací poradí rozhodčí.
    Jevgenij KULIK - 2:2

53:49
    Avangard právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JEVGENIJ KULIK, který se na levém kruhu objevil sám, dostal od soupeře příliš prostoru, čehož využil přesnou střelou k tyči. Magarilov na situaci před sebou moc dobře neviděl, takže nedokázal včas zareagovat. Asistence: Alexander Pěrežogin, Alexander Popov.

48:00
    Koněv (ČER) odešel na trestnou lavici na 2 minuty za zdržování hry.
    Alexander POPOV - 1:2

47:04
    Omsk dramatizuje utkání. Přece jenom koncentrace Severstalu v posledních několika minutách malinko polevila a domácí toho využili. Kalinin poslal z rohu kluziště puk před branku, kde do něj jen lehce drkl ALEXANDER POPOV, od jehož hole se touš dostal mezi betony Magarilova za brankou čáru. Asistence: Sergej Kalinin, Jevgenij Kulik.

45:06
    Bučněvič (ČER) musí znát trestnou lavici v Omsku jako své boty. Tentokráte dostal dvě minuty za hru vysokou holí.

34:38
    Sotva se Berdnikov (ČER) vrátil z trestné lavice, už na ní musí znovu. Tentokráte ho rozhodčí vyloučili za nedovolené bránění.

31:33
    Něprjajev (OMS) se sice dopustil hákování, jenže faulovaný Berdnikov (ČER) pád dost přifilmoval, takže i on dostal dvě minuty.
    Pavel ČERNOV - 0:2

30:56
    Další gól v síti domácího celku. Ten i nadále předvádí na ledě dost bídný hokej. PAVEL ČERNOV se ocitl před Kostinem úplně sám po přihrávce od Bučněviče, měl dostatek času, aby zamířil, a puk poslal snadno do horního růžku Kostinovy svatyně. Tentokráte omský brankář za nic nemohl. Asistence: Pavel Bučněvič.

25:46
    Avangard má po přesilovce. Širokov (OMS) je taktéž na trestné lavici podruhé v utkání, tentokráte mu rozhodčí odpískali hákování.

25:31
    Podražení se nyní dopustil Bučněvič (ČER) a je podruhé na trestné lavici. Přestupku se dopustil zbytečně v útočném pásmu.

19:19
    Rasskazov byl podražený Bučněvičem (ČER), ten si tak šel odpočinout na trestnou lavici na 2 minuty.

15:51
    Další vyloučení na straně domácího celku. Zase to bylo trošku zbytečné, Semjonov (OMS) se dopustil držení.

10:00
    Omsk bude hrát další oslabení, Pěrvušin (OMS) se totiž dopustil sekání a obdržel menší trest v podobě dvou minut.

07:08
    Stasenko (ČER) se dopustil držení, také domácí budou mít k dispozici početní výhodu.
    Anatolij NIKONCEV - 0:1

06:33
    Autorem branky je ANATOLIJ NIKONCEV, který jel podél levého mantinelu, narovnal si puk na forhend a střelou tahem i z dost velkého úhlu našel mezírku v Kostinově výstroji. Tenhle gól si domácí brankář za rámeček nedá, tyhle situace by měl řešit opravdu lépe. Nikoncev ho jednoduše dost překvapil. Asistence: Vadim Berdnikov, Ilja Chochlov.

05:52
    Monachov málem využil mizerné rozehrávky Omsku! Soupeř mu namazal přímo na hokejku. Kostin v brance situaci zachránil. Následně se Severstal nedokázal prosadit ze skrumáže.

04:08
    Kagarlickij měl nyní obrovskou šanci! Domácí měli velké štěstí, že poloprázdnou branku netrefil po přihrávce od Černova. Kostin by měl jinak velké potíže, spíše by kapituloval.

03:18
    Nedovoleného bránění se nyní dopustil Širokov (OMS), Omsk tak bude hrát v oslabení.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 48. Popov (Kalinin, Kulik), 54. Kulik (Pěrežogin, Popov) – 7. Nikoncev (Berdnikov, Chochlov), 31. Černov (Bučněvič), 61. Kagarlickij (Černov)

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Kulik, Gustafsson, Kuljaš, Ljamin, Gončarov, Chomickij, Pěrvušin, Gluchov – Širokov, Sobotka, Rasskazov – Fiščenko, Popov, Pěrežogin – Semjonov, Kalinin, Paršin – Lauta, Volkov, Něprjajev
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin) – Koněv, Arzamascev, Chochlov, Urbom, Antropov, Stasenko, Lukin – Trunjov, Trubačjov, Kvapil – Kazakovcev, Kovyršin, Monachov – Bučněvič, Černov, Kagarlickij – Mons, Thuresson, Berdnikov – Nikoncev

Rozhodčí: Gamalej, Gusev – Golovljov, Maťuša