Chabarovsk – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Ufa 0:0 (12:30) | Novosibirsk – Čeljabinsk 0:0 (12:30) | Omsk – Barys 0:0 (12:30)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Toljatti – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 0:0 (15:00) | Kazaň – Minsk 2:1 (kon.)
Petrohrad – Záhřeb 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 3:2 (kon.) | Jokerit – Atlant 2:0 (kon.)
Soči – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Atlant Moskevská oblast
Neděle 01.02.2015, 15:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Krásný poslední víkendový den přeji všem příznivcům hokejové zábavy. Kolotoč ruské KHL se točí dál a nabídne nám zápas mezi týmy ze západní konference. Proti sobě nastoupí helsinský Jokerit a moskevský Atlant.

Domácí Jokerit Helsinky si v současné chvíli drží třetí příčku západní konference KHL. Po odehrání 51 zápasů mají v držení 105 bodů a šlapou na paty druhému Petrohradu, který má jen o čtyři body více. V posledních pěti utkání si Jokerit připsal výhru nad CSKA, Torpedem a bratislavským Slovanem. Body ztratil s Čerepovcem a trochu překvapivě se Záhřebem.

Atlant Moskevská oblast byl do nedávna posledním týmem západní konference KHL. V poslední době se však dokázal vyhoupnout na dvanáctou příčku, kterou drží se ziskem 66 bodů z 51 utkání. V minulých pěti zápasech ztratili všechny body pouze Rigou a Jaroslavlem. Tři body si připsali se Záhřebem, Bratislavou a doslova šokující byl poslední zápas Atlantu s Petrohradem, ve kterém tým Ilji Kovalčuka padl výsledkem 3:1 pro Atlant. Uvidíme, zda si Moskvané vyšlápnou i na Jokerit.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen, Gunderson, Todd, Jaakola, Korpikari, Ohtamaa – Hagman, Kapanen, Huhtala – Wirtanen, Aaltonen, Sallinen – Moses, Koukal, Omark – Rita, Mäki, Pöisti.

Atlant Moskevská oblast: Engren (Artěmev) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Tjuljapkin, Jarulin, Chlopotov, Babčuk – Potapov, Sošnikov, Šmeljov – Bodrov, Levitskij, Jašin – Kozlov, Taratuchin, Černov – Voronin, Junkov, Leščenko.

Rozhodčí: Saffiluov, Zacharov – Koršak, Černyšev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na led nastoupili oba celky a co nevidět dojde na státní hymny.

Halou zní ruská hymna. Následovat bude finská hymna a začátek zápasu.

00:01

00:08
    Po buly se kupředu probíjí první formace Jokeritu. Zkusili dvakrát vystřelit, ale vše bylo zblokováno.

00:35
    Nyní již hosté vyvezli puk, toho se ujali domácí a ti v klidu rozehrávají za svým brankářem.

01:31
    Todd zkusil rozehrát na dobře postaveného útočníka, puk mu ale hosté zblokovali.

01:59
    Domácí se vrátili pro kotouč za svou bránu a zde rozehrávají další útok.

02:31
    Tjuljapkin (ATL) podrazil dosti nevybíravě Mosese a dostává dvou minutový trest.

02:48
    Krátce po buly se podařilo Atlantu dopravit puk mimo pásmo.

03:14
    Prudkou střelu Hagmana z prostoru před kruhy chytá Engren do lapačky, hra je přerušena.

03:29
    Atlantu se opět podařilo vyhodit.

03:51
    Útok Jokeritu ztroskotal před bránou a puk je poslán na druhou stranu kluziště.

04:31
    Hosté v plném počtu. Zároveň je ale vyloučen Ohtamaa (JOK) na dvě minuty.

04:50
    Atlantu byl vyhozen kotouč a tak musí hráči hostů začínat ze svého pásma.

05:27
    Hostům se nedaří rozehrát přesilovka. Nyní dokonce Koukal udržel puk za bránou Engrena a získal cenné vteřiny.

06:04
    Teprve nyní přišla střela Babčuk se nebál poslat tvrdý projektil na brankáře, který vyráží.

06:31

07:16
    Kororbov se zkusil protáhnout před bránu, důrazný finský bek ho ale odstavil.

07:53
    Na puku je nyní více Atlant a snaží se vymyslet kombinaci po které by ohrozil bránu.

08:30
    Koukal byl nachytán v brankovišti a jeho tým je tak vykázán z útočné třetiny.

08:53
    Puk opět drží Atlant a pomalu rozehrává ze své třetiny.

09:29
    Nyní se Atlantu nahození nepovedlo. Pískáno je zakázané uvolnění.

09:47
    Černov pouze nahazoval před bránu, kde ale chyběl kdokoliv ve žlutém dresu.

10:26
    Střela od modré obránci Jokeritu nesedla a puk zamířil vedle brány.

10:36
    Zakázané uvolnění Atlantu.

11:04
    Pískána je hra vysokou holí, které se dopustil domácí hráč během přechodu modré čáry.

11:40
    Gundersson nedokázal vybojovat puk v rohu kluziště, a tak mají puk hosté.

12:30
    Na Karlssona se vzneslo nahození z dálky, gólman ovšem odolal a rozehrál na hokejky spoluhráčů.

12:54
    Sallinen (JOK) dostává dvouminutový trest za napadení. Následuje komerční pauza.

12:56
    Jokerit ihned vyhazuje.

13:20
    Další vyhození domácích, kteří se snažili rozehrát na hůl unikajícího útočníka, což nevyšlo.

14:05
    Domácí opět poslali puk až k Engrenovi.

14:30
    Karlsson máchl lapačkou, ale puk se zvedl příliš nad bránu.

14:54

15:13
    Puk zamířil kamsi na střídačku a následuje vhazování v pásmu Atlantu.

15:47
    Z těsné blízkosti přišla střela Wirtanena, ten mířil pouze do hrudi Engrena.

16:24
    Nyní opět ohrožují bránu domácí. Snaží se dostat do zakončení, ale obránci hostů skvěle brání.

16:59
    Atlant útočil a střela Kozlova vypadala nebezpečně. Karlsson byl ale schopen zakročit.

17:38
    Hraje se poměrně rychle na obě strany, kotouč často střídá majitele.

18:06
    Hostům nyní nevyšla rozehra na unikajícího útočníka. Puk převzali domácí.

18:43
    Šmeljovova střele z mezikruží letěla nad bránu.

19:10
    Karlsson si nehlídal bránu, čehož málem využil Voronin, naštěstí mířil mimo.

19:45
    Domácí pronikli do útočné třetiny ale zbytečná klička navíc je stála kotouč.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, příliš šancí jsme neviděli, i když se hraje pohledný a rychlý hokej. Šance měli i hosté, Atlant tak potvrzuje vzrůstající formu.

20:01

20:13
    Po buly se dopředu tlačili hosté, přes modrou se ovšem nedostali.

20:41
    Špatná přihrávka Kapanena způsobila že se domácí museli odebrat z pásma.

21:18
    Tvrdá střela Aaltonena se otřela o soupeře a skončila mimo zamýšlený prostor.

21:41
    Puk skončil v ochranné síti a hra se přerušuje. Vhazování před brankou Jokeritu.

22:17
    Nyní si kotouč drží Atlant za svou bránou a pomalu rozehrává.

22:54
    Leščenkova střela se poroučela mimo bránu.

23:16
    Atlantu nevyšla rozehrávka, Chlopotov byl nachytán v ofsajdu.

23:22
    Nyní špatně rozehráli domácí a puk končí za bránou Engrena. Pískán je icing.

24:03
    Po souboji u mantinelu v pásmu Jokeritu skončil puk mimo hrací plochu. Vhazování před Karlssonem.

24:26
    Toddova špatná přihrávka skončila na hokejce Novopašina, ten vyráží s pukem kupředu.

24:55
    Z blízkosti zkusil vystřelit Černov a donutil Karlssona sklapnout betony. Hra se přerušuje.

25:04
    Opět Černov. Nyní zkusil útočník Atlantu otočku okolo brány, brankář Jokeritu se včas přemístnil a podržel puk.

25:12
    Ofsajd domácího týmu, vhazování ve střední třetině.

25:39
    Vorošilo nebezečně rozehrává od mantinelu, nedokázal ovšem dostat puk ke spoluhráčům.

25:53
    Korpikari (JOK) dostává dvouminutový trest za podražení.

26:18
    Po pohledné přihrávce číhal na dorážku Černov. nedosáhl však na puk.

26:27
    Gliroyovu střelu musel Karlsson uklidit v lapačce a přerušit tak hru.

26:55
    Domácím se podařilo poslat puk na druhou stranu hřiště.

27:53

28:14
    Jašinova bekhendová střela byla krajně nepřesná, ruský útočník ale odešel bojovat o puk do rohu kluziště.

28:22
    Hra je nyní přerušena a následuje komerční pauza.

29:01
    Pohledná střela z hokejky Sallinena skončila na hrudi Engrena.

29:24
    Další nebezpečné dorážky před bránou se ujal Moses, který si před klec najel zpoza brány. Pozorný Engren vytasil lapačku a zhatil střelcovi plány.

29:49
    Nyní si proti nebezpečné dorážce vyjel Karlsson a lapil puk do lapačky, za což si vysloužil potlesk publika.

30:33
    Nahození Atlantu se proměnilo v zakázané uvolnění.

31:15
    Sallinen si jen vyměňuje puky z obránci, do zakončení se nikdo v modrém dresu nemůže dostat.

31:50
    Nadějná střela Korpikari mířila jen těsně vedle brány.

32:25
    Jokeritu je poskytnuta výhoda za faul na jejich útočníka v mezikruží.

32:47
    Novoparšin (ATL) je vyloučen za krosček.

33:01
    Omarkova pohledná střela se setkala s tělem obránce a změnila směr.

33:07
    Puk se poroučel do ochranné sítě, hra je přerušena.

33:21
    Atlantu se podařilo vyhodit.

33:53
    Další vyhození hostujícího týmu.

34:35
    Nahození před bránu nakonec propadlo k Engrenovi, který podržel puk na hrudi.

34:52

35:28
    Jokerit vydržel v přesilovkovém tempu a snaží se dostat do zakončení.

35:44
    Junkov (ATL) oslabí svůj tým na dvě minuty.

35:56
    K Omarkovi se puk dostal pozdě, jinak by forvard střílel do odkryté klece.

36:18
    Jokrit je v pásmu velmi aktivní, ale chybí střelba.

36:39
    Korpikariho střela od modré mířila jen pár centimetrů mimo.

36:53
    Ofsajd útočících Helsinek.

37:22
    V úniku zkusil Černov se spoluhráčem zavařit Karlssonovi, ale vybojovali pouze vhazování.

37:44

38:44
    Jokeritu se nepodařilo usadit v pásmu. Nyní probíhá přetlačovaná o puk ve střední třetině.

39:13
    Střela finského útočníka byla zblokována, na druhou stranu míří hosté.

39:59

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani ve druhé třetině nebylo otevřeno skóre jinak zajímavého utkání. Góly a více vyložených šancí opravdu chybí zápasu, který má náboj a na hráčích je vidět snaha.

Střely po druhé třetině: 34:29

Na led již nastoupili oba týmy a zápas bude pokračovat.

40:01

40:04
    Buly vyhráli hosté ale puk nakonec převedli na své hokejky domácí.

40:38
    Jokerit se zatáhl do své obranné třetiny a pomalu vyráží do útoku.

41:17
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

41:40
    Domácí se neprobili do zakončení a tak rychle ztratili pásmo.

42:36
    Ani Atlantu se nedaří zakončit. Takto se dnes gólu nedočkáme.

43:35
    Huhtala si udělal hezkou kličku a pořádnou ranou provětral hruď brankáře.

43:53
    Puk v ochranné síti nad bránou Karlssona, hra je přerušena.

44:19
    Tvrdý hit u mantinelu rozezněl plexisklo, akce Jokeritu pokračuje.

44:53
    Teprve nyní byli domácí vytlačení z pásma.

45:21
    Teprve ofsajd zastavuje útočící Atlant.

45:53
    Pořádně naloženo dostal u mantinelu jeden z hostů, trest za to obdrží Tomi Mäki (JOK)

46:10
    Domácí vyhodili a Atlant začíná od Engrena.

46:30
    Další vyhození domácího týmu.

47:03
    Huhtala vytlačil puk doslova očima a to znamená osvobození pro Jokerit.

47:27
    Puk zmizel z dohledu všech a hra se tedy přerušuje.

47:38
    Jokeritu se po buly povedlo vyhodit.

47:53

48:28
    Před bránou dotírali dva hráči Atlantu, ale nedokázali zakončit.

49:06
    Puk často střídá majitele a hraje se poněkud rozházeně. Týmy se pomalu ani nesnaží předvádět pohledný hokej.

49:41
    Ofsajd Jokeritu po kterém následuje komerční pauza.

50:24
    Jokerit právě vstřelil branku!
    JERE SALLINEN dostal pohledný puk do jízdy a konečně jsme se dočkali! Přesné namíření puku nad ruku gólmana Engrena tak poslalo Jokerit do vedení. Asistence: Ryan Gunderson, Ossi Vaanenen.
    Jere SALLINEN - 1:0

51:18
    Po vhazování ve vlastním pásmu vyrazil kupředu Jokerit, puk ale nevybojoval.

51:40
    Za vražení na hrazení si trest odpyká Tjuljapkin (ATL).

51:51
    Atlantu se podařilo poslat kotouč mimo nebezpečnou zónu.

52:48
    Po střele Hagmana zakročil gólman a přerušil tak hru.

53:16
    Engrenovi nyní vypadl puk, ale obránci byli schopní vyhodit.

53:40
    Hosté v plném počtu. Puk ve stejném okamžiku těsně míjel bránu Engrena.

54:35
    Karlsson raději vyrazil puk holí do rohu kluziště, kde se nyní odehrává souboj o puk.

55:09
    Z otočky zkusil Moses zakončit nad rameno, střela mu ale nesedla a puk má Atlant.

56:01
    Černovovo nahození má v lapačce Karlsson a přerušuje hru.

56:13
    Zajímavá střela Kapanena skončila v náručí Engrena, hra se přerušuje, následuje vhazování.

56:35
    Icing Atlantu, hra se vrátí před Engrena.

57:02
    Koukal se pustil do Tjuljakina po svém střeleckém pokusu. Oba hráči za svou šarvátku obdrželi dvouminutový trest.

57:15
    Atlant se tlačil do zakončení, rozhodčí pro ofsajd zastavuje jejich snažení.

57:40
    Unikající Kapanen byl jasně držen Jašinem, ale rozhodčí tento zákrok přehlédli. Vhazuje se před Engrenem.

58:30
    Jokerit drží puk a nikam nespěchá.

58:40
    Karlsson výtečně zakročil proti Jašinovi.

58:40
    Jašin ve vzteku trefil protihráče do rozkroku a dostal trest do konce utkání!

58:40
    Dostal také pětiminutový trest, který za něj odpyká spoluhráč. Tenhle zkrat může Atlant hodně mrzet.

58:52
    Hostům se podařilo dostat puk až před bránu a odvolávají gólmana!

59:21
    Český útočník PETR KOUKAL zvládl dojet nahozený puk a od mantinelu jej poslat do prázdné klece. Asistence: Niko Kapanen.
    Petr KOUKAL - 2:0

59:44
    Jokerit ještě v závěru utkání předvádí aktivní hru a snahu o třetí gól.

60:00

Ve třetí třetině zvládli domácí otevřít skóre zásluhou Sallinena. Atlant měl ještě dostatek času srovnat, ale nepochopitelný zkrat Jašina v závěrečných minutách poslal hosty do oslabení. I přes to Atlant odvolal gólmana a v této situaci trefil odkrytou klec Petr Koukal.