Ottawa – Arizona 7:2 (kon.) | Boston – Los Angeles 3:1 (kon.) | New Jersey – Florida 3:1 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Philadelphia – Toronto 1:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.)
Tampa – Columbus 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:0 (kon.)
Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Washington – St. Louis 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 0:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:4 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Arizona Coyotes
Neděle 01.02.2015, 19:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (23:24:35)

Vyloučení – 2:2

Sledovali jsme skvělé utkání se šťastným koncem pro hostující Arizonu. Už v 5. minutě vedli domácí Canadiens 2:0 po brankách Alexe Galchenyuka. Od té doby byli Coyotes ale výrazně aktivnější a po dvou brankách Lauriho Korpikoskiho a jedné brance Olivera Ekmana-Larssona si odvážejí z Bell Centra v Montrealu cenné dvoubodové vítězství, které si za svou hru od začátku druhé třetiny jistě zasloužili. Velké vítězství je to také pro hostujícího brankáře Dominguee, který si tak ve svém prvním utkání, do kterého nastoupil od začátku připisuje hned první vítězství v NHL! Favorit dnes tedy svou roli nepotvrdil a pozásluze prohrál..

60:00

59:45
    Subban se natlačil před branku a způsobil obrovský závar, který neskončil brankou.

59:40
    Arizona vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:27
    Domácí mají pár sekund na vyrovnání. Podaří se jim to?

59:27
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Domácí hrají bez brankáře!

58:15
    Domácí se nadechují k závěrečnému tlaku!

57:42
    Markov dostal nabito od Subbana, jehož ráně od modré se postavil výtečný Domingue.

57:21
    Zakázané uvolnění Coyotes.

57:12
    Pacioretty v postavení mimo hru.

56:29
    Sekáč dojel vyhození a posléze dobře pálil od modré čáry Thomas, ale Domingue se nenechal překvapit.

55:26
    Domácí se pokouší prokousat se do útočného pásma, ale Arizona má skvěle pokryto střední pásmo.

54:47
    Domácím se čas rychle krátí.

53:51
    Plekanec se prodíral dopředu, ale marně. Sám proti čtyřem hráčům Coyotes neměl šanci.

52:58
    Přečíslení 3 na 2 v podání hostů zastavil odpískaný ofsajd.

52:25
    Střely na branku ve třetí třetině – 2:8!

51:06
    Hosté se opět usadili v pásmu domácích a ti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

50:07
    Jednu z nahození rozbilo plexisklo a nyní tedy probíhá jeho výměna.

50:00
    Střelu Paciorettyho tečoval Wiese těsně mimo!

49:01
    Domácí jsou teď aktivnější, vědí, že se jim čas hodně rychle krátí.

47:59
    Domácí se dožadovali odpískání faulu po důrazném zákroku Martina Erata, píšťalka rozhodčího zůstala němá.

46:35
    Na brankovišti nebezpečně tečoval Pacioretty, avšak mimo.

46:10
    Následuje komerční přestávka a domácí si mohou oddechnout po nepovedeném úvodu třetí třetiny.

45:50
    Hosté mohli zvýšit na 2:4! Moss se proháčkoval před branku a McMillan jen těsně minul Tokarskiho svatyni. Domácí si teď hodně zahrávají se svými nadějemi.

44:01
    Canadiens a jejich fanoušci nevěří vlastním očím, jaký obrat nyní předvádí hráči Arizony. Teď je na tahu Montreal, který má na vyrovnání 16 minut.
    Lauri KORPIKOSKI - 2:3

43:17
    Arizona právě vstřelila branku!
    Neskutečné! Coyotes zcela překlápí dnešní utkání a znovu se jedná o velice šťastnou branku. Přihrávku LAURIHO KORPIKOSKIHO si do vlastní sítě srazil Alexej Jemelin. Velkolepý obrat Arizony. – 2:3! Asistence: Sam Gagner a Keith Yandle.

41:57
    Vyloučen domácí Tom Gilbert na dvě minuty za hákování a Coyotes mají šanci na obrat.
    Oliver EKMAN-LARSSON - 2:2

40:32
    Hned v úvodu třetí třetiny máme vyrovnáno! Tato branka jde na vrub Tokarskiho, který propustil z rohu kluziště nahození OLIVERA EKMANA-LARSSONA a rázem je stav utkání 2:2! Bez asistence.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:04.

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na branku – 14:23
    Zásahy brankářů – 22:12
    Vyloučení – 1:2

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku, o kterou se v 38. minutě postaral Lauri Korpikoski. Oba týmy v průběhu třetiny nastřelily tyč, což pro hosty byla v pořadí již třetí v dnešním utkání. Podaří se hostům vyrovnat nebo domácí udrží těsný náskok?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Hosté mohli vyrovnat! Střelu Tobiase Riedera zblokoval na poslední chvíli domácí obránce.
    Lauri KORPIKOSKI - 2:1

37:43
    Nyní už to hostům vyšlo a Montreal inkasuje po 187 minutách! Střelu Martina Erata tečoval LAURI KORPIKOSKI a i přes zkoumání videa snižují hosté na 2:1. Asistence: Martin Erat a Keith Yandle

37:24
    Další tyčka Coyotes! Kopec smůly má dnes zatím hostující tým.

37:03
    Hostům se přesilovka zatím vůbec nedaří, domácí již podruhé vyhodili.

36:13
    Vyloučen domácí Malhotra na dvě minuty za podražení.

36:00
    Ekman-Larsson si troufl jako poslední na modré čáře na drzou stahovačku, která se povedla a zároveň si obránce hostí vynutil faul.

35:31
    Další závar před brankářem Arizony, o který se svou aktivitou postral především Tomáš Plekanec. Jeho přihrávka nenašla přesně spoluhráče a následná střela šla mimo. Domingue se měl co ohánět!

34:46

33:49
    Výtečná kombinace domácích, na jejímž konci stál Pacioretty a Domingue výtečně zasáhl levým betonem.

32:46
    Vyloučen Shinnimin (ARI) na dvě minuty za krosček.

32:43
    Výborný zákrok jednoho z domácích obránců, který tygřím skokem zabránil kotouči v cestě do brány!

32:03
    Po slibném úvodu druhé třetiny ze strany hostí jsou to nyní domácí co mají šance na zvýšení skore.

30:51
    Z pravého křídla nyní nastřelil Max Pacioretty krásnou střelou zápěstím břevno branky Coyotes!

30:01
    Malhotra (MTL) tečoval mimo branku hostí.

29:24
    V šanci Jiří Sekáč, který zblízka nedokázal zvednout puk nad beton brankáře Arizony.

28:28
    Domácí se po dlouhé době dostali do obranného pásma Coyotes, ale za pár okamžiků už byli zase vyhnáni bez náznaku šance.

27:13
    Další zákrok domácího brankáře, tentokrát pokryl střelu Mikea Stonea od modré čáry.

26:59
    Tokarski kryje střelu Riedera, vhazování po jeho pravici.

26:50
    Montreal stále čeká na první střelu ve druhé třetině.

26:21
    Přečíslení Vermetta s Riederem zastavil výborným obranným zákrokem domácí obránce.

25:39
    A pro změnu je zde zakázané uvolnění hostů, Hra je nyní hodně rozkouskována.

25:28
    Ofsajd zastavil útočné počínání domácích.

24:40
    Zakázané uvolnění domácích po vyhození Alexeje Jemelina.

24:00
    Hosté v další šanci, když se před brankáře domácích natlačil Moss, který způsobil obrovskou skrumáž před Tokarskim, ale kotouč se ani jednomu z hostujících forvardů nepodařilo propasírovat za záda brankáře Canadiens.

23:02
    Hostům se opravdu nedá upřít snaha s výsledkem něco udělat, v další šanci byl Doan, jemuž byl zablokována hůl ve snaze o dorážku.

22:30
    Hosté jsou mírně aktivnější v úvodu, dobrou střelu nyní vyslal od modré čáry Zbyněk Michálek, Tokarski kryje.

21:11
    Po buly dobře střílel Martin Erat, Tokarski zatím bezchybný.

20:17
    Úvod třetiny v režii nepřesností a nahazovaných puků.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:06 .

Statistiky po první třetině:
    Střely na branku – 9:9
    Zásahy brankářů – 9:7
    Vyloučení – 0:1

Po první třetině vedou domácí Canadiens 2:0, když se o obě branky postaral Alex Galchenyuk. Hosté si poté vytvořili šance na vyrovnání a jejich snažení vyústilo ve dvě střely do tyče branky Dustina Tokarskiho. Smůla pro Arizonu, štěstí pro Montreal.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Znovu aktivní Sekáč, který se probíjel před brankáře hostí, avšak bez ohrožení branky.

18:40
    Canadiens se znovu usadili v pásmu, kde Sekáč nabíjel Jemelinovi a jeho střela jen těsně minula horní tyč brankáře Arizony.

17:53
    Tokarski už s novou holí sledoval akci Wieseho (MTL), který v rozhodující chvíli nazamířil přesně a stav zůstává stejný.

16:59
    Zakázané uvolnění domácích a ve stejném čase má Dustin Tokarski menší potíže se svou výstrojí.

15:52
    Obrovská šance hostí! Po střela obránce hostí Stonea se puk odrazil od tyčky před prázdnou branku domácích, kde jej bekhendem nedokázal přesně umístit jeden z útočníků Coyotes.

14:54
    Crombeen (ARI) se několikrát během svého střídání dokázal udržet na kotouči, avšak jeho finální přhrávka byla nepřesná.

14:22
    Murphy od modré nezacílil přesně a jeho střela zároveň vyhnala hosty z pásma.

13:36
    Na druhé straně se dobře nabízel v úniku najíždějící Gallagher, ale přihrávka na něj byla příliš prudká.

12:54
    Další pokus Arizony je zblokován a následuje buly ve středním pásmu po teči jednoho z hostů.

12:17
    Akci Alexeje Jemelina zastavil hvizd rozhodčích – ofsajd.

11:02
    Na druhé starně pálil Max Pacioretty po dobré nabídce od Tomáše Plekance, Domingue nazaváhal a střelu pokryl.

10:55
    Antoine Vermette nahazoval puk na Tokarskiho a ten měl spostu práce s vytěsněním kotouče mimo svatyni.

10:02
    Tokarski přikryl nahození ze středního pásma a bude náledovat buly po jeho levici.

09:29
    A domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

08:47
    Arizona se pomalu začíná osmělovat a drží domácí v obranném pásmu už pěkných pár sekund.

07:38
    Táhlá střela Gallaghera končí v lapačce brankáře hostí a bude se vhazovat po jeho pravici.

06:40
    Shane Doan (ARI) se dostával před Tokarskiho, po jehož průniku se puk dostal na modrou čáru, odkud Michael Stone (ARI) trefil pravou tyč Tokarskiho branky!

05:27
    Velice rychlý a ostrý nástup domácích, kteří Arizonu nepouští vůbec k ničemu.
    Alex GALCHENYUK - 2:0

04:55
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí roztočili v přesilovce obrovský kolotoč a pár sekund po jejím skončení se výtečnou tečí prosazuje znovu ALEX GALCHENYUK. Výtečný nástup domácích. – 2:0! Asistence: David Desharnais a Jiří Sekáč.

04:48

03:58
    Šanci v přesilovce měl P.K. Subban, ale Domingue jej výtečně vychytal lapačkou.

02:48
    Vyloučen Vermette (ARI) na dvě minuty za hru vysokou holí.

01:57
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale jejich střela skončila mimo.
    Alex GALCHENYUK - 1:0

01:15
    Rychlý úvod domácích. ALEX GALCHENYUK si vybruslil z rohu a z prostoru mezi kruhy zamířil přesně nad lapačku brankáře hostí. – 1:0! Asistence: Brendan Gallagher a Tom Gilbert.

00:18
    Wiese (MTL) se hned v úvodu dostával do šance, ale jeho střelu vykryl Domingue pravým betonem.

00:01

Nyní zní hymna a úvodní buly se nezadržitelně blíží.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, domácí v červeno-modré kombinaci, hosté v bílo-červené.

Domácí jsou jasným favoritem dnešního utkání, které za pár minut začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí dnes nastupují v brance s Tokarskim, což se může zdát jako překvapivý tah, když včera Cary Price předvedl jeden z nejlepších svých večerů v NHL a podílel se na vítězství domácích čistým kontem. Naopak na straně hostí dnes chybí Martin Hanzal.

Montreal Canadiens: Tokarski (Price) – Subban, Markov, Gončar, Beaulieu, Gilbert, Jemelin – Weise, Plekanec, Pacioretty – Gallagher, Deshamais, Galchenyuk – Prust, Eller, Sekáč – Thomas, Malhotra, Bournival
    Trenér: M. Therrien

Arizona Coyotes: Domingue (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Stone, Campbell, Murphy – Rieder, Vermette, Doan – Korpikoski, Gagner, Erat – McMillan, Chipchura, Moss – Lessio, Shinnimin, Crombeen
    Trenér: D. Tippett

Tomáš Plekanec (MTL) – 48 zápasů, 33 bodů (13+20)
    Jiří Sekáč (MTL) – 41 zápasů, 14 bodů (7+7)
    Martin Hanzal (ARI) – 37 zápasů, 24 bodů (8+16)
    Martin Erat (ARI) – 47 zápasů, 22 bodů (7+15)
    Zbyněk Michálek (ARI) – 45 zápasů, 8 bodů (2+6)

Tým z jihozápadu USA zažívá ročník plný zklamání. Nachází se 13. místě tabulky Západní konference a na pozice zajišťující účast v play-off ztrácí už propastných 15 bodů. V současné době drží nelichotivou šňůru osmi porážek z posledních devíti zápasů. V posledním utkání, které se hrálo včera, podlehli na ledě Ottawy Senators domácím vysoko 7:2. Nejproduktivnějším hráčem Coyotes je útočník Antoine Vermette se ziskem 31 bodů (11+20) a se stejným ziskem obránce Keith Yandle (4+27).

Tým okolo Tomáše Plekance a Jiřího Sekáče se nachází na 1.místě celé Východní konference a směle míří za co nejlepší pozici pro play-off. V současné době drží šňůru pěti vítězství z posledních šesti utkání. V posledním utkání, které se hrálo včera, zvítězili 1:0 po prodloužení nad Washingtonem Capitals po skvělém výkonu Caryho Price, který svým čistým kontem vyrovnal rekord Patricka Roye v dresu Canadiens, a rozhodující brance Maxe Paciorettyho. Nejproduktivnějším hráčem týmu je právě Max Pacioretty se ziskem 40 bodů (23+17).

Vítejte u sledování online přenosu z nejlepší hokejové ligy světa NHL! Dnes nás čeká utkání mezi domácím Montrealem Canadiens a hostující Arizonou Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 2. Galchenyuk (Gallagher, Gilbert), 5. Galchenyuk (Desharnais, Sekáč) – 38. Korpikoski (Erat, Yandle), 41. Ekman-Larsson, 44. Korpikoski (Gagner, Yandle)

Rozhodčí: Rank, Leggo – Cameron, Gibbs

Diváci: 21 286