Ottawa – Arizona 7:2 (kon.) | Boston – Los Angeles 3:1 (kon.) | New Jersey – Florida 3:1 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Philadelphia – Toronto 1:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.)
Tampa – Columbus 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:0 (kon.)
Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Washington – St. Louis 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 0:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Nashville Predators
Neděle 01.02.2015, 20:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

S konstatováním, že Pittsburgh nestačil na Nashville se s vámi loučím a přeji vám příjemnou dobrou noc. Budu se na vás opět těšit u některého z dalších zápasů NHL. (22:38:36)

1. Carter Hutton (NSH) 21 zák., 0 gólů, 100%
    2. Roman Josi (NSH) 1+1
    3. Mike Fisher (NSH) 1+0

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Dnešní utkání sledovalo 18535 diváků!

Střely na branku: 21:21.

Tučňáci si toto utkání nedají za rámeček, jelikož se jim vůbec nepovedlo. Všude byli druzí a tahali za kratší konce. Nashville zaslouženě vyhrál, protože dokázal proměňovat šance a chytře bránil. Dva body tedy putují k hostům a domácí musejí na tento duel rychle zapomenout.

60:00

59:42
    Ještě jednu střelu v tomto zápasu vyslal hostující tým, ale Fluery na ní dobře viděl a chytá.

59:07
    Tučňáci se snažili o riskantní přihrávku a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

59:00
    Hraje se poslední minuta dnešního utkání.

58:39
    Na domácích je vidět, že by chtěli dát alespoň jednu branku, jenž i nyní byl Hutton proti.

58:14
    Puk na hranici brankoviště dostal Hörnqvist, jenž našel beton brankáře.

57:58
    Z hranice kruhů vystřelil Ekholm, jenž našel pouze hruď domácího gólmana.

57:35
    Hostující obránce stojí za vlastní brankou a čeká až ho půjde nikdo napadat.

57:05
    O puk se bojuje za brankou Pittsburghu a aktivnější jsou u mantinelu hosté.

56:18
    Hosté drží kotouč daleko od branky a šetří důležité vteřiny, dnešní duel je nejspíše rozhodnutý.

55:28
    Nashville čeká na modré čáře a domácí mají potíže dostat se do útočné třetiny.

54:45
    Domácí napadají rozehrávku soupeře, který si po chvilce poradil a dostal hru do středního pásma.

54:00
    Další pokusem se prezentoval Bennett, který vyslal slabou střelu, a tak Hutton neměl s jeho pokusem žádný problém.

53:12
    Z hranice kruhů vyslal tvrdou ránu Cullen, na jehož pokus Fluery stihl zareagovat.

52:36
    Sledujeme další zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se opět vrací před Huttona.

52:27
    Dnes asi nejaktivnější Tučňák Kunitz se dostal ke střele z mezikruží, ale trefuje pouze dobře postaveného brankáře.

51:59
    Z ostrého úhlu vystřelil Forsberg, ale Fluery se nalepil na tyč a vyráží jeho pokus.

51:36
    Hosté nikam nespěchají, jelikož vědí, že už mají nahráno.

51:16
    Ve středním pásmu dostal kotouč Kunitz, jehož pokus chytá hostující brankář, pro kterého to nebyl těžký zákrok.

51:04
    Hosté po zakázaném uvolnění potřebovali vystřídat, a tak nahazují na zadní mantinel.

50:58
    Oddechový čas pro hosty.

50:57
    Hostující obránce zvolil těžkou rozehrávku a kotouč končí na zakázaném uvolnění, hra se vrací zpátky před Huttona.

50:21
    Tučňáci se opět dostali lehce do útočné třetiny, jenže opět nezakončili a hráli kolem mantinelu.

49:38
    Zdá se, že dnešní utkání je již rozhodnuté a nebo by se muselo stát něco zázračného s domácím týme.
    Mike FISHER - 0:4

48:20
    Nashville právě vstřelil branku!
    Mezi kruhy dostal kotouč MIKE FISHER, jehož pokus tečoval do branky domácí obránce a Fluery ani nyní neměl šanci zasáhnout. Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.

47:45
    Nashville sice zavezl černou gumu do útočné třetiny, ale domácí ji vybojovali za brankou a vyhazují.

47:22
    Na trestnou lavici putuje Crosby, který podrazil soupeře. Domácí kapitán je hodně flustrovaný, jelikož jeho tým zdaleka nehraje tak, jak by si představoval.

46:57
    Domácí kapitán se na to už nemohl dívat, a tak se napřáhl, jenže jeho pokus trefuje obránce.

45:57
    Ani další útok domácího týmu nezavezl kotouč do útočné třetiny a hra se vrací do středního pásma.

45:09
    Od modré čáry vystřelil Volčenkov, jehož pokus domácí brankář vyráží.

44:28
    Tučňákům dnes zatím nic nevychází. Další jejich útok je zastavený hned za modrou čárou a soupeř se pohodlně brání.

44:02
    Mezi kruhy si najel Jokinen, který to zkusil bekhendem ale našel pouze Flueryho.

43:09
    Pittsburgh se dobře brání a opět vyhazuje do bezpečí.

42:38
    Až nyní se hosté usadili před brankou soupeře, ale následnou střelu zastavil obránce.

42:21
    Tučňáci to zkoušejí i v oslabení, ale další střela je sražená do ochranné sítě.

42:07
    Na trestnou lavici jde Sutter, jenž bránil brankáři, ale domácí hráč byl do něj nastrčený!

41:43
    Na Pittsburghu je vidět, že chce snížil, ale brankář soupeře je proti a odolává.

41:27
    Hostující brankář chytá v dobré formě a má i další střelu soupeře.

41:14
    Od modré čáry vystřelil Letang, který schoval svůj pokus přes obránce, ale Hutton je opět připravený.

40:27
    Nashville se pohodlně dostal do útočné třetiny. kde vystřelil Neal, jehož pokus se do branky nevešel.

40:09
    Hosté sice vyhráli vhazování, ale hned poslali kotouč na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Huttona.

40:01

Střely na branku: 16:14.

Ve druhé třetině se hrálo téměř neustále na jedinou branku. Jenže domácí místo střelby akce přehrávají, s čímž si hostující obrana vždy poradila. Nashville čeká na brejky a zaváhání obrany, kterého v závěru využil Nyström.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Eric NYSTRÖM - 0:3

39:19
    Další obrovská chyba domácí obrany! Crosby dostal kotouč na brusle, od kterých se odrazil k Beckovi, jenž našel osamoceného ERICA NYSTRÖMA, jenž si šikovně položil Flueryho a dává další branku. Asistence: Taylor Beck.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Domácí se opět usadili před brankou soupeře a dnes už po několikáté nevystřelili. Bohužel, takhle se branky nedočkají.

37:22
    Po delší době registrujeme zákrok Flueryho, jenž chytá střelu z levé strany.

36:56
    Hosté opět jen posunuli hru do středního pásma a jdou střídat. Pens musejí přijít s dalším útokem.

36:32
    Za brankou vybojoval černou gumu Perron, jenž přihrával před branku, kde je pouze obránce.

36:16
    Vypadá to, že se Nashville nikam nežene, jelikož ve druhé periodě téměř pořád brání.

35:52
    Od modré čáry vystřelil Spaling, jehož pokus trefuje prvního bránícího hráče.

35:05
    Hostující obránci čekají až jim vystřídají spoluhráči a hra se na chvíli uklidňuje.

34:32
    Letang dostal hru do útočné třetiny, kde našel Crosbyho, který ale nepřesně přihrál .

34:08
    Střelou přes obránce se prezentoval Perron, jenž trefuje hruď brankáře, který přerušuje hru.

33:36
    Nashville kombinoval před brankou soupeře, ale následná nepřesná přihrávka přesouvá hru do středního pásma.

32:46
    Dalšího zaváhání se snažil využít Martin, jenž obral soupeře o puk a trefil rameno Huttona! Dnes mají domácí také dosti smůly.

31:59
    Weber udělal chybu na modré čáře a přišel o kotouč. Jenže domácí hráč trefuje další tyč!

31:43
    Další početní výhoda pro Pittsburgh. Na trestnou lavici putuje Järnkrök.

31:17
    Z hranice kruhů vystřelil Pouliot, jehož pokus zastavil mezi kruhy obránce.

30:41
    Domácí hráč se dostal od mantinelu až mezi kruhy, kde byl zastavený.

30:09
    Domácí se nezdá přihrávka rukou, kterou rozhodčí odpískal a poslal hru do středního pásma.

29:38
    Hostující centr vyhrál vhazování na obránce, který posílá kotouč za Flueryho.

29:34
    Na trestnou lavici odchází Filip Forsberg, jenž si ve středním pásmu přidržel domácího kapitána. Tučňákům dnes přesilové hry nevychází a uvidíme, zda se nyní něco změní.

28:57
    Crosby dostal puk na útočnou modrou čáru, jenže ho zastavil první bránící hráč.

28:17
    Jenže ani domácí nic velkého nevymysleli, jelikož hráli opět u zadního mantinelu, kde o černou gumu přišli.

27:51
    Střelu od modré čáry vyrazil Fluery k mantinelu a hra se otáčí na druhou stranu.

27:29
    Před brankou byl osamocený Sutter, k němuž puk nedoputoval.

27:00
    Nashville již hraje v početní výhodě, ale střela od modré se mezi tři tyče nevešla.

26:18
    Nene, toto nejsou Tučňáci ze začátku sezóny. Domácím schází lepší pohyb a více sebedůvěry a hosté to moc dobře vědí.

25:47
    Bude se hrát ve čtyřech, za hákovaní dostává dvě minuty Perron, jenž zahákoval unikající ho hráče.

25:32
    Hutton nyní sebral střelu do protipohybu, kterou vyslal Kunitz.

25:13
    Tučňáci se nemohou dostat do útočné třetiny a rozestavit se v útočné třetině.

24:49
    Na trestnou lavici putuje Volčenkov, který nedovoleně bránil soupeře, ten skončil v brance.

24:22
    Tučňáci se snaží o snížení, ale domácí hráči kombinují podél mantinelu odkud nezahrozí.

23:39
    K levému mantinelu dostal kotouč Bennett, jehož ránu vyrazil gólman do bezpečí.

22:39
    Do samostatného úniku se v oslabení dostal Bourque, jehož dojížděl obránce, a tak útočník zvolil střelu, která mezi tři tyče nešla.

22:16
    Hosté vyhráli vhazování a vyhazují přes všechny čáry.

22:04
    K modré čáře si sjel Crosby, jenž vystřelil ale našel jen gólmana.

21:51
    Na trestnou lavici putuje Beck, jenž zahákoval soupeře. Byl to zbytečný zákrok za domácí branko, toto trenéři nevidí rádi.

21:36
    Domácí obránce vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus našel pouze beton brankáře.

21:15
    Domácí v této třetině jsou nastěhovaní před brankou soupeře, ale opět nevystřelili. Nashville vyhazuje na icing, hra se vrací před Huttona.

20:56
    David Perron se zachoval jako dravec a dostal se před brankáře, kterého zblízka trefil a oba končí v brance.

20:39
    Z otočky vystřelil Hörnqvist, jehož ránu vyrazil brankář.

20:08
    Domácí vyhráli vhazování a následně se dostali za modrou čáru, kde o kotouč přišli a musejí zpátky.

20:01

Střely na branku: 5:7

První třetina je minulostí a vyhráli jí hostující hráči, kteří dokázali využít dvě šance. Největší rozdíl byl v trefování branky, zatímco Nashville se mýlil snad jen dvakrát, tak domácím se to povedlo několikrát. Uvidíme, zda Tučňáci zlepší přesnost střelby a nebo budou střílet i nadále mimo.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:24
    Bennett už je zpátky na střídačce a bude ve hře pokračovat.

19:24
    Hosté by chtěli přidat ještě jednu branku v této třetině, ale dostávají se pouze do dalšího ofsajdu,

19:00
    Hraje se poslední minuta první periody.

18:50
    Dalším pokusem od modré čáry se prezentoval Weber, jenž trefuje obránce před brankou.

18:21
    Z hranice levého kruhu vystřelil Jones, jehož rána zazvonila na tyč!

17:54
    Predators kombinují před Fluerym.

17:13
    Od modré čáry vystřelil Josi, jehož pokus vyrazil domácí brankář před sebe, kde se nikdo rychle nezorientoval.

16:29
    Na trestné lavici již sedí jeden z domácích hráčů.

16:17
    Na ledové ploše zůstal ležet domácí hráč, který si ublížil u mantinelu a byl to Bennett, jenž chtěl dohrát soupeře.

15:29
    Tučňáci opět útočí, ale hostující brankář po střele od modré čáry zasahovat nemusel.

14:57
    Na Crosbym je vidět, jak moc chce vyrovnal, ale další kličky mu nevyšly.

14:10
    Nashville se dostal do útočné třetiny, kde je rychle zastavený a probouzí se domácí publikum, které si přeje branku v síti soupeře.

13:26
    Pěknou individuální akcí se prezentoval domácí hráč, jenž orazítkoval brankovou konstrukci.

13:00
    Jenže ani tento útok ovoce nepřinese, jelikož puk končí u zadního mantinelu.

12:30
    V této chvíli se o kotouč bojuje ve středním pásku, kde ho vyhrál domácí hráč a žene se do útoku.

11:34
    Domácí jsou opět před brankou soupeře, kterou jen obstřelují. Následně se v kličkách utopil domácí kapitán.

11:07
    Od levého mantinelu vystřelil Ekholm, jehož tvrdá rána mířila vedle domácí klece.

10:23
    Tučňáci se sice snaží o snížení, ale jejich střely lítají pouze vedle brány.

09:53
    Z dobré pozice střílel Neal, jehož pokus zastavil obránce, který do rány skočil.

09:21
    Domácí se na dlouhou dobu usadili v útočné třetině, kde si přihrávali podél mantinelu a branku soupeře neohrozili.

08:44
    Hostující hráč objel branku a na první tyči našel jen připraveného brankáře.

08:00
    Letang přistrčil kotouč na Hörnqvista, jenž se nerozmýšlel a vytřeli. Jenže jeho pokus šel vedle klece.

07:48
    Útok domácího týmu zastavuje ofsajd, hra se po reklamní přestávce vrátí do středního pásma.

07:22
    Na modrou čáru dostal nabito Bortuzzo, ale také jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
    Gabriel BOURQUE - 0:2

06:38
    Kris Letang rozehrával nesmyslně před branku, kde byl osamocený GRABRIEL BOURQUE, jehož rána zamířila do sítě. Bez asistence.

05:43
    Pens nahazují černou gumu na zadní mantinel, kde sice byl první obránce, ten ale nepřesně rozehrál.

05:08
    Nashville kombinuje za brankou soupeře, kde o kotouč přišel. Hra se otočila na druhou stranu, kde proti střele Scuderiho zasahuje Hutton.

04:42
    Hosté si nevěděli rady s napadáním Tučňáku, a tak vyhazují na zakázané uvolnění.
    Mike RIBEIRO - 0:1

04:05
    Forsberg přihrál na modrou čáru, kde byl napřažený ROMAN JOSI, který dostal puk s pomocí obránce až do branky. Asistence: Shea Weber, Filip Forsberg.

03:52
    Střela od mantinelu končí ve výstroji Flueryho, který hru přerušuje.

03:36
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu a ani jeden z brankářů se nenudí.

03:03
    Crosby přihrával před branku, kde byl jeho spoluhráč, jenž nedokázal zakončit.

02:43
    Další střelu hostů vyslal Josi, jenž branku přestřelil. Hra se rychle otočila na druhou stranu, kde musel zasahovat Hutton.

02:19
    Z pravé strany vystřelil Cullen, který našel jen vyrážečku domácího brankáře.

01:43
    Do útočného pásma vjel Jones, který přihrál před branku, kde byl Jokinen, jehož pokus míří jen do Flueryho.

01:26
    Tučňaci dobře brání a nyní vytlačili soupeře z vlastní obranné třetiny.

00:50
    Od modré čáry vystřelil Bortuzzo, jehož rána šla pouze nad branku soupeře.

00:12
    Domácí se do toho pořádně opřeli. Z mezikruží vystřelil Hörnqvist, jehož pokus brankář vyrazil. Hra se rychle otočila na druhou stranu, ale hostě jsou v ofsajdu.

00:02
    Úvodní vhazování vyhrál Crosby. který dává svému celku právo prvního útoku.

00:01

Ještě před zahájením si poslechneme hymnu USA, po níž se již začne hrát.

Oba celky přicházejí na ledovou plochu a hlavně Marc-André Fluery vypadá hodně nabuzený. Domácí publikum vítá své borce potleskem.

Jak už je v NHL zvykem, tak i dnešní duel se o několik málo minut opozdí.

Pittsburgh Penguins: Fluery (Greiss) – Despres, Letang, Scuderi, Martin, Pouliot, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Perron – Spaling, Sutter, Hörnqvist – Bennett, Lapierre, Downie – Sill, Arcobello, Adams.

Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Weber, Josi, Jones, Bartley, Volčenkov, Ekholm – Smith, Ribeiro, Forsberg – Neal, Fisher, Wilson – Bourque, Järnkrök, Cullen – Jokinen, Gaustad, Nyström.

Rozhodčí: Furlatt, Kozari – Grandt, Henderson.

Duel startuje zhruba za dvacet minut, takže si za pár okamžiků představíme sestavy obou soupeřů.

Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu NHL, v němž nás čeká jistě zajímavé utkání. Oba celky jsou na špici svých konferencí, a tak se můžeme těšit na atraktivní podívanou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?