Žilina – Poprad 1:3 (kon.) | Piešťany – Nitra 3:2 (kon.) | Martin – Košice 2:3 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 3:5 (kon.) | Zvolen – Skalica 4:2 (kon.)
HKM Zvolen
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HK Skalica
sk Neděle 01.02.2015, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Posledná šestina základnej časti našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy odštartovala predošlým piatkovým kolom, v ktorom sa však kvôli snehovej kalamite odohrali iba dva zápasy.

V jednom z nich sa predstavili aj hokejisti HKM ZVOLEN. Tí už ale dnes v rámci 47. kola privítajú na vlastnom ľade mužstvo, ktoré by sa rado vyhlo barážovým bojom – HK 36 HANT SKALICA!

"Bryndziari" už netrpezlivo očakávajú reprezentačnú prestávku, kedže v ich tíme zavládla rozsiahla maródka. V už spomínanom piatkovom 46. kole cestovali Zvolenčania na derby do Banskej Bystrice bez bránkárskej opory Mareka Šimka, k dispozícii nebola dokonca ani dvojka Filip Orčík.
    Vedenie HKM sa tak dohodlo s bratislavským Slovanom na striedavom štarte gólmana Samuela Baroša. Ten odchytal za Zvolen zatiaľ dve veľmi dobré stretnutia proti náročným súperom. Zvolenčanom ďalej chýbal jeden z najlepších extraligových strelcov Radovan Puliš, najproduktívnejší obranca súťaže Peter Hraško, ale aj ďalší dôležití hráči z útoku ako Michal Chovan, či Martin Ďaloga. Zvolenskí "rytieri" ale derby súboj napriek týmto absenciám zvládli a vyškolili Bystričanov z efektivity.
    Napriek tomu, že na strely prehrali 19:33, v hokeji ešte stále rozhodujú góly a kým Zvolenčania strelili tri, hokejisti HC 05 iba jeden.
    Hlavnými strojcami zvolenského dôležitého víťazstva boli Samuel Baroš a kapitán Lukáš Jurík, ktorý sa radoval z dvoch presných zásahov.

Posledných 5 zápasov Zvolena:

B. Bystrica – Zvolen 1:3
    Košice – Zvolen 3:0
    Zvolen – Piešťany 5:0
    Martin – Zvolen 2:3
    Zvolen – Trenčín 3:0

Hostia zo Skalice prežívajú veľmi náročnú sezónu a to sa odzrkadľuje aj na ich postavení v tabuľke, kedže im patrí posledná 10. priečka. Záhoráci podobné šťastie ako domáci v piatok nemali a zápas sezóny v domácom prostredí so Žilinou neodohrali. Dôvodom bola snehová kalamita, ktorá paralyzovala dopravu po celom Slovensku. Duel bol tak preložený na nedeľu 8. februára o 17:00 a obom mužstvám pôjde zrejme o všetko.
    Aj Skaličanov trápia zranenia a v najdôležitejších momentoch sezóny sa budú musieť zaobísť bez ich najproduktívnejšieho hráča Petra Stloukala, ktorý má natrhnutý sval v hornej časti tela. Chýbať bude určite aj obranca Ivan Jankovič, ktorému sa obnovilo zranenie ramena.

Posledných 5 zápasov Skalice:

Skalica – Poprad 1:3
    Nitra – Skalica 2:1
    B. Bystrica – Skalica 5:0
    Skalica – Košice 6:3
    Piešťany – Skalica 3:1

Jednoznačným favoritom dnešného stretnutia sú domáci Zvolenčania, ktorým sa podarilo prebojovať do prvej štvorky. Treba však povedať, že Popradčania majú duel s Nitrou k dobru.
    Skaličanom, ako som už spomínal patrí desiata priečka a na deviatu Žilinu strácajú 3 body. Obe mužstvá delí v tabuľke priepastných 48 bodov.
    Hokejisti HKM majú na konte 89 bodov za 29 víťazstiev (3 v pp/sn) a 19 prehier (5 pp/sn). Skaličania zaznamenali si doteraz pripísali na konto 41 bodov za 12 víťazstiev (1 v pp) a 35 prehier (6 v pp/sn).

11. Slovensko U20 20 1 2 0 17 29:68 7

Vzájomné zápasy doterajšieho priebehu sezóny hovoria jasne v prospech zvolenského HKM, ktorý zvíťazil vo všetkých piatich dueloch a vždy to bolo dokonca v riadnom hracom čase. Až na jeden prípad ale išlo vždy o mimoriadne vyrovnané zápasy, ktoré sa skončili síce víťazstvom Zvolena, ale len rozdielom jedného, či dvoch gólov.

06.01.´15 Skalica – Zvolen 4:6
    30.11.´14 Zvolen – Skalica 3:1
    02.11.´14 Skalica – Zvolen 2:8
    10.10.´14 Zvolen – Skalica 5:4
    14.09.´14 Skalica – Zvolen 2:4

Favorit duelu, ktorý štartuje pod Pustým hradom o 17:00 je jasný, ale už neraz sme sa presvedčili o tom, že Skalica dokáže potrápiť a aj poraziť práve mužstvá z hornej polovice tabuľky.
    Stretnutie povedie rozhodcovská trojica v zložení: Jozef KUBUŠ (hlavný) – Matúš STANZEL, Roman VÝLETA (čiaroví).

Mne už neostáva nič iné ako vám popriať príjemne chvíle strávené pri sledovaní nášho textového on- line prenosu. Z komentátorského miesta vás zdraví Jakub Bartko!

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Juraško (A), Popela, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Podkonický, Brabenec, Jaroš – Obdržálek, Jurík L. (C), Sloboda – Fekiač V., Bortňák, Škvaridlo

HK 36 HANT Skalica: Romančík (Lipovský M.) – Gründling, Barák, Krejčiřík, Drtina, Nechala, Zukal, Všetečka, Mikéska – Komínek, Bezúch, Vaškovič (A) – Štumpf, Školiak, Jurík J. (C) – Chylo, Brendl (A), Mráz B. – Šimíček, Lantoš, Markulinec

Rozhodca: Jozef KUBUŠ- Matúš STANZEL, Roman VÝLETA.

Do začiatku stretnutia už neostáva veľa času. Na štadióne vo Zvolene môžeme dnes asi očakávať návštevu sezóny, žiaľ, v negatívnom zmysle slova.

Na ľadovej ploche už krúži rozhodcovská trojica a pomaly tam prichádzajú aj hokejisti oboch mužstiev.

Niektorí si teraz ešte vypočujeme tóny našej národnej hymny a môžeme ísť na to!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    V úvodnom vhadzovaní úspešnejší domáci Kamil Brabenec, ale puk sa dostal až k Samuelovi Barošovi.

00:31
    Brabenec sa dostal do svojho útočného pásma skôr ako sa tam dokĺzal puka tak sa píska postavenie mimo hry.

01:00
    Skaličania si nerozumeli v rozohrávke, plynie z toho zakázané uvoľnenie a hra sa presúva opäť pred brankára Romančíka.

01:13
    Skvelá strela Tomáša Škvaridla, s ktorou mal Romančík nemalé komplikácie.

02:02
    V úvodných momentoch dnešného zápasu vidíme množstvo nepresností a hra je dosť nesúrodá.

02:55
    Brabenec hľadal pred skalickou bránou Ľubora Pokoviča, obrana hostí však tento pokus o prihrávku zblokovala.

03:37
    Domáci hokejisti sú aktívnejší, Skaličania sa naopak zatiaľ ani nedostali poriadne z vlastného pásma.

04:17
    Patrik Romančík teraz radšej podržal puk pred dobiedzajúcimi Zvolenčanmi.

04:36
    Zvolen dal gól!
    Nedôraz skalickej defenzívy dokonale trestajú hokejisti HKM! Ján Ťavoda sa dostal k puku na modrej čiare, prihral ho z prvej na TOMÁŠA ŠKVARIDLA, ktorý zbytočne neváhal a poslal puk za chrbát Patrika Romančíka. Asistencia: Ján Ťavoda.

06:13
    Hosťujúci hokejisti pôsobia zatiaľ totálne bezduchým dojmom, Zvolenčania ich k ničomu nepúšťajú a Barošovi je už hádam aj chladno.

07:36
    Ale teraz z ničoho nič obrovská šanca Skalice a perfektný zákrok predviedol gólman Baroš!

08:36
    Na opačnej strane vo veľkej príležitosti v medzikruží Petr Obdržálek,ale svoj tím podržal aj Patrik Romančík.

09:40
    Hostia teraz zvyšovali svoju útočnú aktivitu, ale sami sa vyhnali z pásma.

10:41
    Vaškovič v dobrej pozícii netriafa zvolenskú bránu.

11:10
    Zatiaľ veľmi slabučký zápas pod Pustým hradom, aj keď šance sme videli na oboch stranách.

11:57
    Domáci si teraz koledujú o inkasovanie gólu, v ďalšej veľkej šanci sa ocitol René Školiak, no Zvolenčania mali šťastie.

13:10
    Andrej Podkonický nahadzoval puk pred Romančíka, kde bol Jaroš, ale gólmana Skalice neohrozil.

13:46
    Kamil Brabenec preveril pozornosť Patrika Romančíka, ten skrýva puk vo svojej výstroji.

14:01
    Martin Gründling inkasuje dvojminútový trest za sekanie a hlavný rozhodca mu ešte pridal aj osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

14:20
    Domáci sa už usadili v obrannom pásme Skalice.

14:39
    Petr Obdržálek vypálil príklepom, Romančík chytá do lapačky.

14:55
    Ľubor Pokovič teraz v stopercentnej šanci prestreľuje Romančíkovu bránu!

15:25
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

16:21
    Skalica hrá s piatimi hráčmi.

16:38
    Výborný strelecký pokus Jána Ťavodu od modrej čiary, Romančík nevedel kde má puk, napokon ho so šťastím vyrazil do rohu ihriska.

17:20
    Tomáš Škvaridlo bol v samostatnom úniku hákovaný, hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie!

17:20
    Tomáš Škvaridlo ale trestné strieľanie nepremieňa a stav sa nám teda nemení.

17:38
    Petr Obdržálek sa pohral so skalicou obranou, jeho zakončenie však už bolo horšie.

18:12
    V dvoch veľkých šanciach sa ocitol Pavel Brendl, prvú vychytal Baroš, druhá strela išla mimo zvolenskej brány.

18:56
    Sme svedkami druhého vylúčenia a opäť to bude na strane HK 36. Potrestaným hráčom je Filip Krejčiřík – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

19:43
    Zvolenčania teraz poriadne zovreli hostí a vypracovali si snáď štyri čisté gólové príležitosti, ani jednu však nedokázali využiť!

19:58
    Andrej Podkonický sa už radoval z gólu, ukázalo sa však, že predčasne. Obrovský tlak Zvolena v záverečných sekundách prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou úvodnú časť dnešného duelu, v ktorej jednoznačne dominovali domáci hokejisti a hlavne v jej druhej polovici nedali pomaly ani dýchať hráčom skalického tímu. Záhorákov drží nad vodou predovšetkým vynikajúci výkon Patrika Romančíka. Zvolenčania vedú po prvej tretine po góle Tomáša Škvaridla z piatej minúty 1:0.

Ďalšia tretina začne približne o 17:47.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:13
    Domáci hneď v úvode druhej tretiny usadení v obrannom pásme Skalice, pokračuje skrátená presilovka HKM.

20:41
    Sily na ľade sa na 16 sekúnd vyrovnajú a potom si hostia zahrajú svoju prvú presilovú hru. Potrestaným hráčom je Kamil Brabenec- hákovanie.

20:56
    Skalica s piatimi hráčmi.

21:54
    Skalica dala gól!
    A hostia využívajú hneď svoju prvú presilovú hru a vo Zvolene začíne odznova. Tomáš Nechala vypálil puk od modrej čiary a tesne pred Barošom ho tečoval MAREK ZUKAL. Asistencie: Tomáš Nechala, Pavel Brendl.

22:54
    Skaličanov strelený gól značne povzbudil a naďalej sa tlačia pred zvolenskú bránu.

24:00
    Prečíslenie Skalice 3 na 1, ale výborný obranný zákrok predviedol Michal Juraško.

24:26
    Učebnicová akcia domáceho tímu, ktorý sa opäť dostáva do vedenia! Puk prešiel po osi Lukáš Jurík – Petr Obdržálek – MARTIN SLOBODA a posledný menovaný bol šťastným strelcom tohto naozaj krásneho gólu. Asistencie: Petr Održálek, Lukáš Jurík.

25:37
    A Zvolenčania už mohli viesť o dva góly, ale Jarošovi puk v poslednej chvíli skočil.

27:03
    Defenzívy oboch mužstiev dnes pôsobia miestami naozaj tragicky. Aj preto sme videli do týchto chvíľ množstvo gólových príležitostí.

28:46
    Krásna strela Igora Jaroša, zvolenskí fanúšikovia sa už takmer radovali gólu!

29:50
    Zvolenčania opäť poľavili a hostia sa to snažia hneď využiť. Niekoľkými dobrými zákrokmi sa prezentoval Samuel Baroš.

30:21
    Pekná akcia Viktora Fekiača a Dalibora Bortňáka, ale druhý menovaný netrafil v rozhodujúcej chvíli puk.

32:13
    Obrovská chyba Patrika Romančíka, ktorý nahral puk priamo na hokejku jedného zo Zvolenčanov, ale domáci to nedokázali potrestať.

34:09
    Fekiač dobre našiel pred skalickou bránou Igora Jaroša, ale ten ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho gólmana.

34:49
    Chybujú aj Zvolenčania a hostia to hneď využívajú na strelenie vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa postaral LUBOMÍR VAŠKOVIČ. Asistencia: Tomáš Komínek.

35:52
    Teraz domáci na dlhší čas zatlačili Skaličanov, ale vážnejšiu príležitosť si nedokázali vytvoriť.

36:32
    Dve obrovské šance sme teraz mali možnosť vidieť. V jednej sa po chybe domácej obrany ocitol Vladimír Lantoš a na opačnej strane zas Tomáš Škvaridlo. Skóre sa nám ale nemení.

37:52
    Puk na skalickej striedačke, vhadzova sa bude po pravej ruke gólmana Baroša.

38:40
    Hostia sú v závere druhej časti hry aktívnejší a snažia sa strhnúť vedenie na svoju stranu.

39:19
    Sme svedkami vzájomného vylúčenia. Na trestnej lavici si dve minúty posedia dvaja kapitáni a zároveň dvaja Juríkovci – skalický Juraj (ktorý si najprv pomýlil trestnú lavicu a namieril si to na tú domácu) a zvolenský Lukáš.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Víťazmi druhej tretiny sa stali prekvapujúco hosťujúci hokejisti, ktorý najprv zásluhou Mareka Zukala vyrovnali stav stretnutia na 1:1. O tri minúty neskôr však dostal opäť domácich do vedenia Martin Sloboda, ale v 35. minúte vyrovnával na 2:2 Lubomír Vaškovič. Pred treťou tretinou je tak všetko otvorené.

Ďalšia tretina začne približne o 18:30.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:08
    80 sekúnd tretej tretiny sa bude hrať ešte 4 na 4.

41:18
    Zatiaľ sme v tejto časti hry nič zaujímavé nevideli.

41:47
    Strelecký pokus Igora Jaroša zblokovaný na ochrannú sieť.

42:39
    Obrovská šanca pre Zvolen ísť po tretíkrát do vedenia, kedže na trestnú lavicu odchádza Bruno Mráz – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou (2+2 min.)

42:53
    Ale sily na ľade sa vyrovnajú. Úplne zbytočný faul predviedol Dalibor Bortňák a pripravuje svoje mužstvo o výhodu presilovej hry.

44:08
    Obranca Ján Ťavoda na útočnom výlete, Romančík musel zasiahnuť. Bude sa vhadzovať po pravej ruke skalického gólmana.

44:31
    Ďalšie vylúčenie a Zvolenčania budú hrať 22 sekúnd presilovku 4 na 3 a následne početnú výhodu 5 na 3. Na trestnej lavici si dve minúty posedí Tomáš Nechala.

45:05
    Domáci sa ale sami vyháňajú z pásma.

45:35
    Piskot zvolenských tribún, Zvolenčania sa nevedia dostať z vlastného obranného pásma pri dvojnásobnej presilovej hre!

45:59
    Domáci stále pri vlastnej početnej výhode nevystrelili, neuveriteľné...

46:32
    Skalica so štyrmi hráčmi.

46:40
    Skalica s piatimi hráčmi, tragická presilová hra Zvolena.

47:12
    Škvaridlova strela hneď po buly, Romančík chytá.

47:52
    Marek Zukal odchádza na trestnú lavicu a Skaličania budú hrať opäť v oslabení.

48:10
    Obrovské šance Zvolena, ale opäť ostali nepremenené. Výborný Romančík!

49:20
    Lukáš Jurík v stopercentnej šanci, skalický brankár sa ale stihol včas premiestniť.

49:52

51:11
    Baginov tvrdý projektil od modrej čiary, Romančík sa musel poriadne natiahnuť za pukom.

52:07
    Zvolenčania majú viac z hry v tretej tretine, ale Patrik Romančík dnes drží svoje mužstvo nad vodou výrazným spôsobom.

53:46
    Prečíslenie Zvolena 2 na 1, VIKTOR FEKIAČ sa rozhodol túto situáciu riešiť sám a spravil dobre, pretože posiela svoje mužstvo po tretikrát do vedenia! Asistencia: Igor Jaroš.

54:49
    Treba povedať, že domáci vsietili tretí gól úplne zaslúžene, pretože v tretej tretine v podstate hostí nepustili vôbec k ničomu a naopak, vypracovali si naozaj veľmi veľa gólových príležitostí.

55:13
    Veľká šanca Skalice na vyrovnanie! Na trestnú lavicu odchádza Ján Ťavoda – nedovolené bránenie.

55:54
    Obrovská šanca Zvolena pri vlastnom oslabení, ale Petrovi Obdržálkovi skočil puk v poslednej chvíli!

56:24
    A ďalšia šanca pre HKM, ale Tomáš Škvaridlo triafa v samostatnom úniku iba brvno Romančíkovej brány!

56:46
    Skaličania sa zatiaľ nedokázali dostať do svojho útočného pásma a čas presilovej hry sa kráti.

57:13
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

57:29
    Priatelia, zrejme je rozhodnuté! V posledných zápasoch hádam najlepší obranca HKM JÁN ŤAVODA si pripisuje na svoje konto nové strelecké sezónne maximum, keď strieľa už svoj druhý gól počas prebiehajúcej sezóny. A teraz je navyše víťazný. Zvolenský bek si nakorčuľoval do medzikružia a strelou príklepom nedal šancu na úspech gólmanovi Patrikovi Romančíkovi. Asistencie: Andrej Podkonický, Tomáš Škvaridlo.

59:21
    Skalica hrá bez brankára!

59:51
    Dalibor Bortňák mohol definitívne rozhodnúť, ale neuspel.

60:00

Stretnutie medzi Zvolenom a Skalicou je na konci. O víťazstve HKM rozhodli v tretej tretine svojimi gólmi Viktor Fekiač a Ján Ťavoda.

Ja sa s vami pre túto chvíľu lúčim a prajem príjemny zvyšok víkendu. (19:04:24)

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 5. Škvaridlo (Ťavoda), 25. Sloboda (Obdržálek, Jurík), 54. Viktor Fekiač (Jaroš), 58. Ťavoda (Podkonický, Škvaridlo) – 22. Zukal (Nechala, Brendl), 35. Vaškovič (Komínek)

HKM Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Juraško (A), Popela, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Podkonický, Brabenec, Jaroš – Obdržálek, Jurík L. (C), Sloboda – Fekiač V., Bortňák, Škvaridlo
    HK Skalica: Romančík (Lipovský M.) – Gründling, Barák, Krejčiřík, Drtina, Nechala, Zukal, Všetečka, Mikéska – Komínek, Bezúch, Vaškovič (A) – Štumpf, Školiak, Jurík J. (C) – Chylo, Brendl (A), Mráz B. – Šimíček, Lantoš, Markulinec

Rozhodčí: Jozef KUBUŠ- Matúš STANZEL, Roman VÝLETA