Fehérvár – Znojmo 4:3 (kon.)
Fehérvár AV19
4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 01.02.2015, 17:45 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Hezkou neděli! Poslední kolo základní části EBEL sehrají znojemští hokejisté na ledě Fehérváru. Maďarský klub si v pátek zajistil play-off a skončí šestý, Orli se v případě úspěchu a příznivých výsledků ostatních zápasů mohou vyhoupnout až na třetí příčku.

Třetí Villach, čtvrté Znojmo a pátou Vídeň totiž aktuálně dělí jediný bod. V případě bodové rovnosti mají Orli lepší vzájemné zápasy s Villachem, naopak horší s Vídní. Capitals hrají na závěr základní části před televizními kamerami v Salzburgu, Villach zajíždí na led předposledního Innsbrucku.

Oba nedělní soupeři se nachází v dobré pohodě. Fehérvár má na kontě čtyři vítězství v řadě, během nichž inkasoval pouhých pět branek, Orli vyhráli dokonce pětkrát za sebou a v posledních třech duelech vždy nasázeli soupeři pět gólů. "I když je jasné, že skončíme šestí, je pro nás zápas proti Znojmu důležitý. Naši hráči dostanou možnost poměřit se se špičkovým mužstvem," prohlásil trenér Fehérváru Rob Palin.

V sestavě Znojma v neděli dojde k jedné zajímavé premiéře. Do branky A-týmu se vůbec poprvé postaví slovinský juniorský reprezentant Žan Us. Záda mu bude krýt Patrik Nechvátal. "Chceme dát šanci všem hráčům našeho mužstva, tak abychom na play-off měli připravený kompletní kádr," řekl kouč Orlů Jiří Režnar.

SAPA Fehérvár AV19: Rajna (Engstrand) – Wehrs, Szirányi, Orbán, Reiter, Ejdepalm, Varga, Hetényi – Kóger, Sarauer, Sarpatki – Kovács, Sikorcin, Marino – Benk, Nemes, Vincze – Németh, Erdely, Magosi.

Orli Znojmo: Us (Nechvátal) – Bača, Sova, Nemčík, Grof, Bořuta, Jass – Šedivý, Fiala, Havlík – Beroun, Klhůfek, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Podešva, Rehuš.

Rozhodčí: M. Nikolić, Widmann – Hofstätter, Johnstone.

Jak je ze sestav zřejmé, Orli dnes nastupují ve značně improvizované sestavě a velkou šanci dostávají mladí hráči. Na svůj debut mezi seniory se chystá osmnáctiletý brankář Žan Us.

00:01

00:23
    Hned v úvodu se do střelecké pozice dostal Ondrej Šedivý, těsně ale míjí domácí branku.

00:59
    Zakázané uvolnění Orlů.

01:40
    Znojmo má v úvodu více ze hry a tlačí se dopředu.

01:48
    Magosi (FEH) dostává dvě minuty za vysokou hůl, Znojmo čeká přesilová hra.

02:05
    Domácí vyhazují, bojují o kotouč a šetří cenné vteřiny.

02:40
    Fehérvár vybojoval puk a vyhazuje přes celé kluziště.

03:16
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre ve vlastním oslabení! Benk zavezl po křídle kotouč do útočného pásma, přesnou přihrávkou našel LADISLAVA SIKORCINA, který trefuje přesně! Asistence: Andras Benk.

03:32
    Jass (ZNO) dostává dvě minuty za držení protihráče, malou chvíli se bude hrát ve čtyřech.

03:48
    Maďarský celek je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

04:41
    Radek Číp se v oslabení vydal dopředu, jeho střelecký pokus ale sráží bránící hráč mimo nebezpečí.

05:01
    Tak to je krutý začátek pro znojemské barvy. Početní výhodu využívá přesnou střelou CSABA KOVÁCS a zvyšuje už na 2:0. Asistence: Andrew Sarauer a Bence Szirányi.

05:01
    Svou premiéru mezi dospělými si Žan Us představoval jinak. Po pěti minutách a dvou inkasovaných gólech jej střídá Patrik Nechvátal.

05:28
    Nechvátal si poprvé sáhnul na kotouč při zásahu proti střele Hetényiho z větší vzdálenosti.

06:33
    Další Nechvátalův zásah proti rychlému kontru Fehérváru.

07:05
    Sarauer se objevil v další dobré šanci, ale narazil na Nechvátala. Domácí jsou v laufu.

07:49
    Po delší době v akci domácí brankář Rajna, který vyráží střelu z křídla.

09:18
    Hetényi se opřel do puku střelou z první, nezamířil přesně.

10:20
    Antonín Bořuta to z pozice na modré čáře zkoušel několikrát za sebou, Rajna byl připraven.

10:50
    Nepřesná rozehrávka Orlů končí zakázaným uvolněním.

10:58
    Ejdepalmovu ránu od modré kryje Nechvátal a nedal číhajícím útočníkům prostor k dorážce. Znojemský gólman zatím podává velmi dobrý výkon.

12:20
    Orli se po nepovedeném začátku přeci jen dostávají do hry a brzdí rozjetého soupeře.

13:00
    Orli právě vstřelili branku!
    A je tu dokonce snížení, o které se postaral kapitán Znojma JIŘÍ BEROUN! Ten se dostal k volnému kotouči před brankou domácích a překonává Rajnu! První bod ve znojemském dresu za asistenci si připisuje Pavel Klhůfek. Asistence: Pavel Klhůfek a Maris Jass.

14:21
    Domácí jsou trochu zaskočeni, měli mnoho dobrých šancí na zvýšení na 3:0, místo toho je jejich vedení nyní jen jednobrankové.

16:12
    Benk se zkusil prosadit individuálně, tři protihráči ale pro něj byli příliš velkým soustem.

17:12
    Nechvátal zasahuje proti Orbánově střele, na druhé straně musí na led také Rajna. Nyní je k vidění vyrovnaný duel.

17:58
    Hezká akce v podání ANDREWA SARAUERA, který se přes střední pásmo prokličkoval až k zakončení a trefuje přesně ke vzdálenější tyči Nechvátalovy klece. Domácí znovu vedou o dvě branky. Asistence: Attila Orbán.

19:02
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.

19:37
    Adam Havlík zavezl kotouč do útočného pásma, dostal se i do střelecké pozice, ale jeho bekhend větší nebezpečí pro domácí barvy nepřinesl.

20:00

Znojmo v improvizovaném složení prohrává po první třetině v Maďarsku 1:3 především kvůli velmi špatnému začátku. Fehérvár se prosadil dvakrát během prvních pěti minut a vyhnal Žana Use z brány. Orli se poté dokázali proti rozjetému soupeři dostat zpět do duelu a zásluhou Berouna snížili, Sarauerova individální akce však přihrála domácím zpět dvougólový náskok. Další třetina začne přibližně v 18:34.

Průběžné výsledky dalších zápasů EBEL:
    Salzburg – Vídeň 1:0
    Innsbruck – Villach 0:0
    Linz – Bolzano 1:0
    Klagenfurt – Graz 1:1
    Dornbirn – Lublaň 2:0

Pokud chtějí Orli pomýšlet na lepší než 5. místo v tabulce, musí dnes bodovat (při rovnosti bodů s Vídní má rakouský celek lepší vzájemné zápasy). To aktuálně vypadá jako velmi složitý úkol.

Střely na branku po 1. třetině: 11 – 11

20:01

21:02
    Nápor domácích vrcholí ránou Wehrse od modré, Nechvátal si s ní poradil.

21:49
    Na prudkou přihrávku před Rajnovu branku se natahoval Číp, puk byl příliš rychlý.

22:19
    Kovácsův pokus z ostrého úhlu kryje Nechvátal.

23:52
    Dobré střídání Orlů, na jehož konci se ke střele dostal Šedivý, ale mířil příliš vysoko.

24:29
    Kógerův bekhendový pokus nepřinesl žádné nebezpečí.

25:20
    Podešva s Rehušem kombinovali v útočném pásmu, k nebezpečnému zakončení se ale neprobojovali.

25:43
    Po Orbánově akci se k nebezpečné dorážce dostával Marino, v nepřehledné situaci neuspěl.

26:00
    Po závaru před brankou se na ledě spustila větší bitka. Rozhodčí rozdělují tresty.

26:00
    Oba hlavní hříšníci, Magosi (FEH) a Bača (ZNO), dostávají pět minut za hrubost, domácí hráč navíc menší trest za krosček. Znamená to přesilovku Orlů.

26:21
    Jenže málem udeřilo znovu v oslabení, rychlý kontr a obrovskou šanci před Nechvátalem spálil Marino!

27:09
    Grofovu ránu kryje Rajna a přerušuje hru.

27:30
    Domácí se hodně zlobí, další dvě minuty totiž dostává Wehrs (FEH) za nedovolené bránění a Orli budou hrát půl minuty v pěti proti třem.

27:51
    Obrovský tlak Znojma, Grof s Bořutou pálili několikrát od modré, domácí trojici v čele s brankářem Rajnou ale překonat nedokázali.

28:17
    Domácí už jsou ve čtyřech a vyhazují.

29:04
    Další vyhození domácích, čas v početní výhodě už se Orlům krátí.

29:31
    Rajna předvedl dvakrát za sebou výborné zásahy, nejprve proti Podešvově střele z ostrého úhlu, následně také proti Berounovi.

29:55
    Fehérvár už je kompletní, dlouhé oslabení přežil se štěstím, ale nakonec bez úhony.

30:47
    Tlak Orlů pokračuje a Ondřej Fiala byl pár centimetrů od snížení, pohotový zákrok Rajny jej ale připravil o radost.

31:32
    Na druhé straně se připomněl Sikorcin, v podobné situaci jako u svého gólu v úvodu ale tentokrát narazil na Nechvátala.

32:45
    Zápas získal vyšší tempo, hraje se i tvrději. Poslední minuty patří jednoznačně Znojmu, to se však nedokáže gólově prosadit.

33:20
    Ejdepalm s Benkem táhli útočnou akci do znojemské třetiny, v brance ale po souboji skončil jen brankář Nechvátal, nikoliv puk.

33:53
    Domácí si zahrají přesilovku, dvouminutový trest za podražení odsedí Bača (ZNO).

34:17
    Špatná rozehrávka domácích a Orli se osvobozují.

35:02
    Wehrs (FEH) chyboval a musel faulovat, aby zabránil Fialovi v úniku – 2 minuty za hákování.

35:18
    Szirányiho útočnou akci zastavuje pozorná znojemská obrana.

35:39
    Na druhé straně měl dobrou možnost Jass, ale opět naráží na dobře chytajícího Rajnu.

36:25
    Podešva (ZNO) je dalším vyloučeným hráčem. Pokračovat se bude chvíli ve čtyřech, poté Fehérvár rozehraje zkrácenou přesilovku.

37:01
    Rajna přikryl nahozený kotouč, vhazování v pásmu domácích. Tábor znojemských fanoušků, který do Maďarska přicestoval, je v hale solidně slyšet.

37:24
    Znojmo se osvobozuje vyhozením přes celé kluziště.

38:05
    Fiala (ZNO) dostává dvě minuty za sekání a přesilovku pět na tři si teď zahrají taky domácí.

38:36
    Dvojnásobnou přesilovku domácí využívají. KEVIN WEHRS napřáhl na modré, propálil klubko clonících hráčů i Nechvátala, který toho moc neviděl. Asistence: Andrew Sarauer a Ladislav Sikorcin.

40:00

Znojemský tým sice měl po většinu druhé třetiny navrch, zahrál si dokonce přesilovku pět na tři, jenže skórovat nedokázal. Naopak Fehérvár svou dvojnásobnou výhodu v samém závěru druhé dvacetiminutovky, která trvala velmi dlouho, využil a za stavu 4:1 míří k vítězství. Další třetina začne přibližně v 19:30.

Salzburg – Vídeň 3:0
    Innsbruck – Villach 1:0
    Klagenfurt – Graz 5:3
    Linz – Bolzano 3:1
    Dornbirn – Lublaň 3:0

Všechny tři týmy bojující o třetí místo tabulky dnes prohrávají. Za této situace tak zůstane třetí Villach, čtvrtá bude díky lepší vzájemné bilanci Vídeň a pátou příčku obsadí Orli.

40:01

41:03
    Znojmo začíná aktivně, Rajna zasahuje proti střele z pravého kruhu.

41:34
    Kóger (FEH) dostává dvě minuty za hákování, přesilovka pro hosty.

42:08
    Střelu od modré vyráží Rajna, následná dorážka míří nad břevno.

42:40
    Orli kombinují v útočném pásmu.

43:03
    A zahrají si druhou přesilovku pět na tři v zápase! Ejdepalm (FEH) si přisedává k již vyloučenému Kógerovi.

43:34
    Tentokrát už Orli vylepšenou přesilovku využívají. Společně s vypršením Kógerova trestu napřáhl JAKUB GROF a prostřelil clonící hráče i brankáře Rajnu! Asistence: Antonín Bořuta a Adam Havlík.

44:10
    Znojmo je na koni, tlačí se dopředu a halou zní skandování českých fanoušků. Nemčíkovu šanci likviduje Rajna.

45:02
    Grof míří v další možnosti nad branku.

45:13
    Zakázané uvolnění domácích.

46:10
    Havlík s Podešvou kombinovali v útočném pásmu, druhému jmenovanému ale nesedla střela z mezikruží.

47:31
    Fehérvár nyní drží puk daleko od své branky, což mu vzhledem ke skóre vyhovuje.

47:57
    Szirányiho ránu od modré vyráží Nechvátal.

48:44
    Kóger v nadějné pozici ještě hledal Nemése, ten na kotouč nedosáhl.

49:40
    Marino míří z úhlu mimo tři tyče.

49:58
    Domácí jsou v tlaku, Sikorcin nyní mířil od odkryté branky, ale netrefuje!

50:39
    Grof si odsedí dvě minuty, domácí mají přesilovku.

51:36
    Tahle přesilovka se maďarskému týmu nedaří, Orli zatím poměrně v pohodě brání a vyhazují kotouče.

52:39
    Grof je zpátky na ledě, tohle oslabení zvládlo Znojmo velmi dobře.

53:30
    Znojmo v útoku a Rajna pod tlakem, se střelou od modré si ale s problémy poradil.

54:27
    Téměř se nepřerušuje, Jassovu ránu sráží domácí obrana mimo nebezpečí.

55:01
    Znojmo se nevzdává a tlačí se dopředu, času už mu ale moc nezbývá.

55:28

55:45
    Marino vyloučen na dvě minuty, poslední šance pro Orly?

55:48
    Tak pozor, je tu přeci jen drama! Znojmo bleskově využívá přesilovku, poté co se tvrdou ranou od modré prosazuje ANTONÍN BOŘUTA. Asistence: Jakub Grof a Adam Havlík.

56:46
    Znojemští fanoušci ženou své oblíbence dopředu, domácí jsou pod tlakem. Vzhledem k ostatním výsledkům by Orlům na třetí místo stačil jeden bod, tedy i jeden gól.

57:05
    Zakázané uvolnění Fehérváru.

58:04
    Orli byli blízko, Berounova střela z dobré pozice ale míří těsně nad břevno!

58:32
    Sarauer vyváží kotouč z vlastního pásma a šetří čas.

59:10
    Branka Znojma je prázdná, Orli to zkusí v šesti hráčích!

59:37
    Sikorcin (FEH) vyloučen na dvě minuty, Znojmo bude hrát v šesti proti čtyřem. Velké drama na závěr.

59:37
    Jiří Režnar si bere oddechový čas.

59:52
    Kombinaci Orlů zakončoval Jakub Grof, ale netrefil se do střely podle představ.

60:00

Orli vyhráli závěrečnou třetinu o dvě branky, ale na vyrovnání, zisk bodu a posun na třetí místo to nestačilo. Přesto se výkon znojemského týmu v kombinované sestavě dá označit za velmi sympatický, ke kýženému bodu chyběl kousek.

Znamená to, že Znojmo končí po základní části EBEL na pátém místě a v úterý 10. února začne po reprezentační přestávce nadstavbovou část na ledě Linze. Kompletní rozpis zápasů a více informací najdete již brzy na www.hcorli.cz. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:06:14)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 4. Sikorcin (Benk), 6. Kovács (Sarauer, Szirányi), 18. Sarauer (Orbán), 39. Wehrs (Sarauer, Sikorcin) – 13. Beroun (Klhůfek, Jass), 44. Grof (Bořuta, Havlík), 56. Bořuta (Grof, Havlík)

HC LERAM Orli Znojmo: Us (6. Nechvátal) – Bača, Sova, Nemčík, Grof, Bořuta, Jass – Šedivý, Fiala, Havlík – Beroun, Klhůfek, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Podešva, Rehuš.

Rozhodčí: M. Nikolić, Widmann – Hofstätter, Johnstone