New Jersey – Ottawa 2:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:4 (kon.) | Washington – Los Angeles 4:0 (kon.)
Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:1 (po pr.)
Nashville – Toronto 4:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:0 (kon.) | Dallas – Colorado 2:3 (3:4 po s.n.)
Vancouver – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Anaheim – Carolina 5:4 (po pr.)
St. Louis Blues
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 04.02.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Krásné středeční ráno vám při sledování kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi St. Louis Blues a Tampou Bay Lightning. Úvodní vhazování je v Scottrade Center naplánované na 2:00.

Momentálně nejlepší tým Východní konference si do Scottrade Center přiváží velice slušnou formu. Z posledních šesti utkání totiž Cooperovi svěřenci zvítězili hned v pěti z nich.

Tým který s kapitánským céčkem vede Steven Stamkos, se však i nadále musí obejít bez služeb českého beka Radka Gudase, jehož od konce prosince trápí zranění v dolní části těla.

21. 1. 2015 Tampa Bay – Vancouver 4:1

I Bluesmeni ze St. Louis se nachází v takřka optimální herní pohodě. Dnes v noci totiž zaútočí na domácím ledě již na šesté vítězství v řadě. Zisk rovných deseti bodů z posledních pěti utkání katapultoval borce z olympijského města na třetí místo Západní konference se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Nashville a Anaheim.

Na marodce celku z Missouri nicméně nadále zůstává Chris Porter, Patrik Berglund, Jori Lehtera a taktéž Kevin Shattenkirk.

1. Vladimir TARASENKO (25+25)
    2. Alexander STEEN (17+26)
    3. Kevin SHATTENKIRK (8+32)

1. 2. 2015 Washington – St.Louis 3:4
    31. 1. 2015 Carolina – St.Louis 2:3 (PP)
    30. 1. 2015 St.Louis – Nashville 5:4 (PP)
    20. 1. 2015 St.Louis – Colorado 3:1

Poslední vzájemné zápasy
    5. 3. 2014 St.Louis – Tampa Bay 4:2
    3. 11. 2013 Tampa Bay – St.Louis 4:2
    21. 9. 2013 St.Louis – Tampa Bay 3:4
    19. 9. 2013 Tampa Bay – St.Louis 4:3 (PP)

Československá stopa v utkání:

útočník Dmitrij JAŠKIN (5+4)

útočník Ondřej PALÁT (11+25)
    obránce Andrej ŠUSTR (0+7)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Cole, Gunnarsson, Butler, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Stastny, Schwartz – Rattie, Lidstrom, Jaškin – Reaves, Goc, Ott

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskiy) – Hedman, Šustr, Barberio, Stralman, Garrison, Witrowski – Callahan, Stamkos, Filppula – Kučerov, Johnson, Palát – Drouin, Paquette, Killorn, – Conolly, Boyle, Morrow

Rozhodčí: Tim Peel, TJ Luxmore – Darren Gibbs, Scott Cherrey.

00:01

00:11
    Bishop se rozehřívá. Po střele Reavese si připisuje první úspěšný zákrok v utkání.

00:28
    Po drobné problémy se hosté z Tampy propracovali až za Elliotta. Tam však o kotouč díky pozorné práci beků přišli.

01:01
    Bishop zachoval nadvakrát klidnou hlavu a s přehledem rozehrál.

01:28
    Úvodní střelu v zápase má za sebou i Vladimir Tarasenko, nejproduktivnější hráč Blues. Jeho střela přes obránce ovšem minula o dobrý metr tři tyče.

02:31
    Bluesmani nevyřešili situaci tři na dva zcela ideálně. Backes z vrcholku pravého kruhu vyprášil pouze Bishopovy betony.

03:08
    U kotouče se poprvé v utkání objevil i Ondřej Palát. Obětavou hrou nakonec vybojoval pro své spoluhráče vhazování v útočné třetině.

03:32
    Callahan měl na své holi úvodní trefu zápasu. Z bezprostřední blízkosti ale nedokázal zasunout kotouč bekhendem za Ellioto záda. Trefil pouze tyčku.

03:54
    Brankář Bluesmenů následně kryje i Filppulův tvrdý forhendový pokus z mezikruží.

04:47
    I Dmitrij Jaškin se poprvé pomazlil s kotoučem. Jeho nahození však nikdo ze spoluhráčů nedojel.

05:20
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté přetavují svůj tlak v úvodního trefu utkání! Alex Killorn, který nabral ve středním pásmu rychlost, se s kotoučem příliš nemazlil a poslal jej z levého kruhu přímo na bránu. Jeho ostrý pokus přes obránce dokázal Elliott vyrazit pouze před dojíždějícího CEDRICA PAQUETTA, jenž přesnou ránou na zadní tyč posílá svůj tým do jednobrankového vedení: Asistence: Alex Killorn, Jonathan Drouin.
    Cedriq PAQUETTE - 0:1

06:38
    Útočná aktivita výběru z Kalifornie ani nadále neustává. Bluesmani mají velké problémy vyhodit kotouč z vlastního obranného pásma.

07:11
    Hned v dalším střídání se znovu Cedric Paquette propracoval ke střele. Tentokrát jeho bekhendový projektil neměl gólové parametry a Elliott jej s poklidem přikryl lapačkou.

07:11
    Následuje první komerční přestávka v šlágru dnešní noci. Po ní se bude vhazovat před kanadským gólmanem ve službách St. Louis.

07:15
    Hned po vhazování se v hodně krkolomné pokusil pálit Brett Connolly. Jeho pokus ale skončil na bruslích prvního bránícího hráče.

08:21
    Callahan společně se Stralmanem udrželi pásmo. Následný pokus tampského beka s číslem šest od modré čáry Elliott pokryl.

08:53
    Zahuštěné střední pásmo znemožnilo domácí pětici přejít úspěšně do obranné třetiny soupeře.

09:28
    Johnsonovo nahození ze středního pásma vyhodnotili rozhodčí jako zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Bishopa.

09:36
    Lighting sice vyhráli vhazování v obranném pásmu, následné Palátovo nahození však skončilo na holích Bluesmenů.

10:15
    Tarasenko se před malou chvílí blýskl nádhernou individuální akcí, kdy prokličkoval přes tři bránící hráče. V poslední možný moment ale jeho finální bekhendovou přihrávku na Schwartze zlikvidovali hostující beci.

10:48
    Rozhodčí odpískali hokejistům St. Louis ofsajd. Na nás nyní čeká druhá komerční přestávka v zápase.

11:11
    Ott se prezentuje hodně vysunutým forčekingem, čímž činí hostující pětici na ledě velké problémy při rozehrávce.

11:36
    Kapitán Tampy Steven Stamkos se pokusil napodobit Tarasenkovu akci. Kanadský forward udělal dvě pohledné kličky a následně posunul kotouč za sebe. S Callahanovou ránou nicméně Elliott neměl příliš velké problémy.

12:17
    T.J. Oshie dojel nahození Blesků s klidem a následně rozehrál.

12:51
    Bluesmeni se dokázali vymanit z obranného pásma. Z následného útoku zahrozil Dmitrij Jaškin, který tvrdou forhendovou střelou z pravého kruhu po delší době prověřil Bishopovu pozornost.

13:16
    Domácí hráči se začínají pomalu zvedat. Na ledě je posledních chvílích hodně vidět jediný český zástupce v modrožlutých barvách.

14:16
    Poprvé v utkání se střelou od modré prezentoval největší hvězda v obranných řadách St. Louis Alex Pietrangelo. Jeho projektil byl nicméně zblokován.

14:48
    Elliott zasáhl proti Connollyho střele. Za branou kanadského matadora mezi třemi tyčemi se poté strhla menší potyčka. K pěstní výměně názorů ale nakonec nedošlo, a tak ani rozhodčí nemusí vylučovat.

14:48
    Následuje poslední komerční přestávka v úvodní dvacetiminutovce zápasu.

14:56
    Boyle dobře zapracoval ve střední třetině a přibrzdil rozehrávku domácích.

15:29
    Barberiova rozehrávka byla sražena. Přesto se hráči Tampy propracovali až do útočné třetiny.

15:55
    Ne však na dlouho. Bluesmeni dobře zapracovali v defenzivě a ujali se za Elliottovou svatyní kotouče.

16:19
    Přechod přes útočnou modrou nicméně v posledních chvílích činí momentálně třetímu týmu Západní konference poměrně velké problémy.

16:56
    Stamkosova nahrávka na Filppuly mířila do ofsajdu. Rozhodčí hvizdem přerušili hru.

17:16
    Kučerov byl u hrazení poslán k zemi. Útočná aktivita Blesků měla pouze jepičí život.

17:28
    Hosté poslali kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Vhazovat se po delší době bude před Benem Bishopem.

17:53
    Morrow se snažil, seč mu síly stačily. Přesto přišel za bránou domácího brankáře o kotouč.

18:03
    Na druhé straně se nicméně Bluesmenům nepodařilo přejít útočnou modrou v souladu s pravidly. Čeká nás vhazování ve střední třetině.

18:26
    Elliott se zapojil do hry a pomohl svým bekům s rozehrávkou.

18:56
    Bouwmeesterův ostrý projektil od modré minul cíl. Kotouče se následně zhostili hráči Tampy.

19:21
    Ještě před úvodní sirénou přichází první vyloučení zápasu. Sudí posílají na trestnou lavici Alexandera Steena, který dostává dvě minuty za lehký háček.

19:42
    Stamkos pálil z pravého kruhu. Jeho pokus ale jen o pár centimetrů minul levou tyčku Elliottovy svatyně.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dějství se neslo v dost jednoznačném duchu. Daleko více ze hry totiž měli hostující Bleskové, kteří v průběhu proběhnuvších dvaceti minut zaměstnali Briana Elliotta celkem jedenácti pokusy. Z nich však pouze jediný zaplul až za záda kanadského matadora mezi třemi tyčemi. Ben Bishop pak na druhé straně musel zasahovat pouze dvakrát a jelikož ani s jedním z projektilů neměl větší potíže, vede Tampa prozatím zcela zaslouženě jednobrankovým rozdílem. Prostřední část začne přibližně v 3:00, nenechte si ji ujít!

20:01

20:24
    Pokračuje přesilová hra hostů. Bluesmeni se zatím dokázali dvakrát úspěšně ubránit.

20:58
    Do třetice všeho dobrého. Jeden z bránící čtveřice strčil do Filppulovy přihrávky holi.

21:49
    Tarasenko prověřil Bishopovu pozornost střelou z uctivé vzdálenosti.

22:15
    Americký gólman ve službách Lighting likviduje Bouwmeesterův pokus z vrcholku pravého kruhu.

22:28
    Bishop dobrou rozehrávkou založil protiútok. Ten nicméně skončil za Elliottovou svatyní, kde dobře zapracovali domácí beci.

23:10
    Branka domácího gólmana byla posunuta. Rozhodčí přerušují hru.

23:21
    Barberiův projektil skončil pouze na zadním mantinelu. Bluesmeni se řítí do útoku.

23:58
    Po sérii odrazů se T.J. Oshie propracoval až ke střele. Ze zajímavé pozice v blízkosti brány ale americký forward minul tři tyče.

24:02
    Steen si ale následně vykoledoval faul. Na trestnou lavicí míří za podražení na dvě minuty Victor Hedman .

24:26
    Ondřej Palát přizvedl Tarasenkův pokus mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:53
    Další úspěšné osvobození hostujícího výběru. Pětice St. Louis to musí zkusit znovu.

25:14
    Steenův pokus skončil pouze na Bishopově hrudi. Následný pokus Oshieho skončil mimo tři tyče.

25:36
    Lighting zahrozili v oslabení. Filppulův projektil si však po Killornově zadovce cestu do sítě nenašel.

26:27
    Palát prolétl do útočné třetiny jako vítr. Rozhlédl se a poslal pohlednou nahrávku na Hedmana. Švédský bek nicméně dělovkou od modré čáry minul Elliotovu svatyni.

26:58
    Rozhodčí odpískali Bleskům ofsajd. Po skončení komerční přestávky se bude vhazovat ve střední třetině.

27:27
    Callahan se po zaváhání Bluesmenů v obraně dostal sám před Elliota. Bekhendovou kličkou a ani následnou sérií dorážek si však na gólmana nepřišel.

27:55
    Domácím hráčům utíká při útočné aktivitě kotouč ze třetiny soupeře.

28:34
    Zaváhání na obou stranách. Ani jeden z týmů se nemůže propracovat do třetiyn soupeře.

28:53
    Killornův pokus přes obránce minul tři tyče.

29:22
    Bishop v posledních sekundách opakovaně zasáhl proti pokusům domácího výběru. Nevyzrál na něj ani Gunnarsson, ani Schwartz.

30:18
    Diváci šílí, Brian Elliott si připisuje další luxusní zákrok. Tentokrát devětadvacetiletý kanadský gólman vyzrál na bekhend Nikity Kučerova z bezprostřední blízkosti, jehož nádherným pasem uvolnil Tyller Johnson.

30:18
    Následuje další komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po levici hrdiny dosavadního průběhu utkání.

30:25
    Po vhazování se ke kotouči propracoval Valtteri Filppula. Z blízkosti brány ovšem trefil pouze levou tyčku Elliotovy brány.

30:33
    Kanadský gólman ve službách St. Louis je v posledních vteřinách v opravdovém ohni střel.

30:33
    Po posledním zákroku Elliotta se na ledě strhla potyčka. Rozhodčí se nakonec rozhodli vyloučit na dvě minuty Victora Hedmana, Stevena Stamkose a David Backese na druhé straně. Domácí výběr si zahraje přesilovou hru.

30:42
    Steenův pokus byl sražen, Jaškin následně dobře zapracoval za bránou a vybojoval kotouč.

31:24
    Nepovedená rozehrávka Bluesmenů. Lighting se s klidem osvobozují dvakrát po sobě.

31:46
    Tarasenko tentokrát odolal nátlaku dvou hráčů a nakonec vystřelil z oblasti mezikruží, jeho pokus se ovšem od hradby těl odrazil do ochranné sítě.

32:46
    Hraje se opět v pěti na obou stranách. Bishop si připisuje dobrý zákrok proti pokusu Butlera z vrcholku levého kruhu.

33:03
    Domácí pětice si vůbec neporozuměla při rozehrávce a poslal kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

33:10
    Ott se propracoval do obranné třetiny soupeře, jeho projektil se však neujal. Skončil pouze na bruslích prvního bránícího hráče.

33:45
    Bouwmeester se ocitl v hodně netypické pozici. Z takřka nulové úhlu napálil kotouč do připraveného Bishopa.

34:17
    Palát výtečně nadvakrát zapracoval v obranném pásmu soupeře.

34:41
    Tarasenko se opět prokličkoval až před Bishopa. Tváří v tvář nicméně na jedničku Blesků nevyzrál. Následně se neujala ani jedna z pohotových dorážek.

35:02
    Bishop ukryl kotouč do své výstroje. Následuje komerční přestávka.

35:13
    Elliott zachoval hladnou hlavu a před dojíždějícím Connollym dobře rozehrál.

35:44
    Boyle se řítil za kotoučem, seč mu síly stačily. Rozhodčí přesto odpískali Bleskům zakázané uvolnění.

35:48
    Hned po vhazování se Steen pokusil vypálit. Trefil ovšem pouze tělo prvního bránícího hráče.

35:52
    Hostující výběr se osvobozuje opět za cenu zakázaného uvolnění.

36:13
    Oshie si pohrával s kotoučem tak dlouho, až o něj v obranné třetině soupeře přišel.

37:08
    Hra je v posledních okamžicích hodně kouskovaná. I Bluesmeni poslali kotouč až na zakázané uvolnění.

37:40
    Filppula proletěl do útočného pásma, zastavil se na pravém kruhu a poslal kotouč zadovkou na Andreje Šustra. Ten od modré mířil k pravé tyči, tu si ovšem Elliott pohlídal.

38:02
    Kučerov nabízel puk Johnsonovi do oblasti mezikruží. Americký forward nicméně z voleje minul tři tyče.

38:31
    Druhá útočná formace Lighting nicméně i nadále drží útočné pásmo a zaměstnává domácí pětici.

39:12
    Tlak Lighting v závěru třetiny sílí, Elliott si připisuje další úspěšný zákrok.

39:27
    Jaškin se snažil propracovat do útočného pásma soupeře. Ještě před přechodem přes modrou Tampy byl však odzbrojen.

40:00
    Jaden Schwartz si ještě před koncem druhého dějství vykoledoval dvouminutový trest za podražení Bretta Connollyho.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl. Přesto jsme byli svědky velkých šancí na obou stranách. Zvlášť Brian Elliott se musel mezi osmadvacátou a jednatřicátou minutou mezi třemi tyčemi hodně ohánět. Na všechny pokusy hostujících střelců nicméně vyzrál a když už někde nebyl devětadvacetiletý kanadský gólman včas, zachránila ho dobře postavená branková konstrukce. Třetí dějství začne přibližně v 3:58. Buďte při tom!

40:01

40:19
    Carle byl u hrazení zbaven kotouče. Bluesmeni se úspěšně osvobozují.

40:53
    Stralmanovi nesedla střela od modré. Lighting nicméně dokázali udržet pásmo.

41:16
    Až nyní se domácí čtveřice osvobozuje.

41:44
    Hráči St. Louis zahrozili v oslabení. Bishopova lapačka nicméně byla připravená.

42:13
    Malé zaváhání Lightning zůstalo nepotrestáno. Steen v přečíslení tři na dva nahrával napřesně.

42:45
    Tarasenko jel po pravé straně hřiště osamocený. Z pravého kruhu však minul tři tyče Bishopovy brány.

43:26
    Barberiovo nahození od modré zpracovali za bránou domácí beci.

43:48
    Útočný výlet Andreje Šustra přerušil hvizd rozhodčích. Ofsajd.

43:57
    Hedmanův pokus byl zblokován mimo Elliotovu svatyni. Následnou střelu Boyla z bezprostřední blízkosti kanadský gólman pokryl.

44:30
    Po zakázaném uvolnění Tampy se bude vhazovat před Bishopem.

44:46
    Connolly sice pronikl do pásma soupeře, za bránou ale dostal tvrdě naloženo.

45:09
    Stamkos nabízel kotouč do mezikruží Filppulovy. Kotouč ale mířil pouze na brusle finského forwarda.

45:27
    Victor Hedman vypálil od modré, Elliott jeho projektil s poklidem likviduje.

45:36
    Na druhé straně musel opakovaně zasáhnout Ben Bishop.

46:08
    Hra je po delší době přerušena. Bluesmeni poslali kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

46:14
    Ondřej Palát se poté, co jeho parťák Tyler Johnson vyhrál vhazování, propracoval do dobré pozice. Z bezprostřední blízkosti ale jen těsně minul bekhendem Elliotovu svatyni.

46:26
    Po dalším jistým zákroku domácího brankáře následuje komerční přestávka.

46:41
    Bluesmeni sice vyhráli vhazování před Elliottem, z pásma se však nedokázali dobrých dvacet vteřin kvůli výtečnému fočekingu Tampy dostat.

47:20
    Kanadský gólman ve službách St. Louis přikryl kotouč do lapačky. Obával se totiž dojíždějícího Stevena Stamkose.

47:44
    Hedman napálil kotouč do útočné třetiny podél hrazení. Tam o něj však jeho spoluhráči neprodleně přišli.

48:11
    Gunnarsson to zkoušel přízemní střelou od modré. Jeho projektil byl sražen do rohu kluziště.

48:30
    Máme tu první vyloučení ve třetím dějství. Dvouminutový trest za podražení dostává Ty Rattie.

48:56
    Druhá přesilovková formace si hned na úvod početní výhody vypracovala slušný tlak. V gól však zatím nevyústil.

49:53
    První přesilovková pětice Tampy si asi půl minutu pouze nahrávala. Stralman se poté odhodlal ke střele od modré čáry. Elliot si lehce povyjel a skryl kotouč do lapačky.

50:13
    Stamkosův projektil minul tři tyče.

50:46
    Hraje se opět v pěti na obou stranách. Bluesmeni se propracovávali do útočné třetiny, jejich snažení však bylo přibržděno hned za útočnou modrou.

51:19
    Druhá formace Tampy se začíná konečně pořádně rozehrávat. Johnson nabíjel na modrou Barberiovi, ten však minul tvrdou ránou bránu.

52:29
    Elliot i nadále odolává. Po sérii dalších veledůležitých zákroků následuje komerční přestávka.

52:33
    Hedman sbírá za Bishopovou svatyní vyhozený kotouč.

52:57
    Steen dostal při přechodu přes útočnou modrou pořádně naloženo. Přesto se Bluesmenům podařilo udržet pásmo.

53:16
    Bouwmeester se propracoval ke střele. Bishop ale nemusel zasahovat, jelikož jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

53:57
    Filppula pronikl do pásma soupeře, zabrzdil, rozhlédl se a nakonec nedaleko od modré vypálil. Jeho pokus ovšem skončil v hradbě těl před bránou.

54:29
    Z protiútoku zahrozil nejproduktivnější Bluesman Vladimir Tarasenko. Bishop nicméně na jeho svižný forhendový pokus přes obránce z pravého kruhu vyzrál lapačkou.

54:29
    Následuje poslední komerční přestávka ve třetím dějství. Po jejím skončení se bude vhazovat před americkým gólmanech ve službách Lighting.

54:35
    Jaškin se snažil pálit hned po vhazování, jeho pokus byl však zblokován.

55:05
    Pietroangelo se s kotoučem příliš nemazlil. Od modré jej vyslal přímo na Bishpova, který zasáhl pravým betonem.

55:19
    Bleskové následně posílají kotouč až na zakázané uvolnění.

55:25
    Ondřej Palát ukazuje opět svoji velkou sílu v zadních řadách. Butlerův projektil od modré ztečoval do ochranné sítě.

55:53
    Po sérii odrazů se hráči Tampy vymanili z obranné třetiny. Stamkos při útočné aktivitě nicméně neuspěl.

56:16
    Jeho parťák z formace Valtteri Filppula byl o něco málo úspěšnější. Prošel přes útočnou modrou, tam byl ovšem odzbrojen.

56:48
    Bishop předvedl další důležitý zákrok a likviduje prudký forhendový pokus Schwartze.

56:50
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tlak Bluesmenů z posledních minut vyústil ve vyrovnávací gól. Paul Stastny vyhrál vhazování a poslal kotouč na VLADIMIRA TARASENKA, který přesnou ránou z vrcholku kruhu zavěsil kotouč pod břevno Bishopovy svatyně. Domácí fanoušci jsou v euforii. Asistence: Paul Stastny.
    Vladimir TARASENKO - 1:1

57:39
    Jaškin aktivně fočekuje, přesto se Lighting vymanili z obraného pásma.

58:19
    Callahan přebruslil celé hřiště a forhendem poslal téměř z nulového úhlu kotouč na Elliotovu bránu. Kanadský gólman si pohlídal mezírku mezi betony.

58:36
    Filppula rozehrál nepřesně pouze na hole domácích beků.

58:54
    Tentokrát finský forward vlétl příliš rychle do obranného pásma Bluesmenů. Rozhodčí mu odpískali ofsajd.

59:09
    Alex Killorn mohl rozhodnout! V poslední chvíli jej ale před Elliottem odzbrojil jeden z domácích beků.

59:40
    Pietrangelovo nahození se svezlo do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

59:48
    Tampa bude mít poslední příležitost. Bouwmeester totiž poslal kotouč na zakázané uvolnění.

59:53
    Filppula nicméně nevyhrál vhazování čistým způsobem. Zápas směřuje do prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Přestože po většinu třetí třetiny tahali domácí Bluesmeni za kratší konec provazu, dokázali zásluhou trefy Vladimira Tarasenka z konce sedmapadesáté minuty srovnat a poslat zápas do prodloužení.

60:01

60:13
    Hedman dobrým postavením ve středním pásmu zpomalil útočnou aktivitu soupeře.

60:21
    Andrej Šustr zblokoval střelu jednoho z domácích hráčů do ochranné sítě.

60:29
    Bouwmeester to zkoušel od modré. Jeho projektil byl zblokován do rohu kluziště.

60:52
    Paul Stastny udělal v mezikruží kličku navíc, načež byl odstaven od kotouče.

61:16
    O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto! Pohlednou individuální akcí se blýskl JADEN SCHWARTZ, který se zhostil kotouče ještě ve vlastním pásmu, přebruslil a přechytračil všechny bránící hráče a forhendovou střelou k pravé tyči uklidil kotouč za Bishopova záda. Asistence: Chris Butler.
    Jaden SCHWARTZ - 2:1

Ještě necelé čtyři minuty před koncem prohrávali hráči St. Louis Blues o jednu branku. Vladimir Tarasenko však na konci sedmapadesáté minuty po vyhraném vhazování přesnou ránou od modré čáry skóre srovnal. V následném prodloužení pak stačilo domácímu celku k druhé trefě pouze něco přes minutu, když se krásnou individuální akcí zaskvěl dvaadvacetiletý kanadský forward Jaden Schwartz.

0+0, 0 střel, čas na ledě: 19:40

Dnešní utkání sleduje 17 223 diváků. (04:53:13)

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Přeji vám pohodovou středu.

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 57. Tarasenko (Stastny), 62. Schwartz (Butler) – 6. Paquette (Killorn, Drouin)

Rozhodčí: Tim Peel, Tom Chmielewski – Darren Gibbs, Scott Cherrey

Diváci: 17 223