Čeljabinsk – Kazaň 2:1 (2:1 po s.n.) | Toljatti – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Soči – N.Novgorod 3:4 (kon.) | Minsk – Petrohrad 1:7 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Čerepovec 1:3 (kon.) | Atlant – Jokerit 2:4 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 18.02.2015, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu KHL mezi týmy Čeljabinsku a Kazaně. Utkání začíná v 15:00.

Domácí dosud vybojovali dvaaosmdesát bodů a tři kola před koncem základní části tak mají zajištěnou účast ve vyřazovacích bojích, aktuálně se hráči Traktoru nacházejí ve Východní konferenci na šesté příčce.

V předchozím zápase se Čeljabinsk utkal s Jugrou, kterou na svém ledě porazil 4:2. Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je se sedmatřiceti body Anton Glinkin (13+24), nejlepším střelcem pak s osmnácti přesnými zásahy Andrej Popov (18+12).

Také hosté mají účast ve vyřazovacích bojích jistou, se sto jedenácti body totiž okupují ve Východní konferenci první místo. Stejný počet bodů má také Sibir, hráči Kazaně ale mají jedno neodehrané utkání k dobru a mohou se tak na prvním místě osamostatnit.

V minulém utkání ale Ak Bars nebodoval, když na svém ledě nestačil na Nižněkamsk, kterému podlehl 1:2. Kanadské bodování hostujícího týmu ovládá se sedmačtyřiceti body Justin Azevedo (17+30), nejlepším střelcem je pak s devatenácti góly Michail Varnakov (19+13).

Vzájemné zápasy
    Papírovým favoritem dnešního utkání bude tým Kazaně, který v letošní sezóně ovládl všechna předchozí utkání.

Petr Vrána (KZN) – 31 zápasů, 7+3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči už jsou nastoupeni na ledové ploše a stadionem zní ruská hymna.

00:01

00:24
    Domácí sice dostali kotouč do útočného pásma, tam se ale puku zmocnil Rylov.

01:17
    Kazaň se dostala do přečíslení ve třech proti dvěma, Garnett střelu jednoho z hostů vyrazil nad branku.

02:06
    Davydov se dostal ve vlastním pásmu do problémů, nakonec ale kotouč dostal pryč.

02:44
    Před Gluchovem odpálil kotouč jeden z bránicích hráčů a hosté tak musí další útok začít ze středního pásma.

03:37
    Lukojanov se vytočil zpoza branky, Garnetta ale překonat nedokázal.

04:13
    Na modré napřáhl Zacharčuk, ani s jeho střelou ale neměl domácí brankář příliš velké problémy.

04:40
    Kostitsyn nepřesně přihrál na modrou a hosté tak museli znovu z pásma, Nilsson následně schoval v lapačce kotouč po nahození od modré a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Traktoru.

05:20
    Penkovsky mohl jet na branku, mezi dvojicí bránicích hráčů se ale neprotáhl.

06:09
    Svitov pálil z dobré pozice, neuspěl a gólem neskončil ani jeho pokus o zasunutí kotouče za záda Garnetta po rychlém obtočení kolem branky.

07:48
    Kornějev fauloval unikajícího Osnovina a je tak prvním vyloučeným, na trestné lavici si odpyká dvě mnuty za hákování.

08:24
    Traktor drží útočné pásmo, ohrozit Nilssona ale domácí zatím příliš nedokázali.

09:12
    Pestunov se snažil dorazit střelu jednoho ze svých spoluhráčů, na prudký kotouč ale nedosáhl.

09:48

10:10
    V mezikruží se k dobré střele dostal Glinkin, ani po tomto pokusu se ale skóre na světelné tabuli nemění.

11:21
    Mirnov nahodil kotouč do brankoviště, kde se o dorážku pokoušeli Vrána s Kostitsynem, ani jeden z hostů ale puk za brankovou čáru nedostal.

13:21
    Po přihrávce Azeveda se až před Garnetta dostal obránce Nikulin, mezeru mezi betony domácího brankáře ale nenašel.

14:07
    Střelu Rylova vyrazil Nilsson do rohu kluziště, kde se ke kotouči dostal jako první Růžička a domácí tak mohou pokračovat v útoku.

14:38
    Penkovsky je vyloučen na dvě minuty za podražení a početní výhodu si vyzkoušejí také hosté.

15:17
    Kazaň sice drží útočné pásmo, zatím ale sledujeme pouze kolotoč přihrávek.

16:21
    Traktor se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a hosté tak musí začít útok od vlastní branky.

16:38

17:18
    Lukojanov se protáhl až před Garnetta, ani tento útočník se ale z gólu radovat nemůže.

18:14
    Denisov trefil od modré prvního bránícího hráče a ke kotouči se tak dostali domácí hráči.

19:00
    Po střele Petrova se musel Nilsson v brance pořádně natáhnout, i tuto situaci ale ustál.

19:35
    Střelu Kostitsyna vyrazil Garnett pryč.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Mírně navrch měli v první třetině hráči Kazaně, kteří se hned několikrát dostali až před Garnetta, své šance ale hosté neproměnili, stejně si však vedli také domácí a po úvodní části je tak skóre bezbrankové.

20:01

20:29
    První střelu v této části hry vyslal na branku Pare, Nilsson ale nemusel zasahovat a pouze zkontroloval dráhu puku.

21:06
    Hosté sice drží kotouč na svých holích, zatím se ale nedokáží usadit v útočném pásmu.

21:42
    Burmistrov se mohl pokusit o dorážku, kotouče si ale všiml až v momentě, kdy jej odpálil pryč jeden z domácích beků.

22:50
    K nahozenému kotouči se dostal jako první Gluchov, Martynov ho ale dokázal ubránit.

23:21
    Vrána nahodil kotouč do brankoviště, tam se ale hráči Kazaně k dorážce nedostali.

24:20
    Lukojanov se snažil trefit odkrytou část branky, v tom mu ale nakonec zabránil beton Garnetta.

24:36
    Azevedo vystřelil, o dorážku se pokoušel Nikulin, ale neúspěšně a gólem neskončila ani střela Lukojanova z mezikruží.

26:04
    Růžička přišel za brankou o kotouč a dopředu se tak opět ženou hosté.

27:15
    Do brejku se dostal Kokujov, Nilsson ale nemusel vůbec zasahovat, protože domácímu útočníkovi utekl kotouč do rohu.

28:10
    Garnett raději přerušil hru a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Traktoru.

28:29
    Z velkého úhlu pálil Azevedo a domácí branku tak příliš neohrozil.

29:40
    Střela Gluchova postrádala přesnost a ani teď se tak skóre nemění.

30:23
    Mirnov střílel od modré čáry, jeho pokusu ale chyběla razance a Garnetta tak příliš neohrozil.

31:07
    Lukojanov nahodil kotouč do brankoviště a Garnett tak raději opět přerušil hru.

31:51
    Rylov poslal kotouč přímo na hůl domácího útočníka, ten se ale ke střele nakonec nedostal.

32:21
    Nikulin přihrál přesně do mezikruží, odkud pálil Varnakov, Garnett si ale s pokusem hostujícího útočníka dokázal poradit.

33:18
    Glinkin zavezl kotouč do pásma, kde si dobrou příležitost vypracoval Popov, nakonec ale kotouč za záda Nilssona nedostal.

34:41
    Další šanci pro domácí tým vypracoval Osnovin, ani z této akce ale první gól nepadl.

35:31
    Skvělým zákrokem se blýskl Garnett a v leže zabránil takřka jistému gólu Svitova, který mířil do odkryté horní části branky.

37:39
    Další pokus vyslal na domácí branku Nikulin, ani tato střela od modré ale za záda Garnetta neprošla.

38:37
    Domácí mohli jít do přečíslení ve dvou proti jednomu, Osnovin ale celou akci zpomalil a hráči Kazaně se tak stihli vrátit.

39:35
    Martynov se sice dostal do pásma, tam jej ale dokázali hosté od kotouče odstavit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Úvodní branku jsme neviděli ani ve druhé třetině, byť k ní měli oba soupeři v několika případech velmi blízko. Na straně Traktoru si největší šanci vypracoval Kokujov, domácímu útočníkovi ale v brejku kotouč sjel z hole. Takřka jistému gólu pak zabránil skvělý zákrok Garnetta, který lapačkou vyrazil střelu Svitova do odkryté branky.

40:01

40:22
    Střelu z takřka nulového úhlu vyslal na domácí branku Tkačjov, čímž Garreta příliš neohrozil.

41:35
    Traktor uklidňuje hru a rozjíždí postupný útok.

42:09
    Aťušov s Martynovem mají kotouč za vlastní brankou.

42:30
    Kazaň nezvládla přechod do útočného pásma a hra je tak přerušena pro ofsajd.

43:12
    Glinkin nedostal přesnou přihrávku a následně dokázali hosté vyhodit kotouč pryč.

44:17
    Svitov se na modré kličkou vyhnul obráncům a dostal se ke střele, Garnett ale neměl příliš problémy zasáhnout.

45:02
    Domácí hráli v signalizované výhodě, Nilsson zastavil střelu od modré čáry a Brookbank si tak odchází odpykat dvě minuty za podražení.

45:30
    Před dojíždějícím Lukojanovem raději přerušil Garnett hru.

46:38
    Až teď se dokázali hráči Traktoru usadit v útočném pásmu a mohou tak kombinovat.

46:45
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Pare poslal kotouč na vrcholek kruhů, odkud přesně zamířil DERON QUINT. Traktor tak využívá početní výhodu a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Francis Pare.
    Deron QUINT - 1:0

47:12
    A domácí si zahrají v početní výhodě znovu. Dvěma minutami je potrestán Lukojanov, také za podražení.

48:59
    Z trestu hostujícího útočníka už nezbývá ani třicet sekund, Kazaň se dobře brání a vyhazuje kotouče.

49:12

49:48
    Vrána nahodil kotouč před branku, kde se pohyboval Kostistyn, ten se ale k dorážce nedostal.

50:15
    Do samostatného úniku se dostal Růžička, příležitost poslat svůj tým do dvoubrankového vedení ale nevyužil.

51:18
    Gluchov přišel o kotouč a domácí se tak mohou osvobodit.

52:46
    Kazaň vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno. Lukojanov nahodil kotouč do brankoviště, odkud tečoval puk za záda Garnetta ALEXANDER SVITOV. Asistence: Artjom Lukojanov.
    Alexander SVITOV - 1:1

54:07
    Kostitsyn zavezl kotouč do pásma, kde v útoku pokračuje Vrána.

55:00
    Od modré vypálil Zacharčuk, hostující obránce ale příliš přesně nemířil.

55:44
    Nilsson se dostal mimo svou branku a měl štěstí, že pokus od modré nebyl přesnější, jinak by skončil v prázdné kleci.

56:59
    Zakázané uvolnění hostů vrátí hru před jejich branku.

57:24
    Bulis předal puk Chistovovi, toho ale obrana Kazaně vytlačila pryč z pásma.

58:40
    Burmistrov zavezl kotouč do útočného pásma, hosté se v něm ale příliš dlouho udržet nedokázali. S největší pravděpodobností tak uvidíme prodloužení.

59:34
    Kokujov bojuje o kotouč za brankou Nilssona.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

V závěrečné třetině jsme viděli dvě branky. V přesilové hře otevřel gólový účet utkání obránce Quint, o necelých pět minut později pak ale bylo zásluhou Svitova vyrovnáno a protože je tak stav po šedesáti minutách hry vyrovnaný, bude následovat prodloužení.

60:01

60:26
    Garnett zastavil střelu Varnakova z levého kruhu a vhazovat se tak bude před jeho brankou.

61:26
    Nepřesné přihrávky brání Kazani v tom, aby se dostala přes střední pásmo.

62:02
    Ke střele se dostal Zacharčuk, jeho pokus vyrazil domácí brankář do ochranné sítě.

62:22
    Rylov dlouho váhal se střelou a nakonec poslal kotouč přesně do míst, kde měl Garnett nachystanou lapačku.

63:25
    Penkovsky se dral za nahozeným kotoučem, hostující obranu ale neobešel.

64:01
    Nahození Zacharčuka se snažil za Garnettova záda usměrnit Vrána, český útočník ale neuspěl.

64:28
    Střelu Mirnova pak vyrazil brankář Traktoru ramenem.

64:42
    Kazaň si ještě zahraje v početní výhodě, dvě minuty vyfasoval od rozhodčích autor první branky, Quint.

64:42
    Oddechový čas pro hosty.

64:45
    Traktor vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měli více ze hry hostující hráči, gól ale nepadl a po úpravě ledu tak budou následovat nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Glinkinovi kotouč sjel z hole a Nilsson tak vůbec nemusel zasahovat.

1. série
    0:1
    Tkačjov našel místo mezi betony mezi betony Garnetta a poslal kotouč do sítě.

2. série
    0:1
    Pare se snažil vymíchat Nilssona, to se mu sice podařilo, místo nad jeho rameny ale domácí útočník trefit nedokázal.

2. série
    0:1
    Azevedo toho příliš nevymýšlel a trefil přesně místo, kde měl domácí brankář lapačku.

3. série
    1:1
    Chistov potáhl kotouč až téměř na brankovou čáru a pak jej poslal za záda Nilssona.

3. série
    1:1
    Vránův pokus dokázal Garnett vyrazit nad branku.

4. série
    1:1
    Tkačjov střelou mezi betony tentokrát neuspěl.

4. série
    2:1
    Chistov zopakoval svůj první nájezd, tentokrát potáhl kotouč na opačnou stranu a následně jej poslal za záda Nilssona.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Autorem vítězné branky je STANISLAV CHISTOV.
    Stanislav CHISTOV - 2:1

V samostatných nájezdech se tedy radují hráči Traktoru, o jejichž výhře rozhodl dvěma proměněnými nájezdy Chistov.

Jan Bulis – (CLJ) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:19
    Martin Růžička (CLJ) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:42
    Petr Vrána (KZN) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:22 (17:51:21)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 47. Quint (Pare), rozh. náj. Chistov – 53. Svitov (Lukojanov)