HC Oceláři Třinec
Středa 18.02.2015, 18:15Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Souboj posledního týmu se suverénně vedoucím mužstvem exraligy dnes uvidí O2 arena.

Sešívaní mají v právě finišující základní části jasný cíl – urvat před blížícím se play-out alespoň nějaké body, stáhnout náskok soupeřů a dostat se alespoň částečně do větší herní pohody. To však nebude vzhledem k rozpoložení červenobílého klubu vůbec nic jednoduchého. Pražané prohráli posledních šest duelů v řadě a odstup na zbytek týmů narostl už na třináct bodů. Naposledy se slávisté s nepořízenou vraceli z Litvínova, kde padli 1:4. Ke všemu ještě přišli o další hráče Už tak před zápasem vypadl ze sestavy Bednář, Divíšek, Holec a Sklenář. Aby toho nebylo málo, v Litvínově se navíc zranil i Kolář, kterého nešťastně trefil puk ve střední pásmu a zlomil mu ruku, a také gólman Svoboda, jenž s hlubokou ránou na ruce opouštěl hřiště a za ním se táhla krvavá stopa.

Vedoucí tým tabulky vyhlíží soupeře pro play off. K uhájení celkového prvního místa v základní části extraligy už Ocelářům stačí vyhrát pouhé dva zápasy. Do sestavy lídra navíc v posledních zápasech skvěle zapadla posila ze Slovanu Bratislava – Štefan Růžička. Další úspěch by nabitý kádr trenéra Kalouse rád přidal na Slavii. Proti té se Ocelářům navíc daří více než výborně. Třikrát zkřížili třinečtí borci své hokejky se slávisty a ve všech třech případech slavili právě Oceláři.

Pro sešívané by bodový zisk znamenal velký úspěch. Bez šance ale nebudou. V poslední době na Třinec našla recept hned dvě mužstva ze spodních pater tabulky. Nejdříve body ukořistila rozjíždějící se Boleslav, a v posledním odehraném utkání dokonce slavila karlovarská Energie.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Kolařík, Štich, Novák, Beňovič, Šulc, Krejčí, Růžička – Pletka, Bednář "C", Vlasák "A" – Tomica "A", Vas, Stránský – Doležal, Čermák, Sklenář – Veselý, Andres.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla "C", Hrabal, Linhart, Galvas "A", Doudera, Nosek, Trončinský – Orsava, Kresp, Hrňa – Žejdl, M. Růžička, Dravecký – Š. Růžička, Plíhal, Rákos – Matuš, Jašek, Cienciala.

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Jelínek, Pešek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:15
    Slavia nahazuje, ale puk získávají hosté.

00:29
    Třinec v první šanci. Kreps z blízkosti poslal kotouč do Furcha.

00:47
    Na druhé straně si připisuje zákrok Hrubec proti střele Pletky.

01:21
    Hned po buly letí kotouč těsně mimo klec Furcha.

01:48
    Plíhal (TŘI) odsedí dvě minuty za krosček.

02:20
    Slavia je pásmu, avšak zatím bez střely.

02:38
    Třinec vyhazuje přes všechny čáry.

02:57
    Vyraženou střelu Šticha vyhazuje třinecká obrana.

03:48

04:08
    Hrňa zachytil rozehru Slavie, vybruslil až před bránu, ale výborný zákrok předvedl Dominik Furch.

05:02
    Sražený kotouč končí na střídačce Třince. Následuje buly před Hrubcem.

05:36
    Zašlápnutý kotouč v rohu kluziště získali domácí, ale jejich následný útok končí již ve středním pásmu.

06:21
    Brána za Hrubcem posunuta a hráči si odpočinou při komerční přestávce.

06:34
    Přesilovku si zahrají i hosté. Novák (SLA) dostává dvě minuty za podražení.

06:39
    Slavia vyhrává buly a vyhazuje.

07:13
    Klesla od modré trefil jen beton Furcha.

07:39
    Další střela končí v rukavici sešívaného gólmana.

08:15
    Orsava si krásně vyjel zpoza brány, ale trefil jen rameno Furcha.

08:34

08:59
    Střela Rákose sražena do rohu kluziště. U puku jsou stále hosté.

09:30
    Stránský získal kotouč a Slavia může střídat.

09:44
    Tomica ujel do samostatného úniku, jeho střelu ale Hrubec vyrazil.

10:26
    Třinec opět nastěhovaný v pásmu domácích.

10:52
    Pletka při špatném střídaní hostí opět jel sám na Hrubce, který tentokrát předvedl dobrý zákrok vyrážečkou. Puk v ochranné síti.

11:26
    Kotouč pod ležícím Kleslou a rozhodčí přerušují hru. Buly před Hrubcem.

12:04
    Furch si nyní dával hodně načas s rozehrávkou a málem z toho byla šance hostí.

12:48
    Střela Doudery sražena mimo.

13:18
    Vlasák vyhazuje do středního pásma a oba týmy jdou střídat.

14:01
    Třinečtí chyceni v ofsajdu.

14:33
    Slavia se marně snaží zavést puk do pásma.

15:12
    Doležalovi sjel na poslední chvíli kotouč z hole.

15:44
    Kolaříkův sražený pokus přisvítil v O2 aréně.

16:12
    Od modré pálil nepřesně Nosek.

16:18
    Další střela mizí ve Furchově výstroji.

16:52
    Nahozený kotouč Slavie získávají hostující obránci.

17:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hostí střílí první branku zápasu. ERIK HRŇA dostal křižnou přihrávku do kruhu a střelou z první propálil Furcha pod lapačkou. Asistence: Kamil Kreps, Jakub Orsava.
    Erik HRŇA - 0:1

18:22
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu.

19:38
    Čermák se protáhl ke střele, která však letěla těsně nad.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Slavia byla v první třetině poměrně překvapivě Třinci velmi vyrovnaným soupeřem. Dostala se dokonce do dvou samostatných úniků, avšak Tomica a ani následně Pletka svými střelami nedokázali Hrubce překonat. Oba celky měly v první části možnost jedné přesilovky, které ale zůstaly nevyužity. Branky jsme se tak dočkali až v 18. minutě, kdy Kreps poslal přesnou přihrávku na Hrňu a ten střelou bez přípravy rozvlnil síť za Furchem. Druhá třetina začne přibližně v 19:05.
    Moc lidí do O2 areny dnes nezavítalo

Střely v první třetině – 9:12.

20:01

20:28
    Signalizovaný ofsajd Slavie a domácí tak jedou střídat.

20:48
    Tomica na modré zastavil útok Třince.

21:22
    Štichovu střelu od modré Hrubec v pohodě vyrazil.

21:32
    Odpískaný ofsajd hostí.

21:41
    Hrubec před dotírajícím Sklenářem raději přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho levici.

21:59
    Střela Štefana Růžičky sražena do ochranné sítě.

22:29
    Na modrou dostal nalito Galvas, ale střela mu nesedla.

22:45
    Novák se prodral k puku a pokusil se z velkého úhlu překvapit Hrubce, avšak mířil nepřesně.

23:09
    Sklenářova klička byla moc dlouhá a u puku jsou hosté.

23:47
    Hrubec udržel nahození Kolaříka.

24:39
    Kotouč mizí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Hrubce.

25:12
    Bednářova střela od modré byla tečována a trefila Hrubce do masky.

25:56
    Třinečtí dojeli nahozený kotouč, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu.

26:51
    Vas pálí těsně vedle.

27:14
    Kotouč v moci Furcha a následuje komerční přestávka.

27:32
    Dravecký nahodil puk před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.

28:21
    Kolařík v dobré pozici netrefil bránu.

28:49
    Hosté nepřesně kombinují v útočném pásmu a u puku je Slavia.

29:01
    Ofsajd Třince.

30:09
    Slavia mohla jít do brejku, ale výborný obranný zákrok předvedl Orsava.

30:36
    Matuš pálí těsně vedle.

30:47
    Sklenářova přihrávka zachycena a následný brejk Třince likviduje Furch.

31:00
    Další pokus od modré končí ve Furchově lapačce.

31:19
    Třinec opět v ofsajdu.

31:27
    Nahození ze středního pásma Furch v pohodě chytá.

32:07
    Sešívaní se vydali do útoku. Hrubec dokázal bez větších obtíží zasáhnout.

32:59
    Ve druhé třetině zatím sledujeme vyrovnanou partii. Ani slávisté se nebojí ohrozit branku třineckých Ocelářů.

33:38
    Hraje se především ve střední třetině. Oba celky poněkud bojují s přechodem přes útočnou modrou.

33:49
    Hru přerušila přihrávka rukou jednoho z domácích borců. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.

34:05
    Do rychlého protiútoku se tlačil Stránský. Dobře se ale vrátil Doudera, který akci slávistů zastavil.

35:43
    Do šance se protlačil Plíhal, ale s jeho bekhendovým pokusem si Furch poradil.

36:09
    Orsava křižnou ranou netrefil bránu.

36:47
    Po Furchově zákroku vznikla za bránou menší potyčka, kterou ale rozhodčí okamžitě ukončili.

37:12
    Linhartova rána sražená mimo hrací plochu.

37:47
    Sklenář o kousek nedosáhl na Čermákův pas.

38:00
    Hrňa ze středního pásma mohl jen těžko Furcha překonat.

39:03
    Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění, ale domácí se hodně zlobí.

39:20
    Hodně přísně vyloučení. Dvě minuty za držení dostává Doudera (TŘI) a při cestě na trestnou jen kroutí hlavou.

39:25
    Šenkeříkovu skrytou střelu vyrazil Hrubec.

39:28
    Bednář poslal k zemi jednoho z hlavních rozhodčích. Následuje buly před Hrubcem.

39:59
    Šenkeřík v poslední vteřině pálí nepřesně.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám příliš mnoho hokejové krásy nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedostal do větší příležitosti a druhá část tak končí bez branek a Třinec nadále vede o jediný gól, který vstřelil na konci první třetiny Hrňa. Necelou minutu před koncem byl ale vyloučen hostující Doudera, a Slavia tak odehraje prvních osmdesát vteřin poslední třetiny v přesilovce.Třetí třetina začne přibližně v 19:58.

Střely v druhé třetině - 9:11

Střely celkem - 19:23

40:01

40:30
    Slavia se až nyní dostává s pukem do pásma.

40:42
    Šenkeříkovu střelu zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

41:00
    A ani další Šenkeříkův pokus se neujal.

41:07
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku. Pletka střílel od modré, jeho pokus vyrazil Hrubec jen k JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který z dorážky srovnává skóre. Asistence: Václav Pletka, Petr Šenkeřík.
    Jaroslav BEDNÁŘ - 1:1

42:10
    Třinec se do pásma nedostal.

42:40
    Další nahození hostí kryje Furch.

42:54
    Furch s obtížemi vyráží dělovku Linharta.

43:38
    Štich srazil kotouč do ochranné sítě.

44:34
    Růžička dostal přihrávku mezi kruhy, ale svou střelou těsně přestřelil Furchovu klec.

45:42
    Icing Třince.

45:52
    Šulcův pokus od modré k Hrubcovi neprošel.

46:15
    Stránský se pomalu vracel z pásma, a Vas tak byl chycen v jasném ofsajdu.

46:42
    Bednář od modré nahodil puk, který překvapivě vypadl Hrubcovi a slávistický kapitán z dorážky trefil tyč.

46:49
    Na druhé straně bleskový brejk 2 na 1 zakončil střelou Dravecký, ale Furch byl připraven.

46:58
    Rákos tečoval střelu těsně vedle Furchovy brány.

47:44
    Třinec se v pásmu k zakončení nedostal.

48:30
    Hosté znovu usazeni v útočné třetině, ale ani nyní se ke střele nepropracovali.

48:40
    Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:05
    Tvrdou střelu Růžičky skryl ve výstroji Furch.

49:22
    Slavia v ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

49:47
    Třinečtí mohli jet 3 na 2, ale Plíhal svou nepřesnou přihrávkou celou akci zhatil.

50:07
    Hrubec zlikvidoval skrytou střelu Doležala.

50:34
    Vyrážečka Hrubce poslala střelu Stránského mimo hřiště.

51:09
    Šenkeřík tvrdou ranou po ledě nemířil přesně.

51:44
    Čermák se vyčítavě kouká po rozhodčích, ale vylučovat se nebude.

52:38
    Vasovo nahození schoval Hrubec do lapačky.

53:06
    Chybu Bednáře na obranné modré napravil Šenkeřík.

54:06
    Hrubec pokryl Vasovu střelu od modré.

54:28
    Nahozený puk získali v útočném pásmu hosté, ke střele se ale nedostali.

55:09
    Na druhé straně Pletkův pokus zblokován.

55:22
    Galvas pálil nepřesně.

56:00
    Slavia otáčí skóre zápasu. Doležal nabil na modrou DAVIDU ŠTICHOVI, který svou dělovkou překonal Hrubce, jenž přes hlouček clonících hokejistů neměl šanci reagovat. Asistence: Jiří Doležal.
    David ŠTICH - 2:1

57:20
    Třinec se k zakončení nedostal a slávisté vyhazují do středního pásma.