SK Karviná – Val. Meziříčí 2:4 (kon.) | SHK Hodonín – Frýdek-M. 8:1 (kon.) | Poruba 2011 – Břeclav 5:0 (kont.)
Nový Jičín – Opava 1:4 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 4:3 (kon.) | Řisuty – Klášterec nO 4:5 (kon.)
Nymburk – Sokolov 2:7 (kon.) | Žďár n/S – Děčín 3:4 (0:2 po s.n.) | Bílina – Klatovy 0:2 (kon.)
Tábor – Pelhřimov 2:3 (kon.) | Vrchlabí – Mor. Budějovice 8:3 (kon.) | Kobra – Jindř. Hradec 7:3 (kon.)
Trutnov – Jablonec n/N 3:5 (kon.)
HK Nový Jičín
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
HK Opava
Sobota 21.02.2015, 17:002. liga skupina Východ

Opava předvedla dnes skvělý výkon a zaslouženě si vybojovala 5. místo a 3 body. (19:13:01)

60:00

58:49
    Další zbytečný faul Opavy. Vaněk hrubě napadl Gebauera a za tento prohřešek dostal 4 minuty.

57:48
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

55:45
    Vyloučen hráč Opavy Kysela za podražení.

55:25
    Hra se pohybuje ze strany na stranu. Opava nikam nepospíchá. Pomalu se pohybuje a hraje v klidu. Nový Jičín už nejspíš nemá chuť něco zkoušet.

54:14
    Vyloučen hráč Opavy Baďura za vrážení.

52:59
    Vyloučen hráč Nového Jičína Uhlár.

51:36
    Opava právě vstřelila branku!
    Hattriková asistence Kysely, jenž přesně nahrál rozjetému PETROVI WOLFOVI, který dnešní zápas rozhodl. Asistence Kysela a Chalupa.

50:11
    Černého střelu z pravého úhlu vyrazil Šrámek pravým betonem.

47:32
    Šrámek opět neměl ponětí, kde je puk. Kdyby byl Tuma přesnější bez pochyb se opavští opět radují.

47:22
    Nový Jičín vyhodil puk a je z toho zakázané uvolnění.

46:45
    Opavský bek Kysela skvěle ubránil Šafránka, tudíž novojičínští útočníci byli takřka bez šance.

45:20
    Nový Jičín se nedokáže vysvobodit ze svého obranného pásma.

43:35
    Novotný byl bez hole, takže Opava měla početní převahu. TOMÁŠ POLOK bez problémů prostřeluje vyjetého Šrámka a zvyšuje skore na 1:3.

43:24
    Situaci v Novém Jičíně je opravdu vyhrocená. Oba týmy jsou až netaktně průbojní.

43:09
    Bude se hrát na obou stranách ve 3. Na straně Nového Jičína Uhlár za sekání a na straně Opavy Tuma za filmování.

42:28
    Vyloučen hráč Opavy Vítek za podražení Flašara.

42:10
    Vyloučen hráč Nového Jičína Mráz za vysokou hůl.

41:05
    Hra se pohybuje ve středním pásmu.

40:01

Za vzájemné napadení dostali hráči obou týmů osobní tresty.

Ke konci druhé třetiny Ižacký dostal přes pusu. Vyrozumění rozhodčího se dozvíme až po začátku poslední třetiny, která začne 18:33.

40:00

38:45
    Nový Jičín střílí jednu šanci za druhou, ale Šafránek je dnes skvěle chytající.

38:41
    Opavští za svou hrubost, kterou právě předvedli budou potrestáni. Po ohrožení brankáře střelou byl novojičínský hráč shozen na zem, brankářem a dalším Tumou. Když bezvládně ležel na zemi kopali ho bruslemi a sekali jej hokejkou. Rozhodčí to potrestal pouze dvěma minutami pro Tumu.

37:45
    4/5

37:34
    Nový Jičín si zahraje 16 vteřin 3/5, jelikož je vyloučen Pavelek za držení.

35:15
    Vyloučen hráč Opavy Tichý za nedovolené bránění.

34:50
    Ižackého střelu Šafránek dokázal vyrazit, a ani dorážka Novojičínského obránce nedokázala hostujícího brankáře zlomit.

34:12
    Nový Jičín se zatím drží ve středním pásmu a nechce hostující pustit ke bráně.

33:12
    Herman napadl domácího hráče a kapitán domácí mužstva ho za to řádně potrestal. Za toto bránění si jde Vašut sednout na 2 minuty za sekání.

32:50
    Svoboda z otočky nedokázal trefit brankoviště Nového Jičína.

30:45
    Tichý se chytá za hlavu, jelikož už po několikáté vystřelil puk přímo do výstroje Šrámka.

29:15
    Hru na tělo právě předvedli Hruška se Svobodou, jenž se vzájemně pošťuchovali o puk u mantinelu.

28:49
    Mikšan si sám najížděl z levého úhlu, ale vystřelil přímo hostujícímu brankáři do výstroje.

27:52
    Boj o puk u mantinelu vyhrál Žák, jenž se probojoval až k opavské obraně, ovšem mu nedovolila vystřelit.

27:19
    Ofsajd Nového Jičína.

24:15
    Další střela v lapačce Šrámka. Opava už se zlobí, jak je to možné, že to tam zase nespadlo...

23:49
    Měchova střela pouze tečovala beton Šrámka. Hned poté domácí brankář vychytal střelu Černého a hned následovně Šrámek zpacifikoval střelu Tichého.

22:52
    Tichý se snažil z otočky nahrát svému spoluhráči, ale nevyšlo mu to a do útoku se místo něj dostal Flašar, avšak tomu scházelo rázné dokončení.

22:31
    Novotného střela skončila ve výstroji Šafránka.

21:29
    Vyloučen hráč Opavy Tuma za podražení.

20:38
    Vyloučen hráč Nového Jičína Vnenk, jelikož při hře vysokou holí zranil Černého v obličeji.

20:01

V první třetině vládla utkání zcela jistě Opava, jenž dokázala hned za sebou vstřelit 2 branky. Gebauerovi se sice podařilo skore snížit, ale pokud to tak půjde dál dnes z Nového Jičína odjede vítězně Opava. Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:15
    Po dalším vyvinutém tlaku se Nový Jičín osvobozuje.

18:47
    Po prvním gólu si nový Jičín opět začal věřit. Již nenechává Opavu vyvíjet takový tlak a taky se sám snaží do nějaké akce. Tentokrát yl v šanci Novotný, ale jeho střela letěla příliš vysoko.

17:41
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Flašar nahrál do úniku ROBINU GEBAUEROVI, jenž pronikl přes opavskou obranu a když lehce zmátl Šafránka, snížil svou střelou dvoubrankové manko na 1:2.

14:15
    Šrámek vyrazil dělovku Vrabela, který střílel od modré čáry.

13:34
    Kysela opět přesnou přihrávkou nahrál do levého kruhu JAKUBOVI VÍTKOVI, jenž bez problému střelil puk vyjetému Šrámkovi do pravého rohu branky. Asistence Kysela a Měch.

11:44
    Aktuálně je hra dost kousavá. Nový Jičín je pod velkým tlakem a nedaří se mu vybruslit z obranného pásma.

10:15
    Další šance Opavy. Šrámek vůbec neměl přehled o tom, kde byl puk. Vašut ovšem skvěle zakročil a hostující tudíž skore nezvyšují,

09:40
    Kysela nahrál před bránu TOMÁŠOVI MĚCHOVI a vystřelil na bránu. Šrámek puk nemohl vidět přes velký počet hráčů a tak Slezan vstřelil první gól. – 0:1

08:55
    Domácí skvěle brání, ovšem trojice Chalupa-Tichý-Černý Šrámka opravdu potrápila.

08:23
    Vyloučen hráč Nového Jičína Flašar za držení.

06:55
    Tichý ztratil rovnováhu a jeho samostatná akce skončila ztrátou puku.

06:18
    Závar před Šafránkem. Hostující brankář fantasticky zvládl tlak Nového Jičína. Skákal z jedné strany na druhou. Nakonec poslední šanci Lehečky zakryl lapačkou.

05:53
    Další vhazování před bránou domácích – icing.

04:15
    První velký zákrok Šrámka. Pavelek si najel z levé strany, jeho střela mu lehce podjela a tak Šrámkovi spíše nahrál.

03:37
    Slezan v plném počtu. Nový Jičín je zatím lepší na šance.

01:55
    Šafránek skvěle vyráží jednu střelu Nového Jičína za druhou. Naposledy se do skvělé šance dostal Novotný netrefil poloprázdnou branku z levého kruhu.

01:37
    Vyloučen hráč Opavy Chalupa za podražení.

00:52
    Šrámek byl nucen pomoct domácí obraně, která tak úplně nezvládla zastavit rozjetou Opavu.

00:01

HK Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Gebauer, Mráz, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Horák, Ižacký, Hanák (A), Vnenk (A), Cabák, Zetík, Novotný, Uhlár

HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Tichý, Tuma, Pavelek, Měch (C), Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Opava v posledním zápasu takřka zničila Karvinou 7:0, ovšem předcházející výkony byly pro Slezany dost zničující. V roce 2015 z 13 zápasů vyhráli pouze 4, ale díky tomu, že předváděli v minulém roce fantastické výkony, dokázali se i s touto nehezkou bilancí probojovat na 5. místo.

Nový Jičín předvádí v letošní sezóně opravdu chvalitebné výsledky s porovnáním se sezónou loňskou, ve které se nedostali ani do play-off. Letos je v jejich rozvoji a úspěchu sužuje velká marodka.

Nový Jičín přivítá na domácím stadionu tabulkové rivaly z Opavy. Pokud domácí vyhrají, vrátí se zpět na 5. místo. Pokud ne, je takřka 100% jisté, že by do play-off nastupovali z 6. místa

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Krutilková

Branky a nahrávky: 18. Gebauer (Flašar) – 10. Měch (Kysela), 14. Vítek (Kysela, Měch), 44. Polok (Herman, Pavelek), 52. Wolf (Kysela, Chalupa)

HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Tichý, Tuma, Pavelek, Měch (C), Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa