Gent – Club Bruggy 2:1 (kon.) | Genk – Anderlecht 0:1 (kon.) | Mechelen – Lierse 2:1 (kon.)
YR KV Mechelen
2:1 (1:1)
Lierse SK
Neděle 22.02.2015, 20:00 • Argos Oil Stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer, hlásí se belgická liga a její 27. kolo. V jeho rámci se podíváme na duel mezi týmy YR KV Mechelen a Lierse SK.

Domácí jsou na 12. příčce tabulky momentálně už pět utkání čekají na tříbodový zisk. Toho se naposledy dočkali 26. prosince 2014 a od té doby jednou prohráli a hned čtyřikrát remizovali. Plichtou skončilo i poslední utkání na Anderlechtu, tam zápas dopadl 1:1. Dnes by už Mechelen rád vyhrál, doma proti Liersu k tomu má skvělou příležitost.

Lierse SK

Hosté jsou totiž na posledním místě tabulky a i když vyhráli poslední dva zápasy, stále ztrácí na nesestupové pozice tři body. Že jde ale forma nahoru, svědčí výhry na Zulte-Waregemem na jeho půdě i domácí vítězství 2:1 na Cercle Brugge. A dnes by Lierse rádo zaútočilo na vítězný hattrick. Čeká nás určitě dramatický zápas!

Anderlecht – Lierse 3:0
    Lierse – Waasland-Beveren 1:1
    Lierse – Liège 2:3
    Zulte-Waregem – Lierse 2:3
    Lierse – Cercle Brugge 2:1

Poslední vzájemné utkání

V říjnu loňského roku se hráli na půdě Lierse a domácí tým tehdy podlehl Mechelenu 0:1, má tak svému sokovi co vracet!

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Luc Wouters, kterému budou pomáhat Christophe Baillieul a Kevin Monteny.

Zápas na Argos Oil Stadion Achter de Kazerne začne ve 20 hodin, takže nic si na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání nám za pár centimetrů začne.

YR KV Mechelen: Biebauw – Cocalić, De Witte, Kosanović – Paulussen, De Petter, Cissé, Obradović – Hanni, Claes – Veselinović. Trenér: Aleksandar Janković.
    Náhradníci: Moris – Bateau, Matthys, Wolski, Rits, Naessens, Verdier.

Lierse SK: Bajković – Traoré, Bensebaini, Mojsov, Hafez – El Messaoudi, Tahiri, Kasmi – Diomandé, Velikonja, Hassan. Trenér: Olivier Guillou.
    Náhradníci: Goris – Capdevila, Keita, Wils, Wamberto, Ngawa.

Rozhodčí: Luc Wouters – Christophe Baillieul, Kevin Monteny.

1

1
    Výkop měli hráči Lierse.

2
    Hráči bojují u autové čáry o míč, ani jeden z týmů není schopen si jej podržet na delší dobu.

3
    První střelecký pokus. Zleva zkoušel štěstí domácí Hanni, jenže trefil dobře postaveného gólmana Bankoviće. Možná mohl přihrávat na nabíhajícího spoluhráče...

4
    Hostující Bensebaini se chystal centrovat, nakonec si ale vše rozmyslel a se svými spoluhráči pokračuje v postupném útoku po zemi.

5
    Cissé vybojoval na své polovině míč, Mechelen jde do protiútoku.

6
    První roh, u míče je domácí Kosanović.

7
    Mechelen právě vstřelil branku!
    No a domácí jdou do vedení! Na Kosanovićův centr si naběhl zcela opomenutý SETH DE WITTE a tvrdou hlavičkou poslal Mechelen do vedení.
    Seth De WITTE - 1:0

8
    Mechelen je gólem velmi povzbuzen a opět se tlačí do útoku.

9
    Lierse nyní nezvládlo autové vhazování a hosté se musí rychle vracet do obrany.

10
    Hostující Traoré ustál běžecký souboj s Claesem a zabránil tak rychlému průniku k vápnu Lierse.

12
    Domácí soupeře k ničemu nepouští, zatím je to prakticky zápas jen o jednom týmu.

14
    Mechelenu nevyšla rozehrávka, míč skončil v zámezí, za hosty vhazuje Hafez.

15
    Nákop na unikajícího Hassana byl příliš prudký, tohle nešlo chytit...

16
    Žlutou kartou byl potrestán hostující Daniel Mojsov.

17
    Kombinace vázne na obou stranách, přibývá nepřesností. Domácí se navíc dopustili faulu na El Messaoudiho.

19
    Těsně po úvodní brance se hrál aktivní zápas, na to teď můžeme zapomenout. Spíše se bojuje.

20
    Ofsajd Mechelenu, v něm byl zachycen Veselinović.

21
    A teď pozor, Traoré byl faulován u hranice pokutového území, Lierse má k dispozici nebezpečný přímý kop.

22
    Ne. Zeď sice byla překonána, jenže zároveň s ní i branka, kterou hájí Biewauw.

24
    Hosté kombinují ve středu hřiště, čekají na nejlepší okamžik na zteč.

25
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Najednou máme vyrovnáno. Na levé straně přijal Hafez přihrávku, zbavil se obránce a naservíroval pas na střed, kde byl ETIEN VELIKONJA, pro kterého nebylo problémem doklepnout zblízka míč do brány.
    Etien VELIKONJA - 1:1

26
    Lierse opět v náporu, z otočky se ke střele dostal Traoré, vyprodukoval však pouze slabou střelu, se kterou neměl Bierauw problémy.

27
    Žlutou kartou byl potrestán domácí Edin Cocalić.

28
    Tvrdý zákrok na domácího Claese, tohle bude za kartu.

29
    Je to tak, Ahmed El Messaoudi za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.

30
    Následný přímý kop byl ukončen nedovoleným zákrokem v podání De Witteho na hranici malého vápna.

32
    Na vysokou přihrávku z pravého křídla si nabíhal Veselinović, jenže mu byl odmáván ofsajd. Domácí plejer tomu nemůže uvěřit a svými gesty to dává najevo.

34
    Pokračuje snaha domácích o dobytí soupeřova vápna, Lierse se zatím vcelku úspéšně brání.

35
    Traoré uklidil míč do autu, Mechelen vhazuje.

37
    Míč je u hostujícího brankáře, Bajković nakonec rozehrál nakrátko na své obránce.
    Fanouškovské choreo

39
    Nedovoleného zákroku se při pokusu o výskok dopustil hostující Mojsov, domácí mohou vyrazit do útoku.

40
    Přímý kop pro hosty, uvidíme centr z pravé strany.

41
    Hezký centr, v chumlu hráčů došlo i na slabou hlavičku, se kterou si Biebauw hravě poradil.

43
    No a teď je tu hodně zajímavý přímý kop pro Mechelen. Kasmi zatáhl za dres Hanniho a nedal sudímu jinou možnost, než odpískat standardku pro žlutočervené.

44
    Kosanović zakroutil prudkou ránu k tyči, ale Bajković tam byl včas a vyrazil!
    Bajkovič vytasil dobrý zákrok

45
    Ještě jedna standardka pro Mechelen, nyní se nedovoleně projevil Tahiri. Na přímou střelu to není, uvidíme tak centr z pravé strany.

45
    Rozhodčí přidá jednu minutu.

45+1
    Tentokrát Kosanovićovi přímý kop nevyšel, centr dolétl pouze k prvnímu bránícímu hráči.

45+1

Skončil nám první poločas a výsledek je zatím nerozhodný 1:1. První branka padla už v sedmé minutě, kdy se po rohu trefil hlavou zcela volný De Witte. Hra měla své světlé, ale i ty slabší okamžiky a do té první skupiny patřila i 25. minuta, ve které se uvolnil Hafez a po jeho přihrávce jednoduše skóroval Velikonja. Výsledek je tak do druhého poločasu otevřený a my se tak máme na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.

46

46
    Domácí udělali do druhého poločasu jednu změnu, Ibrahimu Cissého vystřídal Jens Naessens.

48
    Přímý kop pro domácí, provinil se El Messaoudi, který by si na podobné zákroky měl dávat pozor, má už žlutou kartu.

49
    Centr z levé strany byl odvrácen na roh, domácí tak mohou pokračovat v útoku.

49
    Na centr od rohového praporku si naskočil čerstvý Naessens, branku Bajkoviće ale o notný kus minul.

50
    Ve vzdušném souboji se srazil domácí Veselinović a hostující Bensebaini, oba nyní potřebují lékařskou pomoc, oba vypadají hodně otřeseně.

52
    Domácí začali tlačit, snaží se o centry do vápna, mužstvo Lierse zatím odolává.

54
    Obraz hry se nemění, hosté se v posledních minutách soustředí pouze na obranu.

55
    Tlak domácích přinesl sladké ovoce. Po centru Obradoviće z levého křídla se na hranici malého vápna dostal k hlavičce SOFIANE HANNI a poslal míč přesně pod břevno – 2:1!
    Sofiane HANNI - 2:1

57
    Přímý kop Lierse, u míče je připraven Hafez.

58
    Míč se po centru ve vápně několikrát odrazil, až se dostal k Bensebainimu. Jeho zakončení skončilo nad brankou domácích.

58
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu a zleva zkusil štěstí Veselinović. Jeho přízemní střela se opřela o boční síť.

59
    Hosté vystřídali, Souleymane Diomandého nahradil Charles Ankomah.

60
    Rohový kop pro Mechelen.

61
    Někteří diváci se už skoro radovali z gólu, ale po centru scházelo Veselinovićovi několik decimetrů k tomu, aby zasáhl prudký míč a usměrnil jej za Bajkoviće.

62
    Domácí stupňují nápor, Veselinović hlavou sklepl na Hanniho, ten se snažil přehodit Bajkoviće, jenže gólman Lierse zvládl vyrazit na roh.

63
    Ani z tohoto rohu gól nebyl, je ale jasně poznat, který tým na trávníku vládne.

64
    Po Ankomahově faulu je tu přímý kop Mechelenu, uvidíme další ostrý centr do vápna.

65
    Lierse se ubránilo, hosté si mohou alespoň na chvíli vydechnout.

66
    Do dalšího útoku se hrnul domácí Veselinović, svou snahu ale přehnal a dopustil se útočného faulu.

67
    Žlutou kartu obdržel domácí Glenn Claes.

68
    Máme tu přerušení hry, na trávníku totiž leží hostující Hassan a potřebuje lékařské ošetření.

69
    Hassan kulhá za postranní čáru a zápas může pokračovat přímým kopem hostujícího celku.

70
    Ahmed Hassan nemůže pro zranění pokračovat, místo něj nastoupil Wamberto.

72
    Ofsajd domácích, Bajković rozehrává několik metrů před pokutovým územím.

73
    Naessens se snažil zachytit míč u brankové čáry, jenže škobrtl a sám si jej odkopl do zámezí.

74
    Centr Veselinoviće byl hostující obranou přizvednut a to stačilo k tomu, aby se hráči Mechelenu nezvládli dostat k dorážce.

76
    Začala poslední čtvrthodina utkání, Lierse stále ztrácí jeden gól.

78
    Poslední střídání hostujícího týmu. Dohrál Etien Velikonja, na poslední minuty nastoupil Alhassane Keita.

80
    Střela Veselinoviće skončila mimo, navíc se proti Mechelenu mával střelcův ofsajd.

81
    Výborný zákrok domácího brankáře, který musel čelit otevřené střele z ideální vzdálenosti, Biebauw si ale s tímto štiplavým pokusem poradil a míč vyrazil.

82
    Další pauza, nyní je na vině ošetřování domácího Obradoviće.

83
    Vše je v pořádku, Biebauw vykopává od vlastní branky.

84
    Domácí vystřídali, Dalibora Veselinoviće nahradil Nicolas Verdier.

85
    Po Keitově centru zakončoval Ankomah, jenže míč mu nesedl podle představ a pro Biebauwa bylo řešení jednoduchou prací.

86
    Hosté už otevírají svou obranu a Mechelen může vyrážet k rychlým brejkům. Po jednom takovém pálil z voleje Naessens a trefil spojnici tyče a břevna!

87
    Další šance domácích, na levé straně měl prostor Verdier, přízemní ránu mu ovšem gólman Bajković zvládl pokrýt.

89
    Hosté spěchají, času už moc nemají. Body začínají mizet v nenávratnu.

90
    Rozhodnutí měl na kopačce Verdier, dostal přihrávku na levou stranu, po ní udělal kličku na střed, následnou střelu mu ale jeden z obránců srazil mimo branku.

90+1
    Žlutou kartu za protesty dostal hostující Wamberto.

90+2
    Poslední střídání Mechelenu. Pomalým krokem odchází Glenn Claes, na závěr zápasu nastupuje Mats Rits.

90+4

Zápas je u konce a z bodů se radují domácí hráči. Ti byli ve druhé půli aktivnějším týmem a už v 55. minutě strhli opět vedení na svou stranu, když se hlavou prosadil Hanni. Hosté se snažili o odpověď, jenže buď naráželi na svou nepřesnost, nebo na gólmana Biebauwa. A když ani Mechelen nepřidal další gól, skončilo utkání výsledkem 2:1.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:10:51)