NY Islanders – NY Rangers 1:2 (kon.) | Philadelphia – Dallas 1:2 (kon.) | Carolina – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 0:1 (po pr.) | Ottawa – Boston 1:3 (kon.) | Minnesota – New Jersey 6:2 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 5:4 (kon.) | Colorado – Los Angeles 2:5 (kon.)
Colorado Avalanche
2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Los Angeles Kings
Středa 11.03.2015, 02:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Obránce Jan HEJDA.

V Los Angeles nepůsobí žádný český hráč.

COLORADO AVALANCHE
    ________________________________________

Coloradu se daří, v posledních zápasech celkem pravidelně boduje, nebýt porážek s Minnesotou a Nashvillem. V zádech mají Laviny dvě vítězství z venkovních hřišť a před domácím trojbojem tak mohou být v pohodě. Při pohledu do tabulky Západní konference je zřejmé, že Colorado, pomýšli-li na play-off, nemůže body rozdávat.

LOS ANGELES KINGS

Králové si zahrávají a stále bojují o play-off. Zejména díky nevyrovnanosti svých výkonů, kdy ztrácejí zápasy, které by ztrácet neměli. Naposledy na svém hřišti s Pittsburghem, kterému ani jeden z hvězdných útočníků Kings nedokázal vstřelit gól! Na devátém místě Západní konference má Los Angeles dvoubodovou ztrátu na osmé Calgary, které má ovšem zápas navíc.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Colorado Avalanche přivítá na svém ledě Los Angeles Kings.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Pickard (Berra) – Hejda, Redmond, Guenin, Barrie, Stuart, Holden – Landeskog, O'Reilly, McLeod – Caron, Duchene, Iginla – Tanguay, Mitchell, Everberg – Hamilton, Cliche, Briere

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Regehr, Doughty, McNabb, Sekera, Muzzin, Greene – Gáborík, Kopitar, King – Lewis, Carter, Toffoli – Clifford, Shore, Brown – Nolan, Stoll, Williams

Rozhodčí: Pollock, Walsh – Gibbs, Wheler.

00:01

00:52
    Puk míří za branku Avalanche, není to icing, domácí musí hrát.

01:07
    Quick chytá puk u své levé tyčky a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

02:33
    Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří hostující Jarret Stoll za hákování Daniela Briera, přesilová hra Colorada.

03:06
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, zatím se Kings v pohodě brání.

03:27
    Muzzin nabral kotouč a poslal ho k Pickardovi.

03:58
    Hodně žalostná přesilová hra v podání Colorada, které se nemůže dostat ani do útočného pásma.

04:16
    Nyní to již vypadalo nadějně, ale stejně Mitchell ztrácí puk.

04:33

05:02
    Pickard má puk ve své lapačce a před dotírajícím Kopitarem raději přerušuje hru.

05:56
    Souboj o puk za brankou Quicka, hosté úspěšnější.

06:10
    Ale hosté jen zavezli kotouč do útočného pásma, poté odešli střídat.

06:20
    Jarome Iginla hákuje Nicka Shoreho a hosté si zahrají přesilovou hru.

06:58
    Puk ve třetině Kings, domácí dobře napadají rozehrávku.

07:15
    Doughty rozehrává zpoza vlastní branky, ale na útočné modré zastavuje akci Kings ofsajd.

07:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru, McNabb nahodil v nouzi puk na branku Colorada, kde před Pickardem lehce tečuje MARIAN GÁBORÍK a puk končí v bráně! Asistence: Dustin Brown a Brayden McNabb.
    Marian GÁBORÍK - 0:1

08:25
    Duchene střílí z pravé strany, Quick vyráží.

09:27
    Colorado nyní dobře napadá rozehrávku Kings, ale to je asi tak všechno, k puku se domácí těžko dostávají.

10:21
    Vhazování po pravici Pickarda, puk míří ze třetiny Colorada.

10:45
    Clifford se mohl dostat sám před Pickarda, kdyby ovšem přešel přes jediného obránce Avalanche Barrieho, což se mu na pravém křídle nepovedlo.

11:58
    Blesková akce v podstatě pouze dvou hráčů, JEFF CARTER obelstil, ve spolupráci s Nolanem, obránce Hejdu a střelou z pravé strany překonává Pickarda. Asistence: Jordan Nolan a Trevor Lewis.
    Jeff CARTER - 0:2

12:41
    Coloradu se nedaří, zřetelné je to v útočné fázi, kde mají domácí na všechno strašně málo času.

12:52
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Ale přece se domácí prosazují, Marian Gáborík totálně vypustil bránění TYSONA BARRIEHO, který si od modré, takovým obloučkem z levé strany, nabruslil do mezikruží, odkud vypálil zápěstím, puk prošel Quickovi kdesi mezi betony do branky. Asistence: Gabriel Landeskog a Ryan O'Reilly.
    Tyson BARRIE - 1:2

13:14
    Kings rozehrávají zpoza vlastní branky.

13:27
    Ale rozehrávají špatně, konkrétně chybuje opět Marian Gáborík, který pokazil přihrávku ve středním pásmu, Duchene se dostal k puku, nabruslil z pravé strany před branku a orazítkoval tyč!

14:10
    Hosté v útočném pásmu.

14:15
    Toto měl Pickard mít! Střelu KYLE CLIFFORDA od modré viděl, měl dostatek času na zákrok, přesto mu puk prošel do branky. Asistence: Justin Williams a Andrej Sekera.
    Kyle CLIFFORD - 1:3

14:15
    A domácí střídají brankáře, chybujícího Pickarda nahradí Reto Berra!

15:02
    Z devíti střel na branku se "urodily" čtyři góly, mohlo by to v tomto tempu pokračovat.

15:36
    Ofsajd na útočné modré zastavuje postup Colorada.

16:02
    Duchene nedovoleně atakuje Cartera, za podražení jde na dvě minuty na trestnou lavici, přesilová hra Los Angeles.

16:20
    Kopitar nyní trochu zaváhal u vlastní branky, při rozehrávce.

17:05
    Kings v útočném pásmu.

17:25
    Williams si sjel blíž k brance Colorada, ale Berru nepřekonal.

17:42
    Až nyní McLeod osvobozuje svůj tým, v okamžiku, kdy byla bránící čtveřice Colorada pod velkým tlakem.

18:02

18:16
    Zakázané uvolnění Kings, hra se přesunuje před Quicka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:38
    Nahozený puk za branku Quicka, hosté rozehrávají.

19:50
    Po střele Cartera z levé strany ještě musí Berra zasahovat, hra přerušena.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí, sledovali jsme velmi dobrý hokej, hlavně ze strany hostů. Králové hrají velmi jednoduše, život si příliš nekomplikují, bleskový přechod do útočného pásma, přihrávka a střela na branku. S touto taktikou se jim zatím daří, po první dvacetiminutovce vedou v pohodovém tempu 3:1 a domácí, kromě změny gólmana, budou muset na své hře něco změnit.

Další třetina začne přibližně v 3:07.

20:01

21:02
    Nahozený puk za branku Colorada, nakonec Berra chytá puk a přerušuje hru.

21:59
    Sekera bojuje s Iginlou o puk ve vlastní třetině.

22:16
    Slovenskému zadákovi přišel na pomoc McNabb a puk se dostal ze třetiny Kings.

22:54
    Jarret Stoll vyloučen za podražení Marc-Andre Clicheho, přesilová hra Colorada.

23:29
    Přesilová hra Colorada končí, Dennis Everberg zbytečným faulem, za brankou soupeře, oslabuje svůj tým.

24:07
    Duchene pálí z pravé strany, Quick vyráží.

24:54
    Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich krátká přesilová hra.

25:00
    Kings rozehrávají z vlastní třetiny, Doughty zaváží do útočného pásma.

25:18
    Kopitar ale dnes není ve své kůži, zbytečná ztráta puku, nakonec ale sudí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Berry.

25:29

26:35
    Vhazování po levici Quicka, bude se opakovat.

27:32
    Hra ve druhé třetině zatím postrádá to tempo, které měla v první dvacetiminutovce.

27:55
    Reto Berra rozehrál pouze na hůl Sekery, Kings tak získávají útočné pásmo.

29:08
    Trojice útočníků nyní v podstatě v jedné lajně vjíždí do útočného pásma, ale dvojice obránců Avalanche zvládla celou akci.

30:15
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu, Colorado má puk.

31:40
    O'Reilly zaklekl na pravém křídle, zamířil, vystřelil, ale Quicka nepřekonal.

32:13
    Duchene v dobré pozici nepřekonal Quicka, ten proti němu vymrštil svou lapačku!

32:13
    Ale vylučuje se, na trestnou lavici míří Trevor Lewis za sekání Landeskoga, to znamená, že domácí si zahrají přesilovou hru.

32:45
    A znovu souboj Duchene – Quick, opět úspěšnější gólman Kings.

33:32
    Kings se osvobozují, Stoll odpálil puk ze třetiny.

33:55
    Holden zaváží puk do útočného pásma.

34:13
    Hosté v plném počtu, zároveň Landeskog nepřesně přihrává a domácí se tak sami připravují o útočné pásmo.

35:03
    Berra vyráží střelu Kopitara od modré, ovšem pouze před sebe, kde se po puku natáhl jednou rukou KYLE CLIFFORD a šikovně ho poslal do branky. Asistence: Anže Kopitar a Brayden McNabb.
    Kyle CLIFFORD - 1:4

35:43
    Těžká rána pro Colorado, které nevyužilo přesilovou hru a po jejím skončení inkasuje další gól.

36:29
    Regehr vybojoval puk v útočném pásmu, Nolan postupuje po pravé straně do třetiny Avalanche.

36:50
    A domácí pouze vyhazují puk ze třetiny, Kings patří závěr druhé třetiny.

37:55
    Kopitar drží puk v rohu třetiny Colorada, O'Reilly v podstatě jen "stínuje".

38:15
    A nakonec po střele Clifforda zazněla branková konstrukce za Berrou!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:34
    Doughty hledá na pravém křídle Toffoliho, ten se dostává do útočného pásma.

39:48
    Hra přerušena, bude se vhazovat před Berrou.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině pokračovala dominance Kings, kteří tuto část vyhráli 1:0 a zatím si tak kráčí pro vítězství. Laviny se nemohou prosadit hlavně v útočném pásmu, kde jejich útoky defenziva Kings dobře eliminuje.

Další třetina začne přibližně v 4:01.

40:01

40:35
    Colorado v úvodních vteřinách třetí třetiny zaměstnalo defenzivu Kings.

41:05
    Jarome Iginla bodoval v posledních pěti zápasech, dnes vychází zatím bodově naprázdno, ovšem ještě je před námi téměř celá jedna třetina.

41:52
    Berra zastavil nájezd Nolana, puk se dosátá do rohu.

42:45
    Zach Redmond zkouší z levé strany pozornost Quicka, ten chytá.

45:09
    Matt Duchene netrefuje z pravé strany branku Avalanche.

45:31
    Ofsajd přerušuje útočnou akci Kings, vhazování ve středním pásmu.

47:05
    Duchene opět v souboji s Quickem, i tentokrát je úspěšnější gólman Kings.

47:30
    Matt Duchene jednoznačně nejlepším hráčem Avalanche, ale i on musí nyní sledovat ze střídačky útočnou akci Kings.

48:14
    Cliche se pokouší proniknout po pravém křídle, ale vzal si ho na starost obránce Sekera.

48:27
    Andrej Sekera ale prohrál souboj s Clichem, puk se dostal k mantinelu za brankou, kde ho před branku Kings posunul Everberg, Cliche pohotovou přihrávkou našel na levé strany volného ALEXE TANGUAYE, který z bezprostřední blízkosti překonává přesouvajícího se Quicka. Asistence: Marc-Andre Cliche a Denis Everberg.
    Alex TANGUAY - 2:4

48:48
    Vhazování po pravici Quicka, úspěšnější domácí, kteří se ale dostávají ze třetiny.

49:56
    JAKE MUZZIN se prosazuje z levého kruhu pro vhazování, odkud vypálil na branku a někudy propasíroval puk za záda Reto Berry, sedmý gól obránce Kings v této sezóně. Asistence: Nick Shore a Justin Williams.
    Jake MUZZIN - 2:5

51:10
    Domácím svitla naděje po gólu Tanguaye, ale nyní je to opět o tři góly, což se bude Lavinám těžko dohánět v poslední desetiminutovce třetí třetiny.

51:45
    Nyní jsou navíc hosté v útočném pásmu, v podstatě drží soupeře jako při přesilové hře.

53:37
    Duchene tentokrát netrefuje branku Kings, Quick tak nemusel zasahovat.

54:41
    Guenin prodloužil puk do útočného pásma, Colorado ve třetině soupeře.

55:28
    Domácí to zkouší bez brankáře.

55:48
    A nakonec Hejda na brankové čáře zachytil puk po dorážce Toffoliho, český zadák nyní zabránil gólu!

56:29
    Domácí stále hrají v šesti, bez brankáře.

56:49
    Laviny se ale těžko prosazují v útočném pásmu, na hráčích Kings je vidět pohoda.

57:05
    Lewis nyní z pravé strany netrefuje odkrytou branku Colorada.

57:26
    Everberg v ofsajdu, ani z této akce Colorada nic nebude.

57:40
    Berra se vrátil do branky, mezitím jeho spoluhráči bojují v útočném pásmu o puk.

58:27
    Poslední minuty zápasu se neskutečně natahují, hra je často přerušována.

58:43
    Nehraje se ani deset sekund a znovu se píská, o výsledku je přitom již rozhodnuto.

59:00
    Poslední minuta dnešního utkání.

60:00

Za pískotu diváků se dohrál tento zápas, v němž Colorado na svého soupeře prostě nestačilo. Kings si koncentrovaným výkonem "dokráčelo" pro všechny body a zase se přiblížili k vytouženému play-off. Naopak, porážka je pro Colorado již hodně bolestná.

Dnešní utkání sledovalo 15 724 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:49:53)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 13. Barrie (Landeskog, O'Reilly), 49. Tanguay (Cliche, Everberg) – 8. Gáborík (Brown, McNabb), 12. Carter (Nolan, Lewis), 15. Clifford (Williams, Sekera), 36. Clifford (Kopitar, McNabb), 50. Muzzin (Shore, Williams)

Colorado Avalanche: Pickard (15. Berra) – Hejda, Redmond, Guenin, Barrie, Stuart, Holden – Landeskog, O'Reilly, McLeod – Caron, Duchene, Iginla – Tanguay, Mitchell, Everberg – Hamilton, Cliche, Briere

Rozhodčí: Pollock, Walsh – Gibbs, Wheler

Diváci: 15 724