Kometa Brno – Jihlava 5:1 (kon.) | Hr. Králové – Kladno 8:1 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 2:8 (kon.)
Chomutov – K. Vary 5:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 0:4 (kon.) | Třinec – Žďár n/S 7:0 (kon.)
Piráti Chomutov
5:3 (3:0, 0:2, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 11.03.2015, 15:00 • SD ARÉNA • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Piráti Chomutov: Pavlát – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seeman, Studený, D. Zeman, Jarý, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, J. Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, T. Koblížek.

HC Energie Karlovy Vary: Beran – Holub, Bernáth, Štaif, Přibyl, Klejna, Koco, Poizl, Ptáček, Kala – Nídl, Hoang, Habr, Šedivý, Slabý, Prošek, Šik, Bečka, Halberštát, Petrov.

Rozhodčí: Tichý – Kopáč.

Obě mužstva už jsou na ledě. Utkání za okamžik začne.

00:01

00:02
    Za velkého řevu z obou střídaček vyhrávají první buly Piráti.

00:39
    Od modré nahazoval Bukač, ale obrana Energie jeho pokus zblokovala mimo.

01:10
    Jako první zasahoval domácí Pavlát, ale bez problémů puk chytil. Buly po jeho pravé ruce.

01:45
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí jdou rychle do vedení. Jan Svoboda našel od zadního mantinelu před brankou svého jmenovce MATYÁŠE SVOBODU, který na brankovišti uplatnil svůj důraz a otevírá skóre prvního čtvrtfinále. Asistence: Jan Svoboda, Petr Chlán.

02:02
    Další akci Pirátů zastavil ofsajd.

02:20
    Pavlát znovu v permanenci, ale opět si v klidu poradil.

02:24
    Hned po buly musel znovu zasahovat domácí brankář.

02:52
    Zatím nejtěžší zákrok Pavláta. Energie ujela dva na jednoho, Prošek dostal přihrávku z levého kruhu do pravého, odkud z první vypálil na vzdálenější tyč, ale Pavlát vyrážečkou zasáhl.

03:29
    Zakázané uvolnění Pirátů.

04:22
    Teď se v útočném pásmu na čas usadili Piráti, ale Beran druhý puk ve vlastní síti nepřipustil.

05:04
    Piráti nahodili ze středního pásma na Berana, který raději přikryl puk lapačkou před dojíždějícími domácími hráči.

05:10
    Buly sice vyhrála Energie, ale Piráti ji nepustili z obranného pásma.

05:22
    Z pravého kruhu pálil domácí Stínil, Beran byl pozorný.

05:55
    Ptáček napřáhl na modré a puk zastavila až tyč Pavlátovy branky.

06:29
    Prvním vyloučeným je hostující Ptáček (KVA), který dostává dvě minuty za podražení.

06:54
    Karlovy Vary se zatím dobře brání. Piráti začínají akci za vlastní brankou.

07:20
    Ránu Jana Svobody od modré zblokovala hostující obrana mimo mantinely.

07:47
    Tak Piráti přece jen přesilovou hru využili. MICHAL STÍNIL dostal znovu čas v pravém kruhu a tentokrát mířil precizně pod horní tyčku karlovarské branky. Asistence: Jakub Lauko, Štěpán Jírovec.

08:31
    Bude se vylučovat, ale musíme počkat, až se domácí hráč zvedne z ledu, na který přišla i zdravotnice. Petr Chlán se zatím stále nezvedá.

8:31
    Chlán na střídačce, pro Ptáčka (KVA) zápas skončil, neboť dostal trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

09:01
    Piráti se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale Energie vyhodila.

09:22
    Piráti stále za vlastní brankou.

09:44
    Po krátkém pobytu v útočné třetině Piráti znovu přichází o pásmo. Puk je znovu až u Pavláta.

10:03
    Domácím se kombinace nedaří, hosté opět vyhazují.

11:23
    Piráti kombinují podél mantinelů, ale na Berana ještě nešel jediný střelecký pokus. Bukačovu ránu srazila obrana mimo.

11:31
    Stejně nyní dopadlo i nahození Jírovce.

12:05
    Prošek nyní dobře napadal ve vlastní třetině a dostal se s pukem před Pavláta. Bekhendem z pravé strany a v tísni těsně minul.

12:50
    Energie vyhazuje.

13:02
    A puk znovu letí přes všechny čáry až za branku Pirátů.

13:21
    Prošek (KVA) dostává dvě minuty za vysokou hůl, Energie bude 10 vteřin ve třech.

13:31
    Energie hraje ve čtyřech.

13:57
    Z vrcholu levého kruhu vypálil Bukeč, Beran si s jeho ránou poradil.

14:07
    Piráti hráli vysokou holí a přichází o pásmo.

14:14
    Ofsajd Pirátů.

14:26
    Tak přece jen přesilovkový gól domácích. Záruba vystřelil od modré, před brankou si puk našel ERIC MEŽNAR a nadvakrát překonal Berana. Asistence: Richard Záruba.

14:57
    Přesilovku si zahrají také hosté. Buchtela (CHM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

15:20
    Piráti vyhazují, aniž by Energie ohrozila jejich branku.

15:54
    Hosté se stále marně snaží usadit v útočném pásmu

16:11
    Ouk znovu za brankou Karlových Varů.

16:36
    Energii se nedaří vystřelit.¨a puk je opět mimo obranu Chomutova.

16:57
    Piráti jsou kompletní.

17:01
    V dobré pozici se objevil Slabý, ale Pavlátova vyrážečka zasáhla dobře.

17:04
    Bukač to přehnal s důrazem a odchází na dvě minuty za katr za krosček.

17:37
    Chlán to zkusil z pravé strany ve vlastním oslabení, Beran vyrazil a poté rozhodčí přerušil hru. Neviděl kotouč, který byl však stále volný.

18:02
    Energie sice drží pásmo, ale ke střele se nedostává.

18:42
    Odražený kotouč si mezi kruhy našel Klejna, ale Pavlát si proti jeho ráně povyjel a zasáhl betony.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:04
    Piráti jsou v plném počtu.

19:32
    Vypadá to, že v první třetině už se vážnější šance nedočkáme. Puk se pohybuje především ve středním pásmu anebo mimo reálné ohrožení jedné z branek.

20:00

Piráti v první třetině dominovali, přestože i Energie si vytvořila pár zajímavých příležitostí. Ráz třetiny určil gól Chomutova už ve druhé minutě. Ve zbytku dějství přidali domácí dvě přesilovkové trefy a zaslouženě vedou. Druhá část začne přibližně v 15:46.

20:01

20:05
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se dostali do útočné třetiny, ale zakončit nedokázali.

20:34
    Energie se dostala do ofsajdového postavení, hra se vrací do středního pásma.

20:45
    Hostující tým se dopustil zakázaného uvolnění, hra se dostane před Fuksu.

21:25
    Od modré čáry nahodil kotouč Matyáš Svoboda, ale jeho pokus postrádal přesnost.

22:16
    Z mezikruží přestřelil branku jeden z hostujících hráčů.

22:39
    Budeme sledovat početní výhodu domácího týmu. Na trestnou lavici pují Klejna, který se dopustil podražení.

23:31
    Energie zachytila kotouč za vlastní brankou a vyhazuje.

24:00
    Piráti se sice usadili v útočné třetině, ale kotouč jezdil podél mantinelu.

24:32
    Od modré čáry vystřelil Buchtela, jehož pokus končí na zadním mantinelu.

24:44
    Beran předvedl výborný zákrok, když zastavil střelu z dobré pozice.

24:54
    Je nařízeno trestné střílení pro Energii!

24:54
    K tomu se postavil Jiří Nídl, který hledal mezeru mezi betony, ale puk přes brankáře do sítě nedostal.

25:16
    Hostující hráči jeli dva na jedno, ale celou situaci vyřešili špatně.

25:46
    Domácí hráči trefují tyč! Beran měl nyní hodně velké štěstí.

26:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie se dočkala snížení! Slabý našel mezi kruhy RADKA PROŠKA, který střelou z první překonává brankáře. Asistence: Martin Slabý.

27:38
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu a hra se hodně přiostřila.

28:12
    Hra se nám hodně kouskuje a v tomto momentu sledujeme ofsajd hostů.

28:56
    Pěknou individuální akcí se prezentoval Bukač, jenž přejel celé kluziště, ale následnou střelou trefil rameno Berana.

29:44
    Po nepřesné přihrávce musejí domácí opustit útočnou třetinu.

30:07
    Po tvrdém zákroku zůstal na hrací ploše ležet domácí hráč, který už se zvedl a odjíždí na střídačku.

30:18
    Halberštát jel se spoluhráčem na jediného obránce, ale jeho přihrávka končí pod lapačkou gólmana.

31:01
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Petrov, který vyprášil chomutovskému brankáři betony.

31:32
    Domácí se ocitli pod tlakem a vysokým oblouček posouvají puk do středního pásma.

32:19
    Nyní se nám na ledové ploše strhla mela několika hráčů, ale rozhodčí celou situaci zvládli.

32:45
    Nahození od modré čáry končí v lapačce Pavláta, jenž chtěl rozehrát, ale celou situaci přehodnotil a přerušuje hru.

33:00
    Čárový sudí viděl přihrávku rukou hostujícího hráče, a tak znovu přerušuje hru.

33:45
    Ke střele z mezikruží se dostal Šedivý, jehož pokus končí v lapačce Pavláta.

34:08
    Od mantinelu se dostala černá guma mezi kruhy, kde byl připravený Jan Svoboda, jehož slabý kotouč zastavuje Beran.

34:37
    Na trestnou lavici usedá Prošek, jenž si pomohl sekáním.

35:01
    Energie zachytila přihrávku u mantinelu a vyhazuje přeš všechny čáry.

35:35
    Nene, domácím hráčům se hra v početní výhodě nedaří.

35:54
    Jaroš se dostal do dobré pozice, ale kotouč mu utekl k brankáři.

36:26
    Jan Svoboda našel Buchtelu, jehož střela z první skončila ve výstroji Berana.

36:37

36:49
    Tečovanou střelu od modré čáry vyrazil Pavlát před sebe, kde byl osamocený MARTIN SLABÝ, pro něhož nebyl problém dostat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Bečka, Tomáš Přibyl.

37:22
    Za držení protihráče jde na trestnou lavici Bukač.

37:53
    Bude se hrát ve čtyřech, jelikož Slabý si pomohl nedovoleným bráněním.

38:41
    Z levé strany vystřelil přes obránce Prošek, jehož pokus vyrazil do bezpečí.

39:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

39:34
    Buchtela našel na modré čáře Jana Svobodu, jehož střelu srazil do rohu kluziště obránce.

39:55
    Domácí Stínil se dostal do samostatného úniku, který skvěle vyřešil Beran!

40:00

Jestliže první dvacetiminutovka patřila Pirátům, tak druhé patřila Energii, která se dvakrát prosadila a dokázala se k domácím dostat na rozdíl jediné branky. Uvidím, co nám přinese další třetina, která začne v 16:39.

40:01

40:33
    Ofsajd Energie je posouzený jako úmyslný.

41:14
    Jan Svoboda byl v úniku faulován a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

41:15
    JAN SVOBODA se rozvážně rozjel, ale následný bekhendový blafák zakončil pod břevno.

41:39
    Energie se snažila o protiútok, který je zastaven rozhodčím, jenž si všiml ofsajdu.

41:52
    Hostující hráči budou mít šanci na snížení, jelikož na trestnou lavici odchází Lauko.

42:17
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Klejna a následný závar před brankou vyřešil Pavlát.

42:55
    Energie využívá početní výhodu. Od modré čáry se napřáhl MARTIN SLABÝ, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Bernáth, Radek Prošek.

43:33
    střela od modré čáry končí v lapačce domácího gólmana, jenž se musel hodně snažit, aby mu puk nevypadl.

44:27
    Do útočné třetiny zavezl puk Štaif, který se dostal ke střele, ta mířila do středu branky, kde je Pavlát.

44:55
    Energie je hodně aktivní a snaží se o vyrovnání.

46:40
    Ke střele z mezikruží se dostal Lauko, jehož pokus vyrazil hostující brankář nad branku.

47:29
    Pěkná kombinace domácího týmu. Puk mířil od zadního mantinelu mezi kruhy, kde byl Stínil, jehož pokus končí v lapačce Berana.

48:12
    Energie vyprodukovala střelu od modré čáry, ale kotouč chytá Pavlát do lapačky.

48:59
    Jeden z hostujících hráčů se hnal do samostatného úniku, ale ve střední třetině ztratil rovnováhu.

49:36
    Dvě minuty dostává Beran, který vyhodil puk mimo hrací plochu.

50:05
    Hostující tým se zmocnil puku a posílá ho do středního pásma.

50:26
    Kotouč se opět nachází za domácí brankou.

51:06
    Před brankou se ocitl osamocený Jírovec, jehož pokus minul odkrytou branku!

51:35

51:51
    Do dobrého pozice se dostal Šik, kterého zastavil poslední bránící hráč.

52:35
    Maritn Slabý neudržel nervy na uzdě a dostává 10 + 10 minut za nesportovní chování.

53:37
    Z ostrého úhlu vystřelil Matyáš Svoboda, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

53:53
    Za vražení na hrazení dostává dvě minuty Matyáš Svoboda.

54:05
    Jakub Lauko si v souboji jeden na jednoho počínal drze, ale puk mu následně utekl až k brankáři.

54:35
    Opět budeme sledovat hru 4 na 4. Na trestnou lavici usedá Klejna, jenž se dopustil vražení na hrazení.

55:22
    Jan Svoboda našel Koblížka před brankou, jemuž kotouč sjel z hole a skončil na betonu brankáře.

55:37
    Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Prošek, jehož pokus zastavil za pomoci spoluhráče Pavlát.

56:30
    Od modré čáry vystřelil Buchtela, jehož tečovaný pokus končí ve výstroji Berana.

56:49
    Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Buchtela, jehož pokus vyrazil brankář nad sebe.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:08
    Z pravé strany vystřelil Prošek, ale jeho pokus se odráží do ochranné sítě.

58:08
    Oddechový čas pro hosty.

58:08
    Hostující trenér poslal Berana ještě do branky.

58:18
    Nyní už hostující brankář odjel na střídačku.

58:52
    V obranné třetině vybojoval puk Tomáš Koblížek, který našel MICHALA STÍNILA, jenž zajišťuje výhru Chomutova. Asistence: Tomáš Koblížek.

59:26
    Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.

60:00

Chomutov se v napínavém utkání ujímá vedení v sérii. Dnešní utkání bylo velice rychlé a oba celky hrály tvrdý, ale pohledný hokej. (17:16:58)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 2. M. Svoboda (J. Svoboda, Chlán), 8. Stínil (Lauko, Jírovec), 15. Mežnar (Záruba), 42. J Svoboda (TS), 59. Stínil (Koblížek) – 27. Prošek (Slabý), 37. Slabý (Bečka, Přibyl), 43. Slabý (Bernáth, Prošek)

Rozhodčí: Tichý – Kopáč, Tichý