NY Islanders – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Los Angeles 2:4 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 2:3 (po pr.)
Columbus – Anaheim 5:3 (kon.) | Detroit – Arizona 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Montreal 3:2 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 5:2 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Středa 25.03.2015, 01:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:10.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Nasvhille Predators přivítá na svém ledě Montreal Canadiens.

Dnes je na programu atraktivní souboj třetího nejlepšího týmu Západní konference s druhým nejlepším týmem z "Východu"! V celkovém pořadí ligy je Nashville na místě šestém, Montreal, který má o tři body více, je druhý, se stejným počtem bodů, jako má vedoucí NY Rangers.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Franson, Ekholm, Ellis – Wilson, Ribeiro, Bourque – Arvidsson, Fisher, C. Smith – F. Forsberg, Jarnkrok, Stalberg – Beck, Gaustad, Santorelli

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Petry, Jemelin, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Parentaeau – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – De La Rose, Eller, Smith-Pelly – Prust, Mitchell, Weise

Rozhodčí: Watson, Kowal – Murphy, McElman.

00:01

01:08
    Galchenyuk prodloužil do útočného pásma, kde ale Gallagher nedosáhl na puk.

01:47
    Forsberg vykličkoval do středního pásma, poté se k němu puk dostal v útočném pásmu, na pravé straně, odkud si sjíždí před Priceho, jenž ujíždějící puk chytá.

02:01
    Viktor Arvidsson nyní po vítězném vhazování Jarnkroka pálí z levé strany, Price pozorný.

02:45
    Prvním vyloučeným hráčem v utkání je hostující Subban za držení.

03:10
    Petry nastřeluje puk do útočného pásma, kde ale zachytili puk hokejisté Nashvillu.

03:40
    Prust rozehrává zpoza vlastní branky, domácím se zatím nedaří získat útočné pásmo.

04:00
    Další puk míří ze třetiny Canadiens.

04:08
    Ofsajd domácích na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

04:34
    Jedenáct vteřin před koncem přesilové hry "pleskl" Shea Weber do puku na pravé straně, trefil pouze Carey Priceho.

04:45

04:55
    Teprve v posledních vteřinách se domácí dostali do šance, obě střely z levé strany však dokázal Price vyrazit.

05:19
    Na druhé straně musí zasahovat Rinne po střele Andreje Markova.

06:30
    Série nepřesností ve středním pásmu na obou stranách.

07:20
    Útočné akce obou týmů končí zpravidla po přejetí útočné modré.

07:35
    Až nyní se hosté dostali do šance, po nahození puku Gallagherem se před Rinnem snaží tečovat Tomáš Plekanec, domácí gólman však chytá.

08:10
    Hraje se dlouho bez přerušení, Wilson ztrácí puk ve středním pásmu, hosté mohou zaútočit.

08:35
    Akce na obou stranách, Rinne i Price museli zasahovat.

08:47
    Subban pálí od modré, Rinne mrskl lapačkou do prostoru a lapil puk, hra přerušena, následuje první komerční přestávka v zápase.

09:10
    Nashville právě vstřelil branku!
    MATTIAS EKHOLM předvedl svou dravost, pronikl mezi dvojicí obránců Canadiens, přičemž upadl na led, v kleče pak ale dokončil akci tak, že namířil puk do levého horního rohu a překonal tak z bezprostřední blízkosti Priceho. Bez asistence.
    Mattias EKHOLM - 1:0

09:42
    Puk na střídačce Canadiens, hra přerušena.

09:42
    Ale pozor, Montreal špatně střídal, na ledě bylo šest hráčů v bílém, David Desharnais si jde odpykat trest za svůj tým.

10:10
    Až zpoza vlastní branky musí rozehrát domácí.

10:30
    Jemelin nabral kotouč na hůl a vyhodil ho přes všechny čáry.

11:10
    Ofsajd Nashvillu na útočné modré.

11:27
    Dělovka Ribeira z levé strany míří pouze mimo branku Montrealu.

11:42

12:15
    Plekanec bojuje v útočném pásmu, udržel puk v rohu.

12:27
    To se ale nedá říci o Paciorettym, Montreal musí ven z pásma.

13:03
    P.A. Parenteau najíždí z levé strany do zakončení, Rinne jeho střelu vytěsnil nad branku, hra přerušena, následuje další komerční přestávka.

13:58
    Montreal v útočném pásmu, ale domácím se daří obsazovat protihráče.

15:20
    Probíhá již poslední pětiminutovka, nyní je to pouze o bruslení, bez šancí.

15:42
    Icing Nashvillu, hra se tak vrací před Rinneho.

16:22
    Montreal v útočném pásmu, ale hosté se "neodlepili" od moantinelu.

16:35
    Což se na druhé straně povedlo domácím a je z toho výtečná střela Shea Webera, kterou Price chytá.

18:05
    Pateryn vyhazuje puk ze třetiny Canadiens.

18:34
    Vhazování po pravici Priceho po předchozím icingu Montrealu.

18:56
    Rinne lapil střelu Parenteaua a přerušil raději hru, vhazuje se po jeho levici.

19:29
    Domácí vyhazují puk ze třetiny, nebude to zakázané uvolnění, Montreal musí hrát.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme sledovali zajímavé utkání, které ovšem nabídlo pouze jednu gólovou akci. V 10. minutě se důrazem před brankou prosadil klečící Ekholm. Jinak se diváci dočkali asi očekávané hry v podání dvou špičkových mužstev, která nabídla zajímavé šance, ovšem bez gólového vyústění.

Další třetina začne přibližně v 2:03.

20:01

20:43
    Hned v úvodu šance Nashvillu, přečíslení dva na jednoho, Paul Gaustad volí místo přihrávky na levou stranu střelu, kterou však Price v pohodě vyráží.

22:28
    Montreal právě vstřelil branku!
    Josi nedokázal odehrát vyražený puk před vlastní brankou, z levé strany se ke střel dostal BRENDAN GALLAGHER, který si na ní dal záležet a v pokleku dokázal přízemní střelou překonat Rinneho. Bez asistence.
    Brendan GALLAGHER - 1:1

23:03
    Montreal v útočném pásmu, o puk se bojuje za brankou Rinneho.

23:25
    Hra se přesunula do třetiny Montrealu, Fiala si hledal pozici ke střele, ale nakonec ztratil puk.

24:38
    Hosté rozehrávají z vlastní třetiny.

25:00
    Carey Price chytá střelu Viktora Arvidssona.

26:01
    Gallagher v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

27:07
    Střelu Ellise zblokovat bránící Mitchell mimo.

27:36
    Další přečíslení Nashvillu, domácí šli ve třech proti jedinému obránci Canadiens, velká šanci, nikoliv špatně sehraná, ale Fisher na levé straně netrefil odkrytou branku!

28:19
    Na opačné straně Pacioretty pálí z voleje, ale puk končí pouze mimo branku.

28:52
    Price raději přerušuje hru, bude se tak vhazovat ve třetině Canadiens.

29:19
    Vylučuje se, poprvé v zápase to bude někdo z Nashvillu. Je to Shea Weber, který dostává dvě minuty za sekání.

29:50
    Montreal v útočném pásmu.

30:02
    Markov pálí od modré pouze mimo branku.

30:15
    Přesto Canadiens zůstávají v útočném pásmu.

30:27
    Až nyní se domácí osvobozují, ale ze strany Montrealu to byla velmi dobrá minuta přesilové hry.

30:56
    Galchenyuk nahazuje z pravé strany před branku, Rinne holí puk vyráží.

31:19

32:11
    Puk za brankou Nashvillu, Smith-Pelly se poroučel po zákroku Josiho k ledu.

32:42
    Základem celé akce byla bojovnost Paciorettyho a Parenteaua v levém rohu útočného pásma, odkud druhý jmenovaný nakonec přihrál před branku zcela volnému DAVIDU DESHARNAISOVI, jenž střelou z voleje překonává přesouvajícího se Rinneho a hosté jdou poprvé v zápase do vedení. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau a Max Pacioretty.
    David DESHARNAIS - 1:2

33:34
    Gallagher nezachytil na pravé straně přihrávku, ale Montreal zůstává v útočném pásmu.

34:06
    Bourque se ve velké rychlosti dostává do zakončení z pravé strany, ale jeho dělovku dokázal Price vyrazit.

34:38
    Petry rozehrává o mantinel z vlastní třetiny, účel splněn, puk se dostal až do útočného pásma Montrealu.

34:57
    Desharnais a Pacioretty v úniku, ale druhý jmenovaný nezachytil přihrávku.

35:20
    Poslední pětiminutovka druhé třetiny, v níž domácí ztratili vedení ze třetiny první.

36:11
    Price chytá bekhendový pokus z levé strany a přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici, ovšem až po komerční přestávce.

36:38
    Subban vrací na modré puk do třetiny Nashvillu.

36:50
    Galchenyuk ztroskotal na bránícím Jonesovi, výborný obranný zákrok zadáka Predators.

37:18
    Hra přerušena, poté se bude vhazovat ve třetině Montrealu.

37:56
    Plekanec zaváží puk do útočného pásma.

38:12
    Střela Markova od modré zablokována.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí postupují do útočného pásma.

39:20
    Nasville v útočném pásmu, střela Wilsona míří pouze za branku.

39:40
    Také Filip Forsberg netrefuje branku Montrealu, domácí však zůstávají ve třetině soupeře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Na závěr druhé třetiny ještě střela Setha Jonese od modré, kterou však Carey Price v pohodě "vykopl" mimo. Druhou třetinu ovládli hosté, kteří díky dvěma brankám otáčí skóre a do třetí třetiny půjdou s jednogólovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 3:01.

40:01

40:55
    Tomáš Plekanec uspěl na vhazování po levici Rinneho, proti domácímu Mike Fisherovi.

41:40
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, není to icing.

43:07
    Další vhazování po pravici Rinneho, tentokrát úspěšnější Mike Fisher v duelu s Plekancem.

43:38
    Puk na hokejkách hráčů Canadiens, Plekanec prodlužuje do útočného pásma a odchází střídat.

44:28
    Subban drží puk a čeká na dostřídání svého týmu, následuje nepřesná rozehrávka, hrát mohou domácí.

44:55
    Forsberg dobruslil nahozený puk, ale poté byl odstaven Jemelinem.

46:04
    Pokus Guastada zablokován, Price nemusel zasahovat.

46:29
    Plekanec hledá v útočném pásmu Gallaghera, ale ten dostal přihrávku "na paty".

47:05
    Rinne nyní vychytal Tomáše Plekance, který v posledních minutách hodně vidět.

47:56
    Akce Nashvillu vůbec nevypadala nijak dramaticky, každopádně končí gólem, střelu Ribeira od modré dokázal zády stojící RYAN ELLIS tak dobře tečovat, že puk "zaplul" do pravého růžku Priceho branky. Asistence: Mike Ribeiro a Colin Wilson.
    Ryan ELLIS - 2:2

48:38
    Rinne má puk ve své lapačce, po střele od modré z pravé strany.

50:10
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Montreal nyní útočí.

50:38
    Greg Pateryn dostává dvouminutový trest za hákování, domácí si zahrají přesilovou hru.

51:04
    Nashville od úvodních vteřin v útočném pásmu, Ribeiro plácl do puku před branou Canadiens, Price vyráží.

51:33
    Wilson netrefuje branku Montrealu, hra přerušena.

51:52
    Puk ve středním pásmu, hosté bleskově střídají.

52:38

53:59
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Priceho.

55:08
    Rozběhla se již poslední pětiminutovka a utkání tak, pokud nepadne gól, spěje do prodloužení!

55:38
    Desharnais se nedostal ke střele z pravé strany, ale poté domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

56:19
    Carey Price nyní trochu se štěstím vytěsnil střelu Santorelliho.

57:14
    Puk ve třetině Canadiens, ale hostům se podařilo dostat ho ze třetiny.

57:35
    A nakonec z toho byla šance, Alex Galchenyuk se snažil zasunout puk do branky, ale měl to na dlouhou hůl.

58:21
    Pacioretty bojuje v útočném pásmu, Smith-Pelly padá, ale není to faul, Montrealu patří poslední vteřiny.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:35
    Price zastavil nahozený puk a hosté rozehrávají.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách je stav nerozhodný, to znamená, že nás čeká pětiminutové prodloužení!

60:01

60:56
    Montreal začal prodloužení tak, jak zakončil třetí třetinu, to znamená náporem.

61:09
    Ale pozor, Subban fauluje Forsberga a za podražení jde na dvě minuty na trestnou lavici!

61:09
    Nashvillu se tak nabízí výhodná přesilová hra čtyři na tři, že by rozhodující okamžik dnešního zápasu?

61:15
    Hosté se brání s trojicí Plekanec, Jemelin a Eller, domácí útočí se čtveřicí Weber, Forsberg, Josi a Ribeiro.

61:35
    Nasvhille v útočném pásmu.

61:54
    Ano, faul Subbana byl zlomový, protože právě faulovaný FILIP FORSBERG nyní symbolicky ztrestal soupeře rozhodujícím gólem v přesilové hře, kdy po přesně načasované přihrávce Ribeira zakončuje z levé strany do odkryté brány, Price se nemohl tak bleskově přemístit a zabránit střele. Asistence: Mike Ribeiro a Roman Josi.
    Filip FORSBERG - 3:2p

Je za námi parádní zápas, skutečně kvalitní zápas dvou špičkových týmů letošní sezóny, který nakonec skončil bodovým ziskem pro oba. Montreal se po slabší první třetině zvedl v té druhé, kde dvěma góly otočil skóre, ale třetí třetina zase patřila domácím. Ti se dokázali gólově prosadit jen jednou, ale i to stačilo na vyrovnání a alespoň na vynucení si prodloužení. V tom rozhodlo vyloučení hostujícího Subbana, který fauloval Forsberga, jenž poté tento faul potrestal i rozhodujícím gólem.

Dnešní utkání sledovalo 17 113 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:50:17)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 10. Ekholm, 48. Ellis (Ribeiro, Wilson), 62. Forsberg (Ribeiro, Josi) – 23. Gallagher, 33. Desharnais (Parenteau, Pacioretty)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Franson, Ekholm, Ellis – Wilson, Ribeiro, Bourque – Arvidsson, Fisher, C. Smith – F. Forsberg, Jarnkrok, Fiala – Beck, Gaustad, Santorelli

Rozhodčí: Watson, Kowal – Murphy, McElman

Diváci: 17 113