Banská Bystrica – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Martin – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HK VITAR Martin
3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
BK Mladá Boleslav
sk Pátek 21.08.2015, 19:30 • Martinské hokejové centrum • Mountfield Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

V druhom stretnutí dnešného dňa narazí tím, ktorý sa v uplynulom ročníku slovenskej najvyššej súťaže umiestnil na 7. mieste na štvrťfinalistu play-off najvyššej súťaže v Českej republike. Je to zároveň prvý súboj obhajcu turnajového titulu z uplynulého roku, keďže Mladá Boleslav si počas 1. ročníka Mountfield Cupu poradila so všetkými súpermi. Martin sa minulý rok umiestnil na treťom mieste.

Pred rokom zvíťazila vo vzájomnom súboji na turnaji BK Mladá Boleslav nad MHC Mountfield Martin 4:5 (2:1, 0:2, 2:2). V zaujímavom súboji sa do štatistík zapísali títo hráči: 6. Klíma (Suja), 7. Matejka, (Galamboš, Markovič), 46. Galamboš (Varga, Markovič), 58. Klíma L. (Fujerík, Brcko) – 1. Pacovský (Květoň), 26. Klimenta (Látal), 34. Ovčačík (Broš, Lenc), 44. Květoň (Pacovský, Hruška), 46. Žabka (Hyka).

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Orčík) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Trávniček – Varga To., Jáchym – Pacalaj, Fabián – Varga Ti., Pokrivčák, Rzavský – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Themár – Kabáč, Dírer, Jokeľ

BK Mladá Boleslav: Groh (Rittich) – Stříteský, Holub – Kočí, Kučný – Ovčačík, Robar – Trončinský, Trška – Voráček – Bárta, Urban, Hruška – Hyka, Jarůšek, Klimenta – Kotala, Kubica, Látal – Lenc, Pabiška, Pacovský – Ďurač

Rozhodca: Novák – Holienka, Jakubec A..

Mladá Boleslav naposledy v príprave podľahla Libercu 3:5. Z doterajších prípravných stretnutí si priniesla jedno víťazstvo, jednu prehru a dve prehry po samostatných nájazdoch.

Martin naposledy podľahol kazašskému tímu Beibarys Atyrau 2:3. V príprave si zatiaľ pripísal na svoje konto okrem tejto prehry aj tri víťazstvá v riadnom hradom čase, jedno po samostatných nájazdoch.

Z Mladej Boleslavi do Martina zavítala aj skupinka priaznivcov. Momentálne je ich miesto na severnej tribúne.

Pred stretnutím ešte minúta ticha za tragicky zosnulého Michala Česneka, ktorý zahynul pri leteckom nešťastí pri Červenom Kameni. Michal bol i hráčom Martina, pričom si ho pamätá viacero fanúšikov i spoluhráčov.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:43
    Pokrivčák nahadzuje puk na zadný mantinel. Bol tam ešte teč hosťujúceho hráča a vhadzovať sa bude pred Rittichom.

01:12
    Hosťujúci Hruška pred domácim Dzubinom. Aj ten sa už v tomto zápase zoznámil s pukom.

01:43
    Tomáš Varga sa musí vrátiť po puk. Našťastie pre domácich to bolo zároveň aj zakázané uvoľnenie.

01:55
    Pacalaj vypálil od modrej. Puk bol ešte tečovaný súperom.

02:34
    Odrazený puk sa dostal na hokejku Kubicu. Domáci ho teraz museli vytláčať do rohu klziska.

03:01
    Kotala čakal na útočnej modrej. Opäť domáci hráči museli zabrať v obrane.

03:14
    Lencova strela. Dzubina si dával pozor. Zatiaľ najpresnejšia strela v stretnutí.

03:30
    Jurášek si trúfol na dvoch protihráčov. Teraz však chýba vzadu pri úniku Robara.

03:43
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Prečíslenie hostí sa končí úvodným gólom. Domáca obrana pozabudla na Robara, ktorý našiel TOMÁŠA HYKU. Proti jeho usmernenej strele už bol Dzubina bezmocný. Asistencie: Robar a Pabiška.

04:46
    Najskôr Rzavského pokus z pravej strany. Následne ešte dorážal odrazený puk Tibor Varga.

05:14
    Lenc pri plnení si obranných povinností. Zvládol situáciu pred Bačikom.

05:41
    Postavenie mimo hry v ktorom sa ocitol hosťujúci Lenc. Dzubina si tak môže vydýchnuť, na opačnej strane musí byť v strehu Rittich.

06:17
    Kokavec spoza bránky hľadal Jurášeka. Nebezpečenstvo pre Mladú Boleslav ešte neskončilo.

06:32
    Uhríkov strelecký pokus z pravej strany. Ani ten sa neujal.

06:57
    Vylúčenie na strane BK Mladá Boleslav. Pabiška dostáva dve minúty za podrazenie.

07:34
    Rzavský sa vrátil dozadu po odrazený puk. Zatiaľ bez strely na bránku počas presilovej hry.

08:11
    Dlouhý na modrej vrátil puk Trávničkovi. Pred bránkou číha z domácich Kokavec.

09:33
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Ďalšia diera v domácej obrane. TOMÁŠ HYKA sa vrútil do zakončenia, pohybom hokejky pomýlil brankára a zakončil k ľavej žŕdke Dzubinovej bránky.

10:22
    Rzavského pokus do konštrukcie bránky. Domáci sa potrebujú vrátiť do stretnutia.

11:06
    Dlouhý už nestihne odrazený puk. Ten smeroval z hokejky Themára, takže sa teraz hra presunie na opačnú stranu.

11:32
    Tibor Varga len nahodil puk do rohu klziska. Voráček bude pri ňom skôr.

12:29
    Urban vydoloval puk v útočnom pásme. Hostia ho vracajú naspäť na polovicu Martina.

13:34
    Pokrivčák z pravej strany. Opäť len do protihráča.

14:07
    Vylúčenie na strane Martina. Jáchym dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

14:54
    Stříteský pálil od modrej. Puk preletel vedľa bránky.

15:36
    Mladá Boleslav to s útočnou aktivitou nepreháňa. Domácim sa naopak darí vyhadzovať puky.

16:28
    Tomáš Varga vyráža s pukom do útočného pásma. Musí si však počkať na spoluhráčov.

16:55
    Themár po pravej strane. Bol však vytlačený za bránku.

17:23
    Kotala pred domácou bránkou. Vrátil sa k nemu odrazený puk.

17:49
    Hruška sa natlačil až do bránkoviska. Hra je prerušená.

18:44
    Tibor Varga a po ňom ešte Rzavský triafali puk, ktorý nemal Rittich vo svojej moci. Tak toto bola smola na domácich hokejkách.

19:10
    Murček sa nemusí ponáhľať za pukom. Hostia sa ocitli v postavení mimo hry.

19:45
    Kokavec v úlohe obrancu. Záverečné sekundy budú v strednom pásme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po úvodnej tretine zatiaľ pohodlný náskok Mladej Boleslavi. Martin zatiaľ márne čaká na prvý presný zásah, resp. dorážku, ktorých mal v prvej tretine hneď niekoľko.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43
    Látal ako prvý vystrelil na bránku v druhom dejstve. Dzubina pozorný.

21:25
    Kokavec sa aj napriek tesnému pokrytiu hosťujúceho obrancu dokázal presadiť. Tentoraz z ľavej strany zakončoval tesne vedľa.

22:04
    Jokeľ to skúšal takisto z ľavej strany. Triafa iba bočnú sieť.

22:46
    Pokrivčák vyslal slabšiu strelu na Rittichovu bránku. Ten si s ňou pohľahky poradil.

23:21
    Prihrávka na Klimentu. Ten ešte obkrúžil okolo bránky Dzubinu.

23:54
    Vzápätí pokus Kučného. Ten vyskúšal pozornosť brankára z diaľky.

24:35
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú. Brankári však nemuseli zatiaľ čeliť vyloženej príležitosti.

25:20
    Jokeľ to skúsil individuálne. Ďalší pokus domácich zostal nevyužitý.

25:47
    Voráček si počkal čo urobí Trávniček. V súboji obrancov sa mu podarilo vyhodiť puk do stredného pásma.

26:43
    Pokrivčák s Tiborom Vargom až pred bránkoviskom. Zatiaľ si len vymieňajú puk.

27:12
    Pokrivčák dobiedzal do brankára kým mu ten nezaľahol puk. Hra je prerušená.

27:48
    Rzavský pretláčal puk pred bránku. Ešte Tabaček sa z pozície obrancu prekorčuľoval do zakončenia.

28:45
    Kočí osamotený v strednom pásme. Z pozície kapitána diriguje svoj tím prechádzajúci útočným pásmom.

29:29
    Dlhá prihrávka na Kokavca. Nechýbalo veľa a domáci útočník mohol ísť sám na brankára.

30:14
    Kubica doloval puk medzi kruhmi. Domáci aj za cenu zakázaného uvoľnenia vyhadzujú puk.

30:31
    Bárta si poradil s obrancom. Už ale nemohol zakončovať spoza bránkovej čiary.

30:38
    Vylúčenie na strane BK Mladá Boleslav. Lenc dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

31:21
    Domáci fanklub si pýta gól. Nasmerovať domácich za ním teraz môže Rzavský.

32:02
    Dlouhý čaká na prihrávku na modrej. Domácim sa nedarí usadiť sa v pásme.

32:29
    Martin dal gól!
    Jáchym v spolupráci s obrannou dvojičkou JÁNOM DLOUHÝM podnikol výpad na bránku súpera. DLOUHÉHO zakončenie do ľavého rohu zdvihlo domácich priaznivcov zo sedadiel.

33:04
    Rzavský rozbieha novú akciu domáceho tímu. Ten je teraz v zápase vďaka kontaktnému gólu.

33:51
    Murček zostal vpredu osamotený. Navyše dostal aj pridlhú prihrávku.

34:56
    Kokavec mal vyrovnanie na hokejke. Rittich a jeho famózna lapačka.

35:11
    Pacovský v dobrom úniku. Hostia teraz zatlačili domácich v ich tretine.

35:20
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Mladá Boleslav dokázala využiť svoju príležitosť. Kliment vrátil puk na MAREKA TRONČINSKÉHO, ktorý prudkou strelou od žŕdky pridáva tretí gól. Asistencie: Klimenta a Pacovský.

35:47
    Themár na Jurášeka, ktorý si ešte stihol položiť brankára. Do odkrytej bránky následne dopravil puk MICHAL KOKAVEC. Asistencie: Jurášek a Themár.

36:20
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Dzubina nachytaný na hruškách. MICHAL BÁRTA a jeho nahodený puk teraz utíšili domácu halu. Škoda zrazeného puku do vlastnej bránky, asistencie si pripisujú: Stříteský a Lenc. Po inkasovanom góle prichádza k striedaniu brankárov na domácej strane.

37:12
    Uhrík vyčkáva na chybu súpera. Domáci sa snažia znervózniť hosťujúcu obranu.

37:46
    Pokus Jurášeka. Ani ten sa nedostal k bránke.

38:14
    Vhadzovanie v strednom pásme po prišliapnutom puku. Uvidíme, či záverečné sekundy druhej tretiny prinesú nejaké vzrušenie.

38:54
    Kokavec spoza bránky prihral Themárovi, ten mu ešte puk vrátil a tak mohol Kokavec uzavrieť svoju akciu. Rittich bol na svojom mieste.

39:08
    Domáci brankár puk podržal. Vhadzovať sa teraz bude pred jeho bránkou po jemnom teči z hokejky Lenca.

39:30
    Rzavský sa odhodlal k zakončeniu. Mal totiž sťaženú možnosť prihrávať pre hokejku v dráhe asistencie.

39:48
    Ešte Tibor Varga to skúsil z pravej strany. Len vymietol brankárove betóny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Na góly bohatá druhá tretina priniesla najskôr návrat domácich do stretnutia, v rozpätí 36.-37. minúty však diváci v Martine videli až tri góly, z toho dva do bránky Dzubinu. Mladá Boleslav tak stále vedie o dva góly.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:16
    Hneď v úvode vyhodený puk až do obranného pásma domáceho tímu. Hra sa tak presťahuje pred Ritticha.

40:52
    Nahodený puk z hokejky Jarůšeka. Končí v rohu klziska.

41:41
    Hruška si pýta puk pred bránkou. Pred ním sa ešte o zakončenie pokúšal Holub.

42:31
    Pacovský zastavený na útočnej modrej. Kokavec rozbieha následne nový protiútok.

42:50
    Kokavec pred bránku na Jurášeka. Ten vsunul hokejku do strely, pričom nechýbalo veľa aby puk usmernil do bránky.

43:28
    Kotala si obhodil súpera. Puk mu ale v poslednej chvíli ušiel.

44:25
    Pabiška si počkal na pravej strane na odrazený puk. Zamieril ho ale po spracovaní iba do bránkoviska, kde boli domáci hráči.

45:10
    Hyka v ťažkej pozícii dokázal spracovať puk jednou rukou. Na zakončenie už ale nemal dostatok času.

45:56
    Pacovský po buly skúša nájsť Urbana. Ten si je ale vedomý toho, že ak by prihrávku obdržal, bude to postavenie mimo hry.

46:26
    Kotala pred Trávničkom. Domáci obranca si ešte z opakovanej šance dovolil priamo vystreliť.

47:26
    Tibor Varga zostáva ležať na ľadovej ploche. Bude sa vylučovať.

47:27
    Vylúčenie na strane BK Mladá Boleslav. Ďurač dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

48:02
    Jurášek len nahodil puk na zadný mantinel. Ten sa mu okamžite vracia späť.

48:58
    Bačik nahodil puk pred bránku. Tam sa ho snažil tečovať Pokrivčák a už tu máme drobnú šarvátku.

49:21
    Puk teraz letí z útočného pásma. Mladá Boleslav sa dokázala oslobodiť.

49:53
    Ešte strela Bačika. Ten to urobil veľmi dobre, hľadal voľného spoluhráča.

50:39
    Kubica stratil pri prechode do útočného pásma puk. Pomohli mu v tom ale dvaja domáci obrancovia.

51:24
    Murček osamotený vpredu. Teraz sa ale domáci musia vrátiť naspäť do obrany.

51:55
    Jarůšek pripravený páliť z ľavej strany. Je tam však pokus Lenca, ktorý si spoluhráča nevšimol.

52:32
    Hyka na modrej. Prichádza o puk, ktorý bol príliš rýchly.

53:42
    Uhrík doluje puk za hosťujúcou bránkou. Robar ho však získal a okamžite vyhadzuje.

54:22
    Kotala priamo do Orčíka, ktorý bol v bránke pripravený. Vyprášil mu ľavý betón.

54:56
    Kubica to ešte skúsil z prvej. Ani táto strela sa neujala.

55:27
    Oddychový čas domácich. Ivan Dornič sa pravdepodobne odhodlá k vabanku ešte necelých päť minút pred koncom tretieho dejstva.

55:39
    Bárta na buly v útočnom pásme. Domáci zatiaľ nemôžu odvolať brankára.

55:52
    Rittich pritiahol puk do lapačky. Uvidíme či budú teraz hrať domáci v šestici.

56:20
    Themár bojuje v strednom pásme. Puk tam ešte zostane keďže sa hostia ocitli v postavení mimo hry.

56:37
    Prudká strela v podaní Poliačeka neskončila v bránke, Rittich ju však neudržal a MICHAL UHRÍK, ktorý všetko pozorne sledoval sa vrútil pred bránku a puk do nej doslova vrazil. Asistencie: Poliaček a Murček.

57:34
    Themár vpredu osamotený. Až teraz sa k nemu pridal Kokavec.

58:23
    Bárta v úlohe zberača pukov. Hostia to ale neurobili dobre a zbytočne sa ho zbavili vyhodením.

58:36
    Dlouhý udržal pásmo. Domáca bránka je už prázdna.

58:57
    Pabiška sa snažil trafiť prázdnu bránku. Domáci to zatiaľ zvládajú.

59:31
    Pokrivčák tvrdo narazený na mantinel. Domáci reklamujú faul.

59:56
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Kočí na TOMÁŠA URBANA, ktorý už bol pripravený štartovať dopredu. Práve on pečatí výsledok stretnutia do prázdnej bránky.

Najlepším hráčom za BK Mladá Boleslav brankár David Rittich. Zo strany MHC Mountfield Martin je vyhlásený obranca Ján Dlouhý.

Na góly bohaté stretnutie prinieslo prehru domáceho tímu v pomere 3:5. Góly: 33. Dlouhý (Jáchym), 36. Kokavec (Jurášek, Themár), 57. Uhrík (Poliaček, Murček) – 4. Hyka (Robar, Pabiška), 10. Hyka, 36. Trončinský (Klimenta, Pacovský), 37. Bárta (Stříteský, Lenc), 60. Urban (Kočí). (21:42:51)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 33. Dlouhý (Jáchym), 36. Kokavec (Jurášek, Themár), 57. Uhrík (Poliaček, Murček) – 4. Hyka (Robar, Pabiška), 10. Hyka, 36. Trončinský (Klimenta, Pacovský), 37. Bárta (Stříteský, Lenc), 60. Urban (Kočí)

HK VITAR Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Trávniček – Varga To., Jáchym – Pacalaj, Fabián – Varga Ti., Pokrivčák, Rzavský – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Themár – Kabáč, Dírer, Jokeľ

Rozhodčí: Novák – Holienka, Jakubec A.